Poli Iasi-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Poli Iasi ?

Victorie
16
40%
Egal
8
20%
Infrangere
16
40%
 
Total votes: 40

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Apr 2005, 18:57

Eu am vazut meciul integral pe Telesport. Problema nu este ca am pierdut, ci ca ne-a batut o echipa de divizia B.
Am vazut Craiova pe stadion anul asta de doua ori la Constanta. In ambele dati echipa a legat cate ceva, mie placandu-mi mai mult meciul de cupa.
Azi Craiova, cu exceptia a 15 minute din prima repriza nu a jucat nimic. Echipa care parea in revenire dupa meciurile de la Constanta a fost facuta zob.
Au fost retrogradati 7 jucatori si nu a fost adus macar unul egal valoric.
Azi am jucat cu Plesan varf de atac, in felul asta mijlocul nostru fiind facut zob.
In repriza a doua a fost introdus Claudiu Tudor (care cred ca nu mai jucase de peste 1 an si jumatate) care nu stiu daca a reusit sa atinga mingea.
La 1-0 pentru ieseni este schimbat Marius Iordache cu Murgan.
Fara Guso, scorul putea lua proportii.
CAm asta am vazut eu din meciul de azi...

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 08 Apr 2005, 19:00

bogdane, n-am vazut meciul, dar noi ne facem nervi pt. niste imbecili ... sa te bata Iasu CLAR ... n-au scuze !

iar Bondrea cu Plesan varf , vrea sa intre in "hall of fame" ai celor mai penibili antrenori! :bad:

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Apr 2005, 19:14

Vedeti secventa golului AICI.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Apr 2005, 19:18

Inter, echipa nu a jucat nimic! Este purul adevar! Si doza de nervi acumulata este mult mai mare atunci cand vezi in direct o echipa neputincioasa.

NU INTELEG CE S-A INTAMPLAT CU ECHIPA CARE A JUCAT IN MARTIE LA CONSTANTA!

Acum nu se mai joaca nimic. Iar Poli Iasi este o echipa care in mod normal (din punct de vedere valoric ar trebui sa retrogradeze). Din pacate nu ii lasam noi...

Maximus

Mesaj de Maximus » 08 Apr 2005, 20:08

DoRyN scrie:Vedeti secventa golului AICI.
Sugestiv titlul filmuletului Doryn, "B" ,.,

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 08 Apr 2005, 20:09

Gata baietii suntem in B, poate vom reveni in divizia A mai puternici ca oricand, si vom arata tuturor ca Stiinta nu si-a spus ultimul cuvant in fotbalul romanesc. Din pacate, un an vom fi anonimi.
In semn de protest, la meciul cu steaua ar trebui sa nu se duca nici un spectator, sa joace cu tribunele goale, ca nu merita nimic acesti rasi!

Codul lui DaVinci

d

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Apr 2005, 21:37

Am vazut tot meciul pe ecranul instalat pe Stadionul Tineretului din Craiova. Vizionarea a fost sub orice critica. Meciul a fost bunicel dar cel mai prost capitol a fost arbitrajul lui TUDOR si comentariul celor de la Telesport. Tudor ne-a anulta doua goluri pentru fault in atac, goluri care in Anglia sau in Germania se dau cate 3 pe etapa. Iar comentatorii de la Telesport sunt niste penibili si niste ametiti care nu au nici o treaba cu fotbalul in general. Cand mingea era la moldoveni urlau de parca luau foc iar cand era mingea la Craiova vedeau numai faulturi de cartonas rosu sau pase gresite. Jocul echipei mi s-a parut in crestere fata de meciul cu Sportul Studentesc si cred ca vom bate Farul in Cupa si ne vom califica in finala. CRAIOVA MOARE DAR NU SE PREDA! Vom juca in B si vom reveni mult mai puternici decat suntem azi. Important este sa castigam Cupa si sa jucam la anul in cupa UEFA.

Vom da astfel o palma FRF pe catre acest for o va suporta cu greu. Am pierdut deja 5 puncte cu Poli Iasi pe mana arbitrilor ceea ce ar fi insemnat ca acum trebuia sa fie ei in locul nostru si noi sa fim in locul lor.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Apr 2005, 22:28

De la aceasta ora puteti asculta pe radio inregistrarea meciului.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Apr 2005, 22:33

Doryn, felicitari pentru eforturi!
Macar la asta a ramas Stiinta de invidiat : are multi suporteri admirabili!

radu_c

Mesaj de radu_c » 08 Apr 2005, 22:58

oare asculta cineva meciul? si daca da de ce? :o

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 08 Apr 2005, 23:08

Am vazut ambele goluri primite cu Iasul si cu Sportul si cu toate ca este cel mai constant jucator al echipei, care ne-a salvat de multe ori, totusi Guso are o hiba mare de tot...nu iese nici pe centrarile in 6 metri, dovada ca ultimele 2 goluri au fost marcate cu capul din 6 metri...la alura lui mi se pare, incredibil, ca nu are curajul sa iasa la toate centrarile in careul mic si chiar si ceva mai departe...Aceste ezitari ale lui nu-i absolva cu nimic pe fundasii nostrii centrali care n-au facut un marcaj mai eficient..

mossad762000

"la sapa...oltene du-te la sapa!"

Mesaj de mossad762000 » 09 Apr 2005, 00:31

salutare tuturor,
sunt din Iasi dar nu ma sfiesc sa recunosc ca din 80 de cand am inceput sa "inteleg" ce-i ala "fotbal" sunt fan "Maxima" (DC? PT. ca nu mi-ai placut niciodata comunistii sau ordinele de la Partid! Steaua sa castige sau Dinamo sa ia cupa (':-x')....Sa nu uite aceste 2 echipe sa puna cate o lumanare la mormantu` comunistilor ca daca nu erau ei si daca provincia nu avea valori...maciuci cupe europene!). Da sa revenim la oile noastre! Recunosc ca astazi mi-ar fi placut un egal (sau poate o victorie a Craiovei daca ar fi jucat bine). Imi aduc aminte iarasi de acele meciuri in care ascultam la radio sau pe TVR daca dadea meciu...Numa cand spunea "mingea este la Stefanescu" deja stiam ca nu mai e nici un pericol...sau "la Balaci"...stiam ca va fi o faza periculoasa....Nu mai spun de atacanti...Camataru...
Da`...acum insa sunt alte probleme. Pentru toti fanii Craiovei am sa detaliez ce-am vazut astazi (am urmarit meciul cu-n dinamovist si un stelist...si sincer tare as fi vrut sa ma pot lauda cu Stiinta, ca Iasu` chiar daca scapa anu` asta n-are puterea financiara de la Craiova...si...probabil la anu` daca nu se baga banu`....retrogradeaza...si oricum anu` asta mai erau echipe...Bacau - numa sa le arate sechelariu ca fara el echipa moare, Brasov, Apulum).
Am sa incep cu Guso...cel mai bun jucator al Stiintei...daca nu era el scorul lua proportii. Nu-i mai putin adevarat ca la faza golului ar fi trebuit sa iasa...Dar intreb io, ce faceau fundasii Srtiintei? (tinan cont ca Bernard nu-i un jucator cu un spirit al demarcarii iesit din comun!!) Nu-i si vina lor?
Apararea....in afara de Dauda (de care n-a trecut nimeni)...restu` varza. Papura si Iordache....zero!..Mai ales Papura...asta a fost catastrofal! 3 pase = 2 la adversar 1 afara. Imi cer scuze pentru eventualii lui fani...dar sincer...azi n-a avut valoare.
Mijloc...fara idei. Sincer, chiar sub divizia B! De la Lutzu ma asteptam la cateva sclipiri! Dar n-a fost sa fie. Am vazut conferinta de presa a lui Bondrea. "Unii jucatori n-au vrut sa dea in minge...sa atinga mingea...". La cei de la mijloc se referea (':mad:') .Imi pare rau ca trebuie sa recunosc dar nu e valoare acolo.Shumi` poate avea o scuza tinand cont de necazurile personale!In rest...la zid! Am citit pe forumu` asta pareri despre meciul cu Faru! Unii spuneau ca partida din Cupa ar fi fost chiar mai buna! Eu spun sa revada meciul respectiv si sa imi spuna si mie 5 (nu mi se pare mult) faze in tot meciul in care mijlocul a combinat mai mult de 4 pase impreunasi apoi sa incerce si o pasa decisiva! Lipsa de idei si de valoare. Imi plangeam in pumni la meciul cu argeshu cand am vazut ce facea Sava.(':mad:')
Atac...sincer Plesan nu-i omu`. Ce ar trebui ... poate un jucator oportunist care sa stie sa impinga mingea si cel mai important....SA SE DEMARCE! SA ALERGE!
In concluzie Stiinta astazi n-a jucat. Si daca-mi aduc aminte de meciurile cu Sportu sau mai noi National sau Rapid si Dinamo Poli nu-i echipa de speriat. Dar astazi si-au dorit victoria! Nu pot spune insa la fel si despre Stiinta. Pacat! Parca ar fi Interu` lu` Lucescu in care jucatorii nu-l doreau...sau Valencia care a vrut demisia lu` Ranieri! Da` Stiinta nu era astazi in postura de a face mofturi!
Revenind la titlu`acestei postari! A fost intr-adevar o scandare de la meci. Dar are atat de mult adevar. Cred ca trebui sa se aseze toata lumea acolo la Craiova si sa se intrebe:"Vrem sau nu echipa-n A?". Iar daca se doreste:
1. out Dinel -> `te-n mata fraiere.N-ai o treaba cu fotbalu`! In afara de a lua bani din clubu asta mai stii si altceva?(':-x')
2. out Bondrea. Un antrenor ffff. slab (mai ales tactic -> azi Plesan Atacant!!!!!!!!! (':o:')
3. cei care nu vor sa joace sau nu simt nimic pentru echipa asta....out.... (':bad:') -va`n gura de mercenari!
Deci...la "sapa" oltene adica la munca de jos ... la RECONSTRUCTIE cred ca acolo trebuie sa poposeasca cu analiza cei din conducere. Altfel...o sa trebuiasca sa ma scol sambata de la 11 sa vad ce face Stiinta.
Pacat! Poate cu un alt patron am fi jucat acum prin cupe!...Asa ne rugam sa nu retrogradam! Poate Cartzu trebuia ascultat in 2003 cand vorbea de reconstructie! Asta e!

Sper sa nu retrogradezze si urez Craiovei multa bafta in celelalte etape!('o:')

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 09 Apr 2005, 00:48

Din pacate nu se mai poate face nimic, jucatorii, antrenorul si finantatorul sunt la pamant.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 09 Apr 2005, 08:13

DoRyN scrie:Din pacate nu se mai poate face nimic, jucatorii, antrenorul si finantatorul sunt la pamant.
Dorin, daca de jucatori sau finantator poti sa spui ceva, de antrenor nu ai voie! A fost numit cu accepul galeriei! :)(

Dupa primul meci oficial de anul asta (cel de la Valcea) a fost o adevarata revolutie cu articole de genul "Sa plece Badea!", "Badea lasa-ne!" etc. Eu, ca simpatizant al lui BAdita pot spune ca a gresit ca antrenor in meciul respectiv. Dar de la asta unii suporteri au facut un scop in sine plecarea lui Badea, trecand peste interesul echipei. S-a ajuns ca unul din liderii galeriei sa declare "Chiar daca bateam la Constanta, tot ceream demisia lui Badea!".

Acum, in conditiile in care Bondrea a gresit flagrant in cele doua meciuri, nimeni nu zce nimic. De ce oare?

Pentru cei care au vazut ultimul meci al lui Badea de la Constanta si meciul de la Iasi am o intrebare. De ce a fost schimbat antrenorul? Joaca mai bine echipa acum decat atunci?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 09 Apr 2005, 09:01

Nu au ce sa mai zica, sunt descurajati si nu se mai poate face nimic.

Închis