Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum debutam in noul sezon?

Poll ended at 27 Iul 2008, 08:41

Cu dreptul
56
93%
Batem pasul pe loc
3
5%
Cu stangul
1
2%
 
Total votes: 60

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Vraciul » 26 Iul 2008, 20:29

Prepe e OK.zisa Miti acum...Doamne-ajuta.Doar o contuzie...fara nici un fel de repaus
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Bogho » 26 Iul 2008, 20:33

FanStiinta scrie:
Nea Marin scrie: prepelita sa fim seriosi a fost inexistent pana la gol... dar cred ca asta conteaza f mult si sper sa-i fii dat mai multa incredere si sa nu fie vreo accidentare grava :ruga
prepelita a jucat bine la mijloc. a recuperat foarte mult mingii.
-

Avatar utilizator
BadPaul
membru
membru
Mesaje: 118
Membru din: 25 Iul 2008, 21:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de BadPaul » 26 Iul 2008, 20:35

Ufff, bine ca nu e rau Prepe :)

Au jucat in echipamentul nou baietii astazi? ucv

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Bals_Boy » 26 Iul 2008, 20:39

da vere si eu care credeam ca gresise la inceput cand tot repeta ca sa traga wobay la lovitura libera. Cand am vazut ca tot insista mi-am dat seama ca e pe langa saracul ... unde i-or gasi frate pe astia de comenteaza asa de bine?
Forza STIINTA

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Bogho » 26 Iul 2008, 20:39

au jucat in echipamentul nou dar cu tricou albastru si sort alb.
-

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de _T@V_ » 26 Iul 2008, 20:47

Daca e cineva care a inregistrat meciul, vreau si io sa numere cineva cate pase am avut consecutive la golul lui Prepe!

Am jucat bine. Costea ii e frica de accidentare, nu baga material deloc. Uby a ajuns jucatorul care da sclipire jocului. Dorel a bagat cateva tacklinguri la mijloc + faulturi sa opreasca moldovenii pe contre. EXCELENT DOREL! Si Prepe a oprit cateva mingi la mijloc, dar uneori le-a mai oprit si pe ale noastre.
Am dat goluri cu linia a a doua. Atacantii s-au zbatut mult, si au bagat-o mijlocasii. Asta da dovada de MATURITATE in jocul echipei, chiar daca jucam numai cu pustani.
Gaman a avut cateva ezitari, dar o sa-l faca uitat pe GP. VALERICA o: apld senzatie! Bravo ma copile!!!!!!!!!!!!!!
steagucv

iuli

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de iuli » 26 Iul 2008, 20:52

prima repriza ezitanta,a doua buna.taranul de popa a scapat ieftin la cum au jucat

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Pacala » 26 Iul 2008, 20:52

mai interesanta este starea de sanatate a celor doi...meciul nici nu mai conteaza......are cineva stiri despre cei 2?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.


WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de WB_4ever » 26 Iul 2008, 20:56

Inceput greu, park le era frica sa bage materiale. Si-au mai revenit pe finalu' primei reprize, pacat k ratam mult, dar impotrant este k ne creeam multe ocazii!!!
FORZA STIINTA!
ImagineImagine

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de praetorianus » 26 Iul 2008, 20:57

gata fratilor!!..HAI SA BEM!! steagucv
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de inima de leu » 26 Iul 2008, 21:20

Inceput de meci superslab. Dar spre finalul primei reprize baietii si-au intrat bine in rol iar in pe cea de-a doua au dominat-o cap - coada.
Surprinzator de ezitant Gaman in unele faze . Asta ne face sa ne reamintim ca e revoltator de tanar.
In plus fundasii nostri si chiar mijlocasii abuzeaza de pase inapoi la Bornescu. Mijlocul construieste cu dificultate si perioade mari de timp jucam haotic si foarte lent.Prepelita a fost de clasa la golul marcat dar nu devine inca acel coordonator al jocului de care avem nevoie.
Sansa noastra a fost ca am deschis jocul pe benzi mai intai prin Dananae apoi Wobay si Gangioveanu. Gangio e o mare promisiune care o sa devina certitudine cand o sa invete sa centreze mai bine.
Insa ce mi-a placut la meciul asta e ca echipa a avut o gramada de ocazii. Chiar daca le-a luat ceva timp sa inscrie. Insa in continuare castigam din goluri marcate din actiuni personale sau din faze confuze si mai putin din faze lucrate.
Remarcati : Wobay, Gangioveanu si fireste, Prepelita si Barboianu pentru goluri.
Deceptii : una perpetua, Dina, care NU SE MAI TREZESTE ODATA!
INSA CE E MAI IMPORTANT E CA AM INVINS! AM INVINS! SI CA INCEPEM BINE CAMPIONATUL! steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de LiviuB » 26 Iul 2008, 21:25

bravo baieti. Un joc castigat pe merit. Nu putem spune ca am avut noroc in conditiile in care am ratat 3 ocazii cat casa. Si aia au avut 2 suturi pe poarta. Si ma bucura f mult victoria in conditiile in care am terminat cu 4 copii in teren. Pt Barboianu poate insemna f mult.
Frate, da pe unii vad cu stupoare ca va obsedeaza Dina. Deja astea sunt rautati.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de praetorianus » 26 Iul 2008, 21:54

pe mine ma obsedeaza vecina de la 2!!..dar asta e!..nu ma plang! HAI CRAIOVA!!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de _T@V_ » 26 Iul 2008, 22:02

praetorianus scrie:pe mine ma obsedeaza vecina de la 2!!..dar asta e!..nu ma plang! HAI CRAIOVA!!
Batrane, care de la 2, ca tu stai la casa :o :)(
Avem si noi un medic printre noi sa ne spuna mai pe romaneste ce inseamna accidentarea asta a lui Prepe?

Închis