Dinamo-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Cum se va termina meciul?

Bat cainii
12
48%
Egal
2
8%
Bat copiii nostri
11
44%
 
Total votes: 25

PiTTy

Mesaj de PiTTy » 28 Mai 2005, 20:31

Hai craiova

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Mai 2005, 20:52

De cand ma rog de voi sa dam credit tineretului ? ...

Imi pare rau ca nu am vazut acest meci. Desi stiam deja cat a fost scorul am votat ca bat copiii nostri din spirit de solidaritate cu cei care au fost astazi in teren.

Acum sa ne amintim ca in Ghencea am avut o echipa plina de vedete, un antrenor "mare" cu nume si am luat 5-0. astazi am jucat cu o echipa de copii de care nu a auzit nimeni, cu un antrenor care nu avea nici macar dreptul sa stea pe banca tehnica si am luat bataie cu acelasi scor. Cum se justifica atunci banii pe care i-au primit cei de asta toamna, daca cei de acum primesc toti+antrenorul intr-un an cat primeste numai Plesan singur?

D10

Mesaj de D10 » 28 Mai 2005, 21:24

Vorbesti sa te amagesti. Copiii astia nu au jucat in nici un caz mai bine decat seniorii. Nu au construit nimic. Nu au facut nimic. Va mintiti singuri. Nu inseamna ca n-au valoare, dar nu pot face fata deocamdata nici in B.

dannyT

Mesaj de dannyT » 28 Mai 2005, 21:44

Che Guevara scrie:De cand ma rog de voi sa dam credit tineretului ? ...

Imi pare rau ca nu am vazut acest meci. Desi stiam deja cat a fost scorul am votat ca bat copiii nostri din spirit de solidaritate cu cei care au fost astazi in teren.

Acum sa ne amintim ca in Ghencea am avut o echipa plina de vedete, un antrenor "mare" cu nume si am luat 5-0. astazi am jucat cu o echipa de copii de care nu a auzit nimeni, cu un antrenor care nu avea nici macar dreptul sa stea pe banca tehnica si am luat bataie cu acelasi scor. Cum se justifica atunci banii pe care i-au primit cei de asta toamna, daca cei de acum primesc toti+antrenorul intr-un an cat primeste numai Plesan singur?
Aia in Ghencea a fost o intamplare. Asa si Nationalu le-a dat lu Dinamo 5-1. In fotbal e posibil orice. Conteaza mult ambitia, sa-ti sti interesul... Copii astia nu au nici experienta in primul rand si nici cine stie ce ambitie gandindu-te locul pe care il ocupa Craiova acum...sa joci pentru afirmare nu mi se pare destul ca sa joci motivat. Imi pare rau sa o spun dar copii nu s-ar descurca nici in B ca sa promovam din nou in A. Si bine zis daca apare unu mai rasarit il iau spurcatii imediat :-x

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 29 Mai 2005, 00:46

D10 scrie:"you'll never drink alone" :laughing:
La televizor au zis ca s-a afisat un banner cu "Ati fost din nou penibili" :-( . CE se asteptau de la copiii aia? Cand aratau banca de rezerve parca erai la cupa liceelor.
frate, cind i-am vazut, nu mi-a venit sa cred. nici mustata nu aveau unii. nu stiam ce sa fac , sa rid, sa pling......va dati seama ce a fost pe capul saracilor copii?
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 29 Mai 2005, 00:50

D10 scrie:Vorbesti sa te amagesti. Copiii astia nu au jucat in nici un caz mai bine decat seniorii. Nu au construit nimic. Nu au facut nimic. Va mintiti singuri. Nu inseamna ca n-au valoare, dar nu pot face fata deocamdata nici in B.
e clar ca nu au jucat mai nimic. insa sa nu uitam ca sint mici. ati vazut fazele cind ai nostri incercau sa centreze? mingea nici nu ajungea in careu. saracii nu aveau forta. sint buni s a ii cresti, sa ii tii la satelit vreo 2 ani, dupa care sa vina unu cite unu la echipa mare. la echipa a doua sa se joace aceeasi tactica(in mare) ca al echipa 1, ca atunci cind vin cei mici sa fie deja integrati in joc. daca echipa asta nu pleaca, si joaca impreuna vreo 4 ani, ne putem bate la campionat.
Am zis!!

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 29 Mai 2005, 00:59

D10 scrie:"you'll never drink alone" :laughing:
La televizor au zis ca s-a afisat un banner cu "Ati fost din nou penibili" :-( . CE se asteptau de la copiii aia? Cand aratau banca de rezerve parca erai la cupa liceelor.
D10 , ca de obicei, comentatorii sportivi sunt varza.Banner-ul respectiv era destinat galeriei dINAMOVISTE si a fost afisat in momentul in care galeria noastra a parasit stadionul (cam cu 15 minute inainte de finalul partidei) Comentatorul meciului a spus ca banner-ul era pentru jucatorii Craiovei, lucru care nu este adevarat!
Forza Stiinta!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 29 Mai 2005, 01:41

bannerul a fost: "Felicitari... Ati fost din nou penibili"... si era adresat, evident, dinamovistiilor nu jucatorilor Craiovei... jucatorii au fost aplaudati la iesirea la incalzire... cel cu nr 17 l`am aplaudat la schimbare, l-am chemat la galerie... deci stai linistit ca nu se pune problema sa huidui niste pusti care n-au nici o vina pentru rusinea provocata de plesan & comp.
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 29 Mai 2005, 10:11

Imagine

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 29 Mai 2005, 10:13

Imagine

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 29 Mai 2005, 10:19

Imagine

Maximus

Mesaj de Maximus » 29 Mai 2005, 10:51

Foarte frumoase bannere-le! M-au uns pe suflet o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 29 Mai 2005, 13:26

mi-au placut mesajele galeriei.

Ar fi ceva super sa scoatem un rezultat bun cu Otelul cu echipa asta formata numai din copii.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 29 Mai 2005, 13:46

Am fost la meci si l-am vazut in prima repriza cu texan.
MI-a placut cum au jucat juniorii nostri. In prima repriza foarte bine au jucat Claudiu Tudor si Banica. Repriza a doua mi-a placut Stavaru si (poate si datorita tineretii) Gingeoveanu.

Trebuie remarcat debutul lui Gingioveanu, care la 15 ani si 5 luni devine astfel cel mai tanar debutant din istoria Universitatii Craiova. Sper ca peste 5 ani sa vorbesc de un tanar titular in Nationala, provenind de la Universitatea Craiova care si-a facut debutul in divizia A in 2005...

La capitolul deceptii l-as trece pe Stoianof care, desi a mai jucat la echipa mare, nu a facut nimic ieri. Slab au mai jucat Lazarovici si Dananae.

Am avut o mare ocazie la 0-0, Ungureanu ratand deschiderea scorului. Ar fi fost prea frumos...

Astept de la White sa ne dea detalii despre incidentele de la inceputul meciului (am inteles ca un suporter craiovean a fost grav ranit fiind preluat cu ambulanta). Deasemenea nu am inteles de ce galeria a plecat in preajma minutului 70 si au fost "imbarcati" la plecare in dubele politiei.

Bannerele au fost reusite si o parte din scandari. Ma bucur ca am auzit "Oltenia, eterna Terra Nova", este o dovada ca vechile cantece nu au fost uitate. Ar fi mers si "O iubire alb-albastra" dar se pare ca nu mai este un cantec la moda...
Last edited by bogdan-m on 29 Mai 2005, 17:42, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 29 Mai 2005, 13:53

bogdan, rezultatul este 3 spitalizati de la ei... unu de la noi... care si-a rupt picioru`... dar si l-a RUPT SINGUR!!!!!!!!!!!!... o sa pun un articol... stai sa apara doryn... si am descris acolo... oricum, rezultatul este: dinamovistii batuti in stefan cel mare!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis