Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu otelarii ?!

batem
56
78%
egal
13
18%
pierdem
3
4%
 
Total votes: 72

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de blue_titan » 24 Aug 2008, 13:47

DoRyN scrie:
drejania scrie:Pune-o pe aia din ProSport Dorine...E scrisa de mine si sunt membru al site-ului. :P Nu ma supar.
ok o:
Poate o combini si cu audio pe care ti le-am trimis.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de blondu » 24 Aug 2008, 13:50

gangioveanu nu a prins o zi prea buna. remarcatii mei : prepelita ( care a arat terenul, in min 90 el facea presing pe fundasii adversi) gaman ( pe langa gol ne-a mai scos din 2 3 faze grele) dananae( care a jucat fara greseala).

meci greu dar e frumos cand castigi meciuri din astea.sper sa castigam greu si in groapa sambata.

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de DoRyN » 24 Aug 2008, 14:00

blue_titan scrie: Poate o combini si cu audio pe care ti le-am trimis.
ok, incerc asta, acum imi citesc mail-urile o:

dragos03

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de dragos03 » 24 Aug 2008, 14:18

Chiar asa de slab a jucat Dina? Vad ca a intrat in locul lui Baird si a fost scos prin minutul 50.

Sper sa nu mai avem accidentari grave pana la iarna, altfel e nasol de tot. Banca e foarte subtire, o sa fie greu oricum cand incep suspendarile. Daca se rup Gaman sau Mitchell de exemplu, nu stiu ce facem. La iarna, Mititelu trebuie sa aduca niste jucatori care sa intareasca banca, n-am pretentia sa aduca vedete, dar macar 3-4 jucatori decenti care sa faca fata cand o sa fie nevoie de ei.


Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de blondu » 24 Aug 2008, 14:38

dragos03 scrie:Chiar asa de slab a jucat Dina? Vad ca a intrat in locul lui Baird si a fost scos prin minutul 50.

Sper sa nu mai avem accidentari grave pana la iarna, altfel e nasol de tot. Banca e foarte subtire, o sa fie greu oricum cand incep suspendarile. Daca se rup Gaman sau Mitchell de exemplu, nu stiu ce facem. La iarna, Mititelu trebuie sa aduca niste jucatori care sa intareasca banca, n-am pretentia sa aduca vedete, dar macar 3-4 jucatori decenti care sa faca fata cand o sa fie nevoie de ei.

nu slab.penibil.parca juca fundas la ei.cand dadea cu capu o respingea.dar rar a dat cu capul .cred ca a castigat cam 2 din cele peste 30 de dueluri la cap cu jelev.sper sa nu il vad si cu dinamo in teren.mai bine firtulescu.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de Cosmin™ » 24 Aug 2008, 15:09

Sa o luam pas cu pas

In primul rand foarte multa lume care nu a mai gasit bilete prin aproprierea stadionului ( printre care si eu ) , dar am reusit sa intru pana la urma la fix , exact cand echipele ieseau pentru a incepe meciul . Stadionul arhi`plin .. chiar si pe pamantul de langa peluza .. pe`acolo pe unde organizatorii au incercat sa dea cu apa ca sa nu mai stea lumea jos . No way ... la Craiova asta nu e valabila :-) .. la cat de cald era nu ma suparam nici daca dadea cu furtunu un jet peste noi .. ca si asa murisem pe-acolo :laughing:
Atmosfera a fost extraordinara inca din primul minut , pana cand s-a cam intrerupt putin jocul prin minutul 5-6 cand s-a accidentat Baird . Apoi am lasat`o mai moale , dar publicul a simtit cand echipa este putin in dificultate si a fost alaturi de echipa in momentele grele . Cred totusi ca odata si odata ar trebuii strigat si numele lui Napoli :))
Meciul parerea mea a fost castigat de Napoli . Am inceput bine cu faze rapide de poarta pana cand s-a accidentat Baird . Odata cu intrarea lui Dina am pierdut din viteza si atacurile au fost purtate de Gangioveanu si Costea spre stanga si Prepelita , uneori chiar si Dananae in dreapta . Dina a fost praf cu alte cuvinte . Repriza a 2 a am inceput-o slab , Otelul a cam dominat jocul primele 10 minute sa zic , iar apoi a iesit la rampa ...NAPOLI
Schimbare ..iese Dina inexistent ..a castigat un singur duel cu Costin si Zhelev , dar si ala in loc sa devieze a respins spre poarta noastra .. si intra Firtulescu . La prima vede nu pare o mutare ofensiva , dar Universitatea a castigat din nou mijlocul terenul . "Noul Lutu" a intrat aripa pe banda dreapta , iar Prepelita ( poate cel mai bun jucator ieri ) a trecut al 3 lea mijlocas central ..ceva mai ofensiv . S-a vazut imediat ca am castigat mijlocul , in 2 minute am avut 3 ocazii de gol . Prima venita dupa o deviere a lui Prepelita spre Costea care desi ii depasise pe fundasii galateni in prima faza a fost ajuns din urma pentru ca a vrut sa traga cu dreptul desi pozitia era clar pt piciorul stang . Corner si prima marea ocazie a nostra . A batut Gangioveanu , Costea a trimis cu capul in bara .. mingea a sarit la Prepelita care cu un ultim efort a reusit sa trimita spre poarta de la 2-3 m dar a trimis parelel cu poarta . Golul parca plutea in aer :-D . Dupa 2-3 minute .. corner batut de Gangioveanu si Gaman reia cu capul in plasa portii lui Kolev . Stadionul a explodat apld . O ultima schimbare a fost introducerea lui Barboianu in locul lui Gangioveanu .. Firtulescu a fost trecut in banda stanga de unde a avut cateva actiuni foarte bune , una chiar la fel ca aia a lui Lutu cu Mioveniul dar a asteptat prea mult ca fundasul sa se arunce dupa fenta si a pierdut oportunitatea de a trage la poarta .

Bornescu a jucat bine , nu a avut cine stie ... putin cam nesigur parca la cornere ..pe iesiri pe centrari ..cu alte cuvine nimic nou
Apararea a fost punctul forte pot spune alaturi de Spase si Dorel ... Dananae creste de la meci la meci , Gaman foarte sigur pe el , Mitchell putin mai sters dar si-a facut treaba , iar Rose a fost destul de bun si el . Spase si Dorel au facut un meci bun .. chiar daca Paraschiv i-a "indoit" putin pe finalul jocului venind cu mingea din banda stanga spre centru . Prepelita ..foarte bun ..juc meciului alaturi de Dananae si Gaman , Gangioveanu bun si el ..parca putin obosit , dar a jucat acceptabil . Costea destul de sters si cam exagereaza cu driblingurile , mai ales in preajma careului .. ar trebui sa traga mai repede la poarta , dar asta e si e al nostru o:
Dina slab rau , Firtulescu a adus un plus foarte clar de viteza de cand a intrat .. si s-a vazut asta . Barboianu nu a jucat foarte mult .. a ratat o ocazie singur cu portarul , dar i se iarta :-)

NAPOLI apld apld apld
Imagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de DarkComy » 24 Aug 2008, 15:28

Firtulescu FTW!! :)) :)) steagucv steagucv

Am vazut si eu faza cand a zburdat pe partea stanga si a tot incercat sa il fenteze pe fundas. Mi-a placut cum intra in careu si fundasul nu stia cum sa reactioneze :lol:. Cred ca daca reusea sa isi traga mingea in stanga, era gol sigur. Pacat dar lasa ca poate marcheaza cu dinamo :)(

Mi-a placut la nebunie si pasa lui Prepelita (cred) pentru barboianu, cand a scapat singur cu portarul. Geniala pasa o:
Last edited by DarkComy on 24 Aug 2008, 15:55, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de u2blue » 24 Aug 2008, 15:48

Prepelita este pur si simplu gznial. V-am mai spus (Makelele + Zidane) / 2
:)(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de alex.p » 24 Aug 2008, 16:16

Voi ati observat ca in minutul 90, la 35 de grade, jucatorii nostri faceau pressing? Stam excelent fizic, si asta e un lucru foarte important.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de PoeUCV » 24 Aug 2008, 16:31

@cos22min : inainte sa inceapa meciul s-a strigat numele lu' napoli dar probabil tu nu apucasei sa intri pe stadion o:
de mult nu am mai vazut un meci la care sa cante tot stadionul apld

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de DarkComy » 24 Aug 2008, 16:36

alex.p scrie:Voi ati observat ca in minutul 90, la 35 de grade, jucatorii nostri faceau pressing? Stam excelent fizic, si asta e un lucru foarte important.
Ala "micu" e de vina o: ucv
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de PocoLoco » 24 Aug 2008, 17:03

Daca Florin Costea "ar avea" si piciorul stang , eu cred ca am fi batut la cel putin 2 goluri . Cred ca vreo 3 ocazii a avut in care ar fi putut suta cu stangul , dar pana si-a pus-o pe dreptu' au respins fundasii galateni .
Si driblingu' ala al lui (cand vine din banda stanga spre centru) nu prea ii mai iese , din pacate toti adversarii i-l stiu ..

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de manex » 24 Aug 2008, 17:45

tony scrie:mititetlul e sclavul lui jiji...pacat....nu ar trebui....
in rest respect pt ceea ce face
credeam ca ai vazut interventia lui miti la gsp.
Am zis!!

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de WB_4ever » 24 Aug 2008, 21:40

poze gemina
Imagine

Imagine

Imagine
ImagineImagine

Închis