Universitatea-FC Brasov

Moderator: grup_moderatori

Care va fi rezultatul acestui meci?

Victorie
31
91%
Egal
0
No votes
Infrangere
3
9%
 
Total votes: 34

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Mai 2005, 09:52

"Ora 11" este un fel de a spune. Stiu precis ca si Craiova va juca in nocturna anul viitor.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 05 Mai 2005, 10:06

informatii de culise.... :up:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 05 Mai 2005, 15:07

Noi nu batem pe brasov, iasi si bacau, contracandidate la retrogradare si avem pretentia sa batem in groapa si in giulesti, care se lupta la titlu... :mad:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 05 Mai 2005, 15:55

sanse teoretice inca mai sint. insa ne agatam de un pai. sincer, che, sint prost. eu inca mai sper.
Am zis!!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 05 Mai 2005, 19:48

manex scrie:sanse teoretice inca mai sint. insa ne agatam de un pai. sincer, che, sint prost. eu inca mai sper.
Speri ma-ta dar speri degeaba.... :lol:
Alb-albastru pentru totdeauna!

PiTTy

Mesaj de PiTTy » 05 Mai 2005, 19:50

Am pierduut...Asta este.Ink mai sunt sanse,nimic nu e imposibil cu toate ca ar trebui sa castigam f multe meciuri.Dar chiar dak o sa cadem in B eu o sa tin tot cu craiova.Atunci se vad adevaratii fani ai Craiovei.Si nu mai ziceti nimic de conducere, antrenori, management etc.N-ati vazut k s-a schimbat fiecare membru in parte???Park Dinel si cu Badea ar juca in teren.Datorita in frangerilor mai mult de 90% sunt vinovati jucatorii(bineinteles unii) !!!

Pana data viitoare, HAI CRAIOVA !!!
Tin cu voi si in elita!!
o:

andy
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 5
Membru din: 02 Dec 2003, 15:25

Mesaj de andy » 05 Mai 2005, 22:36

Ba trebuie sa ne legam de conducere. Acolo este problema Craiovei.
Sa iti dau un exemplu. Daca am o afacere si angajez numai handicapati mintal si dau faliment cine este de vina? Handicapatii? Ei atat pot, nu poti sa le ceri mai mult. De vina sunt eu cel care conduc.
Cam asa stau lucrurile.
Si mai este o vorba in popor: "Pestele de la cap se impute".

stiintific

Mesaj de stiintific » 05 Mai 2005, 23:18

ceea ce am vazut aseara a fost penibil... nici nu mai imi vine sa scriu un rand despre leprele astea...nu stiu cum nu le-o fi rusine sa se imbrace in fotbalisti si sa intre pe teren...
de aproape 20 de ani de cand ma duc la stadion ieri a fost a treia oara cand am plecat inainte sa se termine: prima data eram in generala, fugisem de la teza si a trebuit sa ma intorc acasa mai repede ca sa nu se prinda tata ca am fost la meci (era o semifinala de cupa cu rapid); a doua oara la un blat ordinar cu ceahlaul in epoca netoiu; acum pentru ca imi era rau, simteam ca nu mai pot sa vad asa ceva...

cred ca principala vina a acestor pseudofotbalisti este ca distrug spiritul Universitatii. am ajuns sa nu se mai teama nimeni de noi, am ajuns sa nu mai contam in ochii adversarilor, am ajuns sa fim umiliti de anonimi, am ajuns sa ne bucuram cand se mai pomeneste numele nostru in necrologul facut de vreun ziarist nostalgic.

si totusi (lasand la o parte mercenarii care o reprezinta acum)...
TE IUBESC UNIVERSITATEA CRAIOVA!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Mai 2005, 23:26

andy scrie:Ba trebuie sa ne legam de conducere. Acolo este problema Craiovei.
Sa iti dau un exemplu. Daca am o afacere si angajez numai handicapati mintal si dau faliment cine este de vina? Handicapatii? Ei atat pot, nu poti sa le ceri mai mult. De vina sunt eu cel care conduc.
Cam asa stau lucrurile.
Si mai este o vorba in popor: "Pestele de la cap se impute".
Si mai este o vorba din popor: "Pestele de la cap se impute dar de la coada se curata". Asta inseamna ca trebuie ca noi sa fim cei care dau tonul schimbarii la Craiova. Si ca primii care trebuie sa plateasca pentru aceasta retrogradare rusinoasa sunt jucatorii care in afara de faptul ca nu mai merita sa vada nici macar un leu pana la sfarsitul campionatului, trebuie dati afara de aici de la primul si pana la ultimul. Trebuie sa continuam cu tinerii cei mai tineri (ca sa imi pemit o licenta verbala). Sa nu mai ramana niciun fotbalist in lot care sa aiba peste 20 de ani fiindca toti sunt perimati si fiindca ceea ce avem acum nu ne mai foloseste peste 2 ani cand vom reveni in Divizia A (in cel mai fericit caz, daca nu va dura si mai mult aceasta revenire).
Last edited by Codul lui DaVinci on 06 Mai 2005, 23:24, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 06 Mai 2005, 09:34

acum v-ati lamurit cum sta treaba cu Surdu? :)( prietenii stiu despre ce vorbesc :laughing:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

JustME

Mesaj de JustME » 06 Mai 2005, 21:28

mah meciul a fost penibil ... sper totusi sa scapam .... sa scapam de dinel .... :bad: :bad:

Închis