Universitatea-F.C. Arges

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-F.C. Arges ?

Victorie Universitatea
38
75%
Rezultat egal
7
14%
Victorie F.C.Arges
6
12%
 
Total votes: 51

Codul lui DaVinci

rt

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Mar 2005, 14:35

Sava a jucat bine ca a avut partie pe partea lui. Dobre ala a fost penibil tot meciul. Si in plus a fost asezat de Cartu in teren. Daca nu era Cartu antrenor Sava nu facea nici cat o ceapa degerata.

Sa veem ce face de acum incolo ca toate echipele vor sta cu ochii pe el. In plus asta e al 4-lea meci de cand Sava se chinuie sa ne faca bucata. O data la 4 meciuri are si el dreptul sa se bucure, nu?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 15 Mar 2005, 14:48

Tin minte o faza in repriza a 2-a cand dupa o actiune de atac a pitestenilor in care fundasii "olteni" s-au dat incurcat reciproc si mingea a iesit in corner (din fericire), Savarina (cand s-a dus sa execute cornerul) radea cu tusierul de pe partea respectiva de cat de prosti sunt astia de la Craiova. Asta a ajuns echipa acum: rad toti de ea,inclusiv cei care au mancat o paine buna de pe urma ei si chiar si arbitrii care ar trebui sa fie impartiali :mad: in timpul meciului
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 15 Mar 2005, 15:12

ozzy scrie:Ia mai terminati...se vede cu ochiul liber ca Sava e super fotbalist pe langa pocnitorile noastre
Si in plus nu stiu ce aveti cu el, ca asta chiar a fost dat afara, n-a parasit el echipa
A plecat si pt ca a fost altoit putin de Badea dar si pt ca nu a acceptat prelungirea contractului pe o suma mai mica (el avea contract de 70,000 $); Si unde si-a gasit sa se duca? La FC National sub aripa protectoare a sprancenatului pe care cu 1 an inainte il injura de mama focului :o:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 15 Mar 2005, 15:25

ozzy scrie:pai da, ca treaba lui Badea asta era, sa-l altoiasca pe Sava, in rest le rezolvase pe toate :bad:
poate ca o luase si el pe coaja prin Japonia si Korea :D si trebuia sa capaceasca si el pe cineva cand a venit in tara sa-i stie astia mici de frica, ca doar unul este Badea San :-) (Sen Sei :laughing: )
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 15 Mar 2005, 16:43

intre Sava si Popescu pt mine nu e nici o diferenta... amandoi mananca din palma lui Netoiu. O tot dati cu Sava in sus Sava in jos... cat a fost la Craiova il durea in fund de echipa... orice facea numai fotbal nu... da ba academicianule, e valoare o:

Codul lui DaVinci

gj

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Mar 2005, 19:36

apropopo de Sava poate va spune ceva: "Noi in top/Voi in Top Gun!"

in rest, vorba lui Raducioiu: no comment.

stiintific

Mesaj de stiintific » 15 Mar 2005, 22:45

pt mine sava are creier cat claudiu raducanu

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 16 Mar 2005, 03:27

AdrianR scrie:
ady_azzuro scrie:Inseamna ca ai gresit stadionu! :laughing: Eu i-am auzit si pe cei localnici strigand 'Stiinta, Stiinta!' asa ca nu mai dezinforma. :)(
n-am gresit frate nici un stadion, tu ai gresit meciul; cred te uitai la un meci cu Al Hilal si strigau araboii "Stiinta! - Stiinta!" :laughing: La meciul la care am fost eu nu au strigat decat oamenii blondului (care nu are nici macar o portavoce :laughing: :laughing: :laughing: asa ca daca si asta e galerie .....)
cu siguranta l-ai gresit... oamenii blondului nu-s ai blondului ca doar nu i-a facut el... cat despre portavoce, sa te uiti mai atent data viitoare...

te astept la constanta... ca ii critici pe oamenii blondului... aesti oameni ai blondului o sa fie la meci... sa te vad si pe tine ca probabil esti mai breaz...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 16 Mar 2005, 09:36

WhiteBlue4Ever scrie:oamenii blondului nu-s ai blondului ca doar nu i-a facut el... cat despre portavoce, sa te uiti mai atent data viitoare...
te astept la constanta... ca ii critici pe oamenii blondului... aesti oameni ai blondului o sa fie la meci... sa te vad si pe tine ca probabil esti mai breaz...
1. Cand am zis "oamenii blondului" m-am referit la gasca lui, n-am zis ca i-a facut el :)(
2. Portavoce n-a avut si am stat destul de aproape de ei ca sa imi dau seama de asta; data viitoare nu stiu cand va fi pt ca eu sunt genul de suporter care se uita la tv si scrie pe internet :D Cat despre galerie, acestia sunt departe de prestatiile de la marile derby-uri :mad:
3. Daca am fost la Rm Valcea nu inseamna ca o sa vin si la Constanta asa ca nu ma astepta o:
4. Nu am zis ca sunt eu mai breaz, pacat daca asta ai inteles o:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Codul lui DaVinci

ghj

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Mar 2005, 10:02

Ceea ce a scris el mai sus demonstreaza o teorie mai veche a mea care sustine ca nu avem deloc cei mai grozavi suporteri din Romania si nici cei mai multi asa cum sustin unii. Pur si simplu avem si noi o galerie care uneori nu este mai grozava decat cea de la Vanju Mare.

Sa vedem: cati vor fi azi la Constanta, si din aia cati vor canta tot meciul?

Poate ca ar trebui sa ne baam si pe altceva decat pe public. Suporterii au dus de multe ori aceasta echipa la victorie dar asta nu se poate face la infinit in conditiile in care nu ai un colectiv de jucatori capabili sa castige un meci.

Închis