Poli TM - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului de la Timisoara ?

Victorie Universitatea
11
34%
Meci egal
1
3%
Infrangere
20
63%
 
Total votes: 32

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 09 Mai 2005, 19:21

e uite ca eu am fost si nu mi s-a spus nimic rau
dar bineinteles ca nu am injurat ca si tine
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

kekerosberg
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 10
Membru din: 09 Mai 2005, 19:29

Mesaj de kekerosberg » 09 Mai 2005, 19:53

mai baieti, sa va zic si eu ceva. nu va zic ca imi pare rau ca va duceti in B! imi pare bine!imi pare bine din cauza (cea mai insignifianta) ca de 2-3 luni toata presa o zumzaie cu drama Craiovei, din cauza ca echipa voastra a fost fondata de comunisti locali, din cauza ca pe la voi mishuna tot felul de oameni gen (bulucea, solomon, netzoi, dinei, mitici dragomiri si tot felul de alti olteni) sunt si unii ok dar parca prea putini si nu in ultimul rand pt. ca nu va prea suport. si ca mio\ne sunt destui in Banat asa ca nu va mirati ca vi s-a strigat B-ul! e adevarat ca doar cei de la tribuna 2 au strigat in mod organizat dar eu am auzit si in galerie destui care nu erau chiar legati sufleteste de voi. mai e adevarat si ca altii (destul de multi) din galerie au scandat si pro-craiova. probabil olteni sau copii ai oltenilor stabiliti in Banat mai demult.treaba lor. eu am stat in peluza dar recunosc ca daca as fi stat la tribuna 2 as fi strigat BBBBB pt. ca eu nu vad ca fiind buna infratirea sau prietenia dintre suporterii acestor 2 ekipe. astea fiind zise, sa fiti sanatosi si nu va spun sa va resemnati si sa va reconstruiti in B si alte bla bla uri pt. ca nu ma intereseaza!
Daca va consoleaza, as fi preferat sa pice in locul vostru in B, bistrita sau bacaul!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 09 Mai 2005, 21:37

N-avem voie de mila voastra!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 09 Mai 2005, 23:23

keke din cauza jegurilor ca tine s-a ajuns aici...

moderatorilor, dati-i ma ban obositului astuia nu e destul de ostentativ mesajul? ne doreste sa cadem in B, nu ne suporta... ce facem? stam sa-i ascultam aberatiile?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 09 Mai 2005, 23:27

N-ai vazut White cati simpatizanti ai timisoarei s-au facut in ultimul timp pe acest forum? Mai au putin si le pupa picioarele chiar daca ne-au strigat b-ul. :-x

Acum vad ca accepta sa-i si jigneasca, nu credeam sa ajunga chiar asa de umiliti...

P.S.
Am lasat mesajul sa vad daca reactioneaza cineva, dar vad ca suporterii Stiintei care simpatizeaza cu timisoara de pe acest forum inca nu i-au dat nici un raspuns lui keke.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 09 Mai 2005, 23:32

ady eu zic ca si tu esti o tzara cam radical in ceea ce priveste atitutindea fata de timisoara... :-) oamenii care au fost la meci au explicat ca doar cativa au strigat... acu` nu trebuie sa generalizam...
dar nu stau sa ascult aberatiile tuturor obositiilor ca asta...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 09 Mai 2005, 23:35

WhiteBlue4Ever scrie:ady eu zic ca si tu esti o tzara cam radical in ceea ce priveste atitutindea fata de timisoara... :-) oamenii care au fost la meci au explicat ca doar cativa au strigat... acu` nu trebuie sa generalizam...
dar nu stau sa ascult aberatiile tuturor obositiilor ca asta...
Pai obositii ca asta au strigat B-ul si au reprezentat timisoara in acel moment. In Banie cand venea timisoara era aplaudata de tot stadionul, dar la timisoara n-auzisi ca unii ne striga numele altii ne injura, e un balamuc total acolo! :-x

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 09 Mai 2005, 23:41

Ady este un proverb romanesc cu paiul si barna...
Tu n-ai vazut ca la meciul cu Brasovul erau sa se ia la bataie cei din galerie cu cei din tribuna a doua pe subiectul "netoiu"?

P.S. Mai vezi care galerie a unei echipe adverse, in afara timisorenilor, mai scandeaza "Stiinta!" sau afiseaza bannere "Craiova in A!" inainte de a acuza.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 10 Mai 2005, 01:15

lui keke asta, daca imi amintesc bine, i-am dat 5 mii la un semafor... ca pe la meci nu a deschis gura...

prostime este peste tot... in unele orase mai multa in altele mai putina... eu totusi cred ca in ciuda a ceea ce scriu ratatii astia pe net realitatea este alta... cel putin asa a fost sambata...

eu unul dupa ce noi am luat bataie acasa de la Brasov nici nu as fi fost de acord sa ne dea meciul... daca bateam Brasovul mergeam la Timisoara dupa 4 meciuri fara infrangere si altfel statea treaba... eu cred ca intentie a fost la ei... dar nici Dumnezeu nu-ti baga in sac

au dat ei punct la apulum, dar aia mai nimeresc si poarta nu asteapta un autogol ca noi
:bad:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 10 Mai 2005, 17:10

bogdan-m scrie:P.S. Mai vezi care galerie a unei echipe adverse, in afara timisorenilor, mai scandeaza "Stiinta!" sau afiseaza bannere "Craiova in A!" inainte de a acuza.
Putin ma incalzeste, daca au strigat 'B-ul' dupa ce au strigat 'Craiova in A' si 'Stiinta', si mai penibili ii face! :-x

Bornwild

Mesaj de Bornwild » 10 Mai 2005, 20:33

Dragi mei timisoreni, Dumnezeu v-a pedepsit!
Ati vrut sa fiti curve?
Atunci v-a dat apa din belsug sa va spalati ca putiti!
Acum ceva timp, va respectam enorm, acum, sunteti o natie de jigodii imbacsite.
Ati inceput lovitura de stat condusi de un bozgor si v-ati batut cu pumnii in piept.........ati vandut benzina pe timpul embargoului si v-ati declarat bogati..........ati facut un ameste chimic in tre Fulgerul Bragadiru si Rocar Bucuresti si a iesit Poli Aek.....nu v-a convenit Poli Aek si vreti sa furati palmaresul lui Poli Timisoara de care v-ati descotorosit ca lasii.
Dupa toate astea este normal ca Dumnezeu sa isi intoarca spatele.
Noi ramanem saraci, mandrii ca iubim o echipa cu care ne-am nascut in sange si ne slavim neamul pentru ca trebuie ca Mihai Viteazu sa fie mandru de noi.

In rest, falimentul companiei care v-a cumparat se pare ca e iminent........va salutam cu partea dorsala
:-x

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 10 Mai 2005, 22:13

Bornwild scrie:Dragi mei timisoreni, Dumnezeu v-a pedepsit!
Ati vrut sa fiti curve?
Atunci v-a dat apa din belsug sa va spalati ca putiti!
Born cred ca exagerezi cand te folosesti de tragedia unor oameni care si-au pierdut toata agoniseala de o viata si care nu au nici o treaba nici cu echipa de fotbal, nici cu suporterii Timisoarei. Ar trebui sa existe o limita. Fiecare isi stabileste insa limita.
Mie mi s-au parut cutremuratoare reportajelecu oameni care inca mai stau prin corturi sau sunt purtati din sat in sat. Parerea mea este ca nu avem voie sa ne folosim de necazul acestor oameni. Dar este doar parerea mea, fiecare face ce vrea... :mad:

Bornwild

Mesaj de Bornwild » 10 Mai 2005, 22:15

bogdan-m scrie:
Bornwild scrie:Dragi mei timisoreni, Dumnezeu v-a pedepsit!
Ati vrut sa fiti curve?
Atunci v-a dat apa din belsug sa va spalati ca putiti!
Born cred ca exagerezi cand te folosesti de tragedia unor oameni care si-au pierdut toata agoniseala de o viata si care nu au nici o treaba nici cu echipa de fotbal, nici cu suporterii Timisoarei. Ar trebui sa existe o limita. Fiecare isi stabileste insa limita.
Mie mi s-au parut cutremuratoare reportajelecu oameni care inca mai stau prin corturi sau sunt purtati din sat in sat. Parerea mea este ca nu avem voie sa ne folosim de necazul acestor oameni. Dar este doar parerea mea, fiecare face ce vrea... :mad:
Bogdan, este drept ca exagerez putin, dar este un raspuns la bucuria lor pt ca noi retrogradam........ :-)

JustME

Mesaj de JustME » 10 Mai 2005, 22:51

hai ca o luaratzi razletz rau de tot ... dc sunt si in timisoara doi trei dobitoci care se bucura ca universitatea a picat asta nu inseamna ca toti sunt asa ... padure fara uscaciuni nu exista !!!

Închis