Universitatea-Sportul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Sportul ?

Victorie
39
89%
Egal
0
No votes
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 02 Apr 2005, 23:38

JustME scrie:a trecut timpul sa pierdem frumos ... dc pana acum dc jucau cu ambitie si pierdeau putem sa accept asta ... in fond important era sa se zbata pe teren ... acum lucrurile stateau altfel ... victoria era "imperios necesara" ... din pacate am pierdut ... si e normal sa fim suparati ... ce zeu sunt ... am votat "castigam" chiar dc stiu ca am pierdut !! asta e ... mie mi-e greu sa accept infrangerile si nu concep (chiar dc nu am argumente) ca urmatoarele jocuri sa nu le castigam !!
Ce sa mai pierdem frumos fratilor ca si un sfert de puckt e bun acuma ....

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 04 Apr 2005, 13:39

Dupa cum ii vad eu pe amaratii astia ai nostrii a inceput sa le fie frica de mingie . Am jucat si eu putin fotbal nu la nivel mare dar oricum chestia asta cu frica de mingie e cea mai nasoala(vezi sutul ala a lui Buhus carea a tras saracu' doar ca sa o dea pe poarta nu si ca sa marcheze). Daca ar fi baieti destepti ar incerca sa nu mai joace cu frica pt ca oricum in momentu' asta chiar ca nu mai au ce pierde. Cred ca nu avem cea mai proasta trupa din div A dar avem cel mai prost joc. Pe Sportu puteam sa-i batem usor , pe Faru' la fel dar daca ti-e frica la un moment dat ti-e frica si sa castigi. Ar trebui sa-i sustinem in momentele astea cele mai grele din istoria clubului si sa fim langa ei indiferent de conducatori.

Codul lui DaVinci

f

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Apr 2005, 13:48

Nici nu stii cat de multa frica le este sa castige acestor derbedei din teren... Ii doare-n cot de noi. Asta e! Poate daca vine unul din afara echipei sa le propuna sa faca un blat si sa bata pe Iasi ca are Pitestiul nevoie de puncte (spre exemplu) s-ar mai omori si ei sa castige. Ca asa...

kelu
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 02 Aug 2004, 05:46

Mesaj de kelu » 04 Apr 2005, 14:16

asta este unul din momentele in care un psiholog isi merita banii..din pacate oltenii nu vor sa fie ca americanii si sa dea banii pe "prostii"

luciaistrate

Mesaj de luciaistrate » 04 Apr 2005, 15:26

ce va pot spune?
decat ca dc eu as fi acum in locul antrenorului as juca cu echipa de tineret.
si le-as propune tinerilor astora prime de joc.
si sa vezi atunci lupta in teren.
ca tinerii aia vor sa se afirme.
nu ca astia care au bani si deja nu le mai pasa dc mai iau sau nu o prima de joc, ca salariul oricum il iau.
asa tinerii aia nu au bani prea multi si ar lupta pana in ultimul minut pt cateva sute de euro pe victorie.

Codul lui DaVinci

f

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Apr 2005, 16:16

Desi e noua pe forum Lucia vede fotbalul mai bine decat multi dintre cei care scriu de mult timp aici. Felicitari!

luciaistrate

Mesaj de luciaistrate » 04 Apr 2005, 16:33

merci mult.
sunt noua pe site
dar nu sunt noua intre suporterii univ craiova.
si chiar mergeam la fiecare partida de acasa a univ craiova.
dar acum am lasat-o mai moale pt ca practic nu fac altceva decat sa-mi fac nervi si drci degeaba
noi ne stresam, scandam pe stadion
iar lor putin le pasa.
nu-i intereseaza onoarea clubului ci doar banii care le intra in buzunar

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Re: f

Mesaj de minudoru » 04 Apr 2005, 20:56

Che Guevara scrie:Desi e noua pe forum Lucia vede fotbalul mai bine decat multi dintre cei care scriu de mult timp aici. Felicitari!
Ai dreptate dar cu o singura chestiune, mai trebuie si sa poti nu numai sa vrei :-(

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 05 Apr 2005, 11:01

Statistica detaliata a acestui meci, click AICI.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 14 Apr 2005, 12:40

Cristi Balaj a fost retrogradat la Divizia C
Pentru faza discutabilă de la meciul FC Naţional - Rapid (3-3), cînd a acordat lovitură liberă indirectă din careul giuleştenilor, iar “bancarii” au reuşit primul gol, arbitrul FIFA Cristian Balaj a fost trimis de Ion Crăciunescu la Divizia C. El va arbitra mîine partida Someş Gaz Beclean - Olimpia Gherla, din seria a 9-a.
sursa: prosport.ro

asta nici nu trebuia sa se apuce de arbitraj si nu mai ajungea la aceasta retrogradare :bad: sau trebuia suspendat inainte de meciul cu Sportu
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

stiintific

Mesaj de stiintific » 14 Apr 2005, 12:57

ma si mir cum de o patesc astia cand gresesc in defavoarea lu' dinamo, steaua sau rapid.
dar sunt convins ca daca se greseste si in favoarea lor la fel de aspre sunt sanctiunile. :lol: :lol: :lol:

sa urmarim ce i se va intampla lu' serea ca a eliminat 2 de la national si a dat doua penalty-uri pt dinamo aseara in meciul cu national.

pentru serea si sefii lui :-x iar pentru cei care au beneficiat :-x

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 14 Apr 2005, 14:19

luciaistrate scrie:merci mult.
sunt noua pe site
dar nu sunt noua intre suporterii univ craiova.
si chiar mergeam la fiecare partida de acasa a univ craiova.
dar acum am lasat-o mai moale pt ca practic nu fac altceva decat sa-mi fac nervi si drci degeaba
noi ne stresam, scandam pe stadion
iar lor putin le pasa.
nu-i intereseaza onoarea clubului ci doar banii care le intra in buzunar
Nici de banii..ca la ce prime au avut :o

stiintific

Mesaj de stiintific » 14 Apr 2005, 21:14

serea trimis in c :up: :up: :up:
asta ma face sa reformulez ce scrisesem mai devreme:
pentru serea :-x pentru cei care au beneficiat :-x pentru sefii lu' serea o:

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 15 Apr 2005, 00:26

Nu te bucura prea mult de asta,caci va veni altul..si peste vreo cativa ani..iar il vezi pe Craciunescu ca retrogradeaza cate un "cavaler"(bleah!) la divizia C..si tot dupa un meci al echipei Dinamo!Pe mine unu nu ma mai mira nimic..si nu m-ar mai mira nimic! :eek:

JustME

Mesaj de JustME » 25 Apr 2005, 23:01

pai hai sa facem valuri ... dinamo a ajuns in cupa cu "ajutorul" arbitrilor ... iar noua ne'au furat vr'o 6 puncte pana acum fluierasii ... CRACIUNESCULE ai uitat ca esti oltean !?!?

Închis