[CR]Arges-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va juca Universitatea in semifinalele Cupei Romaniei ?

Poll ended at 28 Noi 2004, 16:30

Da
38
97%
Nu
1
3%
 
Total votes: 39

DoRyN

[CR]Arges-Universitatea

Mesaj de DoRyN » 27 Noi 2004, 16:30

Miercuri, in Ziua Nationala a Romaniei, Universitatea joaca la Pitesti returul cu FC Arges din cadrul sferturilor de finala.
Un meci dificil, avansul de un gol realizat la Craiova fiind extrem de fragil si datorita formei foarte slabe a majoritatii jucatorilor de la Universitatea. La fel ca la noi, FC Arges anunta schimbarea antrenorului dupa acest ultim meci inainte de vacanta de iarna, aspect care ar putea insemna ca Pavel Badea isi va conduce echipa de pe pozitii de egalitate cu Ion Moldovan.
Ce o sa facem in acest meci ? Pareri, comentarii, discutii inainte si dupa meci.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Noi 2004, 16:35

Ne asteapta un meci foarte greu la pitesti...dar sa speram ca ne vom califica tinand cont ca ne-am impus cu 1-0 acasa...Si sper sa ajung la meci..poate fack deplasarea.. o:

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 27 Noi 2004, 16:41

Nu stiu ce sa zic de meciu' asta .Momentan sunt sub impresia meciului de la Galati si sunt foarte dezamagit . Cred ca daca vom juca cum am facut-o in meciul cu Galatiul nu avem nici o sansa . Si totusi ; Speranta moare ultima ... sa speram ca baietii isi vor revenii desi daca ma gandesc mai bine nu stiu daca au din ce sa isi revina sau pur si simplu atat pot ei.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Noi 2004, 16:43

alb_albastru scrie:Nu stiu ce sa zic de meciu' asta .Momentan sunt sub impresia meciului de la Galati si sunt foarte dezamagit . Cred ca daca vom juca cum am facut-o in meciul cu Galatiul nu avem nici o sansa . Si totusi ; Speranta moare ultima ... sa speram ca baietii isi vor revenii desi daca ma gandesc mai bine nu stiu daca au din ce sa isi revina sau pur si simplu atat pot ei.
Stii ca nici un meci nu seamana cu altu... o:

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 27 Noi 2004, 17:25

Pierdem! Mancam bataie cu 2-1 ! :D :D

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 27 Noi 2004, 18:17

0-0 ca e la moda.... o:

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 27 Noi 2004, 18:36

va fi un meci interesant prin prisma faptului ca jucatori de la ambele echipe nu se stie daca vor mai prinde echipa si anul viitor, din cauza schimbarii antrenorilor, astfel nu vor exista prea multe ambitii, poate doar sclipiri ale unora sa schimbe ceva
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 27 Noi 2004, 20:16

Pare ciudat dar cred ca ne vom califica , cred ca in ,,pregatirea ,, acestui meci se va implica si CARTU !
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Noi 2004, 21:39

Tinand cont ca argesu asi ia scor ( e 4-0 ) sa speram ca asta ai va demoraliza pe argeseni..si poate avem si noi un meci mai usor :)(

Dani_cel_oltean

Mesaj de Dani_cel_oltean » 27 Noi 2004, 22:19

nici pitestenii n-au jucat nimic azi cu dinamo...

e foarte interesant ce tactica va folosi badea... va juca cu un singur varf? cu toate ca au fost 2 jucatori lipsa in aparare (Iordache si Moti) azi a jucat tot cu 3 fundsi centrali...

Ce parere aveti de tanarul Feleaga? E de viitor?

Poate ar fi cazul sa inceapa si cu lutu titular...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 27 Noi 2004, 23:06

JUVETE scrie:Pare ciudat dar cred ca ne vom califica , cred ca in ,,pregatirea ,, acestui meci se va implica si CARTU !
Tu glumesti?
Poate ca din retur Cartu va fi antrenorul Stiintei dar este (din punctul meu de vedere) absurd sa spui ca se va implica in meciul de la Pitesti cand in aceeasi zi are si el meci cu Otelul la Constanta. Aici nu am mai pus la socoteala si orgoliul lui Badea, la ultimul meci ca antrenor (dupa cum se discuta prin ziare).

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 28 Noi 2004, 11:05

o sa ne calificam in semifinale.
e poate ultimul meci pt. cativa jucatori de la Unv. si cred ca vor sa plece cat de cat cu capul sus si nu pe usa din dos. Il mai cumpara cineva pe Plesan, daca nu face un meci bun la Pitesti. Singurii care au fost cat de cat constanti in evolutii Guso, Douda si Borbely.
Despre restul nu prea poti sa iti faci cine stie ce impresie. Un meci joaca destul de bine iar in urmaoarele sunt jaloane.
Chiar or sa joace in meciul asta.
-

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 28 Noi 2004, 14:20

bogho scrie:Singurii care au fost cat de cat constanti in evolutii Guso, Douda si Borbely
Zau? :laughing:

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 28 Noi 2004, 14:32

bogho scrie: Il mai cumpara cineva pe Plesan, daca nu face un meci bun la Pitesti.
Plesan a pierdut orice sansa sa se transfere la Ajax, Daniel Nicolaie de la Rapid fiind cautat acum de aceeasi formatie.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Noi 2004, 14:36

ady_azzuro scrie:
bogho scrie:Singurii care au fost cat de cat constanti in evolutii Guso, Douda si Borbely
Zau? :laughing:
cre-ca avu` un virus in calculator si ii transcrisa numele altui fotbalist in borbely :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis