Universitatea Craiova – Farul Constanta

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Farul ?

Poll ended at 09 Aug 2008, 21:20

1
46
77%
X
6
10%
2
8
13%
 
Total votes: 60

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Vraciul » 09 Aug 2008, 23:01

Mijlocaşul echipei Farul Constanţa, William Gerlem, este impresionat de meciul pe care echipa sa l-a pierdut contra celor de la Universitatea Craiova, dar regretă că toate punctele s-au dus în Bănie.

"Nici măcar în Brazilia nu am avut parte de asemenea meciuri, cu răstrurnări de scor, cu două penalty-uri ratate. A fost un meci frumos. Păcat însă că am plecat fără punct de aici. Craiova a jucat bine, dar şi noi ne-am ridicat la nivelul ei", a spus Gerlem


Ia uite ce zice Gerlem,frumos,i-ar sta bine in tricoul alb-aslbastru...al STIINTEI :)( Un trident Gerlem-COstea-WObay din iarna....hmmm suna bine..imi place brazilianul cum se misca
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de blue_titan » 09 Aug 2008, 23:11

john100 scrie:Mijlocaşul echipei Farul Constanţa, William Gerlem, este impresionat de meciul pe care echipa sa l-a pierdut contra celor de la Universitatea Craiova, dar regretă că toate punctele s-au dus în Bănie.

"Nici măcar în Brazilia nu am avut parte de asemenea meciuri, cu răstrurnări de scor, cu două penalty-uri ratate. A fost un meci frumos. Păcat însă că am plecat fără punct de aici. Craiova a jucat bine, dar şi noi ne-am ridicat la nivelul ei", a spus Gerlem


Ia uite ce zice Gerlem,frumos,i-ar sta bine in tricoul alb-aslbastru...al STIINTEI :)( Un trident Gerlem-COstea-WObay din iarna....hmmm suna bine..imi place brazilianul cum se misca

Farul nu a facut nimic. Noi am facut si jocul lor si jocul nostru. Le-am dat cadou 2 goluri, nu am dat penalty...oricum nu ii vad prea bine...

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Vraciul » 09 Aug 2008, 23:16

blue_titan scrie:
john100 scrie:Mijlocaşul echipei Farul Constanţa, William Gerlem, este impresionat de meciul pe care echipa sa l-a pierdut contra celor de la Universitatea Craiova, dar regretă că toate punctele s-au dus în Bănie.

"Nici măcar în Brazilia nu am avut parte de asemenea meciuri, cu răstrurnări de scor, cu două penalty-uri ratate. A fost un meci frumos. Păcat însă că am plecat fără punct de aici. Craiova a jucat bine, dar şi noi ne-am ridicat la nivelul ei", a spus Gerlem


Ia uite ce zice Gerlem,frumos,i-ar sta bine in tricoul alb-aslbastru...al STIINTEI :)( Un trident Gerlem-COstea-WObay din iarna....hmmm suna bine..imi place brazilianul cum se misca

Farul nu a facut nimic. Noi am facut si jocul lor si jocul nostru. Le-am dat cadou 2 goluri, nu am dat penalty...oricum nu ii vad prea bine...

Eu am vrut sa subliniez ,ca Gerlem s-ar mula foarte bine pe sistemul nostru.
Farul mi s-a parut cea mai slaba echipa cu care am jucat in ultimul an.Au avut o ocazie si au dat 2 goluri,si aia venita dupa greseala lui Gaman.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Cl4udiu » 09 Aug 2008, 23:38

nu ii inteleg pe cei care l-au injurat azi pe costea , dar in schimb l-au ridicat in slavi pe baird , noua vedeta ,stea sau cum vreti sa ii spuneti :laughing:

dar sa fim seriosi baird nu a fost mult peste costea azi ... de ratat au ratat amandoi , dar a fost injurat doar florin ..... de baird nu a zis nimeni nimic ca a ratat ca tantalaul 3 ocazii singur cu portarul , i s-au iertat ca a dat gol , dar lui costea nu ....

sa faca el 3-4 meciuri bune sa vedem atunci cum il pupa in :bad: toti cei care l-au injurat azi

cand ratezi toata pregatirea de vara e normal sa nu fi in forma .... dar noi nu avem altul care sa ii ia locul in atac pana isi revine .... nu l-ati vazut pe dina ce bun e ?
Imagine

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Vraciul » 09 Aug 2008, 23:50

Mai oameni buni nu pun la indoiala valoarea lui Costea...este peste toti din lotul nostru indiscutabil...eu ma leg strict de implicarea lui in joc,de daruire,de devotament,de ce vreti voi.Asta a deranjat la Florin,nu valoare pe care toti o stim.In schimb baird,care e destul de limitat din punct de vedere tehnic,desi a facut o faza superba azi,alearga si se daruieste pt echipa foarte mult.Asta vreau sa vad si la Florin,pt ca stiu ca poate,am vazut sezonul trecut.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Cl4udiu » 10 Aug 2008, 00:04

pai alearga pentru ca poate .... cat crezi ca poate alerga costea fara pregatirea de vara ? .... daca da 2 ture nu mai misca tot meciul
Imagine

dragos03

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de dragos03 » 10 Aug 2008, 04:38

Diferenta intre cei doi e mare... Baird nu are prea mult talent, dar la felul in care lupta in fiecare meci, e greu sa-i reprosezi cand mai greseste o preluare. Costea in schimb are mult talent, dar sezonul asta mai mult se plimba pe teren.

Pana la urma, Napoli a avut dreptate cand a zis ca nu are ce sa le reproseze nici lui Baird nici lui Costea, din moment ce amandoi si-au facut treaba de atacanti si au marcat azi. Totusi, daca amandoi continua cu evolutiile de pana acum, cred ca Baird e clar mai util echipei decat Costea. Sper ca Florin sa-si revina repede totusi.

Una peste alta, nu inteleg de ce unii se iau tot timpul de australieni. N-or fi ei mari vedete, dar isi fac treaba bine si dau totul pe teren. De fiecare data cand vad cum alte echipe aduc cate un jucator strain scump care vine doar pentru bani si dezamageste crunt, ma bucur ca noi avem trei australieni si un ivorian carora chiar le pasa de echipa asta si de suporteri. Cred ca faptul ca echipa are acum un moral bun si reuseste sa revina dupa ce este condusa li se datoreaza in primul rand australienilor, care lupta tot timpul pana la capat.

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de FreakBoy » 10 Aug 2008, 05:05

gothico scrie:Daca n-ai vazut meciul, cred ca te pronunti cam aiurea asupra "geniului" marelui costea. O singura executie, cat a stat pe teren, pentru un gol de egalare, nu ii scuza marea nesimtire cu care a tratat toate fazele de pana atunci. Mie mi-a facut nervii praf. Din cate am vazut, nu numai mie. Poti sa-l ridici in slavi cat vrei, dar caracterul lui lasa de dorit. Eu sunt cam satul de genii nesimtite, apreciez mai mult niste truditori onesti.
auzi tovarase, Costea a dat unul din cele 3 goluri date de noi astazi... stai tu linistit, dca vedeam nesimtirea asta in mai multe meciuri (probabil am avut ocazia sa le vad mai des) eram printre primii care il injurau si eram acuzat ca am nu stiu ce cu Costea... dar tocmai pentru faptul ca l-am vazut jucand pentru echipa noastra il sustin pana o sa se lase de fotbal... Costea ne-a facut sa zambim, sa visam, sa ne credem cei mai buni, si voi il injurati, poate, in cele mai dificile momente ale lui... Costea a terminat sezonul trecut sus de tot, s-a accidentat in cantonamentul echipei de o sustineti, si acum il injurati.... poate e indolent dar asa a fost mereu, doar ca inainte ii ieseau fazaele care le vroia.
trecand peste orice suparare, a oricui, o sa fu t in gura orice om, suporter, admirator sau cetatean care se ia de idolii mei din teren... pe oricine imi injura un "datator de speranta"!
john100 scrie:Iar tu Freak nu mai comenta atat de noi astia care ne luam de Costea....daca nu ai vazut meciu nu vb frate de ce-l injuram pe Costea...il injur si o sa-l injur in continuare atata timp cat isi bate joc de meseria lui si de noi suporterii.
john100 scrie: Un trident Gerlem-COstea-WObay din iarna....hmmm suna bine..imi place brazilianul cum se misca
bravo prietene, coerenta se numeste...

BALLY

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de BALLY » 10 Aug 2008, 05:37

o fi meciul asta cu plusuri si minusuri dar pentru mine e un meci simplu pe care ni l-am complicat ca fraierii. farul nu a jucat nimic! am alergat ca bezmeticii dupa o victorie pentru care, la cum a jucat farul, era suficient un penalty transformat in min. 2. campionatul e lung, lotul nostru e subtire numeric si daca o sa ne complicam meciurile astfel pe la jumatatea turului jucatorii vor fi obositi cat pentru un campionat intreg. wobay e o mare pierdere si, din pacate, nu vad cine ar putea sa-l inlocuiasca. poate barboianu desi stefan are un profil mai defensiv...
atentie, lotul e subtire si pana in noiembrie defilam cu 18-19 jucatori. daca napoli si italienii lui au facut o pregatire fizica serioasa in vara se va vedea in curand. daca nu, ma cutremur la gandul ca daca se mai accidenteaza vreo 2 titulari (Doamne fereste!) o sa avem gradinita in teren.
Ideea e ca nu trebuie sa ne mai complicam prosteste meciurile. trebuie sa jucam eficient. performanta inseamna constanta pe parcursul intregului campionat. nu mai vreau meciuri nebune. am mai spus, vreau victorii cu 1-0 in meciuri cu o ocazie a noastra la poarta adversa si zero ocazii adverse la poarta noastra. spectacol, feerie, floricele si brizbrizuri... in amicale.
Am inceredere in echipa asta.
Cred ca jucatorii ei trebuie sa fie dojeniti dupa boacane ca cele din meciul cu farul.
Dar nu trebuie injurati. Daca ii injuram inseamna ca nu-i meritam.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de _T@V_ » 10 Aug 2008, 10:47

Bai gazare, vorbeste si tu in pana mea mai frumos cu lumea. Atat.
Gothico, sa stii ca nici io nu sunt de acord cu adjectivele care ies din tastele matale la adresa lui Costea.
Omul trece printr-o perioada grea, a ratat toata pregatirea de vara, din minutul 60 nu mai poate sa stea in bocanci. Cred ca ar trebui sa ai mai multa intelegere pentru un pusti, genial totusi. N-am sa uit cat o-i trai pasa din calcai oferita lui Dina pentru 0-1 la javre pe stadion. Faza am vazut-o la TV (nu live, pentru ca jandarmii ne tineau pe culoarul ala nenorocit printre daramaturi de la javre), dar n-am sa uit cat o sa traiesc uralele care se auzeau din stadion, sau tipetele la telefon de la cei care erau in Craoiva, sau deja in stadion si ne "relatau" prin telefon ce se intampla in teren, si noi nu puteam sa vedem desi mai aveam 20 de metri pina in tribuna....
Sau ura si furia Cioarei, dupa ce a egalat pentru 4-4, si ce le-a soptit el mortilor de .. javre
Ar trebui sa stii ca un jucator de geniu nu o sa fie niciodata atat de muncitor precum truditorul de rand.
Nu cred ca "nesimtit" e de folosit la adresa jucatorului nostru. Atat poate momentan. Trece printr-o perioada penala, oribila, l-au luat echipele la ochi, si are in permanenta 2 oameni care sa-l pazeasca,... dar speram sa-si revina. Sare mingea din el uneori ca din gard, dar asta nu inseamna ca e nesimtit. Atat poate momentan. Ii e si lui greu.

Nu uitati ca pina acum, am intalnit numai echipe care stau la cutie, pun 1-2 oameni pe "Cioara" noastra, si se multumesc doar sa distruga ce construim noi.
Sa vedem ce-o iesi cu echipe care mai si joaca (si aici nu pun Otelul, ptr ca si aia sunt niste nenorociti, nu joaca nimic, dar o sa intalnim cat de curand Poli, franele si javrele)

Chill fratilor, ca ne asteapta meciuri grele, nu trebuie sa ne mai incingem si intre noi. steagucv

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Vraciul » 10 Aug 2008, 11:31

Stadionul Extensiv a găzduit ieri cel mai nebun meci din scurta sa existenţă, de nouă ani. Primadonă a fost Universitatea Craiova, care a arătat cum poţi să-ţi faci viaţa grea în faţa unui adversar care nu-şi creează nicio ocazie de gol în 90 de minute! Era secunda 50 când liniştea tribunelor goale a fost spartă de fluierul lui Haţegan: penalty pentru gazde şi meciul devenea floare la ureche! „Nu se poate aşa ceva!”, a exclamat Ion Marin, care în secunda următoare sărea în sus de bucurie. Bornescu ratase, iar Wobay a părăsit terenul accidentat. Spre finalul reprizei, oltenii au deschis scorul prin Baird, în urma unei evoluţii care, cu altă ocazie, ar fi ridicat publicul în picioare. Mai mult, Haţegan a acordat corect al doilea penalty pentru Ştiinţa, însă a fost rândul lui Costea să-l remarce pe Vlas! În loc de 2-0, la pauză a fost 1-1 după cadoul primit de Gerlem de la Găman, la singura fază a oaspeţilor în careul advers.

Craiova a şutat de 28 de ori spre poartă

Pentru ca tacâmul să fie complet, Dorel Stoica a „reuşit” un autogol la reluare, descurajant pentru aproape orice echipă aflată în această postură. Nu şi pentru craioveni, care au crezut în şansa lor şi au întors rezultatul în numai 20 de minute, în faţa unui adversar parcă anesteziat, bun încasator şi incapabil să profite de un avantaj nesperat.
S-a terminat 3-2 pe o ploaie torenţială, cu oltenii făcând bilanţul unui meci de infarct: au tras 28 de şuturi spre poartă, 13 pe spaţiul porţii şi au ratat 15 ocazii uriaşe!

Sursa :prosport
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de alex.p » 10 Aug 2008, 11:46

dragos03 scrie:De fiecare data cand vad cum alte echipe aduc cate un jucator strain scump care vine doar pentru bani si dezamageste crunt, ma bucur ca noi avem trei australieni si un ivorian carora chiar le pasa de echipa asta si de suporteri. Cred ca faptul ca echipa are acum un moral bun si reuseste sa revina dupa ce este condusa li se datoreaza in primul rand australienilor, care lupta tot timpul pana la capat.
Avem patru australieni (Mitchell, Baird, Rose, Spase) si un jucator din Sierra Leone, adica leonez. :)( :cool:

@BALLY: Tot cu gradinita jucam si acum. Doar ca astia de acum mai au cateva meciuri in plus in prima liga, deci ceva mai multa experienta. Am incredere, de exemplu, ca Firtulescu va face un meci bun la Cluj.

gothico

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de gothico » 10 Aug 2008, 12:28

T@V scrie:Bai gazare, vorbeste si tu in pana mea mai frumos cu lumea. Atat.
Gothico, sa stii ca nici io nu sunt de acord cu adjectivele care ies din tastele matale la adresa lui Costea.
Omul trece printr-o perioada grea, a ratat toata pregatirea de vara, din minutul 60 nu mai poate sa stea in bocanci. Cred ca ar trebui sa ai mai multa intelegere pentru un pusti, genial totusi. N-am sa uit cat o-i trai pasa din calcai oferita lui Dina pentru 0-1 la javre pe stadion. Faza am vazut-o la TV (nu live, pentru ca jandarmii ne tineau pe culoarul ala nenorocit printre daramaturi de la javre), dar n-am sa uit cat o sa traiesc uralele care se auzeau din stadion, sau tipetele la telefon de la cei care erau in Craoiva, sau deja in stadion si ne "relatau" prin telefon ce se intampla in teren, si noi nu puteam sa vedem desi mai aveam 20 de metri pina in tribuna....
Sau ura si furia Cioarei, dupa ce a egalat pentru 4-4, si ce le-a soptit el mortilor de .. javre
Ar trebui sa stii ca un jucator de geniu nu o sa fie niciodata atat de muncitor precum truditorul de rand.
Nu cred ca "nesimtit" e de folosit la adresa jucatorului nostru. Atat poate momentan. Trece printr-o perioada penala, oribila, l-au luat echipele la ochi, si are in permanenta 2 oameni care sa-l pazeasca,... dar speram sa-si revina. Sare mingea din el uneori ca din gard, dar asta nu inseamna ca e nesimtit. Atat poate momentan. Ii e si lui greu.

Nu uitati ca pina acum, am intalnit numai echipe care stau la cutie, pun 1-2 oameni pe "Cioara" noastra, si se multumesc doar sa distruga ce construim noi.
Sa vedem ce-o iesi cu echipe care mai si joaca (si aici nu pun Otelul, ptr ca si aia sunt niste nenorociti, nu joaca nimic, dar o sa intalnim cat de curand Poli, franele si javrele)

Chill fratilor, ca ne asteapta meciuri grele, nu trebuie sa ne mai incingem si intre noi. steagucv
Ai dreptate, cred ca am exagerat cu critica lui Costea. Asa e cand vorbesti la nervi. O sa incerc sa fiu mai calm.
Oricum Freak, ti-as fi recunoscator sa discuti in termeni mai urbani, chiar daca e vorba de idolii tai.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de manex » 10 Aug 2008, 13:40

cu costea in forma nimeni nu ne poate invinge asa usor. asa ca hai sa il sustinem, stim ca poate. ucv
Am zis!!

JustME

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de JustME » 10 Aug 2008, 13:46

pacat, mare pacat de Wobay :-( ce accidentare de :bad: .. tot ce putea merge rau in meciul asta a mers: 2 penalty`uri ratate, Ubi accidentat grav in minutul 2, ne-am dat autogol, Gangio a primit rosu .. un astfel de meci te epuizeaza psihic si e de inteles ca unii suporteri au cedat .. dar asta sa ne fie invatatura de minte .. echipa are putere, are forta sa revina in orice situatie si baietii astia merita apld apld noastre (chiar daca vor mai fi si meciuri proaste, chiar daca nu vor juca tot timpu la asteptarile noastre)

Închis