CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR

Poll ended at 17 Aug 2008, 12:22

1
17
29%
x
16
27%
2
26
44%
 
Total votes: 59

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 00:11

alex.p scrie:In afara primelor 20 de minute, am dominat meciul. Tactic, Nicolo l-a batut pe Falcos. Mi-a placut foarte mult faptul ca am avut in a doua repriza multe momente in care jucam ca acasa. Am avut multe atacuri in care am pasat de i-am innebunit pe aia. Aveam atacuri cu cate 15-20 de pase consecutive, fundasii la centrul terenului, pe terenul campioanei. Asta spune multe despre potentialul echipei.

Azi au jucat cu totii bine, chiar daca au avut unele scapari. Bornescu a aprat tot ce s-a putut apara, fundasii i-au innebunit pe clujeni cu jocul la offside. Imi pare bine ca Dorel stiu la cine joaca, Prepelita imi confirma asteptarile, Spase a jucat mai slabut, insa a avut unele momente foarte bune. In atac, Costea incepe sa isi revina, Baird ma uimeste cu capacitatea sa de efort (a venit de multe ori in aparare, si a facut si unele tacklinguri excelente), Dina a presat bine, nu a avut mari realizari tehnice, insa a avut un rol important tactic.

apld Napoli apld Stam bine in teren, ne revenim daca suntem condusi, avem o pregatire fizica buna.

Eu va mai zic sa nu mai injurati jucatorii de la pauza.
blue_titan scrie:Ce cauta Costea pe partea unde joaca pitbulul (Tony) de la Cluj?! Nu ai cum sa treci de el! Cred ca este o greseala de plasament a lui Costea pentru acest meci , care nu va da rezultat.

*Coco* scrie:Cam varza Gaman da`l in [****] :eek:
Cl4udiu scrie:dananae nu are ce sa caute in teren ... se poate ca un fundas lateral sa nu fie in stare sa dea o centrare buna pe meci ? .... plus ca e bulevard pe partea lui ..... sper sa nu il mai joace deloc
Pana una alta, Muresan a avut dreptate: "Eu spun că meciul nu va fi tocmai uşor pentru noi, dar este clar că diferenţa de valoare este foarte mare între cele două echipe. Nu îi desconsiderăm, dar sunt sigur că îi vom bate! Meciul va fi greu pentru ei, nu pentru noi, acest lucru să fie clar! Să vă uitaţi puţin peste loturile celor două echipe şi o să vă daţi seama de diferenţa care este." S-a vazut diferenta. :cool: :-)
Nu cred ca am injurat eu vreun jucator al Craiovei! Am zis ca ii va fi greu lui Costea pe acea parte. Ca si rezultat, in a 2 a repriza Costea s-a mutat de pe partea lui Tony. In plus a aparut si Rose acolo. Nu a mai rezistat clujeanul cheferist!.

Deci ...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 18 Aug 2008, 00:12

alex raman la parerea ca dananae nu va fi niciodata un mare fundas lateral pentru ca nu stie sa centreze ....si asta nu am vazut doar in meciul asta .... de cand il stiu nu cred ca a dat mai mult de 6-7 centrari bune

in repriza a doua a jucat destul de bine .... dar in atac tot aceleasi centrari slabe a dat

sa speram ca o sa jucam la fel si in urmatoarele meciuri pentru ca am mai jucat noi meciuri bune cu adversari tari si dupa nu prea am facut nimic

napoli trebuie sa-i motiveze si mai mult pentru ca avem meci greu cu otelu acasa
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 18 Aug 2008, 00:14

Te-am trecut gresit, scuze.

Legat de postul tau vroiam sa zic ca l-a cam ametit Costea pe Tony. Si in prima, dar si in a doua repriza. In prima parte Rose nu a urcat asa mult, si Tony a avut dublaj pentru Cioara, dar in repriza a doua s-a vazut clar diferenta facuta pe partea stanga. Costea a venit in centru abia pe final, si atunci doar in cateva faze.

Lasa-l pe Nicolo sa faca echipa, ca se pricepe. :)(

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 00:16

Hai sa ne vedem 2000 de insi in groapa peste 2 saptamani!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 18 Aug 2008, 00:17

Mijlocaşul CFR-ului, Eugen Trică, a recunoscut la finalul meciului că CFR-ul a jucat slab şi că trebuie să fie mulţumiţi cu egalul, deoarece Craiova a fost o echipă superioară.

"Craiova ne-a fost astăzi net superioară. Ando şi conducerea ar trebui să fie mulţumiţi cu egalul obţinut, pentru că puteam la fel de bine să pierdem meciul ăsta. Ne-a lipsit concentrarea, determinarea, dar sper să o recăpătăm în etapele viitoare."

Mijlocaşul a ţinut să precizeze că, în ciuda începutului slab, obiectivul echipei rămâne acelaşi, câştigarea campionatului: "Nu cred că semieşecul de azi ne scoate din lupta pentru titlu."

prosport

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 18 Aug 2008, 00:21

BRAVO!!!!!!!!!!
GATA!
NU MAI E DE JOAK CU STIINTA! ucv
ImagineImagine

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 18 Aug 2008, 00:21

Trică: "Craiova ne-a fost net superioară"

Mijlocaşul CFR-ului, Eugen Trică, a recunoscut la finalul meciului că CFR-ul a jucat slab şi că trebuie să fie mulţumiţi cu egalul, deoarece Craiova a fost o echipă superioară.

"Craiova ne-a fost astăzi net superioară. Ando şi conducerea ar trebui să fie mulţumiţi cu egalul obţinut, pentru că puteam la fel de bine să pierdem meciul ăsta. Ne-a lipsit concentrarea, determinarea, dar sper să le recăpătăm în etapele viitoare."

daca si infectul asta recunoaste.... :-x :)) :))


steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
Last edited by Ruben Navarro on 18 Aug 2008, 00:23, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 18 Aug 2008, 00:22

Dananae a crescut foarte mult in ultimele sezoane...Era o vreme cand era bulervard pe partea lui, acum pe faza defensiva este foarte bun...Nu are talent ca altii, dar munceste extraordinar de mult si sunt exemple de fotbalisti care n-au avut talent dar au muncit enorm si au reusit(GP va spune ceva)...Nu stie sa centreze, e foarte adevarat dar e tanar si are timp sa invete...Este o executie care se poate invata in cele din urma zic eu...Spre exemplu Contra la Alaves inainte de finala UEFA la un antrenament a exersat peste 100 de centrari...
Mie personal imi place Dananae.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

alinutzu015
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 01 Oct 2006, 21:36

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alinutzu015 » 18 Aug 2008, 00:29

Dati-mi o palma ca mi se pare ca visez :-D
Gigi, aici e CRAIOVA !

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 18 Aug 2008, 00:30

ov1d3llu scrie:Dananae a crescut foarte mult in ultimele sezoane...Era o vreme cand era bulervard pe partea lui, acum pe faza defensiva este foarte bun...Nu are talent ca altii, dar munceste extraordinar de mult si sunt exemple de fotbalisti care n-au avut talent dar au muncit enorm si au reusit(GP va spune ceva)...Nu stie sa centreze, e foarte adevarat dar e tanar si are timp sa invete...Este o executie care se poate invata in cele din urma zic eu...Spre exemplu Contra la Alaves inainte de finala UEFA la un antrenament a exersat peste 100 de centrari...
Mie personal imi place Dananae.
o:
ADUCETI-VA AMINTE CUM INCURAJA ECHIPA DUPA CE NE-AU DAT AIA GOL!! ucv
ImagineImagine

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 18 Aug 2008, 00:33

Daca nu bat Otelul etapa viitoare degeaba ii tot ridicam in slavi atat

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 00:36

*Coco* scrie:Daca nu bat Otelul etapa viitoare degeaba ii tot ridicam in slavi atat
meci greu acolo... asteptam topicul ca sa il comentam. oricum pentru acest meci: FELICITARI ECHIPEI!

leon

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de leon » 18 Aug 2008, 01:22

ov1d3llu scrie::-x la bozgori... :-x Muresan... :-x **** legiunii straine de 2 lei, le-am aratat ce inseamna sangele de oltean...Sa rupem Extensivu cu Otelu...Hai Craiova steagucv

daca te uiti in clasament... cu otelu e cel mai greu meci :laughing:

FreakBoy

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 18 Aug 2008, 01:24

Junkyard scrie:Iuliu Muresan: "Eu spun că meciul nu va fi tocmai uşor pentru noi, dar este clar că diferenţa de valoare este foarte mare între cele două echipe. Nu îi desconsiderăm, dar sunt sigur că îi vom bate! Meciul va fi greu pentru ei, nu pentru noi, acest lucru să fie clar! Să vă uitaţi puţin peste loturile celor două echipe şi o să vă daţi seama de diferenţa care este."
Mda...cam are dreptate.
Suntem departe de ceea ce insemna performanta.
Mai avem de asteptat, din pacate...
hopa nebunule... in afara de fundasul dreapta (sa ma scuze Dananae ca sunt unul dintre ultimii lui sustinatori... indiferent de greseli) nu as da nici un jucator post pe post cu unul de la cfr...
si clasica :" s strigam cu totii-n cor, ooo ooo oooo, **** sclerozatilor oooo ooooo"
Bravo ba!!!

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 18 Aug 2008, 01:39

alinutzu015 scrie:Dati-mi o palma ca mi se pare ca visez :-D
nu e vis tata!
chiar jucam fotbal, si cand spun asta nu cred k sunt subiectiv!
mijlocul a facut tot meciul, jos palaria, acolo a fos cheia meciului ucv
ImagineImagine

Închis