CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR

Poll ended at 17 Aug 2008, 12:22

1
17
29%
x
16
27%
2
26
44%
 
Total votes: 59

alinutzu015
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 01 Oct 2006, 21:36

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alinutzu015 » 18 Aug 2008, 15:22

Pe final era mai bun un Firtulescu sa ii mai alerge putin pe cei de la Kolosvaros
Gigi, aici e CRAIOVA !

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de bur » 18 Aug 2008, 16:11

felicitari baietilor veniti din Craiova care au incurajat foarte frumos echipa si care nu au raspuns provocarilor venite din partea galeriei clujene (sectorul suporterilro maghiari).
Forza Stiinta!
P.S.: foarte fain cantecul cu peluze goale, sau ceva de genu.
I love U !

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de omaciu » 18 Aug 2008, 16:20

Eu zic k daca jucam cu Craciun pana-n retur nu se schimba mare lucru. In retur sa intre Dina pentru k doar atunci joaca.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 18 Aug 2008, 16:29

Stai calm . Dina o sa fie prima schimbare in acest tur .. in primul 11 revine Gangioveanu , iar Costea va juca iar al 2 lea varf si va fi mai aproape de poarta o: . Va marca sigur cu Otelul .. :-)

Tinand cont totusi de accidentarea lui Uby , eu unu as incerca o impacare .. de data asta definitva cu Andrei Ionescu . Din Editie am aflat ca sta foarte bine la capitolul conditie fizica si cred ca ar putea fi util in repriza a 2 a . Bineinteles numai daca va semna noul contract , asa nu are rost sa-l bagam in echipa si sa-l pregatim pentru alta echipa . Mititelu are si el dreptate , dar nu inteleg un lucru . Daca are contract pe 4 ani , de ce nu vrea sa semneze un contract pe aceasi perioada si pe aceasi suma ? Ii mai ia Miti din bani sau nu e multumit nici cu suma actuala ? :)(
Imagine

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dragosblue » 18 Aug 2008, 16:57

cos22min scrie:Stai calm . Dina o sa fie prima schimbare in acest tur .. in primul 11 revine Gangioveanu , iar Costea va juca iar al 2 lea varf si va fi mai aproape de poarta o: . Va marca sigur cu Otelul .. :-)

Tinand cont totusi de accidentarea lui Uby , eu unu as incerca o impacare .. de data asta definitva cu Andrei Ionescu . Din Editie am aflat ca sta foarte bine la capitolul conditie fizica si cred ca ar putea fi util in repriza a 2 a . Bineinteles numai daca va semna noul contract , asa nu are rost sa-l bagam in echipa si sa-l pregatim pentru alta echipa . Mititelu are si el dreptate , dar nu inteleg un lucru . Daca are contract pe 4 ani , de ce nu vrea sa semneze un contract pe aceasi perioada si pe aceasi suma ? Ii mai ia Miti din bani sau nu e multumit nici cu suma actuala ? :)(
trebuie reinnoit contractul, pt. ca legea Webster (mi se pare) ii permite sa plece DUPA 3 ANI.
Deci cei patru ani sint de fapt 2.
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Aug 2008, 17:08

Articolul ala din editie e scris de Morcov, asa ca nu va mai faceti visuri degeaba. Mighty si Napoli au cam luat pozitii transante in razboiul asta. Iar pufarina asta mica, e prea orgolioasa pentru varsta lui ca sa dea inapoi!
Oricum, acest lucru mai subliniaza odata, daca mai era nevoie, amatorismul din conducerea nostra. Daca aveam oameni competenti acolo sus, reuseau ei s-o scoata la capat cu un pusti de 20 de ani! Ceea ce nu e cazul la noi!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 17:26

T@V scrie:Articolul ala din editie e scris de Morcov, asa ca nu va mai faceti visuri degeaba. Mighty si Napoli au cam luat pozitii transante in razboiul asta. Iar pufarina asta mica, e prea orgolioasa pentru varsta lui ca sa dea inapoi!
Oricum, acest lucru mai subliniaza odata, daca mai era nevoie, amatorismul din conducerea nostra. Daca aveam oameni competenti acolo sus, reuseau ei s-o scoata la capat cu un pusti de 20 de ani! Ceea ce nu e cazul la noi!
Acum o dau la intors cu pufarina... s-a accidentat Wobay...banca e cam subtire...
Revine in maxim 1 luna... se impaca in curand.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 17:31

[gsptv]<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.gsptv.ro/flvplayer/waPlayer.swf" id="flvplayer" name="flvplayer" quality="high" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" flashvars="Adress=http://www.gsptv.ro&vcode=4546&autoPlay=false" height="408" width="480">[/gsptv]

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 17:33

[gsptv]<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.gsptv.ro/flvplayer/waPlayer.swf" id="flvplayer" name="flvplayer" quality="high" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" flashvars="Adress=http://www.gsptv.ro&vcode=4529&autoPlay=false" height="408" width="480">[/gsptv]

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 18 Aug 2008, 17:46

1.Bornescu-cel mai bun meci facut in ultimele 7-8 luni.A avut vreo 2 ezitari la centrarile in careu....dar ne-a salvat in ultimele minute.Mult mai motivat decat pana acum,a coordonat si apararea....nu pot sa zic decat BINE AI REVENIT PEPE.
2.Dananae-unul dintre cele mai bune meciuri facute pana acum la noi.L-a anihilat perfect pe trica,a avut o interventie de ultim moment la didi,si a aurcat periculos in atac creand superioritate in unele momente ale jocului.Bravo Dana.
3.Gaman-incet,incet capata tot mai multa experienta si atunci o sa joace mult mai bine,o sa fie mai atent,a anihilat perfect singurul atacant clujean ruiz,a avut o interventie zic eu foarte buna in a doua repr. cand a respins Borna cu picorul din devierea lui,dar daca mingea trecea de el,atunci era sigur gol.Bravo Gamane.
4.Mitchell-in aceiasi nota cu Gaman,l-a dublat bine pe Rose,chiar i-a acoperit partea in multe momenete ale jocului cand acesta era in fata,per ansamblu un joc bun in media echipei.Good job mate.
5.Rose-parerea mea ca afost omul meciului.De ce spun asta :a dat gol +a scos inca unul in finalul meciului ,cand a respins mingea de pe linia portii.Intr-adevar,a fost uneori depasit de Oberman,dar si-a revenit pe parcurul meciului scotandu-l din joc pe acesta.WELL DONE ROSIE.
6.Prepe-continua evolutiile senzationale din startul sezonului.Am vrut sa-l aleg pe el omul meciului,a jucat senzational,a driblat,a pasat,foarte buna vizune a jocului.Bravo Prepe
7.Stoica-bah Dorele,tu cand transpiri frate???Nu am nimic personal cu el,dar ieri a fost o "frana" pt noi,lent ,indolent,a dat niste pase in rupere de p..a.Nu-mi place cum "penduleaza " pe teren :)(
8.Dilevski-spre deosebire de Stoica,copilu asta nu e inzestrat cu calitati ,dar compenseaza foarte mult prin DARUIRE,putere de lupta,si multtttttt efort.Daca s-ar darui si Dorel ca Space,ar fii cel mai bun mijlocas defensiv din liga 1.
9.Dina-...............................
10.Costea-este in revenire de forma, a avut niste incursiuni interesante ,un sut bun ,respins greu ,si "foarfeca " care ar fii putut s-o joace mult mai simplu,poate ar fii iesit un gol.Per ansamblu un joc bun,mult mai bun decat in primele 3 etape.
11.Baird-ce sa mai zic de Barid???se lupta cutoti,incearca sa faca culoare ,paseaza ,suteaza(in plopi... :)( ).....DAR are ,sau avem o problema in echipa.NU se intelege deloc cu COstea.Or fii certati??L-am vazut cam arogant pe teren,erau jucatori demarcati care ii cereau pasa,iar el mai facea un dribling in plus,sau suta aiurea.Destul de haotic in joc,este dezordonat in miscari,daca ar rezolva probleme astea,atunci ar fii cu adevarat o "gura de foc"
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 17:49

Nu inteleg de ce mafiotul ala de Pitzurca nu l-a chemat pe Prepelita la nationala... Cu golgheteri de 3 etape ca Paraschiv vrea el sa faca nationala?... Nu mai zic ce varsta are!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 18 Aug 2008, 18:45

john100 scrie: 9.Dina-...............................
Te-a lasat fara cuvinte presatia MVP-ului nostru DINAmita :)( o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 18 Aug 2008, 20:58

n-a jucat chiar atit de rau .......pina la urma se va impune in echipa..ii trebuie doar mai multa ambitie
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 18 Aug 2008, 21:05

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Theodorus » 18 Aug 2008, 21:05

edit: :-x sorine
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Închis