Craiova-Steaua

Moderator: grup_moderatori

Cum se termina

Ii rupem
7
44%
Egal cu arbitrii
3
19%
Nu ne bat
6
38%
 
Total votes: 16

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 24 Iul 2004, 23:38

gaza scrie:merci austriacule;)
meriti o bere!

Normal ca merit! Si chiar o beau in acest moment!

alex_xzoi

Mesaj de alex_xzoi » 24 Iul 2004, 23:39

eu astazi am vazut un jucator terminat dar care acum cateva zile dadea declaratii de genu "CRAIOVA, poate CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI" pe numele lui dorinel munteanu, un jucator care astazi a avut doua faze prin care a iesit in evidenta, una in care in loc sa dea cu picioru a dat cu capu, ca niste copii de 5 ani si o alta faza in care a "slefuit mingea", in rest un zero barat in meciu de astazi, oare de ce cand vede ca nu mai poate nu are demnitatea sa se retraga???

in plus mai are si tupeu in declaratii, de fapt cred ca toti cand ajung la steaua cred ca incep sa i-a tupeul ala de prost gust al ciobanasului jiji.

PS: am uitat a mai fost o faza in care in 20 de metri frunza la lasat 4-5 metri in spate pe munteanu

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 24 Iul 2004, 23:40

U CRAIOVA - STEAUA

U Craiova
Guso - Moţi, Papură, Iovanovici - A. Dumitru, Bundea, Pleşan, Nkoy - Luţu - Gane, Rubinelson.

Steaua
Hamutovski - P. Marin, Ghionea, Răchită, P. Stoica - Fl. Dumitru, Paraschiv, Aliuţă, Boştină - Dică, Diniţă.




Legat de Steaua nu m-a impresionat in nici un fel. Tinand cont ca noi am inceput jocul cu cinci jucatori noi in unsprezecele titular ma asteptam ca bucurestenii sa arate mult mai bine in teren. Nu are rost sa comentez fazele dar cred ca suporterii olteni au avut cateva surprize placute. In primul rand mi-a placut la craioveni lipsa de complexe , faptul ca Gane si Rubi se inteleg destul de bine si fac faze spectaculoase , am castigat jucatori buni : sarbul Iovanovici , congolezul Nkoy , Buhusi... acesti cinci jucatori mi-au placut cel mai mult dintre noii sositi.... Nu sunt deloc niste caricaturi cum mentiona cineva pe forum.
Alte mentiuni:
= desi Plesan a facut cateva recuperari de efect au fost momente in care mijlocul nostru nu s-a sincronizat prea bine .
= cei doi atacanti au o buna detenta , tehnica foarte buna si alearga mult. Rubi insa mai trebuie s alucreze la conditia fizica , s-a vazut clar asta in repriza a doua.
= exista pentru prima oara dupa mult timp o reala concurenta pe posturi in toate compartimentele.
= au fost peste 10 000 de spectatori , spre final chiar spre 15 000.

Ca o concluzie : dupa inca cateva meciuri impreuna echipa asta va pune mari probleme oricarui adversar din campionatul intern. Putem spera la primele trei locuri si avem sanse\ reale pentru participarea intr-o cupa europeana.

Aaaa! Nu stiu daca gresesc. In repriza doua Guso a fost capitanul echipei...este \posibil s afie primul jucator strain capitan la Stiinta!!

Cam asta am vazut eu.

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 24 Iul 2004, 23:47

Nu am mai ajuns la Craiova! Nevasta a muncit azi .... asta este

Mda ...vad ca toata lumea lauda echipa... Asa ca eu ma iau de lucrurile mai putin placute :eek: - sunt pe post de critic:
Brazilianul Rubelnison - pare figurant - adica joaca ceva teatru dupa "ratari" - se da lovit; in rest inca citeva meciuri si se va integra mai bine in echipa; sper sa devina impreuna cu Gane un cuplu e atacanti puternici. mi-a placut Gane.
La golul oilor apararea noatra se uita dupa cai verzi pe pereti ! Guso a fost singurul la post ...dar singur nu prea vad ce poate face daca aparatorii stau si se uita si asteapta ca atacantii adversi sa rateze

Plesan cam "invizibil " pe teren atit ca jucator cat mai ales in calitate de capitan .... incep sa cred ca banderola de capitan i s-a oferit pentru a da mai multa greutate transferului lui in strainatate. N-am prea inteles ce a patit la picior!
In prima repriza Papura s-a cam jucat cu mingea in apropierea careului .. si mai pierdea si mingea. Periculos pentru echipa.
Congolezul mai are nevoie de ceva meciuri ca sa capete incredere. dar promite mult, iar cei noi au nevoie de ceva jocuri in picioare.....

Momentan echipa nu este sudata ( nu avea cum in acest scurt timp) dar promite ..... Steaua a fost mai "stapina" pe ea dar... a dat impresia la un moment dat ca s-a cam plictisit....si apropo de plictisit......unde a fost galeria olteana? in afara de urletele unor spectatori nu prea am auzit scandari , cel putin in prima repriza a fost nule ( la TV nu s-a auzit nimic). Poate cineva sa vorbasca cu baietii din galerie? Ai nostrii chiar au nevooie de incurajari!
Acum ca i-am vazut cum joaca ...ce sa zic daca nu ne mor motoarele dupa citeva etape ...avem sanse sa facem o figura frumoasa.... Nu stiu daca luam campionatul dar in cupe eu zic ca avem sanse mari... macar Cupa Romaniei si sunt multumit! :D
Hai Stiiinta!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 24 Iul 2004, 23:48

asa cum am prevazut a fost un meci bun, cu faze rapide, dar si cu inevitabilul trac al unor jucatori. sa incep cu cine nu mi-a placut:
1. aurelian dumitru a gresit mingi, nu il vad titular. ma mir daca il tine.
2. mircea ilie e nesigur, neinspirat, parca nu stie ce sa faca cu mingea. daca el va fi rezerva lui gane.......
3rednic a fost neinsiprat cind l-a schimbat pe rubelnison(sau rubinelson????????????????????) . atacul incepea sa se miste in a doua repriza si daca ar mai fi stat 5 minute in teren sigur dadea gol.chestie de moral. oricum, borbely nu a facut nici macar o faza. ba da. l-a accidentat pe radoi. nu isi avea rostul intrarea aia criminala. pierduse mingea, era clar ca nu mai ajunge la ea. imi pare rau de radoi. sper sa se faca bine.
4. mongu la inceput a dat pase gresite. pe parcurs a mers mai bine. dar parca nu vrea sa intre in careu cind are ocazia
5. mijlocul nostru nu a prea mers. ca sa ma exprim eufemistic. gane si rubel..nu au beneficiat de prea multe pase. sper sa comunice mai bine intre ei si sa se gaseasca mai bine in teren.
6. e deranj mare in aparare atunci cind se centreaza. se vede lipsa lui daouda.
lucruri bune:
1. numarul 3. nu stiu cine a fost dar a jucat bine
2 atacul, atit cit a avut mingi au fost periculosi. e un mare plus fata de anul trecut
3. buhus. foarte bun. cred ca va fi titular
4 frunza. nesperat de dezinvolt. a dat o super pasa. parca stoianof nu a fructificat-o.
sint optimist. mi-a fost teama la inceput , mai ales cind am vazut cine e pe banca de rezerve a stelei si cine era pe a noastra. daca sintem realisti, numai cu cea mai mare bafta putem cistiga campionatul. dar macar un loc in uefa bag mina in foc ca o sa prindem. bafta baieti!!!!
Am zis!!

alex_xzoi

Mesaj de alex_xzoi » 24 Iul 2004, 23:56

in mare sunt de acord cu ce a spus EDMOND, dar mai am de adaugat doua lucruri negative pe care le-am observat

1. greseli exagerat de multe ale lui Moti pe partea dreapta
2. un baner care nu avea ce sa caute pe stadion la un meci caritabil(ceva legat de badea, si care binenteles ca a fost aratat pe protv)

Maximus

Mesaj de Maximus » 25 Iul 2004, 00:23

manex scrie:1. numarul 3. nu stiu cine a fost dar a jucat bine
E Jovanovic. Tocmai i s-a rezolvat transfrul. e clar peste Rada!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 25 Iul 2004, 00:29

bun asa. acum ma gindesc ca fiind multi straini in lot care vor juca titulari e important sa se inteleaga intre ei si cu romanii. sper sa nu fie probleme de comunicare. stie cineva din cei care asista la antrenamente ceva despre asta?cum se inteleg?
Am zis!!

Maximus

Mesaj de Maximus » 25 Iul 2004, 00:30

Jovanovic vorbeste foarte bine romaneste. A vorbit Minune cu el!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 25 Iul 2004, 00:33

asta e bine. ca mi-era teama ca papura sa ii zica ceva si el sa inteleaga altceva. si brazilianu?
Am zis!!

Maximus

Mesaj de Maximus » 25 Iul 2004, 00:36

Brazilianul cred ca se intelege bine cu Gane in...franceza. Ca doar unul a jucat in elvetia si celalalt in Belgia. Sper ca nu in partea flamanda...

alex_xzoi

Mesaj de alex_xzoi » 25 Iul 2004, 00:39

eu unul sper sa se inteleaga in flamanda, in ce "flamanda de goluri" :)( :)( :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 25 Iul 2004, 00:39

macar cu el sa se inteleaga
Am zis!!

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 25 Iul 2004, 01:11

valimarine scrie:Brazilianul cred ca se intelege bine cu Gane in...franceza. Ca doar unul a jucat in elvetia si celalalt in Belgia. Sper ca nu in partea flamanda...
Se vorbea germana unde a jucat el...dar avand in vedere ca in ELveia sunt 4 limbi oficiale nu e imposibil sa fi invatat si franceza.
Alors, allez les lions !!!! :-D

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 25 Iul 2004, 05:27

Am reprivit meciul la ProTV, noaptea la 3.
Last edited by klausnet on 25 Iul 2004, 05:31, edited 1 time in total.

Închis