Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum va fi al doilea pas al sezonului?

Poll ended at 03 Aug 2008, 23:46

Inainte!
27
64%
Pe loc!
9
21%
Gresit!
6
14%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 02 Aug 2008, 12:40

Sergiu, Dorel nu o sa fie niciodata mijlocas.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 02 Aug 2008, 12:41

am avut multe ghinioane in acest meci culminand cu acel autogol
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 02 Aug 2008, 12:58

Sergyu_costea scrie:Nu am chef sas caut meciurile din returul trecut , dar sunt sigur ca au fost elogii pentru Baird...poate pentru golul de la Urziceni , sau pt. cel cu Vasluiul , sau cati l-au regretat cand s-a accidentat. Stai sa dea un gol , ca iar e un super atacant. Si mie mi-a placut Baird aseara...Mult mai mult decat Gangioveanu , mult mai mult decat Dilevski sau Prepe , si categoric a fost peste Costea. Isi vor reveni. Sper...Dar mai multa atenite in aparare si mai ales la finalizare. Ei au araatat ca pot in multe meciuri. meciul asta mi-a adus aminte de cel de la U Cluj din returul trecut.
daca l-am luadat pe biard (parca am facut-o o data ) am zis ceva de genul " mi-a placut baird azi , ia uite ce mult a alergat si cat de mult a incercat sa faca (tot speram sa mai cresca) " .... dar asta nu-l face super atacant , nu va fi niciodata ....

daca da stoianof un super gol de la 35 de m nu-l lauzi ??? ... chiar daca sti ca rar o sa mai dea gol

si eu am mai dat cate un supergol la vinclu in curtea scolii dar asta nu inseamna ca sunt super fotbalis si sunt foarte tehnic .....

baird poate fi util in atac .... ii poate ajuta pe costea si wobay , el alergand mult le poate creea multe spatii .... dar poate ca asta o poate face si altcineva

si hai sa nu-l comaparam cu gangioveanu .... cate meciuri are baird ??? .... pustiu macar stim ca o sa cresca

costea poate mai mult pentru ca a demonstrat , pe cand baird nu poate mai mult de 2-3 meciuri bune pe sezon
alex.p scrie:Sergiu, Dorel nu o sa fie niciodata mijlocas.
nu o fi el mijlocas dar a jucat mai bine ca dilevski si cred ca e peste el .... si mai bine sa acolo decat in aparare
Imagine

dragos03

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de dragos03 » 02 Aug 2008, 13:38

Nu e cazul sa dramatizam, nu am jucat rau. Chiar am fost impresionat de aparare in prima repriza, cand Mitchell si Gaman au jucat perfect.

Am pierdut insa din doua motive: ghinionul si Bornescu. Noi am ratat tot, iar aia au marcat din tot ce au avut pe poarta.

Bornescu trebuie scos din echipa, continua forma slaba din returul trecut. E inadmisibil cand orice minge pe poarta e gol, si nu o sa batem pe nimeni asa. Sa intre Lung Jr., si ala o sa gafeze dar macar e un portar de viitor, o sa creasca.

Si Dananae e praf, nu face nimic in atac si e absent de pe partea lui in momente importante. Nu inteleg cum Rose poate sa apara in ofensiva, dar sa isi acopere si partea destul de bine, in timp ce Dananae sa fie inutil in ambele faze ale jocului.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 02 Aug 2008, 16:27

Cl4udiu scrie:
Bals_Boy scrie: fratilor, eu sunt singurul caruia i-a placut de Baird in meciul asta? omul a facut super preluari si super driblinguri pt coditia lui, a pasat bine a deschis jocul acolo in fata ... voi il categorisiti dupa un sut prost (cu stangul :o: ) ce vreti fratilor ca doar nu e eto'o sau mai stiu eu cine :eek:
baird a fost printre cei mai slabi oameni ieri .... nu stie sa faca o preluare , pierde toate mingile , greseste foarte multe pase .... alearga mult , dar asta nu inseamna ca e mare fotbalist .... asa putem sa luam pe cineva de la maraton sa are terenul :( ..... care dribling ?? ca se incurca in minge

si nu e din cauza ratarii .... a rata si costea de 2 ori cu poarta aproape goala in meciul cu iasi ...

sper ca la iarna sa luam si noi un varf sau daca nu macar sa mai bagam cativa pusti poate o sa confirme ei ....
cred ca ne-am uitat la meciuri diferite, daca tu zici ca ieri nu a facut preluari si driblinguri inseamna ca esti clar impotriva lui sau nu te-ai uitat la meci. din punctul meu de vedere raportul bune - rele de ieri pt baird a fost cam 70-30 daca nu chiar mai bine; la costea nici nu vreau sa a pronunt, a fost dezastru ieri
Forza STIINTA

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 02 Aug 2008, 17:01

Dupa nervii pricinuiti ieri de Bornescu si compania ,acum sa analizam evolutia echipei

1.Bornescu-PRAF,mingea aia nu avea voie sa intre in poarta,a fost cel mai slab de pe teren si continua cu evolutiile slabe din sezonul trecut,chiar si cu Iasiu ne-a dat ceva emotii la lovitura libera a lui sfarlea
2.Dananae-desi am citit foarte multe posturi in care este scos unul dintre tapii ispasitori,nu sunt de acord;si-a acoperit partea foarte bine in prima repriza,iar in a doua Sabau a vaazut ceva ce am vazut si eu din fotoliu de acasa:a creat superioritate pe partea lui prin introducerea lui Borbely si alui Miclaus pt ca a vazut ca Prepelita nu-l ajuta deloc pe faza defensiva,si asa avenit si golu 2 ,a sarit la cap cu borbely care a deviat pt miclaus ai de acolo stiti ce s-a intamplat .Ok,golu 2 sa zicem ca-i apartine 60 % dar asta nu insemna ca el e vinovat pt infrangere
3.Gaman-bunicel,a pierdut cateva dueluri aerine foarte usor desi e destul de inalt +faultul la borbely din care a iesit golul de 1-0
4.Mitchell-il vedeam cel mai bun de pe teren ieri,dar prin faptul ca -s aintors cu spatele la faza golului 2 ,m-a dezamagit complet,Un jucator mediu care nu-si va depasi conditia niciodata
5.Rose-fratii mei,unde l-ati vazzut toti pe Rose ieri asa de bun sa mor daca stiu.In prima repriza a fost bulevard pe partea lui,a facut Hora cea vrut cu el,numai imprecizia centralior sau a paselor a facut sa nu fie faze de gol la poarta noastra.Sincer,in-afara de sutul in diagonala din prima repriza altceva nu stiu sa fii facut bun +deposedarea aia ,dar si aia destul de riscanta norc ca l-am avut pe tudor arbitru
6.Prepelita-cateva pase lungi,o umbra a jucatorului din meciul cu Iasi,a parut ca se calca pe picioare cu Stoica la mijloc
7.Stoica-mediocru,basinos,cred ca e singuru jucator cu echipamentul curat.Pai bine mah Dorele e posibil sa nu bagi si tu o alunecare si sa joci asa in rupere de p..a.Dezamagit complet de el,ma asteptam sa traga echiupa duap el
8.Dilevski-daca nu-i zicea comentatorul numele nci nu stiam ca joaca
9.Wobay- singurul jucaotr de la noi care a facut ceva ieri ,pase bune,sut bun,viteza ,dribling,dar.......daca nu-l mai ajuta nimeni....e greu
10.Costea- are"circumstante atenuate" a pierdut pregatirea-pai bine atunci daca a pierdut pregatirea sa stea pe banca ca m-am saturat ca si in primul meci si in asta sa jucam in 10,ca Costea nu "poate sa alerge ca nu e pus la punct cu pregatirea fizica".Stai frate pe banca si cand te simti in stare intra in teren.
11.Baird-luptator ca de obicei,dar am observat ochestie la el,nu stie sa sse demarce sa primeasca si el o pasa buna.Tot vine la primire,intra in combintatii,dar cand e vb sa o bage in ate parca ew blestemat
12.FIRTULESCU- a alergat mai mult decat 3 sfert din echipa noastra intr-un sfert de ora cat a jucat.Chiar a facut o faza interesanta,dar e inca necopt
13.Gagioveanu-vad ca si el a inceput cu basinile ,alerga ca si idolul Dorele,se preteaza la coate-n gura,ca deh "are polite de platit".Joaca bah baiatule fotbal si lasa basinile pt 25-26 ani ,deocamdata n-ai demonstrat nimic
14.Aaaaaaaaaa,a mai jucat si Dina.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 02 Aug 2008, 17:09

Sergyu_costea scrie:la faza cu Gangioveanu sunt de acrod cu tine..Trebuie sa-l trezeasca cineva ca prea a fost laudat...Cotul ala m-a dezamagit complet...Si numai centrari in adversar a dat.dar tu te-ai luat mai mult de Rose decat de dananae..Diferenta dintre ei a fost de la cer la pamanat. dananae e praf...nu vreau sa il mai vad...Nu stie sa dea o centrare..

M-am luat de Rose pt ca in prima repriza ,tot ce a fost periculos din partea bistrtenilor a venit de la hora,care la- facut muci in cravata pe Rose.Dananae l-a blocat bine pe egipteanul ala sau ce dracu de natie o fii.Singura greseala a lui Dnanae a fost la gol,ghinionul lui e ca se vede pe tabela,dar nu afost cu nimic sub Rose.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 02 Aug 2008, 17:22

john100 scrie:Dupa nervii pricinuiti ...
14.Aaaaaaaaaa,a mai jucat si Dina.
Total de acord frate, in sfarsit o analiza completa si bine pusa la punct
P.S. Buna si observatia pt baird :)(
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 02 Aug 2008, 18:49

Bals_Boy scrie:
Cl4udiu scrie:
Bals_Boy scrie: fratilor, eu sunt singurul caruia i-a placut de Baird in meciul asta? omul a facut super preluari si super driblinguri pt coditia lui, a pasat bine a deschis jocul acolo in fata ... voi il categorisiti dupa un sut prost (cu stangul :o: ) ce vreti fratilor ca doar nu e eto'o sau mai stiu eu cine :eek:
baird a fost printre cei mai slabi oameni ieri .... nu stie sa faca o preluare , pierde toate mingile , greseste foarte multe pase .... alearga mult , dar asta nu inseamna ca e mare fotbalist .... asa putem sa luam pe cineva de la maraton sa are terenul :( ..... care dribling ?? ca se incurca in minge

si nu e din cauza ratarii .... a rata si costea de 2 ori cu poarta aproape goala in meciul cu iasi ...

sper ca la iarna sa luam si noi un varf sau daca nu macar sa mai bagam cativa pusti poate o sa confirme ei ....
cred ca ne-am uitat la meciuri diferite, daca tu zici ca ieri nu a facut preluari si driblinguri inseamna ca esti clar impotriva lui sau nu te-ai uitat la meci. din punctul meu de vedere raportul bune - rele de ieri pt baird a fost cam 70-30 daca nu chiar mai bine; la costea nici nu vreau sa a pronunt, a fost dezastru ieri
poate tu te uiti la meciuri diferite .... parca ai zis ca si in prima etapa el a fost omul meciului :laughing: :laughing: :laughing:
Imagine

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 02 Aug 2008, 18:52

1. am avut ghinion... daca dadeam gol la faza lui baird ii bateam urat... cred ca 3 le dadeam cel putin
2. costea trebuie dat afara ca isi bate joc de tot...
3. dananae nu are ce cauta in echipa
4. bornescu e cu siguranta pus acolo sa fie al treilea stalp... asta nici returul trecut nu a aparat nimic... pacat ca nu a plecat la rapid
5. dilevski nu are ce cauta in echipa nici el... are doar 2 viteze incet si foarte incet
6. wobay a jucat bine pacat ca nu i-a intrat niciuna in plasa
7. ne-a batut o echipa penibila... si asta ma face sa ma intreb cat de slabi suntem noi la ora actuala... adica stiu ca un meci nu seama cu altul dar daca vine o echipa cu pressing peste noi cum face rapidul atunci ce ne facem?
8. fiti seriosi vreti sa jucam in uefa cu jucatorii astia? ne facem de ras cu siguranta... mai bine nu!!! lasa ca e bun si locul 9

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 02 Aug 2008, 19:18

Sergyu_costea scrie:la faza cu Gangioveanu sunt de acrod cu tine..Trebuie sa-l trezeasca cineva ca prea a fost laudat...Cotul ala m-a dezamagit complet...Si numai centrari in adversar a dat.dar tu te-ai luat mai mult de Rose decat de dananae..Diferenta dintre ei a fost de la cer la pamanat. dananae e praf...nu vreau sa il mai vad...Nu stie sa dea o centrare..
nu dananae a fost cel mai praf-desi daca ma intrebi pe mine, nu mai cred ca e praf. face bine faza ofensiva impreuna cu wobay, si, sa te uiti, sint momente cind cei doi creeaza panica pe partea lor.
acu...ce sa mai zici? nu pot fi toti perfecti, nu? ca altfel am fi campionii europei.
Am zis!!

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 02 Aug 2008, 19:31

Cl4udiu scrie:
Bals_Boy scrie:
Cl4udiu scrie:
baird a fost printre cei mai slabi oameni ieri .... nu stie sa faca o preluare , pierde toate mingile , greseste foarte multe pase .... alearga mult , dar asta nu inseamna ca e mare fotbalist .... asa putem sa luam pe cineva de la maraton sa are terenul :( ..... care dribling ?? ca se incurca in minge

si nu e din cauza ratarii .... a rata si costea de 2 ori cu poarta aproape goala in meciul cu iasi ...

sper ca la iarna sa luam si noi un varf sau daca nu macar sa mai bagam cativa pusti poate o sa confirme ei ....
cred ca ne-am uitat la meciuri diferite, daca tu zici ca ieri nu a facut preluari si driblinguri inseamna ca esti clar impotriva lui sau nu te-ai uitat la meci. din punctul meu de vedere raportul bune - rele de ieri pt baird a fost cam 70-30 daca nu chiar mai bine; la costea nici nu vreau sa a pronunt, a fost dezastru ieri
poate tu te uiti la meciuri diferite .... parca ai zis ca si in prima etapa el a fost omul meciului :laughing: :laughing: :laughing:
asa e, el si cu barbu, parca asa am zis nu?
nu am chef sa ma cert cu tine si nici sa iti demonstrez nimic, poate am vazut eu gresit ieri sau m-am uitat la meciul cu Timisoara de anul trecut ... eu unul l-am urmarit special pe baird pentru ca mi s-a parut din nou ca joaca suspect de bine pt cat de prost juca anul trecut. Daca tu vrei sa negi ca a facut preluari si driblinguri ieri, e problema ta
End of reply
Forza STIINTA

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de mancini » 02 Aug 2008, 20:26

Bistrita dintr-un motiv sau altul nu imi poarta noroc.este o deplasare fara miza.Observ ca si pentru jucatorii nostri este la fel.Sper ca au prins o zi mai slaba.La cum au jucat mi s-a dat impresia ca nu vor mai mult!Ar fi pacat sa fie asa.Sa se gandeasca doar 2 minute la sacrificiul suporterilor care fac deplasarile dupa ei.RESPECT
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 02 Aug 2008, 22:12

Bals_Boy scrie:asa e, el si cu barbu, parca asa am zis nu?
nu am chef sa ma cert cu tine si nici sa iti demonstrez nimic, poate am vazut eu gresit ieri sau m-am uitat la meciul cu Timisoara de anul trecut ... eu unul l-am urmarit special pe baird pentru ca mi s-a parut din nou ca joaca suspect de bine pt cat de prost juca anul trecut. Daca tu vrei sa negi ca a facut preluari si driblinguri ieri, e problema ta
End of reply
si eu m-am uitat in repriza 2 a special la el si am observat ca nu stie sa faca o preluare o:

el ia mingea , baga capul in pamant si incearca sa fuga(din 10 ii iese 1 ) .... asta nu e dribiling ..... ce face costea , wobay sau gangioveanu .... alea sunt driblinguri

daca o sa fac rost de meci o sa ma mai uit odata la el si o sa ma uit in special la baird (si dina repriza a 2 a ) ...

oricum o sa inchidem discutia despre baird aici pentru ca nu are rost sa mai continuam .... o sa vedem in urmatoarele meciuri cat de bun e ....
Imagine

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de suporteru » 02 Aug 2008, 22:39

Nu pot sa spun cat de suparat sunt dupa rezultatul de ieri si acum imi fac mea culpa ca am avut,chiar si pentru cateva momente,vise ca am putea juca fotbal.Ceea ce am vazut ieri in repriza a doua,mi-a lasat un gust mai mult decat amar.Cu un portar cu evolutii de divizia D,nu ai cum sa emiti pretentii.Dupa o asemenea evolutie,Mircea ar trebui sa stea putin pe bara sa i se acorde mai multa sansa lui Lung,m-am saturat de evolutii dintr-astea.
Ne-a batut o echipa care a fost rupta-n doua etapa trecuta.Atunci eu zic sa nu ne facem nici cele mai mici sperante ca vom putea sa ne ridicam,macar la nivelul echipelor din Bucuresti.Vor matura cu noi pe jos.
Daca baietii nostri ar fi jucat tot meciul bine,insa ar fi mancat bataie,as fi acceptat insa ei au jucat numai in prima repriza,in repriza a doua....nu imi dau seama ce s-a intamplat.
Sper totusi sa nu retrogradam. :-(
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis