Universitatea-F.C. Arges

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-F.C. Arges ?

Victorie Universitatea
38
75%
Rezultat egal
7
14%
Victorie F.C.Arges
6
12%
 
Total votes: 51

D10

Mesaj de D10 » 12 Mar 2005, 21:52

Daouda a fost supendat. moti s econsidera ca nu e in forma...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Mar 2005, 21:53

dorina fazacas scrie:M-am uitat la stirile sportive si-am vazut declaratiile de dupa meci. Cartu spunea chiar ca a fost in vestiar la craioveni si erau tare suparati baietii.

Eu am o nedumerire, de ce nu a jucat Moti si Daouda ?
Poate sa-mi spuna cineva?
Moti din cauza lui Papura care nu-l vrea in echipa iar Daouda fu suspendat.

D10

Mesaj de D10 » 12 Mar 2005, 22:01

Eu nu cred varianta asta cu conflictul. Moti va juca. Dar nu titular, ca Rachita e mai experimentat si mai bun, deocamdata.

dorina fazacas

Mesaj de dorina fazacas » 12 Mar 2005, 22:05

Zolo spunea:
"concluzia este ca ne cam batura "olteni"..."
Asta m-a durut cel mai tare, ca erau 2-3 jucatori care trebuiau sa fie de cealalta parte a terenului. Dar de care ne-am dispensat prea usor.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Mar 2005, 22:05

Nu in locul lui Rachita, dar in locul lui Murgan da, e inadmisibila hotararea lui badea de a-l lasa pe Moti pe banca de rezerve! :o:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 12 Mar 2005, 22:17

In locul lui Murgan o sa joace Daouda...

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 12 Mar 2005, 22:24

e adev ca unii din "olteni"i de la Arges joca doar cand vor dar ai nostri nu joaca nici cand trebuie
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 13 Mar 2005, 01:44

rachita e pe dinafara. fara moti si daouda e greu. la fel si fara antrenor. pina azi l-am sustinut pe badea ca antrenor. dar de azi.....gata.pentru mine mai are o sansa. oricum ar fi....e groasa. si cred ca pe linga injuraturi ar trebui sa sustinem echipa. cu sau fara badea antrenor. asa ca: HAI BAIETI SA SCAPAM DE b!!!!!
Am zis!!

Codul lui DaVinci

h

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mar 2005, 09:17

Ce a fost a fost. Va astept la discutii pe topicul meciului urmator:

Cupa Romaniei: FC Farul Constanta - Universitatea Craiova

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Mesaj de ssebastyano » 13 Mar 2005, 11:12

de ce sa nu fim realisti?aratam a echipa de B...nu spun ca vom retrogada sau ca nu vom retrogada....dar joaca precum o echipa de b se comporta ca o echipa de B avem antrenor de divizia B...tot...inclusiv suporteri....cand spuneam ca o sa ajungem ca galeria petrolului ma injurau toti.....acum ce o sa mai zica?cine a fost la valcea stie....galeria nu a fost cu nimic peste echipa....eu unul am ragusit strigand DEMISIA.....galeria parca se resemnase.......nici macar DEMISIA nu a mai strigat dupa minutul 60.....

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 13 Mar 2005, 12:46

SSebastyano, pai ce sa mai strigi la 2-0 si echipa nu joaca nimic? ti se ia dracului sa-i incurajezi ca-i incurajezi absolut, dar absolut degeaba... de fapt, ce sa-i incurajam ca suntem niste bufoni in peluza care ne agitam pe acolo si facem galagie, cre`ca asta e viziunea fotbalistilor...

nu mai imi zic si eu parerea despre meci ca nu mai are nici un rost, s-au zis aspectele: echipa gresita, tactica lipsa, rezerve care trebuiau sa fie in teren.....

Badea: "...dar nu cedez"... e fenomenal... DEMISIA !!!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

stiintific

Mesaj de stiintific » 13 Mar 2005, 22:58

badea a fost preferatul meu ca fotbalist, dar ca antrenor e zero. incep sa cred ca nu vrea. e inadmisibil sa bagi in teren fotbalisti care nu reusesc sa faca un stop (bundea), sa alerge si sa puna o pasa (lutu), sa poata respinge o minge (rachita) si altii care nu-ei dau seama cand incepe meciul (papura,dobre, murgan, stepanovici).

... bogdane, te anunt ca eram in galerie si nu a venit nimeni hotarat sa-i injure. iar la 0-1 au fost mai sustinuti ca la 0-0. abia dupa al doilea gol s-a scandat "demisia". frumos ce zici tu despre incurajarea echipei "si la bine si la greu".pana ieri eram de aceeaisi parere. dar acum incep sa-l inteleg pe pacala. parca prea-si bat joc de noi. parca prea nu le pasa...

stiintific

Mesaj de stiintific » 13 Mar 2005, 23:04

cand mai era inca jucator dan petrescu a avut incidentul cu badea la meciul fc national - universitatea. in saptamana aia la "minutul 91" petrescu i-a zis lu' badea ca n-are caracter si ca este dintr-un oras care n-are nimic in comun cu bun-simtul. eu de atunci sa nu-l mai vad.
bine ar fi sa vina sandoi.
badea lasa-ne!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 13 Mar 2005, 23:11

stiintific scrie:... bogdane, te anunt ca eram in galerie si nu a venit nimeni hotarat sa-i injure. iar la 0-1 au fost mai sustinuti ca la 0-0. abia dupa al doilea gol s-a scandat "demisia".
Stii pana cand au incurajat cei din galeria Farului echipa? Nu pana la 0-1, nici pana la 0-2 ci pana la sfarsitul meciului! Asa cred eu ca ar fi trebuit sa faca si galeria noastra, pentru ca asta inseamna sa fii alaturi de echipa "si la bine si la greu".

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 14 Mar 2005, 09:57

Meci pierdut pe mana antrenorului.

1.A jucat cu Murgan fundas central in loc sa-l bage pe Moti.-
greseala fundamentala pe care trebuia sa o repare imediat in primele 20-25 de min.

2.Buhus e mai in forma decat Dobre, si cu siguranta am fi fost peste ei...s-a vazut in repr. 2.

3.Echipa nu a jucat dupa o tactica anume...jocul nu s-a legat, faza de atac se face dupa ureche, jucatorii ori nu au primit indicatii, ori partitura pe care o canta ei.. n-o stiu pe dinafara. Atacul pe benzi in repr.1 = 0.

4.Rachita e lipsit de forma..Papura la fel...nu joaca nimic la mijloc.
Echipa e cam varza...si e pacat.Avem mari sanse sa retrogradam...din pacate si datorita atmosferei care s-a creat.Jucatorii sunt cu moralul la pamant..se striga demisia din primul meci..pozitia si rezultatele sunt dezastruoase. NU este oportuna schimbarea lui Badea.Orice antrenor ar veni nu cred ca face mare branza. Varianta cea mai buna dupa mine ar fi ca Badea sa se consulte cu nasu Sorin si sa lase mandria la o parte sa mai invete un pic de meserie, ca sunt sigur ca l-ar ajuta cu o idee, cu un sfat...

Premiul 1 la categoria ambitie si daruire Paunel Plesan. Cred ca-si va reveni... nu a tras degeaba de el la meciurile de pregatire.

Închis