Universitatea-Farul [CR]

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in finala Cupei Romaniei ?

Da
54
87%
Nu
8
13%
 
Total votes: 62

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 21 Dec 2004, 00:06

iulica, mi-am dat seama dupa complexitatea mesajelor tale si dupa iq-ul de care dai dovada :D
lasa-ne pe noi cu aceste obiective minore si vezi ca poate castigati c UEfA ..parca asa se lauda oierul sef....... :D Of Doamne!
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Dec 2004, 00:10

iulian scrie:si pe ce post o sa joace "palmaresul" ?
Pe toate posturile cand vine vorba de Universitatea Craiova. Noi avem un palmares curat si bogat nu ca al vostru mincinos si patat de manevre comuniste...

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 21 Dec 2004, 09:24

Cei de la GSP, lupta pentru ca Univ. Craiova sa nu participe in semifinale ci F.C Arges.
www.gsp.ro
-

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 21 Dec 2004, 10:14

bogho, nu am vazut articolul de care vorbesti, fii si tu putin mai concret.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 21 Dec 2004, 10:20

Turculeanu, părintele abuzului
Sînt numeroase semne că FRF se pregăteşte, prin Comisia pentru Contracte, Statute şi Regulamente, să dea dreptate Universităţii Craiova în litigiul acesteia cu FC Vaslui privindu-l pe fotbalistul Frunză. Aşa se şi explică, prin presiuni şi influenţe, de ce s-au dictat atîtea amînări într-un caz foarte simplu, în care nu era practic nimic de judecat. CCSR trebuia doar să constate dacă gruparea olteană a achitat sau nu pînă la 30 noiembrie ultima tranşă, 50.000 de dolari, din acordul convenit cu clubul moldav. Întrucît la dosar nu există nici o dovadă că Universitatea a efectuat plata respectivă, concluzia se impunea de la sine: conform aceleiaşi înţelegeri, Frunză revenea de a doua zi în proprietatea Vasluiului şi, ca atare, n-avea drept de joc pentru echipa alb-albastră în returul sferturilor de finală ale Cupei, pe 1 decembrie.

Rezolvarea speţei s-a tergiversat, ba s-a şi împins pe o pistă falsă, deoarece în fruntea CCSR se află avocatul craiovean Ion Turculeanu, care a apărat interesele patronului Universităţii în cîteva procese. Între altele, l-a însoţit recent pe Dinel Staicu în timpul audierii fostului subofiţer de către Parchetul Naţional Anticorupţie. De fapt, uns peste noapte şef de comisie şi, altă anomalie, chiar observator la Divizia A, Turculeanu reprezintă cheia întregii afaceri, el găsindu-se în spatele încercării de a complica inutil şi mincinos o situaţie limpede. Socotind că Mircea Sandu nu-i amestecat în această poveste, ci unul dintre subalternii săi, e de presupus că preşedintele FRF nu va îngădui şi, implicit, nu va favoriza săvîrşirea unui asemenea abuz. În măsura în care ţine să demonstreze că la Federaţie s-a schimbat ceva în bine, cum pare, Sandu are acum cel mai nimerit prilej s-o facă.
http://www.gsp.ro/?c=1&b=4341

Insa, din cate stiu eu, una din legile FRF spune ca in astfel de situatii, jucatorul devine liber de la data depunerii memoriului, ceea ce s-a intamplat dupa 1. dec. 2004.
Deci Frunza avea, inca dret de joc pt. Univ., in meciul cu FC. Arges.
Last edited by Bogho on 21 Dec 2004, 10:27, edited 1 time in total.
-

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 21 Dec 2004, 10:24

da, nu am vazut articolul asta. Nu cred ca se mai poate intampla ceva, din cate stiu eu FC Arges nici macar nu a depus vreo contestatie.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 21 Dec 2004, 12:54

EDMOND_ scrie:da, nu am vazut articolul asta. Nu cred ca se mai poate intampla ceva, din cate stiu eu FC Arges nici macar nu a depus vreo contestatie.
Edmond_ este editorialul lui Ioanitoaia de pe prima pagina. Mie, spre deosebire de "marele ziarist", nu mi se pare o situatie prea clara. Universitatea a platit 50.000 dolari pe Jovanovici care a doua zi a devenit jucator liber si putea fi luat gratis. Vasluiul stia dar nu a spus nimic. Asa ca mie mi se pare corect ca banii dati pe Jovanovici sa fie considerati ca plata pentru Frunza, situatie in care Stiinta nu mai are nici o datorie fata de Porumboiu.

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 21 Dec 2004, 13:46

Este individul acela scarbos de Ioanitoaia :bad:

rusu mihai
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 21 Sep 2004, 13:39

Mesaj de rusu mihai » 21 Dec 2004, 15:10

minudoru scrie:Este individul acela scarbos de Ioanitoaia :bad:

De acord cu tine o: o: o: o:
O inima ALB-ALBASTRA intre moldoveni

Codul lui DaVinci

Farul

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Dec 2004, 19:02

Am cazut cu Farul.

Strategie simpla:
Pentu inceput trebuie sa incercam sa aducem la Craiova cati mai multi jucatori de la Farul. Constantenii care au jucat aici au facut treaba buna (vezi Manaila sau Tibi Curt). In plus avem o traditie superioara si suntem o echipa mult mai mediatizata. Parerea mea este ca aducerea lui pascovici sau a lui Liviu Mihai (eventual la pachet) ar destabiliza definitiv gruparea de la malul marii si am putea trece mult mai usor de ei in cupa. Pentru finala sper sa cadem cu FC National, situatie in care am avea cupa in vitrina deja. (FC National nu castiga niciodata nimic. Acolo orice este de vanzare).

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 21 Dec 2004, 19:59

despre arges n-are rost sa discutam , despre cazul Frunza probabil i se va da castig de cauza Craiovei, in fond staicu a platit 100 000 indiferent cum dar a platit, ca a fost jumate sau nu pentru jovanovici sau alte chestii, tinand cont si de dorinta jucatorului, corect ar fi sa-i dea drumul lui iovanocvici si sa-l pastreze pe Frunza.

despre meciul cu Farul ,cinsitit vorbind avem lot mai valors ca ei dar uite ca nu e de ajuns, trebuie sa fie si liniste la echipa. Daca Craiova nu se va intari serios cu jucatori in iarna si nu va pastra jucatatorii esentiali vom avea probleme mari si cu farul si cu evitarea retrogradarii. Nu stiu daca staicu realizeaza situatia in totalitate, ar trebui sa-l intereseze macar d.p.d.v. financiar daca nu si din alte motive desi ma indoiesc ca lui nu i-ar place sa fie mai putin hulit de suporteri, cheia este la staicu, daca va baga bani in echipa si va avea grija sa fie liniste in lot, atunci va avea numai de castigat.In caz contrar va pierde

P.S.: ioanitoaia a atacat in permantenta Craiova culminand cu circul penibil facut la acea faza din meciul cu rapidul cand Moti a luat galben iar ioanitoaia il voia rosu.
daca v-ati uitat atent la situl gs, imposibil sa nu fi observat ca a devenit un fel de ziar al clubului steaua, priviti cu atentie titluri, ce putem descarca etc....
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Dec 2004, 20:27

Pacala scrie:despre arges n-are rost sa discutam , despre cazul Frunza probabil i se va da castig de cauza Craiovei, in fond staicu a platit 100 000 indiferent cum dar a platit, ca a fost jumate sau nu pentru jovanovici sau alte chestii, tinand cont si de dorinta jucatorului, corect ar fi sa-i dea drumul lui iovanocvici si sa-l pastreze pe Frunza.
Pacala din pacate Vasluiul a avut castig de cauza dar rezultatul meciului cu Arges va ramane neschimbat.
DoRyN scrie:
gsp.ro scrie: Comisia pentru Statutul Jucătorului din cadrul FRF a decis, marţi, că jucătorul Sorin Frunză va reveni de la Universitatea Craiova la gruparea FC Vaslui, deoarece gruparea olteană nu a plătit ultima tranşă din indemnizaţia de transfer a acestuia. Comisia a stabilit că Frunză revine la FC Vaslui din 21 decembrie.

D10

Mesaj de D10 » 22 Dec 2004, 05:05

Sa mai inceteze Dinel cu practicile astea comuniste! E vina lui ca dat bani pe un jucator care urma sa devina liber. Adica cum? "Stai, nu-l cumpara ca maine ti-l dau gratis?" El ar fi avut aceasta tarie morala? A fost pacalit si, din orgoliu prostesc, l-am pierdut pe Frunza. Gandire: "Nu ma face el pe mine". Uite ca s-a facut singur de doua ori: a dat bani pe Iovanovici, si l-a imprumutat cu 50.000 pe Frunza. Suntem club occidental noi... Imprumutam jucatori cu 100.000 pe sezon! Mai bine dadea aia 50.000 si era atent alta data...
Cum, necum, uite ca am pierdut jucator destul de bunicel, bun pe stanga unde se plangeau toti ca e vraiste. Si trebuie sa facem achizitii... Cata prostie!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 23 Dec 2004, 00:09

acu picai si io pe subiectul asta. cred ca ne vom califica. cumva ultimul meci e la craiova?
farul e o echipa mica. si ca orice echipa mica ce este pe val, chestia asta cu jucatul bine, nu tine mult. la fel s-a intimplat si cu nationalul si cu otelul. li se urca la cap si clacheaza. intervine automultumirea. de aceea cred ca farul nu va mai juca la fel de bine. au aparut jucatori bunicei care cred ca vor fi vinduti in iarna. asa ca nu vor mai juca la fel. sansele noastre cred ca sint de 60%(e greu sa mai pici din groapa, trebuie sa urci, e mai usor sa cazi , cazul farului)
Am zis!!

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 27 Dec 2004, 17:45

:)( la ei automultumirea la noi autodezamagirea! Catastrofe suntem! Daca nu scufunda Farul la Constanta nu mai beau deloc Golden Brau!

Iuliane bine ai sosit in cusca cu lei! o: Dupa cum vezi le cam curg balele leilor dupa o bucata de carne smulsa dintr-un stelist! Da' le trece! :)(

Închis