FCM Bacau-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Va reusi Universitatea o noua victorie la Bacau ?

Da
24
92%
Nu
2
8%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Mai 2005, 14:44

Ca a fost orb la faza aia.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 01 Mai 2005, 18:59

ady_azzuro scrie:Ca a fost orb la faza aia.
M-ai lasat fara cuvinte! Este bine ca si antrenorul Bacaului tine cu ... Craiova! o:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Mai 2005, 19:05

Tinand cont de trecutul lui pe banca Stiintei alaturi de Florin Marin, nu m-ar mira. :D

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 01 Mai 2005, 19:11

Am o vaga banuiala ca il confunzi cu Alexandru Popovici, care a fost fundas la Farul. Din cate imi aduc eu aminte Alexandru Popovici si Cristi Mustata au fost secunzii lui Florin Marin, inca de pe vremea cand antrena Farul.
Cristi Popovici, antrenorul Bacaului, este moldovean sadea si nu cred sa fi avut vreo tangenta cu Florin Marin.
Dar este posibil sa ma insel si eu, ca am mai imbatranit! Tu ai avantajul tineretii! :-)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Mai 2005, 22:41

Ba nu cred ca il confund :)( Poate ne confirma altcineva. :-)

Code: Selectaţi tot

Două greşeli de arbitraj la Bacău - U Craiova
Prima repriză a curs fără mari probleme de arbitraj pentru brigada condusă de Corpodean. În partea a doua au fost însă două erori destul de mari. Prima s-a petrecut în minutul 65 cînd Cursaru i-a luat faţa lui Daouda, a scăpat spre poartă, ivorianul l-a tras de tricou şi l-a împins, iar băcăuanul a căzut la 19-20 de metri de poarta lui Guso, dar Corpodean a făcut semn ca jocul să continue, deşi trebuia să fluiere fault şi să-i acorde catonaş roşu lui Daouda. "Am discutat la cabine după meci această fază şi mi s-a zis că se putea fluiera orice", a spus Bondrea la conferinţa de presă. Antrenorul oltenilor a acuzat apoi faza din minutul 87, cînd Papură a fost ţinut în careu. Corpodean, mascat, n-a văzut infracţiunea, iar asistentul Aurel Oniţa nu i-a semnalizat, deşi tricoul lui Papură s-a întins jumătate de metru chiar sub nasul său.

gsp

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Mai 2005, 09:43

Important este ca am iesti cu bine din acest meci. Datorita rezultatelor celorlalte echipe din aceasta etapa ar fi fost un dezastru pentru noi sa fi pierdut acest meci. Asa mai avem un gram de speranta. Deocamdata am demonstrat ca putem sa scoatem rezultate bune si pe teren nu numai prin jocuri de culise. Sa vedem ce va fi miercuri cu FC Brasov.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 02 Mai 2005, 12:53

Ady nu am inteles ce ai vrut sa spui cu citatul ala. Daca imi aduc eu bine aminte intrebarea ta a fost : "Nu fu fault la portar la golul nostru?". Citatul respectiv nu se refera in nici un fel la faza golului, discutand alte doua faze din meci.

Referitor la Cristi Popovici, eu cred in continuare ca il confunzi. Florin Marin avea intr-un timp secunzii pe care ii avea si la Farul. Iar cei doi secunzi Alexandru Popovici si Cristi Mustaca au jucat la Farul. Actualul antrenor al Bacaului nu a avut nici o treaba nici cu Farul, nici cu Craiova.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 02 Mai 2005, 14:27

Articolul respectiv avea legatura cu arbitrajul, nu cu ce am spus eu. Mi s-a parut tavalit bogdan in careu acolo, dar poate a fost incomdat chiar de proprii fundasi. :)(
bogdan-m scrie:Referitor la Cristi Popovici, eu cred in continuare ca il confunzi. Florin Marin avea intr-un timp secunzii pe care ii avea si la Farul. Iar cei doi secunzi Alexandru Popovici si Cristi Mustaca au jucat la Farul. Actualul antrenor al Bacaului nu a avut nici o treaba nici cu Farul, nici cu Craiova.
Ai dreptate, l-am confundat eu. :-)

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 04 Mai 2005, 09:27

bogdan-m, ai dreptate in privinta lui cristi popovici. el n-a facut parte din staful tehnic al universitatii craiova niciodata. in schimb alexandru popovici a fost secundul lui florin marin la universitatea craiova.

Închis