Craiova-Steaua

Moderator: grup_moderatori

Cum se termina

Ii rupem
7
44%
Egal cu arbitrii
3
19%
Nu ne bat
6
38%
 
Total votes: 16

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 26 Iul 2004, 15:45

Revin cu comentarii dupa vacanta de 2 saptamani. Iata ce am vazut eu in meciul cu Steaua
- Guso - ca de obicei, imperial
- apararea: a gresit destul de mult (mai ales Moti) dar la golul lor a gresit si Papura (a dat pe langa minge); sarbul Jovanovici aduce ca fizic cu Rada mi se pare o promisiune
- mijlocul : mi-a placut Buhusi, e muncitor si tupeist, Filston - se vedea ca nu se intelege cu ceilalti, nu mi s-a parut foarte sigur in faza defensiva, dar alearga bine si se demarca bine pe teren; Plesan - sters, Bundea si-a dat drumul mai ales in repriza a 2a; Frunza - tehnic dar are scaderi in joc, Lutu - obisnuitele pase inapoi ; mi-a placut in plus si Bastina, l-am urmarit pe teren, deposedeaza bine, si e bun la inchidere; ca minusuri mi s-a parut lent, cand s-a chinuit sa prinda in tusa o minge de la Murgan;
- atacul: Gane si Ruby clar titulari, mult peste atacantii nostri de pana acum;
Borbely si Ilie dezamagitori, Stoianov - a avut ocazia unui sprint dar a fost ajuns de Nesu parca !!!! asteptam mai mult de la ei
un minus pentru Iordache pentru cartonasul rosu; Preda, Murgan stersi in joc (nici nu au avut ocazia sa joace prea multa vreme).

Per total, eu zic ca stam mult mai bine ca lot, desi nu pe toate posturile sunt jucatori care sa ne dea incredere si in meciurile oficiale...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 26 Iul 2004, 18:34

GiovaNNi bine ai revenit...sa stii ca inca nu am baut butoiasul cu bere..poate o facem impreuna in Bucuresti!!....

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 27 Iul 2004, 01:18

stiti ce mi s-a parut mie in meciul asta? ca plesan a fost mai slab ca aliuta. si asta e un lucru rau. ca meciul cu finlanda bate la usa iar dupa parerea mea plesan parea titular. dupa jocul cu steaua plesan nu a parut in apele lui. sper sa isi revina pina peste 3 saptamini
Am zis!!

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 27 Iul 2004, 11:22

Merci Edmond_ .... Hai ca pun alunele, covrigeii semintele si popcoarnele la rece ...
:D

Închis