[Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de alex.p » 20 Iul 2008, 22:14

Si ca sa nu uit, felicitari baietilor de la Gemina, care vin de la Severin la fiecare meci al Stiintei.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Bals_Boy » 20 Iul 2008, 22:16

stuparu_alexandru scrie:Dorel a luat-o razna ! :laughing: :laughing: :laughing: ala nu mai are mult si cre ca sare in tribune si se omoara cu spectatorii :laughing: :laughing: :laughing:
:smoke: detalii ....
Forza STIINTA

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Iul 2008, 22:59

Bals_Boy scrie:
stuparu_alexandru scrie:Dorel a luat-o razna ! :laughing: :laughing: :laughing: ala nu mai are mult si cre ca sare in tribune si se omoara cu spectatorii :laughing: :laughing: :laughing:
:smoke: detalii ....

a avut cateva replici cu unii de prin zona sezione in timp ce juca :lol: :lol: :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de blue_lions » 21 Iul 2008, 00:59

stuparu_alexandru scrie:
Bals_Boy scrie:
stuparu_alexandru scrie:Dorel a luat-o razna ! :laughing: :laughing: :laughing: ala nu mai are mult si cre ca sare in tribune si se omoara cu spectatorii :laughing: :laughing: :laughing:
:smoke: detalii ....

a avut cateva replici cu unii de prin zona sezione in timp ce juca :lol: :lol: :lol:
Dorel pare ca joaca mult mai bine in noua postura de mijlocas defensiv...e singurul care e in stare sa dea o pasa de 30-40 de metri direct pe om...plus ca trage de la distanta binisor chiar nu inteleg de ce-l injura unii...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de ady_azzuro » 21 Iul 2008, 02:00

trage de la distanta binisor numai dupa ce fluiera arbitru offside sau fault in atac :)( , in rest nu nimereste deloc spatiul portii. Sper sa nu mai execute el loviturile libere in noul sezon.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de blue_titan » 21 Iul 2008, 09:09

cred ca i se potriveste mai bine noul post.
Se mai supara el ca il striga lumea "Dorele..." :)

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Ovidiu* » 21 Iul 2008, 10:15

JustME scrie:inteleg sa criticam suporterii cand e de criticat .. dar am cred ca deja se exagereaza mult prea mult .. ce ati vrea fratilor sa stam ca niste marionete sa aplaudam indiferent de situatie .. eventual sa le cantam ode celor din conducere la fiecare meci ?!
Nu stiu unde ai stat tu, eu am fost in Tribuna I si iti spun sincer ca nu exagerez si nu mint...Da, sunt de acord cu tine sa apara si nemultumiri la un stop/preluare gresita chiar ei eu am ras si m-am amuzat la unele faze dar de aici si pana la a injura pe toti e cale lunga...Da poti exclama oooooooo/ aaaaaaaa sau oricum vrei tu, ca mai faci un misto, ca mai strigi Doreeeeeleeeeeeeeee s.a.m.d ok, ca doar a fost amical iar eu nu m-am referit la faptul ca s-a scandat impotriva echipei ci la faptul ca de langa mine se auzeau injuraturi, se mai auzeau la distanta de 2-3-4 scaune unii care tot asa etc etc...
Sa-ti dau un exemplu, la faza in care a scapat Florin singur cu poarta si a gresit pasa catre Baird, a sarit distrusul ca ars, de parca cine stie ce "finala" jucam si a inceput: "bp in mm de [cenzurat]", "fmm Costea", "pis*am-as pe m*-ta" etc etc, apoi zbiara la frates-o care se incalzea pe margine "baaaaaaaaaaaaaaa, bp in fratet-o si in familia ta", "sa va f*t in gura p'amandoi" etc etc...Pana la uram si cei cu care venise i-au zis sa se linisteasca, la care omul zice: "Ceeee ba isi bate joc de faza si de mine care vin in caldura, bip bip bip bip..." Adevarat, era cald afara dar nu insuportabil, unde mai punem ca la noi era umbra si chiar era foarte bine...Nu mai spun de Dananae sau Dorel, ca la fiecare atingere avea ceva de comentat...Daca intr-un amical fara miza, cu Jiul la 2-0 pentru noi cel mai bun jucator al nostru e injurat in halul asta si tu vrei sa iau apararea fanilor eu ma opresc aici cu postatul... shit
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de mancini » 21 Iul 2008, 12:05

sunt indivizi se dau in spectacol ca ei cunosc totul despre fenomenul fotbal sau despre echipa.din greseala a aterizat la stadion si a vrut sa faca el spectacol, nu echipa.din pacate anumite lucruri dor si lasa un gust amar jucatorilor.trebuie sa fim mai aproape de ei si ca oameni! doar ei ne reprezinta!Daca individul care injura din tribuna se ofilea de cald,DE CE nu s-a pus in postura unui fotbalist care trebuia sa mai si munceasca pentru EL ?
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de wb_lion » 21 Iul 2008, 12:07

stuparu_alexandru scrie:
Bals_Boy scrie:
stuparu_alexandru scrie:Dorel a luat-o razna ! :laughing: :laughing: :laughing: ala nu mai are mult si cre ca sare in tribune si se omoara cu spectatorii :laughing: :laughing: :laughing:
:smoke: detalii ....

a avut cateva replici cu unii de prin zona sezione in timp ce juca :lol: :lol: :lol:
Nu a avut replici cu nimeni din sezione.. era unu care s-a luat de dananae si dupa c au vorbit putin (dorel cu dananae) ,s-a intors inspre tribuna si l-a injurat , dar ala nu era din sezione .

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de JustME » 21 Iul 2008, 12:24

ov1d3llu scrie: Nu stiu unde ai stat tu, eu am fost in Tribuna I si iti spun sincer ca nu exagerez si nu mint...Da, sunt de acord cu tine sa apara si nemultumiri la un stop/preluare gresita chiar ei eu am ras si m-am amuzat la unele faze dar de aici si pana la a injura pe toti e cale lunga...Da poti exclama oooooooo/ aaaaaaaa sau oricum vrei tu, ca mai faci un misto, ca mai strigi Doreeeeeleeeeeeeeee s.a.m.d ok, ca doar a fost amical iar eu nu m-am referit la faptul ca s-a scandat impotriva echipei ci la faptul ca de langa mine se auzeau injuraturi, se mai auzeau la distanta de 2-3-4 scaune unii care tot asa etc etc...
Sa-ti dau un exemplu, la faza in care a scapat Florin singur cu poarta si a gresit pasa catre Baird, a sarit distrusul ca ars, de parca cine stie ce "finala" jucam si a inceput: "bp in mm de [cenzurat]", "fmm Costea", "pis*am-as pe m*-ta" etc etc, apoi zbiara la frates-o care se incalzea pe margine "baaaaaaaaaaaaaaa, bp in fratet-o si in familia ta", "sa va f*t in gura p'amandoi" etc etc...Pana la uram si cei cu care venise i-au zis sa se linisteasca, la care omul zice: "Ceeee ba isi bate joc de faza si de mine care vin in caldura, bip bip bip bip..." Adevarat, era cald afara dar nu insuportabil, unde mai punem ca la noi era umbra si chiar era foarte bine...Nu mai spun de Dananae sau Dorel, ca la fiecare atingere avea ceva de comentat...Daca intr-un amical fara miza, cu Jiul la 2-0 pentru noi cel mai bun jucator al nostru e injurat in halul asta si tu vrei sa iau apararea fanilor eu ma opresc aici cu postatul... shit
m`ai inteles gresit, eu nu zic ca minti ci doar ca din mesajul tau anterior se intelegea faptul ca spectatorii care au fost la meci au huiduit echipa, au injurat etc .. ceea ce nu cred ca a fost cazul .. ci din contra .. ca mai exista si astfel de persoane la stadion te cred dar asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam si sa spunem ca toti cei care au fost la meci s-au comportat astfel sau ca atmosfera din tribune a fost ostila echipei (asa cum reiesa din mesajul tau anterior .. sau in fine asta am inteles eu)

eu voiam sa subliniez faptul ca IN GENERAL atmosfera de la meci a fost una placuta, relaxanta

p.s. pana la urma si eu tot la tribuna 1 am stat (ca era umbra evident :)( )

p.s.2 pana la urma fiecare vede lucrurile din perspectiva proprie .. eu vad partea plina a paharului - faptul ca jucatorii erau aplaudati la fiecare actiune reusita la poarta Jiului .. iar tu vezi partea goala a paharului - faptul ca anumite persoane au injurat jucatorii

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de WB_4ever » 21 Iul 2008, 14:05

wb_lion scrie:
stuparu_alexandru scrie:
Bals_Boy scrie: :smoke: detalii ....

a avut cateva replici cu unii de prin zona sezione in timp ce juca :lol: :lol: :lol:
Nu a avut replici cu nimeni din sezione.. era unu care s-a luat de dananae si dupa c au vorbit putin (dorel cu dananae) ,s-a intors inspre tribuna si l-a injurat , dar ala nu era din sezione .
corect, nu era din sezi, statea sus, chiar in spatele nostru si facea comentarii aiurea. bine ia facut dragan k sa luat de el, era penibil, bine erau mai multi care faceau comentarii aiurea!
ImagineImagine

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de WB_4ever » 21 Iul 2008, 14:10

io zic k in amicalu asta nu-si aveau rost comentariile ale "inteligente" facute de "suporterii" aia de la a2a:
costea a gresit o pasa, comentariu: nu te uiti unde dai ma, 'tuţi morţii mătii - vorbe de "suporteri" :-x
ImagineImagine

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Bogho » 21 Iul 2008, 14:26

au fost destul de multi care s-au legat de jucatori. era la t1 un tip care inca de la incalzire si in prima repriza s-a legat tot timpul de Wobay, nescotandu-l din "bronzat", "cioara", "african".
astfel de injurii se aud cam la fiecare meci, insa pe extensiv acestea sunt auzite si de jucatori, si deseori nu e chiar ok.
-

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Ovidiu* » 21 Iul 2008, 14:33

JustME n-am vrut sa generalizez dar asa e m-am exprimat gresit...Sunt o parte a suporterilor care s-au comportat de [cenzurat] pe stadion...Tu spui ca vezi jumatatea plina, da asa e, auzi ce vrei sa auzi si nu dai importanta idiotilor, eu vad jumatatea goala pentru ca m-am saturat sa ma amagesc cu cea plina...Dupa cate vezi nu sunt singurul care a auzit astfel de vorbe scoase de specimene cu IQ mai mic decat al unei maimute si drept sa spun m-am saturat de acea parte a suporterilor care se cred mai presus de orice si oricine si care au impresia ca detin adevarul absolut, m-am saturat de cei din cauza carora avem jumatate din meciurile de acasa stadionul suspendat dar care scot comunicate penibile atunci cand nu se poate juca cu suporteri din cauza ca n-a crescut iarba cum trebuie, lucru care denota o lipsa crasa de respect din partea conducerii fata de "suporteri", "suporteri" care evident merita mai mult, care evident ca atunci cand li s-a spus ca au votat aiurea i-a durut adevarul atat de tare incat au scos alte comunicate prin care arata din nou lipsa de respect...Intr-adevar, nu suntem toti asa, dar astia ies mereu in evidenta, nu noi cei care ne ducem si incurajam echipa si cantam imnul inainte de meci...Astia care rup scaune si injura ies MEREU in evidenta...M-am saturat de imaginea pe care ne-o creaza... ucv
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de JustME » 21 Iul 2008, 14:40

sa speram ca o sa vina vremuri mai bune si pt echipa si pt suporteri o:

Închis