Dinamo-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Cum se va termina meciul?

Bat cainii
12
48%
Egal
2
8%
Bat copiii nostri
11
44%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 29 Mai 2005, 13:55

de plecat am plecat ca sa prindem un tren, nicidecum ca ne`au dat jandarmii afara sau ce abera comentatoru` ala la tv... si pana la urma trenul a avut intarziere 40 de minute... deci mai bine ramaneam :)(

in dube ne-au urcat sa ne duca la gara... cica protectie... dupa ce stateau si mancau seminte cand dinamovistii intrau peste noi...

s-a cantat si o iubire alb-albastra stai linistit... dar prin bucuresti... parca in tramvai... nu mai stiu exact... sau prin gara... nu mai retin... o:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 29 Mai 2005, 15:54

Merci pentru detalii White!

Intradevar paza a fost de toata jena. Spectatorii dinamovisti care aveau bilete la tribuna I si 0 treceau printre olteni!

Pacat ca nu ati apucat sa vedeti debutul lui Gingioveanu...

P.S. Apropo de banner-ul din tur de la meciul cu Bacau "Un bilet =30.000. Vrem fotbal!", in Stefan cel Mare la tribuna I un bilet costa 150.000!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 29 Mai 2005, 17:04

bogdan-m scrie: P.S. Apropo de banner-ul din tur de la meciul cu Bacau "Un bilet =30.000. Vrem fotbal!", in Stefan cel Mare la tribuna I un bilet costa 150.000!
de ma bogdane, cine se respecta nu sta in peluza...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 29 Mai 2005, 17:10

bogdan, una e bucuresti, alta e craiova...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 29 Mai 2005, 17:27

@Gonzo am spus ca am fost la meci cu texan si era mai sigur sa stam la tribuna I. Am stat si la peluza la alte meciuri, dar ieri nu era cazul.

@White am spus de pretul biletelor pentru ca din pacate ai nostri suporteri nu realizeaza ca platind un bilet pot ajuta clubul. Toata lumea se bucura cand este intrarea gratuita...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 29 Mai 2005, 18:13

ati stat cu Dinel? ati cumparat clubul? da-ne si noua ceva detalii :laughing:

Maximus

Mesaj de Maximus » 29 Mai 2005, 18:56

Gonzo cica nu-ti da pe mina trupa de soc. Ca cica are pe unu' mai bun. Se pare ca tu o sa faci parte din colectivul de medici insarcinat cu tortura fizica a adversarilor...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 29 Mai 2005, 19:04

sorry, eu pentru americani nu muncesc... vorba alora de la Vita de vie : " 'tu-i in gura sa-i ..."

Maximus

Mesaj de Maximus » 29 Mai 2005, 19:37

Muncesti pentru echipa, nu pt americani...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 29 Mai 2005, 20:54

Gonzo scrie:sorry, eu pentru americani nu muncesc... vorba alora de la Vita de vie : " 'tu-i in gura sa-i ..."
Banuiesc ca vroiai sa spui Vama Veche cu "Hotel Cismigiu".
Mie nu-mi pare rau ca am venit de la Constanta sa vad meciul. Pustii au jucat dezinvolt, fara frica si fara mingii sutate in tribuna.
Normal ca diferenta valorica a fost mare, dar cred ca minim 4-5 jucatori din echipa de ieri (Banica, Claudiu Tudor, Feleaga, Stavaru, Gingioveanu) pot deveni titulari intr-o noua echipa a Stiintei.
Mi-a cam fost necaz ca nu au reusit sa intre cu 0-0 la pauza, poate repriza a II-a ar fi fost altfel. Mai aveau doar 5 minute...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 29 Mai 2005, 21:19

mie nu imi place deloc de feleaga... nu am prea urmarit meciul cu dinamo, insa etapa trecuta cu apulum mi s-a parut paralel... l-am urmarit la acel meci numai pe el si nu stie sa intre la adversar... nu anticipeaza bine unde va fi mingea, nu stiu care-i problema... intra numa` la rupere de picioare... si pentru un fundas e grav, mai ales ca el "lucreaza" o mare parte din meci in suprafata de pedeapsa... cel putin primul gol cu apulum e al lui... ce cauta in spatele lui banica, in loc sa se duca spre linia portii stiind ca va urma un dribling al atacantului advers?

PS: poate il confund... nu e cel cu numarul 26?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 29 Mai 2005, 21:39

Da White, a fost nr. 26, capitanul de echipa. Este posibil sa ai dreptate, dar conteaza mult valoarea coechipierilor. Daca intre Moti si Daouda a parut slab, intre Curteanu si Lazarovici a parut bun.
Oricum apararea a jucat slab. In prima repriza am avut ocazia sa vad linia de aparare a Craiovei care nici nu a jucat "om la om" nici nu a jucat "in linie".
Dintre compartimente mijlocul mi-a parut cel mai bun si cred totusi ca poate deveni un mare jucator Claudiu Tudor. Tine in primul rand de el.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 30 Mai 2005, 07:20

Gonzo scrie:
bogdan-m scrie: P.S. Apropo de banner-ul din tur de la meciul cu Bacau "Un bilet =30.000. Vrem fotbal!", in Stefan cel Mare la tribuna I un bilet costa 150.000!
de ma bogdane, cine se respecta nu sta in peluza...
Eu spun altfel: cine se respecta nu pune intrarea gratis la meciuri.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 30 Mai 2005, 08:05

White, vad ca nici un ziar local sau central (de sport) nu confirma ranirea vreunui suporter dinamovist. Se scrie de suporterul oltean de 21 de ani care s-a ales cu fractura fiind transportat la Urgenta.
Nu se scrie nimic de vreun suporter dinamovist transportat la Urgenta.
Care este adevarul?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 30 Mai 2005, 09:33

Bogdane iti aduci aminte de episodul din cupa de la pitesti de anul asta? in care dinamovistii nu mai stiau pe unde sa fuga cand, cam in acelasi stil, suporterii Universitatii au intrat peste ei... eh, atunci toata presa scria "suporterii si-au impartit cativa pumni", intr-o stituatie in care oltenii i-au fugarit pe caini... nici nu ma astept la altceva din partea presei...

iti spun doar ca dinamovistii confirma ranirea a 2 suporteri, nu 3... si noi trebuia sa zicem ca doar jumatate dintr-un suporter de la noi s-a ranit... dinamovistii o dau acum ca cei 2-3 au fost batuti de jandarmerie... lipsiti de orice urma de demnitate... nici un jandarm nu da la fatza cand e vorba de bataie!... iar astia de la dinamo erau plini de sange pe fatza... jandarmii nu dau in zona asta ca sa nu se vada...

asa ca nu fac altceva decat sa se mentina in stilul penibil in care ne-au obisnuit... stii care-i concluzia... "Felicitari, ati fost din nou penibili"
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis