F C NATIONAL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine credeti ca va castiga meciul National -Craioava?

FC NATIONAL ( deoarece joaca acasa ! )
2
5%
MECI EGAL ( ne este suficient pentru locul patru!)
6
15%
UNIVERSITATEA ( este mai buna si mai frumoasa ! )
31
79%
 
Total votes: 39

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 04 Iun 2004, 23:47

Manex , mai asteapta cateva zile.... si o sa-ti spun. Papura a avut incredere si ne-a spus anumite lucruri ...din motive absolut obiective nu putem spune prea multe... insa Papura m-a impresionat in modul cel mai placut!

Insa uite ce spune " Editie Speciala":

"Suporterii olteni
au "comis-o"

Aproximativ 150 de fani olteni au format galeria Universitătii. Restul suporterilor au preferat sa urmreasca meciul rasfirati atât la tribuna a doua, cât si la cea oficiala. În pauza "ultrasii" au intrat în conflict cu jandarmii, unul dintre suporteri fiind luat de fortele de ordine, dupa ce l-a înjurat pe Csaba Borbely. Fanul Universitatii a fost eliberat numai dupa ce restul galeriei i-a sarit în ajutor. Altfel, imediat dupa meci, în zona Eroilor, aproximativ 10 suporteri olteni au agresat trei copii. "Ultrasii" i-au lovit pe pusti, care au reusit în cele din urma sa fuga de agresori, urcându-se în unul dintre mijloacele de transport în comun. (C. M.)
Last edited by EDMOND_ on 05 Iun 2004, 14:27, edited 1 time in total.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 04 Iun 2004, 23:50

manex scrie: sa intram pe situ stelei , nu stiu.
In nici un caz :-)
manex scrie: imi pare rau ca nu m-am intilnit cu nimeni de pe forum. poate la meciurile urmatoare.
Nu ai citit pe aici ca ne intalnim dupa meci :?:
Te asteptam data viitoare :-)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 05 Iun 2004, 00:54

eu vazusem ca inainte de meci. da cred ca data viitoare. nu imi place sa merg la meciurile cu steaua si rapid ca e prea mare nebunia de dupa. la dinamo......tot la fel. cu sportu si cu nationalu sint spiritele linistite. imi place. e mai civilizat
Am zis!!

CooCKie

Mesaj de CooCKie » 05 Iun 2004, 13:41

Am luat bataie... si ce daca ca pe noi nu ne-a afectat SUNTEM CAMPIONII PROVINCIEI !!! :D
Am luat bataie "asa ca la inceputul vacantei dar nici chiar cu 2-0" a spus Rednic dupa intalnirea cu F.C. National

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 05 Iun 2004, 14:56

Abia la acest meci mi-am dat seama ce mult inseamna Plesan la mijlocul terenului , chiar si in zilele lui proaste. Este singurul care face presing tot meciul si de asemenea cele mai multe interceptii...
De asemenea cred ca a lipsit si Njock cu tot jocul lui inestetic. Fixa cel putin doi fundasi in apararea adversa, si ramaneau mult mai multe culoare libere pentru altii.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 05 Iun 2004, 14:59

Cu Njock ar fi fost la fel :(

Experienta ultimelor meciuri o confirma. Nici nu mai tin minte de cand nu a mai dat gol. De fixat fundasi, aici ai dreptate :D dar el e varf de atac, trebuie sa dea goluri nu sa fixeze fundasi :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 05 Iun 2004, 15:44

Marcau altii...asa tinand cont si de jocul slab facut de Bundea si Stanga aia au venit peste noi, au impins mereu jocul spre poarta noastra.
Njock a marcat 11 goluri in conditiile in care nu a fost aproape deloc jucat cu mingi la cap prin centrari din lateralele terenului....
Cred ca Plesan a dat si el vreo cinci .... nu mai stiu acum.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 05 Iun 2004, 18:16

EDMOND_ scrie:Cred ca Plesan a dat si el vreo cinci .... nu mai stiu acum.
A dat 4, fiind al-3-lea golgheter al echipei dupa NJock si Bundea! :-)

stygu

Mesaj de stygu » 05 Iun 2004, 21:31

klar 4

ago

Mesaj de ago » 05 Iun 2004, 23:14

Njock cat e el de bolovan cred ca ar fi contat pentru echipa.Daca am fi avut si un atacant de viteza altcumva statea situatzia. Eu nu o sa pot uita acel 1-1 cu UTA cand a tras 2-3 jucatori dupa el tot jocul. Atunci a mai si marcat........ :(

Adrian

Mesaj de Adrian » 05 Iun 2004, 23:30

valimarine scrie: Am cautat-o noi dar nu chiar cum a venit Adi Trasca! Am avut si un pic de ghinion...
:-)

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 07 Iun 2004, 11:01

EDMOND_ scrie:Manex , mai asteapta cateva zile.... si o sa-ti spun. Papura a avut incredere si ne-a spus anumite lucruri ...din motive absolut obiective nu putem spune prea multe... insa Papura m-a impresionat in modul cel mai placut!

Insa uite ce spune " Editie Speciala":

"Suporterii olteni
au "comis-o"

Aproximativ 150 de fani olteni au format galeria Universitătii. Restul suporterilor au preferat sa urmreasca meciul rasfirati atât la tribuna a doua, cât si la cea oficiala. În pauza "ultrasii" au intrat în conflict cu jandarmii, unul dintre suporteri fiind luat de fortele de ordine, dupa ce l-a înjurat pe Csaba Borbely. Fanul Universitatii a fost eliberat numai dupa ce restul galeriei i-a sarit în ajutor. Altfel, imediat dupa meci, în zona Eroilor, aproximativ 10 suporteri olteni au agresat trei copii. "Ultrasii" i-au lovit pe pusti, care au reusit în cele din urma sa fuga de agresori, urcându-se în unul dintre mijloacele de transport în comun. (C. M.)
Edmond, daca ai ceva interesant de spus, poti sa ne spui pe mesaje private ...
Iti garantez ca eu unul nu mai spun la nimeni ... Dar lipsa asta de informatii pe mine unul ma omoara
:lol:

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 07 Iun 2004, 16:58

Hi Hi si voi parca ati cautat-o cu luminarea .... stau sa ma gindesc ce ar pati un grup de stelisti sau dinamovisti care s-ar afisa cu fulare si insemne ale cluburilor lor prin centrul Craiovei :bad: ...Pacat de ei nu ca erau tineri... :D
Bucurestiul este plin de idioti si de provocatori asa ca voi erati o tinta cum nu se poate de tentanta pentru ei.Ati avut bafta!
"Minunea Blonda" te-ai comportat exact cum trebuia! Nu trebuie sa "stai la negocieri" cand o turma de asa zisi suporteri sunt cu pata pusa!
meciul cu Nationalul ....mincaram bataie...asta este! Daca bateam poate iar ne umflam in piele de bucurie ca ce tari suntem.... Las ca le aratam noi campionatul viitor! Oricum mi-au placut goluirle....de fapt asta este tot ce am vazut din meci! :-(

Asteptam cu nerabdare "vestile" de la Edmond! Oricum abia astept sa mai trec pe la Craiova...am promisa o partida de pescuit pe Olt sau prin zona oricum. Si cand trec va anunt inainte poate iesim la o bauta in Banie. :))

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 07 Iun 2004, 18:57

Ca tot este un topic despre f.c. national - Craiova, vreau sa intreb daca a mai fost cineva de aici la meciul cu ''bancarii'' de acum vreo 12 ani, in ultima etapa a turului... tin minte ca si atunci ne-au aplicat o ''corectie'' serioasa.... De ce intreb de acel meci ? ..... este meciul care s-a disputat in cele mai aprige conditii meteo la care am fost vreodata in tribuna.... Imagine
nationalul juca atunci pe Lia Manoliu, iar meciul despre care vorbesc s-a disputat in nocturna pe un viscol teribil.... erau portiuni de teren in care zapada ajungea pana la genunchi, mingea nici nu se mai vedea, jucatorii nu se mai vedeau nici ei unul pe altul, iar putinii spectatori (cred ca erau maxim 100 ) din tribuna nu mai vedeau prea bine ce se intampla in teren. Daca te uitai in sus nu mai vedeai stalpii de nocturna ci numai o lumina difuza si rotocoale de zapada.... Oricum orice sut pe poarta era gol, iar din pacate suturile astea le-au prins numai bucurestenii.... numai despre fotbal nu mai era vorba acolo....Nici acum nu inteleg cum de arbitrul si observatorul au putut lasa jocul sa continue.... Dupa meci a fost un chin sa mergi pe jos pe strada, viscolul batand cu putere iar troienele erau enorme.....
Oricum, din acest punct de vedere, a fost cel mai ''inedit'' meci la care am fost vreodata...
:D

Maximus

Mesaj de Maximus » 07 Iun 2004, 20:12

Am fost eu la acel meci. Imi aduc aminte ca am "luat-o" cu 4-1 sau asa ceva...Stadionul este foarte aproape de casa mea si de aceea mi-am permis sa merg. Altfel nu stiu cum s-ar fi ajuns la stadion.

Închis