Poli TM - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului de la Timisoara ?

Victorie Universitatea
11
34%
Meci egal
1
3%
Infrangere
20
63%
 
Total votes: 32

PiTTy

Mesaj de PiTTy » 08 Mai 2005, 15:53

Iar am luat bataiee..Asta este,acum tre sa castigam toate meciurile si nici asa nu cred k o sa ne salvam.Dar ricum Craiova trebuie sa castige meciurile cel putin pt onoare.

Oriunde s-ar afla, Craiova tot Craiova ramane
OLTEAN SI IN B SI IN C SI IN D SI IN ELITA!
Forza Stiinta!

Posec
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 21 Mar 2005, 15:57

Mesaj de Posec » 09 Mai 2005, 08:59

Dragi olteni,
1. Eu nu m-am contrazis niciodata. Oricand ma intrebai iti spuneam ca e o PIERDERE retrogradarea Craiovei, dar in nici un caz o DRAMA, cum este facut de presa.

2. Voi tot ziceti ca vreti sa luati titlul in fiecare an, dar nu actionati deloc la transferuri, si prin aceasta invalmaseala ati atins (daca nu chiar ati trecut) limita penibilului.
Daca vreti sa vedeti cum se face treaba uitati, e din gsp:
Clujul copiază Timişoara
Radu Bichiş


Jocul sub aşteptări din retur i-a împins pe oficialii lui CFR Cluj să se gîndească la o reorganizare din temelii la finele sezonului. "Mai scoatem noi 2-3 puncte în retur, ca să ne salvăm. Mai sînt 5 etape, sîntem foarte nemulţumiţi de ce se întîmplă, dar nu vom lua nici o măsură. La vară, împreună cu Arpad Paszkany, avem un plan foarte bine pus la punct. Vom reconstrui totul! Toţi sînt vinovaţi, antrenori, jucători, dar vom vedea la vară", a spus preşedintele Iuliu Mureşan, după ultima remiză de pe teren propriu, scor 1-1 cu Poli Iaşi.

Surse autorizate au dezvăluit că şefii clujeni pregătesc o adevărată revoluţie la finele sezonului, după modelul brevetat în iarnă de Poli Timişoara. Joi, la Bucureşti, oficialii lui CFR au avut o primă rundă de discuţii cu antrenorul Sportului Studenţesc, Dan Petrescu, pe care l-ar dori din vară sub Feleac. Petrescu nu ar veni singur, ci însoţit de trei elevi ai săi, Gigel Bucur, Tibi Bălan şi Costin Lazăr, la fel cum şi Olăroiu a părăsit FC Naţional pentru Timişoara alături de mai mulţi "bancari"

„În viaţă totul e posibil, dar deocamdată sînt sub contract cu Sportul Studenţesc. N-am discutat cu nimeni de la Cluj despre posibilitatea de a antrena din vară pe CFR”
Dan Petrescu

CE A FĂCUT TIMIŞOARA
* l-a adus antrenor pe Cosmin Olăroiu
* i-a transferat pe Gigel Coman, Caramarin, Marius Popa, Cînu (toţi FC Naţional), Naidin (Dinamo), Paleacu (Alba Iulia), Ovidiu Petre, Viorel Moldovan, Mehmedovici (liberi de contract)
* l-a împrumutat de la Atletico Madrid pe Cosmin Contra

Investiţie totală: 3,5 milioane de euro

CE VREA CLUJUL
* să-l pună antrenor pe Dan Petrescu
* să transfere tripleta de "aur" a Sportului, Gigel Bucur - Tibi Bălan - Costin Lazăr
* să-i ofere un buget de 1 milion de euro lui Petrescu pentru alte achiziţii

Investiţie totală: 2 milioane de euro

PORTRET
Cine e Paszkany?
Patronul echipei clujene, Arpad Paszkany (33 de ani), a preluat pe CFR în 2001, reuşind să aducă echipa din eşalonul trei în prima divizie. Are afaceri imobiliare şi de construcţii în Europa de Est, Germania şi Canada. Deţine un centru de consultanţă în afaceri şi este dealer Opel-Chevrolet în Cluj, iar firma sa de construcţii este beneficiarul a doua Mall-uri, care se vor construi la Cluj şi Bucureşti. Nu apare în Top 300, capitalul său important provenind de la firmele din străinătate.

asta nu inseamna ca au reusit sa ai aduca dar macar acolo se vrea sa se bage bani, nu doar cu vorba.............

3. Acea fuziune a FCU Poli(echipa univ Polit.) cu AEK a fost vitala ptr readucerea fotbalului aici pe Bega. Cei de la FCU care conduceau erau cadre universitare care nu le au cu fotbalul si de la despartirea de Poli (cea cu palmaresul, dar fara sprijinul univ) , nu exista un conducator si o echipa de prima liga.........si Dobos cu echipa lui a ajutat la relansarea fotbalului aici.

4. II felicit pe cei care ne calomniaza aici pe forum si ne fac Bragadiru deoarece isi arata fata invidioasa si excesiv de orgolioasa pe care o are olteanul. Si aceasta parte din voi a contribuit decisiv la situatia de acum. Sa nu mai dati vina doar pe conducatori, si voi suporterii/oltenii aveti vina voastra prin atitudinea care ati avut-o de-a lungul vremii fata de conduceri care probabil a speriat un eventual investitor............

5. Interule eu cand v-am spus-o pe nume m-ati banat imediat, tu cand ma injuri grosolan, fara a motiva de ce o faci si sa arati clar unde ma contrazic..chiar daca acest lucru impune gandirea din partea ta................

6. Normal ca nu sunt de acord cu gestul Masseriei, este o tradare sa injuri si sa fluieri pe jucatorii polisti, indiferent de motiv si circumstanta. Si faptul ca au stat in galeria Craiovei este un lucru care ii discrediteaza
Ceea ce am spus acolo cu CFR-ul a fost la nervi si directionata impotriva lor, eu NU AM NIMIC CU CRAIOVA
Last edited by Posec on 09 Mai 2005, 09:14, edited 1 time in total.
Forza Viola!!! Timisoara - teritoriu alb - violet!!!!!!!

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 09 Mai 2005, 09:04

e dispret bey, nu e invidie
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 09 Mai 2005, 09:14

La vorbe suntem nr. 1 dar la fapte suntem cam zero. Are dreptate cand spune ca este si vina noastra a suporterilor ca retrogradam. Noi i-am luat pe toti de sus dar nu ne-am uitat mai intai in curtea noastra daca meritam sa ne credem superiori. Daca vrem sa facem treaba trebuie sa terminam cu prostiile sa bagam bani seriosi in fotbal si sa nu se mai fure de la acest club ca de-aia s-a ajuns aici. Craiova trebuia sa fie acum cea maimare echipa de fotbal din Romania la cati jucatori au fost vanduti de aici si la ce sume de bani s-au luat pe ei. Trebuia sa fie o uzina care produce enorm de multi bani pe fiecare an nu sa ajunga in sitatia de a mai cersi la Staicu, la Netoiu sau la cine mai arunca cate un ciolan de ros pe aici.

Inca o data va spun ca fotbalul are legatura stransa cu situatia economica a orasului. Atata timp cat orasul nu produce bani nici fotbalul nu va avea de unde sa se finanteze. Din ce sa cumpere lumea bilete la stadion, fulare si tricouri cu echipa daca oamenii nu au bani nici sa-si cumpere mancare in acest oras? O sa ajungem sa traim o viata numai din gratuitati? Din mila celor care nu iti dau ceea ce vrei tu sa ai ci ceea ce nu le mai trebuie lor?

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 09 Mai 2005, 09:19

fanului din timisoara..ii urez un binemeritat si invidios.. :-x
ne demonstrezi k si in timisoara,k de altfel si la noi, sunt oameni si oameni
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Posec
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 21 Mar 2005, 15:57

Mesaj de Posec » 09 Mai 2005, 09:20

Echipa Universitatii in acest moment ar fi trebuit sa arate cam asa: Guso-Stoican, Radoi, Barcauan, Buhus :lol: -Lutu, Plesan, Trica,I. Stancu-Niculescu, Danciulescu...........si ar mai fi

Cati dintre ei joaca la Universitatea?
Forza Viola!!! Timisoara - teritoriu alb - violet!!!!!!!

Posec
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 21 Mar 2005, 15:57

Mesaj de Posec » 09 Mai 2005, 09:23

dxtr009 scrie:fanului din timisoara..ii urez un binemeritat si invidios.. :-x
ne demonstrezi k si in timisoara,k de altfel si la noi, sunt oameni si oameni
Iti multumesc, dar va spun ca nu va mai deranjez cu prezenta mea, cel putin in viitorul apropiat..............
O sa revin cam peste cateva saptamani cand se intoarce Netoiu si va vad cum strigati: Gigi Netoiu!!!!!!!!!! Gigi Netoiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1,2,3,4............Cupa si Campionatul!!!!!!!!!!!!
Forza Viola!!! Timisoara - teritoriu alb - violet!!!!!!!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 09 Mai 2005, 09:31

bravo, hagi o:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 09 Mai 2005, 09:59

Taci mai din gura ca nu il mai primeste nimeni pe Netoiu aici.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 09 Mai 2005, 13:03

Posec scrie:Dragi olteni,


2. Voi tot ziceti ca vreti sa luati titlul in fiecare an, dar nu actionati deloc la transferuri, si prin aceasta invalmaseala ati atins (daca nu chiar ati trecut) limita penibilului.
Si aceasta parte din voi a contribuit decisiv la situatia de acum. Sa nu mai dati vina doar pe conducatori, si voi suporterii/oltenii aveti vina voastra prin atitudinea care ati avut-o de-a lungul vremii fata de conduceri care probabil a speriat un eventual investitor............

:-(
Mai Posec tu ce vrei sa facem noi?Pai ce mai noi avem banii si nu facem asta?Ce dracu ma..veniti sa ne dati noua lectii?Pai tu nu vezi ca echipa asta nu mai este a suporterilor de cand s-a transformat in S.A?Tu nu vezi ca cei care vin aici vin pusi pe capatuiala si au intentii altele decat spre folosul clubului??Pai si ce vina avem noi suporterii ca Staicu angajeaza pe Bondrea,de ex.,cand suporterii doreau pe altcineva!Ce vina ca noi vrem jucatori foarte buni si el ne aduce amatori din alte campionate infime ale lumii?Cat timp echipa nu va fi a noastra,atunci nu avem ce sa facem!Tu ce faceai de ex,cand Poli AEK se zbatea la retrogradare?Uiti cand va certati cu Tony ori cu Panduru..ori cu mai stiu eu cine?Te rog,nu ne mai da lectii..pentru ca nu esti in masura!In rest..numai bine!
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 09 Mai 2005, 16:39

Ma, eu personal nu as fi sustinut o echipa din Craiova daca si-ar fi schimbat numele in panatinaikos, atena sau olimpiakos, ar fi avut alta istorie si palmares. Eu voi fanul Universitatii in continuare, iar fuziunea in acest moment nu cred ca este un lucru potrivit, mai degraba as accepta un loc cumparat in divizia A sau jucam in B, decat sa ne transformam in aek, demni urmasi ai lu' bragadiru :)(

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 09 Mai 2005, 16:57

suporteru scrie:Tu ce faceai de ex,cand Poli AEK se zbatea la retrogradare?Uiti cand va certati cu Tony ori cu Panduru..ori cu mai stiu eu cine?Te rog,nu ne mai da lectii..pentru ca nu esti in masura!In rest..numai bine!
Sau, posec, ai uitat cand ii numeati pe Silvasan, Balace sau Batranu "mercenari"?..acum ii pupati in [cenzurat]...apropo de linsul flegmelor!

PaulS
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2004, 21:18

Mesaj de PaulS » 09 Mai 2005, 17:43

ady_azzuro scrie:Tu ori esti prost ori faci pe prostu:

Ba priceputule, ia zii ma daca strigau 50 de oameni, cum se audea ma in tot stadionu? Aveau portavoci sau il imitau pe pavaroti? Du-te ba de aici ca habar n-ai esti dus rau de tot...
ady, eu in ultimul sfert de ora am mers la galeria Craiovei si am prins tot incindentul !! A fost o incaierare intre jucatori iar atunci vreo 50 (maxim) de tarani, ca nu le pot spune altcumava, au strgat B-ul !! Astia i-au facut si pe rapidisti "tigani" !! Nu-i bagati in seama pe mancatorii de seminte !! Pe orice stadion exista asemenea "oameni" !!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 09 Mai 2005, 17:48

Lasa frate ca si voi daca venit la Craiova nu va iubeste tot orasul. Tot se mai gaseste cate un destept care are ceva de comentat. Este normal fiindca fiecare e liber sa spuna ce vrea. Problema este ca de la cei care intra pe acest forum ma asteptam la mai mult fiindca ii consider oameni educati...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 09 Mai 2005, 19:14

Che Guevara scrie:Lasa frate ca si voi daca venit la Craiova nu va iubeste tot orasul. Tot se mai gaseste cate un destept care are ceva de comentat. Este normal fiindca fiecare e liber sa spuna ce vrea. Problema este ca de la cei care intra pe acest forum ma asteptam la mai mult fiindca ii consider oameni educati...
Che, nu mai bate campii ca majoritatea fanilor Stiintei nu simpatizeaza cu timisoara asa ca las-o moarta, muta-te in timisoara si lasa-ne in pace ca ne-am saturat de cat ii lauzi pe fratii tai de pe bega. Ia du-te pe forumul lor si vezi cum te primesc...

Închis