Universitatea-National

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Universitatea prima victorie in retur ?

Da
37
95%
Nu
2
5%
 
Total votes: 39

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 27 Apr 2005, 22:33

mai potoliti-va naibii!!! :-) Am luat primele 3 puncte doar ... :up: hai sa nu incepem din nou sa ne imbatam cu apa rece :D ..... :)(... Dar si ce-am mai urlat la goluri!!!! Doamne uitasem sa ma mai bucur! Atit de rar , atit de rar ne bucuram.

Acu doua zile ma uitam la Fanatic show si m-a bufnit plansul ..Om la 34 de ani plangeam ca prostul in fata televizorului pe melodiile lui Tudor Gheorghe la meciul cu Kaiserslauten...M-am ramolit dracului. In rest nu prea i-am asculat pe aia, ca moderatorul se baga in seama.

:up: VICTORIE !!! :up: bravo baieti !

Generale trebuie sa batem peste tot si ... ca totul sa fie perfect : Sa-i batem cu 0-1 pe ciini la ei in groapa! :))

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Apr 2005, 23:12

Bornwild scrie:
Ultrase_20 scrie:
Bornwild scrie:

spune cand esti online sa intru sa iei de la mine..........hubul ala nu mai e.......pt ca nu exista interes pt asa ceva. :-)
vb fara sa cunosti are chiar 70 de useri :))
E hubul site-ului?.....el la asta se referea........taci din gura si fa-i curte lu' lory_dinamo in continuare ca te faci de ras :-x
pai saitu a avut vreodata HUB ?? :o

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Apr 2005, 23:14

Dap misto meciu :-x

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Apr 2005, 23:22

Che Guevara scrie:Vino astazi la meciul cu FC National in galerie si intreaba de Che Guevara. Cadn ma gasesti iti dau CD-ul si il pastrezi. Ca eu fac cate copii vreau.
Te vazui Ghe in galerie...de ce nu vii mai spre sezione?? :)(

dorina fazacas

Mesaj de dorina fazacas » 27 Apr 2005, 23:26

Doamne, incepem iar sa speram, sa facem calcule, sa visam. Visele oricum nu costa nimic.
E clipa noastra de bucurie. Si parca am uitat cum e. Nu pot decat sa plang, ca o nebuna, si sa-mi spun ca se poate.


Asta e echipa noastra
Si la bine, si la greu
O iubire alb-albastra
La Craiova e mereu.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 27 Apr 2005, 23:32

Doamne cat ma bucur ca nu s-a adeverit pronosticu meu (2-0 pentru Craiova) si ca a fost 3-0 pana la urma :D Sa tot gresesti pronosticuri la modul asta :D In alta ordine de idei, si eu cred ca nu ar trebuii sa ne imbatam cu apa rece.S-a spart gheata, dar trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant!O victorie la Bacau ar fi cel mai frumos cadou de Paste! :)(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

stiintific

Mesaj de stiintific » 28 Apr 2005, 00:31

doar ce am venit de la meci. citesc mesajele voastre si ma gandesc cat de greu trebuie sa fie sa nu puteti veni pe stadion. abia acum imi dau seama de sansa pe care o am: sa traiesc in orasul iubirii mele. pentru voi toti, ea nu trebuie sa moara. daca puteti sa pastrati dragostea neatinsa la sute si mii de kilometri, atunci, poate si ea sa va ofere in continuare clipe frumoase. Multumim Universitatea Craiova! esti unica.

dannyT

Mesaj de dannyT » 28 Apr 2005, 00:48

Che Guevara scrie:Da-mi adresa ta si iti fac eu un CD. Sau ti-l trimit prin posta sau ti-l dau cand vii prin Craiova. In orice caz... ai ce vedea.
Imi pare rau Che dar acum am vazut propuerea ta. :-(
In fine o sa vedem noi cum iau CD ala de la tine.
Nu-l mai atacati atat pe Plesan ca e pacat(Cand ii striga numele toata galeria cum era...)Acumaprins niste meciuri mai proaste si va bagati toti :bad: in el
E cam rusinos...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 28 Apr 2005, 08:40

intr-adevar echipa a jucat foarte bine. mi-au placut in mod deosebit LUTU si BUHUS. se vede ca formeaza un cuplu foarte bun pe partea dreapta. eu l-as ruga pe dl BONDREA daca ar putea juca in meciul cu bacaul cu bordeanu si marius iordache pe partea stanga. inca odata s-a vazut ca nu avem atacanti. recunosc ca claudiu dragan s-a zbatut dar la capitolul finalizare lasa de dorit. MULTUMESC ECHIPE PTR CA ASEARA M-A FACUT PUTIN MAI FERICIT DECAT ERAM SI CA UN REZULTAT POZITIV LA BACAU ADI A CELE 3 PUNCTE POT SPUNE CA SUNTEM CA SI SALVATI.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Apr 2005, 09:12

Am cateva chestii de subliniat in legatura cu meciule de ieri:
- Galeria l-a injurat toata partida pe Netoiu.
- Blondu nu a mai condus galeria.
- Victoria Craiovei a fost meritata. Echipa chiar a jucat un fotbal atragator exact asa cum inainte de meci speram sa faca.
- Staicu a plaitit 20.000$ prima pentru victorie.
- Netoiu nju a preluat inca echipa.
- Foarte multi dintre cei prezenti la stadion au suspectat partida de blat. Mie nu mi s-a parut.
- La fotbal, echipa castigatoare nu se schimba. Deci Plesan nu are ce sa mai caute in teren la meciul urmator.
- Bundea este cel mai slab jucator al returului din echipa Universitatea Craiova.
Last edited by Codul lui DaVinci on 28 Apr 2005, 10:47, edited 1 time in total.

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 28 Apr 2005, 09:33

ozzy scrie:din pacate pentru salvare cred ca e cam tarziu, jocurile sunt facute altfel, egalul ala al Iasi-ului in Regie mi se pare cam dubios

important e insa sa luptam pana la capat asa cum am facut-o aseara :!:
Ozzy,tare doresc sa nu ai dreptate dar, mi-e teama. De ce ? Aseara au jucat destul de bine dar nici National nu a jucat ca in meciul cu Dinamo,adica cu ambitie,etc,etc.
Daca ai nostri se vor mobiliza ,ca in meciul cu Dinamo sau Steaua ,si vor aduce mai multe puncte de afara iar acasa nu mai pierd niciun punct ,vom avea sanse in mod sigur.
Eu sunt convins ca se poate.Nu stiu daca este meritul absolut al lui Bondrea ,dar un rol a avut in aceste meciuri. Poate era bine sa vina el, dupa plecarea lui Rednic, si altfel era situatia acum, s-a pierdut timp si puncte pe timpul lui Badea.Asa ca,Badea merita toate cuvintele dulci adresate de public...din plin.Acele persoane care l-au sustinut ,tot timpul,
trebuie sa inteleaga ca au gresit enorm,nu ma refer numai la cei de pe forum ci la toti.
Dupa terminarea campionatului este bine sa fie adus Cartu sau un altul, gen Olaroiu.
Venirea lui Balaci ca investitor,oricum Staicu trebuie sa plece-merita sa fie linsat de lume,alaturi de Cartu ca antrenor poate fi benefica sau la fel de bine... cu probleme,cunoastem caracterele celor doi.Cine stie...
Last edited by Dan Florea on 28 Apr 2005, 15:44, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Apr 2005, 09:36

Daca echipa se salveaza cu Bondrea este normal sa raman Bondrea antrenor. Cum vreti sa creem stabilitate daca schimbam mereu antrenori, jucatori, conducatori, finantatori etc. ?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 28 Apr 2005, 09:48

Che Guevara scrie:6. Foarte multi dintre cei prezenti la stadion au suspectat partida de blat. Mie nu mi s-a parut.
mie mi s-a parut ca Nationalul a jucat ceva de genul: nu ne omoram sa le dam gol dar nici singuri nu ne-o bagm in poarta; oricum, victoria a fost meritata si echipa trebuie felicitata pentru modul in care au abordat meciul;
"FORZA STIINTA!"
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 28 Apr 2005, 09:48

3 puncte..in urma unui blat..
au descatusat jucatorii, le-au mai dat incredere, ne-au dat sperante k scapam
avem meci sambata,dk nu mai potolim entuziasmul s-ar putea sa patim noi exact ce suspectati voi pe national-dupa o victorie categorica,subestimeaza viitorul adversar.
suntem la 6 puncte de salvare,nu te ajuta bucuria haotica..ci una mai responsabila si lucida..
pentru craiova, urmatorul meci trebuie tratat ca o finala...
p.s. che :up: , ma obosesti psihic cu ierarhiile pline de non-sens...si faza cu:"du-te in galerie si intreba de che guevara" e fabuloasa (k golul lui schumi :)( )..
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Apr 2005, 10:46

Acum nu mai e nici o ierarhie. Am pus liniute ca sa intelegi mai clar. Am facut o lista impresiilor de la meci. Nimic mai mult.

Închis