Nou:Farul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Badea sa-si salveze postul ?

Da
8
24%
Nu
25
76%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: sg

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Mar 2005, 11:07

Che Guevara scrie:Papura a jucat excelent de cand s-a reintros la Craiova si nu i se poate reprosa nimic deocamdata.

ori esti papura ori esti dinel staicu... una din astea...
a jucat excelent zici? meciul de la vilcea l-ai vazut?

nu-mi mai tot zice de ioanitoaia ca nu ma mai uit la batjocura aia de emisiune de mult timp, nu stiu ce s-a discutat acolo si nici nu ma intereseaza...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 21 Mar 2005, 11:08

Am avut ghinion , meritam sa castigam meciul, sau macar egal sa se fi terminat.
Am pierdut 3 puncte fff pretioase, nu se stie cand ne mai intalnim cu sansa asta.

Arbitru ne-a furat in mod clar la lovitura libera.... n-a fost nici vorba de fault acolo...nici unul din jucatorii Farului nu era aproape de balon...plesan a jucat mingea fara sa jeneze pe nimeni. :o:

Farul a jucat mai slab ca noi... nu merita sa castige.
Repet...Plesan e cel mai in forma dintre jucatorii Craiovei, joaca cu daruire si greseste mai rar, nu mai faulteaza de-a moaca e mai retinut la intrarile alea prin alunecare ucigatoare. Lutu a jucat binisor s-a vazut ca facea ce voia cu aparatorii..

Dezamagitor Dragan, in prima repriza a scapat de cateva ori, si am fi putut sa ne desprindem (unde esti tu Gica Craioveanu :mad:)
Apararea a jucat bine... Rachita nu mai are ce cauta titular ca e mana moarta...Douda tatic...Moti nota buna...Buhus...jupan. Bordeanu nu prea joaca din pacate...
Oricum sper sa-i batem in cupa si sa ne calificam...la cum a jucat Farul nu prea merita sa joace ei finala.

Cu Panduru nu prea sunt eu asa increzator...poate numai le insufle curaj si sa-i mobilizeze, dar stiu ca echipa e pe drumul cel bun..si a inceput sa-si dea drumul la joc.

Atacul sufera in continuare... macar Stevanovici ala sa faca ceva...

Codul lui DaVinci

sdgf

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 11:22

Nu intelegi ca regulamentul nu spune ca jucatorul trebuie sa fie mai aproape sau mai departe de balon? Daca ridici piciorul mai sus de nivelul pieptului adversarului este joc periculos. Faultul lui Plesan a fost.

Asa ca lasti arbitrajul si concentrati-va pe echipa noastra.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: sdgf

Mesaj de caesar » 21 Mar 2005, 13:46

Che Guevara scrie:Nu intelegi ca regulamentul nu spune ca jucatorul trebuie sa fie mai aproape sau mai departe de balon? Daca ridici piciorul mai sus de nivelul pieptului adversarului este joc periculos. Faultul lui Plesan a fost.

Asa ca lasti arbitrajul si concentrati-va pe echipa noastra.
Ba vere, ma lasi cu regulamentul tau ??Daca adversarul nu ataca mingea pot sa fac si roata ca sa dau in ea...
Ce-ar fi sa se fluiere fault la golurile din foarfeca....?
N-a fost fault.. lucru cert.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: sdgf

Mesaj de ady_azzuro » 21 Mar 2005, 13:51

caesar scrie:Ba vere, ma lasi cu regulamentul tau ??Daca adversarul nu ataca mingea pot sa fac si roata ca sa dau in ea...
Ce-ar fi sa se fluiere fault la golurile din foarfeca....?
N-a fost fault.. lucru cert.
Nu e adevarat, au fost goluri anulate din foarfeca pt ca atacantul a deranjat fundasul.Loviturile din foarfeca sunt considerate periculoase.

Fault la Plesan a fost clar, fara discutie.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 21 Mar 2005, 14:13

Daca vrei poti sa lovesti mingea cu piciorul si de la 3m inaltime (daca te tin curelele), sau sa-ti pui piciorul pe dupa gat daca vrei. Se considera joc periculos daca prin actiunea ta pui in pericol integritatea ta sau a adversarului. La intrarea lui Plesan, arbitrul a considerat ca putea sa-l loveasca pe constantean... Se putea da sau nu in functie de apreciere. Cand am vazut meciul am fost convins ca a fost joc periculos. Dupa reluare am observat ca se retragea constanteanul. Nu prea avea de gand sa bage capul la bataie si poate ar fi putut sa nu dea lovitura.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 21 Mar 2005, 14:35

ce sa o tot lungim... plesan a ridicat piciorul iar constanteanul era acolo sa joace mingea... ca s-a ferit e normal, nu era sa stea sa-i degajeze capul in tribune :)(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 17:18

Daca arbitrul a dat inseamna ca a fost. Nu se discuta cum gandeste arbitrul atunci cand este vorba de fotbal profesionist. Craiova s-a facut cunoscuta in lume tocmai prin faptul ca a luptat impotriva arbitrajelor potrivnice si a invins. Noi am ajuns sa ne legam de o faza banala care in mod normal nu trebuia sa puna probleme. Nu suntem cumva penibili?

Aveti dreptate daca sugerati ca penaltyul batut de Plesan ar fi trebuit repetat. Erau fundasi in careu si portarul a iesit prea mult din poarta. Aici va dau dreptate.

Astazi i-am reprosat lui Guso ca nu a avut nici o reactie la lovitura libera si mi-a zis ca pot sa nu mai vin la stadion daca nu ma pricep la fotbal. Credeti ca asta este atitudine de profesionist?

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 21 Mar 2005, 17:22

Che Guevara scrie: Astazi i-am reprosat lui Guso ca nu a avut nici o reactie la lovitura libera si mi-a zis ca pot sa nu mai vin la stadion daca nu ma pricep la fotbal. Credeti ca asta este atitudine de profesionist?
bine ti-a zis... te-a citit omul :laughing: :laughing: :laughing:

Codul lui DaVinci

g

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 17:25

Sa inteleg ca daca nu mai vin eu la meciurile Craiovei el va sari dupa fiecare minge?

Sau sa inteleg ca Guso este un mare meserias si nu are nimeni dreptul sa-i reproseze nimic fiindca el este intangibil?

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 21 Mar 2005, 18:09

SSilviu scrie:eu m-am rugat sa nu batem faru in campionat ...
Gonzo scrie:da e mai bine ca am luat bataie din 3 motive:
-a plecat Badea
-am demonstrat ca nu sunt jocuri de culise
-avem sansa sa ne calificam curat in finala si sa ne si salvam
NU STIU CUM TE POTI NUMI SUPORTER SI SA TE ROGI CA ECHIPA TA SA NU BATA!

Mie mi-a stat inima la ratarea lui Plesan si aflu ca au fost "suporteri" ai Craiovei care se rugau?! sa nu batem...

Atata timp cat nu esti capabil sa pui echipa inaintea unei persoane din club nu te poti numi suporter. Am aflat ca e bine ca am luat bataie. De la cine : de la cineva care se considera suporter al Stiintei?!

De cand tin cu Stiinta, indiferent de numele antrenorului sau a jucatorilor mi-am dorit ca echipa sa bata. Singura exceptie este meciul cu Nationalul din 2002, dar atunci stiam ca nu joaca echipa mea de suflet ci dinamo II.

Mie nu mi-e rusine sa port tricoul cu Stiinta si nu-mi va fi rusine de echipa mea nici daca va retrograda. Sunt suporter al Stiintei si nu pot sa nu incerc sa ajut echipa, indiferent de cine este in momentul respectiv la echipa.

Codul lui DaVinci

g

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 18:14

Uite asta este un adevarat ultras. :laughing: Cu Stiinta pana la moarte!

Restul numia gura este e de ei.

Ca sa nu mai spun ca sunt unii care nici macar nu gandesc cu capul lor. Asteapta sa dea altii ideile ca le preia si ei dupa aia.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 21 Mar 2005, 18:21

bogdan-m scrie: NU STIU CUM TE POTI NUMI SUPORTER SI SA TE ROGI CA ECHIPA TA SA NU BATA!
nu prea intelegi tu multe dar in schimb scrii mult :)(

Codul lui DaVinci

srg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 18:46

Gonzo se pare ca Panduru va antrena Steaua. Zenga =out!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 21 Mar 2005, 22:26

VREM DETALIIII!!
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis