CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR

Poll ended at 17 Aug 2008, 12:22

1
17
29%
x
16
27%
2
26
44%
 
Total votes: 59

dragos03

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dragos03 » 18 Aug 2008, 02:33

N-am putut sa vad meciul, si nu stiu cum au jucat baietii, dar rezultatul e excelent. Inca o data, ai nostri revin dupa pauza si rastoarna rezultatul, chiar si pe terenul campioanei. ucv

Grazie Napoli, datorita tie avem echipa. Felicitari si lui Mititelu, care a avut curajul sa aduca un antrenor despre care toti ziceau ca e varza. La 1-1 pe terenul campioanei, Napoli a avut curajul sa bage pe teren pusti ca Busu sau Craciun, asta mi se pare umilinta cea mai mare pentru CFR, dar inseamna si foarte mult pentru moralul pustilor.

Sper sa aiba toti rabdare cu echipa actuala, caci sincope vor mai fi. Dar, daca nu vindem jucatori si il lasam pe Napoli sa faca treaba, cred ca putem sa ne batem la titlu in 1-2 ani. usteag

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de olteanupm » 18 Aug 2008, 07:41

steagucv steagucv FORZZA STIINTA steagucv steagucv

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 18 Aug 2008, 08:27

WB_4ever scrie:si eu am o presimtire..... de bine normal :-)
cred k luam 1 punct, nu stiu asa simt, cum am simtit si k vaslui o sa le-o dea la spurcati :)(
steagucv
o: :-) ucv ucv ucv ucv
ImagineImagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Aug 2008, 09:19

Pina la urma, ne-am lamurit ma fratilor? Se pare ca Dorel joaca totusi la noi?! Da' Bornescu?! :)(
Se pare ca da. Si se pare ca Bornescu e un portar pur si simplu de pluton, nu stie sa iasa deloc pe centrari, si golul franelor e si 50 % al lui.
De restu ce sa zic. Rose joaca tot in aceeasi scarba, ma mir ca pina la final nu a fost eliminat. Noroc ca a dat golul, dar asta numai datorita centrarii de nota 10 a lui Prepe. Prepe, ca de obicei, fenomen!!!
Da ce ziceti de Valerica al meu? Ruiz ala saracu n-a putut sa joace nimic!! L-a zapacit Valerica. I-a facut mucii cravata.
IIIIIIIIIIIIII LLLLLOOOOOOOOOVVVVVVVVVVEEEEEEEEEE YYYYYYYOOOOOOOOOOOUUUUUUU, Valerica !!! :up:
Ah, si sa nu uitam, Mititelu :-x Mititelu !

PS: Apropo de Mighty, iar a luat-o asta pe campii. Sa va tineti tare saptamana asta ce-o sa fie la gura lui. Si parca prevad ca ne desumfla otelarii Sambata :o:
steagucv

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 18 Aug 2008, 09:39

a fost un meci foarte bun daca tinem seama cu cine am jucat
pacat ca ratam asa mult
Urmatorul meci acasa cu Galatiul care joaca un fotbal de calitate, dar sper sa-i batem
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Aug 2008, 09:47

Sergyu_costea scrie:@Tav Pepe nu a avut nicio vina la gol...Centrarea a fost departe de el...La prima reluare spre poarta s-a gresit...Dar nu mai conteaza...Bornescu a mai scos 2-3 goluri ca si facute...
Nu e tata. Frana aia a dat prima data cu capul din 6 metri, aia e patratica lui Bornescu. O mai spun pentru a mia oara, omul pur si simplu e praf pe centrari. Ala nu trebuia sa dea cu capul de acolo de prima oara!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 09:54

Napoli:
"Sunt mulţumit, am făcut un meci frumos, dar, cred că suferim în continuare la fazele fixe. Reacţia după golul primit a fost bună, chiar foarte bună la începutul reprizei a doua şi puteam chiar să câştigăm. Sunt mulţumit de rezultat. Costea a făcut un meci bun. Florin creşte de la meci la meci. I-am cerut să îi creeze probleme lui Tony ca acesta să nu poată urca în atac, pentru că e un jucător care îşi ajută mult echipa în ofesnivă"

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Aug 2008, 10:02

Ah, si l-am uitat tocmai pe omul pe care-l am io la semnatura. Dananae a fost IMPERIAL aseara! Genial, vorba lu' Dreji.
Bravo mah copile!
steagucv

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de veteranu » 18 Aug 2008, 10:33

pacat ca e woobay accidentat. praf ii facea pe aia de la cluj.
oricum, felicitari Napoli!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 18 Aug 2008, 11:12

ei uite ca se poate sa mai apere si bornescu cateodata... un joc bun mijlocul nostru a fost net superior fata de cel al clujului cu un prepelita imperial... cred ca merita si el o convocare da la cat de imputit e piti...

totusi astept sa-si revina costea... meciul asta cred ca a fost cel mai bun al lui chiar daca n-a marcat... in sfarsit a inceput iar cu incursiunile ametitoare l-a facut praf pe tony... apropo de tony mi-as doru mult sa-l vad in tricoul craiovei... dananae a jucat bine in aparare da doar in repriza a doua... in prima era bulevard pe acolo... centrarile tot prost le da n-ai ce-i face... totusi ma intreb dc dracu nu-l pune napoli sa dea cate 100 de centrari la fiecare antrenament?

oricum sa joci pe terenul campioanei si sa-i domini in asemenea hal cu toate vedetele lor aduse pe zeci de milioane de euro nu e un lucru la indemana oricui... imi pare bine ca m-am inselat anticipand o victorie facila a clujului... acum nu ramane decat sa confirmam in meciul cu otelul sau mai degraba cu paraschiv ala care parca a innebunit inscrie ca istericul meci de meci...

ps: sper sa nu mai vad declaratii idioate gen luam campionatul, barcelona ne-a dat fax ca nu se inscrie in liga campionilor de frica noastra, milan ne roaga sa jucam cu rezervele etc... ca iar trecem de la extaz la agonie si facem [cenzurat]-ul praf!!! ucv

alinutzu015
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 01 Oct 2006, 21:36

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alinutzu015 » 18 Aug 2008, 11:47

Nicolo`s Dream Team :up:
Gigi, aici e CRAIOVA !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 18 Aug 2008, 13:17

Costea chiar daca era in crestere in meciul de aseara. Am observat o frica in a intra in careu, in a ataca poarta.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Aug 2008, 13:20

Poze de la meci? (cei care au fost)

DAmpezzO

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DAmpezzO » 18 Aug 2008, 13:32

Probabil Costea se teme de o accidentare, si mi-e mi-a lasat aceeasi impresie...
Adevarat, la forma pe care a avuto Dananae, daca ar fi fost wobay in teren ii dadea cap in cap pe aia pe dreapta...
Marele robot si jucator Toni, nu a miscat nimic in fata lui Costea care i-a inodat picioarele

Pacat ca Baird a fost tinut bine si nu s-a putut desfasura, erau in permanenta 2 jucatori ce il tineau
Mi-a placut mult "Space" Dilevski, nu a impresionat prin tehnica sau pase, insa a alergat mult si a facut treaba, s-a daruit

Prepelita omul meciului...app Dina a fost titular?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 18 Aug 2008, 13:35

DAmpezzO scrie:app Dina a fost titular?
l-au anuntat la statie ca ar fi titular, dar cred ca a "ramas" la cabine. Probabil a zis sa nu ii batem prea tare pe unguri :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis