Universitatea Craiova – Farul Constanta

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Farul ?

Poll ended at 09 Aug 2008, 21:20

1
46
77%
X
6
10%
2
8
13%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de laurentiu91 » 09 Aug 2008, 20:58

T@V scrie:
laurentiu91 scrie:
T@V scrie:
ps: Macaronarul zicea ca Andrei is out of his plans... io-te ca numa ce is back in bussiness. :o:
Adica?....dezvolta
Pai prin accidentarea lui Uby, numai ce s-a mai eliberat un loc la mijlocul terenului.
Doar atit? Nici o sansa !!

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de anakin » 09 Aug 2008, 20:59

pai eu zic ca mai bine il baga pe firtulescu titular decat pe bucatarul ala de dina...
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Cl4udiu » 09 Aug 2008, 20:59

T@V scrie:
laurentiu91 scrie:
T@V scrie:
ps: Macaronarul zicea ca Andrei is out of his plans... io-te ca numa ce is back in bussiness. :o:
Adica?....dezvolta
Pai prin accidentarea lui Uby, numai ce s-a mai eliberat un loc la mijlocul terenului.
in locul lui wobay o sa joace gangioveanu dupa meciul cu cfr ....

daca nu i se urcau iar figurile in cap acum mai mult ca sigur juca in locul lui dilevski ....
Imagine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de u2blue » 09 Aug 2008, 21:14

Sport | Leonezul s-a ales cu fractură de claviculă
WOBAY STĂ ŞAPTE SĂPTĂMÂNI
Sambata 9 August 2008 21:08 • 4 Vizualizari
WOBAY STĂ ŞAPTE SĂPTĂMÂNI

Leonezul Universităţii, Julius Wobay, va fi indisponibil în următoarele şapte săptămâni. Africanul a fost lovit în umăr în primul minut de joc, suferind o fractură de claviculă stângă.

“Wobay necesită imobilizare în următoarele trei săptămâni şi probabil că abia peste şapte săptămâni va fi apt de joc. A fost lovit în umăr de un jucător al Farului, care avea ghete cu filet şi probabil atunci a suferit o fisură şi în momentul în care a căzut pe umăr i s-a fracturat”, a spus doctorul Claudiu Stamatescu.

Acesta mai spune că Wobay va avea în următoarea perioadă destule probleme, fiind nevoit să poarte un colier special: “din cauza sistemului de imobilizare, nici nu va putea avea o poziţie corectă. Cel mai probabil va sta în casă, dar şi acolo îi va fi destul de greu, pentru că nu îşi va putea folosi ambele mâini”.

Antrenorul Ştiinţei, Nicolo Napoli, a ţinut să-i ureze însănătoşire grabnică leonezului: “îmi pare rău pentru Wobay, sper să îşi revină cât mai repede, pentru că este un jucător foarte important pentru echipa noastră”.

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de WB_4ever » 09 Aug 2008, 21:23

Doamne, am alergat in timpul meciului mai mult decat dina :)(
La Severin gsptv a murit imediat dupa pauza si am facut naveta de la un internet la barul unde vedeam meciu... in fine bine k am batut dar frate am imbatranit cu 5 ani!
ImagineImagine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de u2blue » 09 Aug 2008, 21:29

Dupa mine a fost un meci excelent al Craiovei. Nu cred ca am avut ghinion ... am avut tinerete.
Baird si Dorel Stoica au fost cei mai buni jucatori ... Prepelita -> un fel de (Zidane + Makelele ) / 2. Imi place la nebunie acest jucator. Trebuie mentionat si Rose, Gangioveanu si Gaman.

Imi pare foarte rau pentru Woobay. Era un jucator foarte important pentru stilul nostru.

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de WhiteBlue Heart » 09 Aug 2008, 21:40

vorba lu stuparu_alexandru creca cand incepu ploaia se pregateau sa aterizeze extraterestrii ca in rest le vazui pe toate
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de FreakBoy » 09 Aug 2008, 21:43

ba vere, am vazut meciul "live text" pe forum de pe mobil... nu sunteti normali verii.
Si mai e unu penibil de il tot injura pe Costea... desi nu sunt de acord cu sintagma "jucator de geniu", ala de are cate o executie pe meci, cam asta ar fii... si, culmea, aia sunt aplaudati!

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de WB_4ever » 09 Aug 2008, 21:55

WhiteBlue Heart scrie:vorba lu stuparu_alexandru creca cand incepu ploaia se pregateau sa aterizeze extraterestrii ca in rest le vazui pe toate
:laughing:
ImagineImagine

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de blue_titan » 09 Aug 2008, 22:05

Cei care il injurati/excludeti pe Costea nu aveti nici o treaba cu fotbalul! Omul acesta a lipsit tot sezonul de pregatire! A dat un gol si a ratat un penalty , dar isi revine... In loc sa il sustinem cu totii, iar incep unii ...

gothico

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de gothico » 09 Aug 2008, 22:07

FreakBoy scrie:ba vere, am vazut meciul "live text" pe forum de pe mobil... nu sunteti normali verii.
Si mai e unu penibil de il tot injura pe Costea... desi nu sunt de acord cu sintagma "jucator de geniu", ala de are cate o executie pe meci, cam asta ar fii... si, culmea, aia sunt aplaudati!
Daca n-ai vazut meciul, cred ca te pronunti cam aiurea asupra "geniului" marelui costea. O singura executie, cat a stat pe teren, pentru un gol de egalare, nu ii scuza marea nesimtire cu care a tratat toate fazele de pana atunci. Mie mi-a facut nervii praf. Din cate am vazut, nu numai mie. Poti sa-l ridici in slavi cat vrei, dar caracterul lui lasa de dorit. Eu sunt cam satul de genii nesimtite, apreciez mai mult niste truditori onesti.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de inima de leu » 09 Aug 2008, 22:18

Meci de infarct. Superficialitate si lipsa de maturitate din partea alor nostri.
Dar a avut si parti bune:
1.Psihic. Avem forta, mereu revenim dupa ce suntem condusi. Sunt putine echipe in Romania care pot asta. Cred ca o mare contributie o are Napoli dar si australienii din echipa.
2. Jucam. Dupa multi ani, noi facem jocul nu echipele adverse.
3. Jucatori: Prepelita devine incet, incet un metronom iar Costea poate o fi nesimtit dar e un nesimtit genial in felul sau (executii ca aia de azi mai vedeai pe vremuri la Klinsmann). Iar Baird, sa-i mai dati de baut ca vad ca de vreo jumatate de an de cate ori intra pe teren joaca de parca are un ardei in fund.
4. Cred ca Bornescu, Dina si Stoica fac tot posibilul sa fie scosi din echipa. Dina cel putin e innebunitor, de cate ori intra e atat de relaxat parca ar juca fotbal pe plaja.
5. Greseala lui Gaman e normala! O sa mai faca din astea pentru ca din ele invata! Ar fi bine sa fie incurajat!
HAI STIINTA! Mai putine imprudente cu CFR-ul si grabnica revenire la realitate pentru Stoica, Bornescu si Dina!
Nu de alta dar Radu Barbu, Lung al Mic si Craciun nu mai pot fi tinuti prea mult legati! Musca rau!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de manex » 09 Aug 2008, 22:46

T@V scrie:
laurentiu91 scrie:
T@V scrie:
ps: Macaronarul zicea ca Andrei is out of his plans... io-te ca numa ce is back in bussiness. :o:
Adica?....dezvolta
Pai prin accidentarea lui Uby, numai ce s-a mai eliberat un loc la mijlocul terenului.
nu cred ca mai face miti greseala de anul trecut. il lasa acolo. mai ales ca andrei nu a facut pregatirea, cred ca nici macar cu primavara. asa ca.....
Am zis!!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2008, 22:50

Livius scrie:meciul va fi greu doar daca noi ni-l vom face asa, daca vom marca repede, si vom fi eficienti, nu vom avea probleme.
de ce imi era frica, n-am scapat. Parca am presimtit.
acum dupa ce mi-am mai revenit un pic... sa speram ca ce nu te omoara, te face mai puternic, asa si cu noi, bine ca am batut pana la urma. Insa a picat tare rau accidentarea lui Wobay. Sper sa revina cat mai repede.
Despre meci, as trece cu plusuri si minusuri:
la minus - ne-am chinuit serios cu o echipa cu care trebuia sa facem scor
- nu stim sa ne facem meciurile usoare, ratam cu seninatate,
- ne lipseste un lider adevarat, gen cum e coroian la bistrita, care sa stranga echipa, sa bata penalti-urile, sa-si asume responsabilitati,
- nu stim sa ne aparam la loviturile libere ale adversarilor, am dovedit-o si astazi,
- jucatorii nostri cu ceva experienta, nu-si imprima personalitatea pe teren.
- suntem si cea mai ghinionista echipa din liga 1,
- am ajuns sa ne batem singuri, am avut noroc ca adversarul a fost slab, in afara de 3 jucatori...
- nu avem nicio sansa la cluj daca nu suntem atenti, aia nu ne iarta. Oricum, personal cred ca pierdem, si as dori sa fim obiectivi, sa nu facem mare tragedie.

la plusuri:
- am reusit sa revenim inmeciul asta, mi-e era tare teama sa nu cadem dupa atatea oportunitati si ghinioane, dar baietii au dovedit caracter.
- Prepelita a tras echipa dupa el, formidabil, sa fie un pic atent la pasele catre Costea,
- Stoica a alergat enorm, mai ales dupa autogol, a fost cel care a dat semnalul revenirii, a dovedit caracter,
- bravo Baird, dar mai multa atentie, a ratat 3 ocazii uriase,
- sper ca golul sa-l trezeasca pe Costea, trebuie sa fie mai responsabil.

In concluzie, sper ca toate ghinioanele sa se fi terminat aici, sper sa tragem invatamintele necesare. Trebuie sa terminam cu boiemia. Pt moral e esential ca am batut.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Vraciul » 09 Aug 2008, 22:52

blue_titan scrie:Cei care il injurati/excludeti pe Costea nu aveti nici o treaba cu fotbalul! Omul acesta a lipsit tot sezonul de pregatire! A dat un gol si a ratat un penalty , dar isi revine... In loc sa il sustinem cu totii, iar incep unii ...

Ce sa-l sutin frate...ai vazut meciul???A jucat cu o rupere de p..l.a ,nici in curtea scoli nu joci asa ca te da lumea imediat afara.Am zis,este un jucator bun,foarte bun....dar in ultimul timp se intampla ceva cu el......Ok,a pierdut pregatirea ,baga-l frate in ultimele 20-25 min ...dar problema la el este ca parca numai stie fotbal.Nu tu o preluare calumea,nu tu poztionare in teren,mai mult a incurcat pe cuvant de onoare.Nici Dina nu m-a enervat asa rau....il stim toti pe Dina cat aleaga..dar totusi de la Costea ai pretenti macar sa intre intr-o combinatie...sa faca ceva
Iar tu Freak nu mai comenta atat de noi astia care ne luam de Costea....daca nu ai vazut meciu nu vb frate de ce-l injuram pe Costea...il injur si o sa-l injur in continuare atata timp cat isi bate joc de meseria lui si de noi suporterii.

Nu am nici o treaba ca a ratat 11 m ....Martin Palermo a ratat 3 intr-un meci...penaltyurile se rateaza...asta e ,am avut ghinion....dar cand vad indolenta si nepasare atunci imi vine sa-i dau vreo 2 perechi de palme sa-si revina
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Închis