Nou:Farul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Badea sa-si salveze postul ?

Da
8
24%
Nu
25
76%
 
Total votes: 33

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 20 Mar 2005, 15:04

indiscutabil tactica a fost buna... dar degeaba daca s-a [cenzurat] pe momentele cheie... exact ca meciul Romaniei cu Danemarca... Tactica superba ocazii calificarea la 30 de sec si in loc sa frece mingea in tusa ala ii pune pe contraatac... vina 100% a antrenorului ca nu ii invata cum sa se comporte in mom cheie in care se decide soarta meciului...

la tenis antrenorul exerseaza mingi cu jucatorul in toate conditiile scorului... de la 40-0 ii invata sa revina sa lupte pt ca ultima minge e greu de luat... de cate ori s-a intamplat sa nu poata castiga un tenisman un meci desi a avut 5 mingi de meci? credeti ca intamplator?

nu pt ca astea se fac toate la antrenament... degeaba fugi ca tampitul 85 de min si pe ultimile 5 te automultumesti...

uitati-va la Plesan cu cata indolenta bate 11 metri :eek:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 20 Mar 2005, 20:40

WhiteBlue4Ever scrie:de ce sa schimbe ady tactica cand in minutul 85 trebuia sa avem 2-1? de ce sa o schimbe? ca sa ne casune aia cu 3 atacanti si sa ne dea 3 felii?... ma repet pentru a nu stiu cat-a oara... tactica a fost ideala avand in vedere ca obtinusem toate cele 3 punte daca nu rata plesan penalty... ce mai vrei mai mult de atat?... sa castige cu 5-1?...
de ce sa insiste in atac in repriza a doua?
Tactica era ideala daca bateam, dar n-am facut-o pt ca i-am lasat pe constanteni in ultimele minute sa ne preseze in loc sa-i tinem departe de poarta adversa, asta a fost ultima greseala si cea mai importanta a lui badea.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 20 Mar 2005, 22:41

unde ne-au presat constantenii?
fi serios ady, white are dreptate
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 20 Mar 2005, 23:08

Ady, de pe stadion s-a vazut cum spre sfarsitul meciului fundasii Farului bubuiau mingii in tribuna (ceea ce nu se intamplase in prima repriza). Poate ca la televizor nu s-a vazut la fel sau poate sunt eu mai subiectiv. Oricum nu mai conteaza. Important este rezultatul care a fost 2-1 pentru Farul.
Pentru cultura mea generala vreau insa sa mai vad fazele golurilor Farului in seara asta si comentariile.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 20 Mar 2005, 23:45

bogdane tot nu te las :)(

penalty-ul nostru nu vrei sa-l revezi? :)(

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 20 Mar 2005, 23:50

l-am revazut eu
a fost la fel de clar la noi ca si orice fault din spate
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Mar 2005, 00:03

zolo scrie:unde ne-au presat constantenii?
fi serios ady, white are dreptate
Zolo, te faci ca nu vezi? Cand au scos lovitura aia de la 18 m cum se cheama ca au facut? S-au aparat si din greseala Plesan a facut talpa? :)(

Bogdane, in ultimele secvente ale meciului farul nu s-a aparat, a fost calare pe noi (vorbesc de ultimele 2 minute), iar noi ne-am relaxat spre final, dovada si neconcentrarea lui Plesan, in acele momente Badea trebuia sa-i incurajeze si sa-i mentina conectati la tensiunea jocului.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 21 Mar 2005, 00:05

pai si doua minute inseamna tot finalul de meci?
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

SSilviu

Mesaj de SSilviu » 21 Mar 2005, 00:08

eu m-am rugat sa nu batem faru in campionat , mi-a fost frica de un blat putin probabil totusi , dar cel mai mult de relaxarea pt returul in cupa.


vreau sa aiba acum ambitie imensa sa faca scor cu ei acum in cupa , sa-i lesine cu un scor urias infavoarea noastra .

vreau atmosfera din 2000 din meciul cu rapidul , i-am scos fotbalul din cap lu bulibasa lucescu

PS.

Panduru e o solutie buna , mai ales ca stie portugheza pt portughezi , sarbii si brazilienii sint buni trebuie rabdare nu trebuie marginalizati si eliminati usor.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 21 Mar 2005, 00:20

SSilviu scrie:eu m-am rugat sa nu batem faru in campionat , mi-a fost frica de un blat putin probabil totusi , dar cel mai mult de relaxarea pt returul in cupa.
poate ca e mai bine asa... poate scapam si jucam si finala :up:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 21 Mar 2005, 07:34

Gonzo, la Recursul Etapei singura faza discutata a fost lovituralibera indirecta acordata in favoarea Farului la golul 2. Parerea generala a fost ca nu a fost joc periculos pentru ca Plesan a lovit mingea atunci cand se afla cam la 1m de capul lui Doicaru, deci nu exista vreun pericol de accidentare a constanteanului.
Interesanta logica asta a voastra ca este mai bine ca am pierdut meciul! :bad:

Codul lui DaVinci

k

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 08:56

Ce ati vazut la recursul etapei a fost o mare marsavie. Am ajuns sa ne apere Netoiu? Asta a incercat sa-l scoata vinovat pe arbiru ca sa ne abat atentia de la faptul ca Plesan l-a dat afara pe Badea. Eu cred ca Netoiu a inceput sa umble pe la jucatorii Craiovei ca sa ne faca sa ajungem in divizia B. Asa poate cumpara echipa mai ieftin de la Staicu, iar Plesan poate ajunge mai usor in strainatate. Traseul se cunoaste deja: joci un an la Dinamo dupa care ti-ai si gasit un contract gras in China.

Doar nu credeti ca i-a gasit pe Ionanitoaia, pe Iorgulescu, sau pe Netoiu dintr-o data dragostea de Craiova. Sa fim seriosi! Astia se indoaie dupa cum bate vantul(adica dincotro iese banul). Olaroiu a dat dovada de caracter atunci cand a spus din start ca nu se implica.

Daca vrem sa scapam de retrogradare trebuie sa scapam imediat de Plesan.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 21 Mar 2005, 10:15

bogdan-m scrie:Gonzo, la Recursul Etapei singura faza discutata a fost lovituralibera indirecta acordata in favoarea Farului la golul 2. Parerea generala a fost ca nu a fost joc periculos pentru ca Plesan a lovit mingea atunci cand se afla cam la 1m de capul lui Doicaru, deci nu exista vreun pericol de accidentare a constanteanului.
Interesanta logica asta a voastra ca este mai bine ca am pierdut meciul! :bad:
hai ma lasa-ma cu concluzia generala... aia era vrajeala... pai a ridicat Plesan piciorul peste 1,5 metri de la pamant si constanteanul era cu capul acolo in zona la maxim 30 cm... dar sigur Ioanitoiia a vazut un metru prin borcanele alea...

da e mai bine ca am luat bataie din 3 motive:
-a plecat Badea
-am demonstrat ca nu sunt jocuri de culise
-avem sansa sa ne calificam curat in finala si sa ne si salvam

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: k

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Mar 2005, 10:55

Che Guevara scrie:Ce ati vazut la recursul etapei a fost o mare marsavie. Am ajuns sa ne apere Netoiu? Asta a incercat sa-l scoata vinovat pe arbiru ca sa ne abat atentia de la faptul ca Plesan l-a dat afara pe Badea. Eu cred ca Netoiu a inceput sa umble pe la jucatorii Craiovei ca sa ne faca sa ajungem in divizia B. Asa poate cumpara echipa mai ieftin de la Staicu, iar Plesan poate ajunge mai usor in strainatate. Traseul se cunoaste deja: joci un an la Dinamo dupa care ti-ai si gasit un contract gras in China.

Doar nu credeti ca i-a gasit pe Ionanitoaia, pe Iorgulescu, sau pe Netoiu dintr-o data dragostea de Craiova. Sa fim seriosi! Astia se indoaie dupa cum bate vantul(adica dincotro iese banul). Olaroiu a dat dovada de caracter atunci cand a spus din start ca nu se implica.

Daca vrem sa scapam de retrogradare trebuie sa scapam imediat de Plesan.
ce-i asta? interpretare la Star Wars episodul 9?
de papura nu zici tu nimic?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

sg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 11:01

Papura a jucat excelent de cand s-a reintros la Craiova si nu i se poate reprosa nimic deocamdata.

Craciunescu a spus ca a fost joc periculos si aceeasi decizie s-a luat si la un atac al lui Oprita(daca nu gresesc) la meciul Villareal - Steaua. Nu va legati de ce va baga Ioanitoaia in cap ca mergeti pe un drum gresit.

O noua prezicere: la vara Plesan la Dinamo. Mai sunt 4 luni.

Închis