Craiova-Steaua

Moderator: grup_moderatori

Cum se termina

Ii rupem
7
44%
Egal cu arbitrii
3
19%
Nu ne bat
6
38%
 
Total votes: 16

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 25 Iul 2004, 05:28

Si iata alte pareri (fata de cele expuse anterior): Buhus, are o stapanire de sine extraordinara. Parca ar juca in Divizia A de 10 ani. Frunza aduce mult cu Lutu: sunt minute in care nu se vede deloc pe teren si sunt faze spectaculoase pe care le face. A. Dumitru si M. Ilie nu sunt de Craiova. Borbely a jucat in stilul caracteristic (slab, ca de obicei).
Bundea a arat terenul ca-n zilele lui bune. Plesan mi s-a parut util, chiar daca n-a iesit in evidenta. A muncit mult si se vede ca responsabilitatea banderolei schimba stilul de joc al lui.
Iordache a fost extrem de nervos. Sper ca lucrurile sa se rezolve in favoarea lui si sa revina, cu folos, la echipa ca aceasta are nevoie de el.
Papura a fost stalpul apararii. Moti a jucat in general bine dar a mai si gresit. Mi se pare ca apararea prea joaca in linie si la centrari si la suturile de la distanta e pusa cam pe picior gresit.
Murgan si Preda au jucat putin si nu au iesit cu nimic in evidenta.
Guso a fost extraordinar, ca de obicei.
Steaua nu a impresionat dar nici nu se poate spune ca nu a jucat nimic. Ar fi insemnat ca trebuia sa-i batem la scor, nu?
Cel putin au impresionat cu rezervele: Cristea, D. Munteanu, Neaga, Radoi, Pitu! N-ar fi rau sa avem si noi rezerve de calbrul lor!
In primele minute ale meciului au jucat mai bine ca noi. De asemenea, la final, dupa ce-au iesit Rubinelson si Gane, ne-au cam bagat in corzi!

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 25 Iul 2004, 10:24

E clar ca echipa este mult intarita fata de anul trecut dar mai este destul de munca pana sa emitem pretentii la castigarea campionatului . Totusi am avut senzatia ca nu suntem bine pregatiti fizic (Plesan prin min 75 are contractura musculara iar Rubenilson la fiecare faza la care lovea mingea ramanea jos vaitandu-se).
Insa per ansamblu echipa s-a miscat bine si ne da sperante pentru viitor.
P.S . Se pare ca am castigat inca un om de baza si ma gandesc la Buhusi care mie personal mi-a placut foarte mult.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 25 Iul 2004, 10:55

Eu am urmatoarele concluzii:
1. Echipa Craiovei mi-a lasat o buna impresie, cu toate ca au fost multe schimbari in 11-le de baza
2. Atacul este mult peste atacul de anul trecut
3. Aurelian Dumitru mi se pare valoric sub Miclea
4. Se intrevede o aparare tanara de mare valoare, cu toti jucatorii sub 22 ani
5. Papura a fost cam neinspirat iar Plesan mult sub ceea ce se asteapta de la el
6. Numarul de spectatori a demonstrat ca Siinta a fost si ramane o echipa iubita. Multe echipe din Bucuresti nu se pot mandri cu un amical la care prezenta spectatorilor a fost peste 10.000
7. Nu mi-a placut aceeasi tendinta a unor "suporteri" de a crea tensiune inca inainte de inceperea campionatului. Avem practic o echipa noua care trebuie lasata sa arate ce poate. Se continua aceeasi linie de denigrare a lui Badita din campionatul trecut cu toate ca nu vad motive majore de repros.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 25 Iul 2004, 11:39

Se pare ca am avut dreptate cu Buhus care mie mi-a placut de la primul
amical in care l-am vayut , pe Central. I-am si spus atunci lui Minune ca il vad unul din viitorii titulari.

alex_xzoi

Mesaj de alex_xzoi » 25 Iul 2004, 12:29

mai fratilor la toti ne place buhus, dar transferul e perfectat????????

ca din cate stiu eu nu s-au inteles inca cu simota si tare imi e teama sa nu ramanem iar cu buza umflata

Maximus

Mesaj de Maximus » 25 Iul 2004, 13:20

Cu Buhus e OK. Cu Frunza nu e si ar trebui sa fie. Mie mi-a placut si Frunza!

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 25 Iul 2004, 16:49

Buhus e rezolvat .Filston semna astazi
Special pentru voi:Minunea Blonda

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 25 Iul 2004, 17:05

parca ne-ar mai trebui un mijlocas. nu o sa putem juca la nesfirsit cu mingi bubuite spre atacanti. cineva tot trebuie sa dea drumul la joc. si mai ales daca pleaca Plesan :!:

alex_xzoi

Mesaj de alex_xzoi » 25 Iul 2004, 17:53

e foarte bine daca buhus a semnat.

cat despre filston trebuie sa faca mult mai mult si faza de atac.

buhus daca va juca cu aceasi dezinvoltura ca aseara cred ca in jumatate de an va juca ceea ce juca rat(plecat tot de aici) la rapid pe stanga. buhus trebuie sa mai prinda tupeu si asta se poate intampla numai dupa ce va mai juca niste meciuri oficiale.


Catalin ce se mai aude de frunza???????

si de zyati????

mie nu mi-a facut o buna impresie ieri aurelian dumitru(dar nu cred ca poate fi judecat dupa un singur meci)

mai cred ca frunza poate face o impresie foarte buna in spatele varfurilor, s-a vazut si ieri ca a reusit niste pase de efect

eu vad formula

GUSO

DAOUDA, PAPURA, JOVANOVICI(foarte bun ieri si foarte tupeist in sensul bun)

BUHUS, BUNDEA, PLESAN, FILSTON(PREDA) aici mai poate aparea si BOSTINA(inca un jucator care nu poate fi judecat dupa 10 min)

FRUNZA(LUTU)

GANE, RUBENILSON

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 25 Iul 2004, 19:00

frunza trebuie luat neaparat, macar asta

meciul m-a dezamagit , dar tot e bine daca s-a dovedit cu ocazia asta ca transferurile lui Buhus,iovanovici si rubenilson sint bune
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 26 Iul 2004, 09:35

sincer sa fiu jocul echipei m-a dezamagit. nu avem mijloc si nici aparare. ma bucur ca avem portar si atacant de meserie.i

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Mesaj de savoss » 26 Iul 2004, 10:21

Ma deranjeaza ca se loveste iar in Craiova. Zice-se ca s-a jucat dur. Cum altfel sa se joace, ca la meciul de retragere al lui Popescu? Si ce rautate pe Radoi asta: "Cone, Craiova sanse la titlu? Hai sa fim seriosi!"
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 26 Iul 2004, 11:26

Acu' si tu, ce ai vrea sa spuna ? Ca doresc succes Universitatii in cistigarea campionatului si ca are o echipa mai buna decat Steaua???? Hai sa fim seriosi! Lotul Stelei este mai "scump" decat al Craiovei dar ...asta nu este o conditie suficienta pentru a cistiga :D ( grecii stiu de ce) . Cine va fi constant in joc va cistiga cele mai multe jocuri.
Acum se pare ca avem un cuplu de atacanti ( cel putin din acest meci asa se prefigureaza) dar .... ar trebui sa ne pregatim si un cuplu de atacanti mai tineri ( sa nu uitam ca amindoi atacantii au 32 de ani)
Acu pe serioase cred ca ce m-a deranjat la acest meci a fost ..o anumita lipsa de inspiratie a jucatorilor, nespectaculozitatea lui stiu ca era un meci amical dar...parca vroiam ceva mai mult.....
Hmmm incepe sa se simta o anumita nerabdare apropo de rezultate la Craiova? Ba bine ca nu! :-). Vreau sa avem un fotbal frumos si cu rezultate .... sa-ti faca placere sa te uiti la meciurile Stiintei! Daca nu se mai trezesc anumiti "suporteri" sau trepadusi sa faca scandal la Craiova poate ne vom ocupa doar de fotbal ...
Hai STiinta !

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 26 Iul 2004, 12:11

mie personal mi-a placut foarte mult atacul se vede ca cei doi atacanti au clasa, sunt de departe cei mai buni din divizia A, in schimb m-a dezamagit Plesan, l-a lasat de prea multe ori pe aliuta sa patrunda, si apararea care a gresit de foarte multe ori
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 26 Iul 2004, 13:25

:)) heheh... apar si eu astazi sa-mi dau cu parerea...


am fost la meci si mi-a placut ce am vazut... nu neaparat tot jocul da' echipa care se contureaza. sa o luam la rand

atacul... se vede treaba ca rubinio si gane o sa faca treaba buna impreuna. am vazut 2-3 dintre voi atzi considerat ca s-a intins prea repede pe gazon acuzand lovituri. din unghiul in care am fost eu (prima repriza am fost exact langa poarta stelei) s-a vazut altceva. chiar am avut impresia ca a fost lovit si, pe mine unul, m-a impresionat faptul ca a iesit de pe teren sa primeasca ingrijiri. stiu o gramada de jucatori din div A care cum sunt loviti asteapta targa, indiferent de unde au cazut pe teren. mai am de mentionat la rubinio faptul ca mi-a placut ca loveste bine mingea si cu stangu' si cu dreptu' si ca are un deosebit simt al jocului. (ex. pasa cu pieptu' din repriza a doua in mij careului stelei care i-a cam speriat pe toti aparatorii stelei. pacat de finalizare). gane se vede ca a jucat prin campionate prin vest si sper sa aduca un plus de profesionalism la echipa. oricum mi-a placut si de el, se vede ca are sange de atacant. restul ca de obicei... borbely cu intrari energice, tehnica mai putina... ma asteptam totusi sa vad mai multe de la mircea ilie... sa zicem ca a avut putine minute sa arate ce stie sa faca. sper sa se dea pe brazda.

mijlocul... aici mi s-a parut ca a fost ceva rupt, ca nu prea se gasesc cu pase cum trebuie la mijloc si nu paseaza prea mult. bine ca au avut si adversari cu care nu poti sa te joci, a avut steaua un mijloc pe care si l-ar dori oricine. frunza bun... dezinvolt in miscari, pofta de joc. fliston iarasi mi-a placut de el pentru ca se vede ca vrea sa joace. cat era mingea pe partea dreapta a terenului statea tot timpul cu mainile pe sus cerand mingea. buhus nu stiu ce nr a avut pe tricou ca sa fac aprecieri :) au fost multi care nu i-am cunoscut. plesan bun la recuperari, s-a vazut mai putin in faza de atac.

apararea mi-a placut. se vede treaba ca moti creste de la meci la meci. mi-a placut sarbul... alearga si e tehnic. iordache... cam nervos, se vede treaba ca l-au cam atins intamplarile extra-sportive, sper sa-si revina cat mai curand ca il consider un jucator de baza in aparare... e tehnic si pune osu' bine la minge.
legat de jocu' combinat al apararii se vede treaba ca mai au ceva de umblat la capitolul atentzie... au fost 2 faze, una din care am luat gol, la care apararea nu a fost atenta... guso a respins in fatza si, l-a prima faza, am luat si gol. la a doua a fost bara... din punctul asta de vedere mai au putin de lucru.

guso ca de obicei, zip in poarta... nu prea trec mingi multe de el.


per ansamblu constat o crestere a echipei, crestere ce ma face sa ma gandesc la lucruri bune in campionatul care incepe sapt asta. achizitii bune, mai trebuie niste jocuri sa le faca impreuna pana se gasesc mai bine pe teren si se stabilesc relatiile de joc. a facut rednic treaba buna. eu unu sunt multzumit.


ps> si-a luat rednic casa-n craiova... asta inseamna ca nu prea vrea sa plece curand de aici... ;) adica si mai multe lucruri bune...
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

Închis