Universitatea Craiova – Farul Constanta

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Farul ?

Poll ended at 09 Aug 2008, 21:20

1
46
77%
X
6
10%
2
8
13%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de gsm » 10 Aug 2008, 15:07

fratilor echipa a primt (si-au dat) 4 goluri. s-a renuntat prea usor la saceanu si tanase. avem un lot subtire. daca se vor mai accidenta inca 2 jucatori de baza..."am pus-o".

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de mancini » 10 Aug 2008, 15:26

Pacat de pirderea lui Wobyy...mare pacat.asa isi face loc in echipa Dina!Pe Gangioveanu ce l-o fi apucat?
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Cl4udiu » 10 Aug 2008, 15:34

gangioveanu o sa joace ... doar daca nu da dina vreo 2-3 goluri cu cfr :laughing:

a miscat mingea doar 3-4 m , iar sclavu asta repede cu rosu ..... pe taranii aia i-a iertat 2 [r]
Imagine

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de mancini » 10 Aug 2008, 15:41

jucam la cluj si are interes ardeleanu.oricum nu-l uit de la meciul cu stiaua cand ne-a tocat marunt si sigur.inca un talhar nepedepsit
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de laurentiu91 » 10 Aug 2008, 16:27

Nu-i mai gasiti scuze.A gresit inadmisibil....Daca se vrea jucator profesionist trebuie sa respecte niste reguli.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de FanStiinta » 10 Aug 2008, 16:41

Ce penibili suntem... va ca zic unii pe aici ca a fost ghinion... pai e ghinion cand dai bara nu cand dai ca bivolul in portar... aici a iesit in evidenta prostia... uitati-va atent la penaltyuri... primu portarul asteapta sa vada unde se duce mingea, bornescu bate execrabil aproape pe mijloc oricare dintre noi ar fi aparat... al doilea portarul pleaca cu mult inainte sa loveasca costea mingea, dar costea desi avea timp sa schimbe coltul berechet trage exact in el... nici macar nu au dat puternic... va spun eu ca portarul lor nu e asa in mare forma...

greseala lui gaman e incredibila... si vad ca zic unii pe aici ca i-au dat lui mingea ca nush ce... pai ce daca nu are experienta nu-i dai pasa? avea timp sa faca ce voia... pacat totusi pt indolenta de la faza aia ca in rest a jucat bine...

e admirabil ca totusi au batut dar va mai zic ceva... farul e o echipa praf... e slaba rau de tot... pai daca era o echipa tare credeti cumva ca-i mai bateam? si aici nu ma refer la cfr sau rapid uite de ex la brasov sau urziceni... pai se puneau aia pe 2 randuri la 2-1 si poate ne mai dadeau vreounu pe contraatac...

si la final pacat de wobay si gangioveanu :-x bornescu :-x gsptv :-x rds

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Vraciul » 10 Aug 2008, 17:51

Haideti sa analizam putin evolutia echipei acum ca a mai trecut otara si suparare pricinuita de accidentarea lui Uby,de ratarile MONUMENTALE si de indolenta din unele momente ale jocului:
1.Bornescu-a ratat un penalty, a avut 2 suturi pe poarta din care au rezultat 2 goluri,nefiind vinovat la nici unul dintre ele.Sincer,nu am nimic cu Borna,dar parca nu mai ofera siguranta de altadata nu mai e omul care coordona apararea,care ne scotea din [cenzurat] prin paradele sale.SUbliniez nu se face vinovat de nici un gol,dar astept mult mai multe de la el.
2.Dananae-bunicel,a fost depasit de 2 ori de Gerlem dar a fost dublat bine de Gaman care a intervenit prompt.A urcat in atac,a avut 3-4 centrari majoritatea gresite.S-a achitat binisor in defensiva,astept si de la el mai mult.
3.Gaman-bun,chiar daca a gafat la golul lui Gerlem,a avut niste interventii sigure in aparare,a castigat toate duelurile aeriene.Primeste un plus pt evolutie .
4.Mitchell-foarte bun s-a achitat bine in aparare,dovada ca farul nu a avut nici o ocazie (cele 2 goluri nu le trec la ocazii ) plus ca a dat si golul victoriei.Bravo Mtchell,tot asa mate!
5.Rose- a urcat bine in atac,l-a ajutat pe Gangio pe stanga,a creat superioritate pe partea lui,de aici si rezultand multe ocazii venite de pe partea asta.In aparare nu este de semnalat nimic deosebit,s-a achitat foarte bine.
6.Prepelita-omul meciului de departe,a driblat ,a pasat ,a deposedat,a avut sansa golului dar a venit Costea si dat peste,a scos un 11 m.Bravo Prepe!
7.Stoica-bunicel-de ce doar bunicel,pt ca si-a dat autogol,in rest a jucat bine ,a oferit nenumarate pase bune ,a facut o faza frumoasa in a 2-a rep cand a driblat vreo 4 jucatori .Pe faza defenziva s-a achitat bine de sarcini ,cu exceptia autogolului,a bagat si o alunecare .Este un inceput bun Dorele ,poate cu cfr bagi 2 alunecari :)(
8.Dilevski-nu a iesit foarte mult in evidenta,a avut un sut la poarta foarte frumos,a intrat bine in combinatii,a jucat si el in nota echipei.
9.Wobay- PACAT ,mare pacat ca s-a accidentat,aveam mare nevoie de el
10.Baird-BUN,dupa parerea mea ,al doilea jucator din meciul asta, a dat un gol, a driblat ca un brazilian :)( ,a ratat de asemenea vreo 3 ocazii destul de mari.Lupatator,nu cedeaza nici o minge,imi place tot mai mult de el.Good job mate!
11.Costea-puteti sa ma blamati,dar a avut o evolutie mediocra,chiar sub mediocra raportat la ce poate.A dat un gol de kinograma,dar si-a batut joc de foarte multe alte faze.Te asteptam Florine sa revii la forma ta pe care o stim toti.
12.Gangioveanu-bun si el, a intrat bine in joc,patrascu fundasul constantenilor nu o sa-l uite prea repede,a facut ce avrut pe stg,a oferit centrari bune si cu stg si cu dreptul,dar ar trebui sa mai ridice putin capul din pamant,sa caute si alte solutii care pot fii mai inspirate in unele momente ale jocului.Bravo Gangio,si sa mai lasi basinile deoparte,mai ai multe de demonstrat.
13.Dina-ce-ar mai fii de zis cand ratezi de la un metru 1 METRU :!: de poarta,plu alte 2 ocazii mari,una singur cu portarul cand mai mult a dat in gazon decat in minge la lobl incercat peste vlas.
14.Barboianu- a jucat prea putin pt a-i face o caracterizare,dar s-a achitat bine de sarcinile defensive
Un meci pe care ni l-am complicat singuri,trebuia sa ne distram pur si simplu meciul asta,dar asta e Oltenilor nu le plac lucrurile simple.Totul e bine cand se termina cu bine!
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

DAmpezzO

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de DAmpezzO » 10 Aug 2008, 18:56

Fiecare isi face cronica de meci :lol:
Poate ca a fost bine ca s-a aruncat cu noroi in ei dupa meciul cu bistrita...au miscat ceva cu farul.
Acum am prins aripi, batem pe cfr si iar si iar vorbe si vise, si ne trezim cu un 4-1...uitam ca avem si pe Bornescu, Stoica, Gaman in echipa?

Baird ne-a dat o palma, chiar daca cunosc oameni care au avut mereu incredere in el, si asta arata ca acesti oameni cunosc football ( salut Tibi ) Baird e intro crestere de forma vizibila...parca australianul nu stia sa dribleze, acum multi il facem brazilian :)- . A dat un gol frumos si o pasa de gol lui Costea, a venit la mijloc, a participat la constructie, a venit la recuperare, a luat mingi din propriul careu, a alergat cat toti ceilalti la un loc...unde era mingea era si Baird...nu mai zic decat BRAVO apld apld apld pacat ca joaca si alearga pt unii ca Stoica si Bornescu

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Cl4udiu » 10 Aug 2008, 19:33

FanStiinta scrie:Ce penibili suntem... va ca zic unii pe aici ca a fost ghinion... pai e ghinion cand dai bara nu cand dai ca bivolul in portar... aici a iesit in evidenta prostia... uitati-va atent la penaltyuri... primu portarul asteapta sa vada unde se duce mingea, bornescu bate execrabil aproape pe mijloc oricare dintre noi ar fi aparat... al doilea portarul pleaca cu mult inainte sa loveasca costea mingea, dar costea desi avea timp sa schimbe coltul berechet trage exact in el... nici macar nu au dat puternic... va spun eu ca portarul lor nu e asa in mare forma...

greseala lui gaman e incredibila... si vad ca zic unii pe aici ca i-au dat lui mingea ca nush ce... pai ce daca nu are experienta nu-i dai pasa? avea timp sa faca ce voia... pacat totusi pt indolenta de la faza aia ca in rest a jucat bine...

e admirabil ca totusi au batut dar va mai zic ceva... farul e o echipa praf... e slaba rau de tot... pai daca era o echipa tare credeti cumva ca-i mai bateam? si aici nu ma refer la cfr sau rapid uite de ex la brasov sau urziceni... pai se puneau aia pe 2 randuri la 2-1 si poate ne mai dadeau vreounu pe contraatac...

si la final pacat de wobay si gangioveanu :-x bornescu :-x gsptv :-x rds
brasov ? :laughing: :laughing: :laughing: ai vazut vreun meci anul asta ? .... la meciul cu stelistii nu dadeau mai mult de 2 pase consecutive .....

de ce sa-l injuram doar pe gangioveanu si bornescu .... nu e mai bine :-x dananae , gaman , mitchell , rose , stoica , prepelita , dilevski , costea , baird , wobay , barboianu ?

dar ce ai ma cu gangioveanu ? ... asta e el a incercat sa incetinesca jocul , poate ne luam gol .... si au dat altii cu mingea mult mai departe si nu au luat galben

daca l-ai injura pe stoica pentru meciu de azi poate te-as mai intelege pentru ca si-a dat autogol ...

da suntem penibili cand ii injuram pe toti si dupa ce fac 2 meciuri bune ii pupam in [cenzurat] .... sunt cei mai buni , cei mai tari si dupa 1 infrangere iar ii injuram si poate ii mai acuzam si de blaturi

va ca unii se ataca ca am luat bataie si ca ne-am chinuit (bine aia au dat gol dintr-o jumatate de ocazie ) ... pai voi sperati ca luam titlu anul asta de sunteti asa ?

la un loc de uefa speram toti (prin cupa sau campionat) dar mai mult nu se poate ...
Imagine

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Dany » 10 Aug 2008, 19:52

bai fratilor
am vazut meciul din minutul 40, pana atunci am avut de descarcat la tara la un vecin o remorca de lemne
nu puteam sa stau la el acasa la meci si el sa munceasca!
am intrat asadar in casa
am vazut scorul 1-0
m-am bucurat
apoi am auzit ca am ratat un penalti
m-am intristat ca era bvine sa avem 2-0
apoi vine greseala de la golul lor si 1-1
m-am intristat si mai tare
il mai aud apoi pe comentator ca am ratat 2 penaltiuri!
credeam ca incep sa innebunesc
am inceput sa urlu in casa la prietenul asta de nervi!
dar asta nu era tot
incepe repriza a doua si vad autogol......au inceput vecinii sa apara pe la geamuri sa intrebe ce s-a intamplat......i-am linistit repede spunand ca joaca Craiova si sa isi vada de treaba lor....
incepem sa ne revenim
egalam
incep sa vad ca putem sa castigam
pana la urma am reusit, dar cred ca daca mai avem vreo 2 meciuri de astea nu mai rezist!
e inceputul unei noi mari echipe la Craiova? Sper ca asa va fi
dar nu vreau sa mai vad meciuri de genul asta
sa castigam simplu si fara probleme doar cu 1-0!


Hai Criova!!!!!!!!!!!!!!!! steagucv
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de FreakBoy » 10 Aug 2008, 20:34

=))

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de u2blue » 10 Aug 2008, 22:08

Sincer nu prea inteleg de ce va luati de D Stoica ... ieri a jucat excelent. A dat un autogal .. so what !!!!
In schimb a dat 64779562 de pase bune. Daca joaca asa in fiecare meci - autogol + Costea in forma suntem pe loc de UEFA sigur.
Cum tot niciodata nu am inteles de ce va luati de Baird. Bine in pm ca a venit un italian sa ne deschida ochii cum trebuie folosit ...

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de dragosblue » 11 Aug 2008, 04:24

u2blue scrie:Sincer nu prea inteleg de ce va luati de D Stoica ... ieri a jucat excelent. A dat un autogal .. so what !!!!
In schimb a dat 64779562 de pase bune. Daca joaca asa in fiecare meci - autogol + Costea in forma suntem pe loc de UEFA sigur.
Cum tot niciodata nu am inteles de ce va luati de Baird. Bine in pm ca a venit un italian sa ne deschida ochii cum trebuie folosit ...
Asa e, Dorel a jucat bine o:
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de _T@V_ » 11 Aug 2008, 09:30

Ploaia aia izbavitoare care a inceput la finalul partidei cu marinarii a durat si ea macar 30 de minute?! Nu de alta, dar poate mai "insufleteste" putin gazonul de pe Oblemenco.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de alex.p » 11 Aug 2008, 10:57

La mine nici nu a plouat.

Închis