Farul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cina va castiga prima mansa a semifinalelor Cupei ?l

Universitatea
9
26%
Farul
16
46%
Meci egal
10
29%
 
Total votes: 35

DoRyN

Farul-Universitatea

Mesaj de DoRyN » 13 Mar 2005, 09:05

Meciul de la Constanta devine unul neimportant atat timp cat soarta Craiovei in Divizia A depinde de un fir de par. Suporterii sunt dezamagiti de meciul de la Rm.Valcea si au cerut schimbarea antrenorului. Potrivit unor informatii din presa daca acest lucru nu se va produce astazi, soarta lui Badea depinde de acest meci din cupa.
Potrivit unor opinii ale suporterilor Universitatea ar putea ceda finala cupei in schimbul punctelor din intalnirea directa ce urmeaza in campionat, insa eu unul ma indoiesc ca acest scenariu e posibil.

Codul lui DaVinci

fg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mar 2005, 09:14

Parerea mea este ca mai bine castigam cupa si cadem in B decat sa cedam meciul de cupa si dupa aia sa nu reusim sa ne salvam nici cu punctele Farului.

Sigur Badea va scoate rezultate bune in meciurile cu Farul. De data asta reintra Daouda si nu cred ca vom mai primi vreun gol. Dar sepr sa nu avem jucatori suspendati in afara de Dobre pe care il cerea toata lumea dar Buhus este mai valoros. Murgan nu vreau sa mai apara nici macar pe foaia de arbitraj. Este o rusine de jucator. Tot el ne-a pierdut si meciul cu Steaua. Cate meciuri trebuie sa il mai suportam?

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 13 Mar 2005, 09:15

daca joaca tot ca ieri ... ne fac zdrente "rechinii" :eek:

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 13 Mar 2005, 09:16

In nici un caz nu ar trebui sa ne gandim la prostii din astea.Este ca si cum am fi toti niste Netoi mai mici.Trebuie jucat cinstit mai ales ca ar fi o mare prostie sa dai cupa pe niste puncte care e posibil sa nu-ti fie de nici un folos la sfarsitul campionatului.
Problema e ca nu prea avem sanse sa scoatem vreun rezultat bun ,dar in cupa mai avem sansa returului. Sa speram ca vom vedea si cealalta fata a jucatoriilor,cea de invingatori.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mar 2005, 09:27

Am inteles opinia voastra, dar ati uitat sa votati :-)

Codul lui DaVinci

sf

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mar 2005, 09:41

Pai ar trebui facut altfel chestionarul. Cine se va califica in finala:
Craiova
Farul

Fiindca nu ma incalzeste cu nimic daca batem la Constanta cu 1-0 si pe urma pierdem acasa cu 2-0. Trebuie sa privim ambele partide ca pe un tot unitar.

Eu nu votez din superstitie. (de cate ori dau cate un pronostic Craiova pierde...)

Codul lui DaVinci

dg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mar 2005, 10:00

Am uitat sa spun ce era mai important. Am pierdut meciul datorita lui Bundea care de 1 an nu mai joaca nimic. La Constanta cred ca il paste banca de rezerve. Poate asa vom juca si noi 11 contra 11.

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 13 Mar 2005, 10:50

Nici eu nu votez. Tot din superstitie.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mar 2005, 10:53

Superstitiosilor :o

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Mar 2005, 10:53

Bundea nici nu a fost pe teren...i-am auzit numele doar la niste pase gresite...astazi o sa ma uit la inregistrarea meciului iar si iar...panca cand o sa ma enervez si o sa-mi plesneasca o vena la cap...ieri mi-au trebuit calmante :)(si vorbesc serios).
Cred ca vom avea alta fata la Farul...nu vom fi noi cei nevoiti sa atace...Buhus trebuie sa fie in primul 11, chiar si in locul lui Bundea pe partea dreapta...
...si daca tot se schimba sistemul, si nu avem nici un varf, nu inteleg de ce nu jucam un 4-5-1 sau chiar 5-4-1 mai ofensiv ca si asa tinem "doi boi" acolo in fata...

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 13 Mar 2005, 10:58

Am votat "egal", ptr ca Badea nu va forta prea mult in primul meci de miercuri...ptr el va fi mai important cel de duminica..in cupa chiar daca pierdem, cu conditia sa nu fie la scor, mai avem o sansa sa intoarcrm rezultatul in Banie...cred ca vor fi 2 meciuri oarecum diferite si miercuri Badea isi va menaja cativa titulari pentru meciul din campionat, lucrul pe care Farul nu cred ca si-l poate permite..ei vor trebui sa forteze la maximum in meciul din cupa ...si sa nu uitam ca si ei vor veni dupa un meci f. greu cu Dinamo...sunt posibile accidentari si suspendari in tabara lor, capitol la care noi stam bine,excepatand lipsa lui Dobre de miercuri, plus revenirea lui Douda...

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Mar 2005, 11:01

din contra...eu nu cred ca noi avem taria de a intoarce un rezultat...presiunea e uriasa asupra noastra...daca stim ca un egal ne multumeste atunci jucam mai relaxati, insa cand stim ca trebuie sa dam gol neaparat nu ne mai iese nimic...doua victorii cu farul ne-ar linisti insa este foarte greu...Eu sper totusi la un egal in cupa si o victorie in campionat...

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 13 Mar 2005, 11:04

Lui Bundea i s-a urcat China la cap...sunt cativa care se tot cred titulari de drept si nu mai pun suflet, ca daor au locul asigurat...Badea nu trebuai in ruptul capului sa spuna dupa turneul din Antalya ca are vreo7, 8 titulari si ca are semne de intrebare ptr. restul...trebuia sa faca ce a facut Zenga cand a venit la Steaua...prima lui declaratie a afost:"La Steaua nimeni nu este titular!"...simplu si buna ziua...si asta ia facut sa se gandeasca serios...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mar 2005, 11:04

Puteti sa puneti pronosticurile voastre si pentru meciurile din cupa in http://www.craiova-maxima.ro/pronostic/ si aveti sansa sa castigati si premii :-) E posibil sa regretati chiar premiul surpriza.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 13 Mar 2005, 12:34

Am ales victorie Farul,cantarind jocul echipei de ieri,asezarea in teren,determinarea,prestatia lui Badea ca antrenor,atitudinea unor jucator dar si grimasele militianului.
Va rog sa ma credeti,am cele mai negre presimtiri....
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis