Nou:Farul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Badea sa-si salveze postul ?

Da
8
24%
Nu
25
76%
 
Total votes: 33

DoRyN

Nou:Farul-Universitatea

Mesaj de DoRyN » 17 Mar 2005, 17:22

In meciul din cupa de la Constanta, Universitatea a avut cea mai buna evolutie din acest an. Echipa a parut sa aiba o idee tactica clara, apararea inainte de toate, cu un singur varf, Dragan, iar jucatorii au pus cu adevarat "osul" la treaba. Farul a crezut ca va fi un meci usor si a lasat pe banca piesele grele ca Pascovici sau L.Mihai. Apararea a fost punctul forte al Craiovei, insa luftul lui Rachita din minutul 67 a rasturnat intreaga situatie. Pentru prima data Universitatea a parut capabila sa joace de la egal la egal cu o echipa din divizia A si a reusit 2-3 incursiuni destul de periculoase la poarta Farului. Insa meciul din campionat poate fi cu totul altul, Badea fiind obligat sa recupereze cel putin un punct din cele pierdute acasa cu Argesul. Chiar si in aceasta situatie, se pare ca soarta lui Badea este deja hotarata, acesta urmand sa ocupe o alte functie in club, de unde eventual sa revina pe banca daca situatia o va cere.


Credeti ca va reusi Badea sa scoata cel putin un rezultat egal la Constanta si sa-si salveze astfel postul de antrenor ?
Last edited by DoRyN on 18 Mar 2005, 17:08, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: Din nou: Farul-Universitatea

Mesaj de asterix » 17 Mar 2005, 17:28

DoRyN scrie:Credeti ca va reusi Badea sa scoata cel putin un rezultat egal la Constanta si sa-si salveze astfel postul de antrenor ?
Daca va incerca sa inchida jocul precum in cupa si sa faca un joc ultradefensiv, dar si sa-l bage pe Moti in locul lui Rachita, are sanse sa scoata un egal. In schimb, scaunul de antrenor nu cred ca-l va salva. A inteles pana si Staicu ca a venit vremea schimbarii.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mar 2005, 17:32

Uite ce am scris mai devreme:
>>
Pentru meciul de sambata va anunt ca factorul hotarator va fi ploaia si timpul nefavorabil care va pune stapanire pe Romania. Vor fi maxim 5 grade Celsius astfel ca antrenorul va trebui sa aiba in vedere acest lucru. Dupa cum stim si noi pe ploaie sunt indicate suturile de la distanta de-aia trebuie sa li se dea mai multe mingi lui Papura si Schumacher care se pricep la acest tip de executii. Nu trebuie sa jucam cu atacanti de gabarit (gen Edu sau Gavalovski) fiindca nu se descurca prea bine prin namoale, iar Mihaita Plesan ar face mai bine daca s-ar intoarce de acum in Craiova fiindca nici el nu este un jucator care face fata acestui tip de teren. Este momentul lui Dragan, poate Stevanovici si Lutu, iar Marquinos s-ar putea sa fie surpriza placuta a meciului.

Daca priviti pe fereastra si vedeti soarele de afara veti zice ca sunt nebun, dar mai bine vorbim dupa meciul de sambata...

Sa nu zica cineva din club ca nu s-a asteptat!!!
<<

Sper sa inteleaga toata lumea ca nu este de gluma cu pozitia Stiintei in clasament.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 17 Mar 2005, 17:37

Che Guevara scrie:Uite ce am scris mai devreme:
>>
Pentru meciul de sambata va anunt ca factorul hotarator va fi ploaia si timpul nefavorabil care va pune stapanire pe Romania.
Pariu ca nu ploua sambata? Dau cota de 2 la 1. :)(

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Mar 2005, 17:42

La Constanta astazi au fost 19 grade. Terenul Farului este drenat foarte bine, asa ca si daca va ploua nu veti vedea namoalele de pe Ghencea. In meciul asta nu cred ca vor fi decisive conditiile meteo.
Eu totusi il astept pe White cu un scurt comentariu pentru ca este singurul din Craiova care scrie pe forum si a fost la meciul de miercuri.
Fiind un site al suporterilor, normal ca pe langa prestatia echipei ne intereseaza si prestatia galeriei.
White, daca intri pe forum, poate ne scrii ce a facut galeria la Constanta. Eu nu am stat la galerie, am o impresie asupra prestatiei ei, dar este mai bine sa aflati cate ceva de la unul din suporterii care au stat acolo.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mar 2005, 17:58

@Asterix: pariez simbolic 500.000 lei vechi contra 1 milion al tau (aceeasi moneda) ca va ploua la Constanta sambata. Daca asta va afecta sau nu meciul ramane sa discutam... dupa ce imi dai banii.

Alti amatori?

Putem paria si pe faptul ca nu vor fi mai mult de 5 grade Celsius.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 17 Mar 2005, 18:03

Che Guevara scrie:@Asterix: pariez simbolic 500.000 lei vechi contra 1 milion al tau (aceeasi moneda) ca va ploua la Constanta sambata. Daca asta va afecta sau nu meciul ramane sa discutam... dupa ce imi dai banii.

Alti amatori?

Putem paria si pe faptul ca nu vor fi mai mult de 5 grade Celsius.
Eu ziceam sa fie simbolic 1 bere, doua... Chiar vrei sa-ti iau banii? (Sau si mai rau, sa mi-i iei tu... :)( )

Codul lui DaVinci

df

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mar 2005, 18:18

Pai dintr-un milion pe care ti-l iau abai platesc drumul pana la Bucuresti si inapoi si cand ajung la Craiova imi mai ramane decat de o bere-doua... Vorba ta.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Mar 2005, 20:14

Bogdane am fost foarte obosit, d-aia n-am intrat...

hai sa-ti zic de galerie... eram 12 insi in gara in constanta care am venit cu trenul si i-am batut pe niste stelisti... ii alergam prin gara... jenant, cum sa fie orasul plin de fulare si tricouri cu steaua? e bucuresti sau constanta?

la meci... ce s-a strigat? pai o gramada de cantece... la startul meciului am dat cu role...
atitudinea a fost anti-badea si sa zic asa anti-rachita desi ii facem cam multa reclama panaramei din aparare... era postasu cu portavocea si facea misto de badea... la asta vroiai sa ajungi cu intrebarile repetate?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Mar 2005, 20:28

White, nu am stat foarte aproape, dar s-a strigat vreodata numele Stiintei?
In plus ati avut fulare sau steaguri? Eu am vazut, in afara de banner doar doua stegulete alb-albastre si nici un fular.
Singura atitudine vizibila a galeriei a fost de huiduire cand constantenii au strigat numele Stelei. Nu au fost huiduiti insa atunci cand au strigat "Stiinta Craiova, hotii din Oltenia!"

Per total eu am fost insa neplacut surprins ca apostrofarile au inceput inainte de inceputul meciului. Nu am inteles nici atitudinea galeriei pe parcursul meciului, in conditiile in care echipa a jucat destul de bine.

Am vazut ca si jucatorii au platit cu aceeasi moneda, la sfarsitul meciului intreaga echipa facand abstactie de prezenta galeriei.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Mar 2005, 20:37

White, daca esti de acord, mi-ar place sa dialogam putin pe topicul asta, pentru ca suntem doi oameni care am fost la meci si din discutia noastra pot afla si ceilalti de pe forum ceva amanunte despre jocul de la Constanta.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 17 Mar 2005, 20:43

bogdan-m stiu de la Papura ca ai vorbit cu Badea, ce tactica i-ai spus sa adopte sambata ?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Mar 2005, 20:48

Bogdane absolut... nici nu intra in discutie... evident ca a fost strigat numele Stiintei in repetate randuri... dar totusi 40 de insi contra 3000-4000... nu stiu cat puteam noi razbate... fular a avut fiecare... sau cel putin astia mai din fata care am fost cu galeria... sau cu asa zisa galerie...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

adfg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mar 2005, 20:51

Se mai joaca meciul sambata?

De ce nu vorbiti la topicul "Galerie" ?

De ce mi-ati sters topicul cu Edmond?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: adfg

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Mar 2005, 20:55

Che Guevara scrie:De ce nu vorbiti la topicul "Galerie" ?
e vreo problema ca vorbesc si aici despre suporterii Craiovei de la meciul cu farul?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis