Universitatea-Gloria

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mai sunt importante eventualele victorii al Universitatii ?

Da
25
76%
Nu
8
24%
 
Total votes: 33

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mai 2005, 18:39

Am incercat sa iti trimit MP dar nu mi-a mers. Asa ca am sa iti scriu aici. Crisana nu este in Ardeal. Transilvania nu este acelasi lucru cu Ardealul desi unii sunt tentati sa creada asta. Transilvania cuprindea Crisana, Ardealul, Maramuresul, o parte importanta din Banat precum si alte mici provincii care in timp au fost asimilitae Ardealului... Numele acestei vechi provincii se trage de la cele 3 Crisuri care curga in zona.

Ideea era ca Rednic acum spala creiere la Vaslui si-i pregateste pe Moldoveni pentru divizia A dar numai in scopul de a avea si anul viitor cine sa cada in B.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 13 Mai 2005, 18:51

merge mp
dar ca sa stie si altii ca nu le ai cu cultura generala:
"pt cultura ta generala Crisana este de fapt in Ardeal, ea era de fapt o regiune, in cadrul Ardealului. Intradevar, Translivania nu este totuna cu Ardealul, pt ca cuprinde si Maramures si Banat, dar gresesti cand spui ca Crisana nu e in Ardeal.Gandeste-te doar la Horea, Closca si Crisan. ( asta am uitat sa-ti trimit pe mp.)

Mai citeste odata istoria"
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mai 2005, 18:56

Bine. Sa nu ne contrazicem din orice pe acest forum. Putem sa discutam in continuare in privat.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mai 2005, 19:41

Gloria pare scapata de retrogradare, Apulum echipa care putea sa-i ameninte pozitia in clasament a fost invinsa la Alba-Iulia de Otelul cu 4-0:

Constantin V. Iacob - min.11
Constantin V. Iacob - min.22
Constantin V. Iacob - min.54
Danut Stelian Oprea - min.73

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Mai 2005, 21:33

De necrezut ! Atunci cand proprii spectatori aplauda cand primesti gol acasa si striga B-ul, B-ul, nu mai este nimic da facut sau de zis. Acolo este locul acestei echipe, in Divizia B.

Golul lui Plesan aici.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 13 Mai 2005, 21:59

Sa-i ia :eek: pe toti, daca nici pe bistrita nu fura in stare sa bate atunci pe cine :eek: s-o mai faca? :o: Sa se duca 10 ani sa joace in B ca asa merita...dar nu la Universitatea!!! NESIMTITII! :o:

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 13 Mai 2005, 22:06

nici nu mai are rost sa-mi fac nervi pt. idiotii astia ...

JustME

Mesaj de JustME » 13 Mai 2005, 22:33

cuvantul de ordine : Nesimtire !!!

nu mai vrau sa vad pe stadionul Ion Oblemenco aceste jeguri de psudo-fotbalisti ... lasati-ne ... plecati ... plecati unde veti vedea cu ochii ... sunteti rusinea campionatului ... rusine si pt publicul oltean care s-a parasit echipa la greu ... rusine pt cei care astazi au scandat numele lui nETOIU (evident exceptand pe cei din galerie care il scandau ironic) ... nu mai ramane nimic de facut decat sa jucam in B ! :o: :o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mai 2005, 22:51

Imi pare rau. Am spsu ca ne bate si Bistrita dar am gresit rezulatul. Meciul s-a terminat la egalitate. Surse din cadrul clubului ne-au dezvaluit faptul ca la meciul de astazi 4 jucatori + Marian Bondrea "au tras" cu Jean Padureanu. Ceilalti au tras cu Netoiu. Astfel ca nu mai putem face nici un fel de echipa in viitor din moment ce jucatorii in loc as joace pentru culorile alb-albastre si pentru onoare si glorie o fac cautandu-si diversi protectori de pe la alte echipe. Avem nevoie de curatenie generala.

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 13 Mai 2005, 22:57

che, da daca le stii tu pe toate, poate ne spui pe cine parie papura azi? :)(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Mai 2005, 23:02

inter scrie:che, da daca le stii tu pe toate, poate ne spui pe cine parie papura azi? :)(
X o: Si i-a iesit.

stiintific

Mesaj de stiintific » 13 Mai 2005, 23:08

macar o singura bucurie imi aduse meciul asta: nu a fost blat.
che, te rog sa nu incerci sa ma contrazici.
dar beleaua mare este ca nuimeni nu mai vrea sa dea bani ca sa bata la craiova pentru ca se gandesc ca ne bat si asa. si nu sunt departe de adevar :-(

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 13 Mai 2005, 23:12

Ce bulan are Papura asta!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 13 Mai 2005, 23:23

naspa meci...parca era un amical...

JustME

Mesaj de JustME » 13 Mai 2005, 23:25

Ultrase_20 scrie:naspa meci...parca era un amical...
senzatia asta m-a incercat si pe mine ... mai ales ca galeria in prima repriza a fost inexistenta

Închis