Universitatea Craiova - FC Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Timisoara ?

Poll ended at 13 Sep 2008, 17:04

castigam
46
77%
egal
8
13%
pierdem
6
10%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de LUTU » 13 Sep 2008, 23:29

am jucat mai slab ca in alte meciuri, nu sunt de acord ca tre schimbat Bornescu. Omul asta ne-a scos de atatea ori, daca Lung jr greseste 2-3 meciuri, iar o sa-l vrem pe Bornescu. Suciti. Azi poate la al 2lea gol a gresit, dar a tras ala de f aproape, doar cine nu a aparat niciodata poate sa-l acuze. La golul 3, sut din 15 m in plasa laterala, la 10 cm de bara, ce vroiati sa faca?
S-a vazut lipsa lui Mitchell, si in a 2a repriza a lu gaman. Costea si Baird slabi. La urziceni o sa fie greu
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Cosmin™ » 13 Sep 2008, 23:40

FanStiinta scrie:imi spune si mie cineva unde sunt talentele alea nenumarate de care vb mititelul? aia care fac egal cu regia de apa... hal de talente

mircea e jucatorul in plus al adversarilor ca de obicei... tot ce e pe poarta e gol nu apara decat daca da in el...

ati vazut ce inseamna un antrenor bun? baga pe bucur si park si ne dadura gol ambii... e drept are si pe cine sa bage... da mititelul zice ca avem si noi :o:

e total aiurea sa muncesti 80 de minute, sa faci o asa mare risipa de efort sa dai gol si pe urma sa iei 3 in 6 minute... eu cred ca il linsam pe bornescu in locul lor

omul meciului de departe ANDREI PREPELITA!!! am scris cu litere mari pt ca la cum joaca in acest moment e de departe cel mai bun mijlocas central din liga I... numai piturca nu-l vede

ps: ne sparge unirea
Talentele le vede numai el , il lasam sa viseze . Jucatori buni sunt doar Gaman , Gangioveanu si Lung + poate Firtulescu . Restul sunt de nivelul lui Dananae din primul an in Liga 1 . Acum ce facem .. iar stam 3 ani pana cresc si astia ?

Cat despre asta cu antrenorul .. parerea mea ca Napoli e mult mai antrenor decat Uhrin , dar depinde si de marfa . Si-a facut treaba cu varf si indesat cu lotul actual . Dupa pauza mereu a reusit sa schimbe jocul prin schimbarile sale desi are pe banca numai jucatori sub 20 de ani + Dina cel pe care-l injurati toti la fiecare meci , dar azi putea sa fie salvatorul nostru . La dinamo , Dina mi-a placut cum a jucat dar l-a scos aiurea . Azi a vazut Napoli ca numai tinem de minge in fata si avea nevoie de un jucator care sa o proteje bine sa sa stie jocul cu spatele la poarta . Baird si Costea au viteza dar nu e de ajuns . Toata stima pentru Baird ca alearga dar .. avem si noi nevoie de un varf sa dea 10-15 goluri pe sezon nu de unul de nu a depasit cota 5 . E deja la al 3 lea an la Univesitatea si nu cred ca are 10 goluri adunate . Cu el atacam europa ?

Astazi Dorel Stoica , Prepelita si partial Dilevski si Dina au jucat bine . Restul slabi . Mi-a placut si Gaman prima repriza , pacat de accidentare . Se vede lipsa lui Uby , dar si a lui Mitchell . Dupa ce ca aveam 12-13 jucatori .. Costea si Gangioveanu nu sunt deloc in forma . Rose , Dananae si Baird atat pot .. nu am asteptari de la ei sa castige meciul ..
Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9784
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de manex » 14 Sep 2008, 00:58

de ra-hat. s-au zis destule, nu mai zic si eu. juactorii meciului: prepelita si stoica. trompetele meciului: bornescu, gingioveanu, dina, costea, baird.tin sa felicit galeria pentru ca nu a aruncat cu scaune. :)( . mi-a placut 2-3 scandari pentru craiova, una "m..uie mititelu", si tot asa. a fost dragut. :)( .
cind e sa ai ghinion...ai. noi ratam 5-6 ocazii imense, ei au 4 ocazii si dau 3 goluri.
ucv ne luam punctele la urziceni.
Am zis!!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Theodorus » 14 Sep 2008, 03:14

Bals_Boy scrie:
Theodorus scrie:cred ca pana aici a mers smecheria, cam putine etape totusi. Lotul este de 20 de jucatori, ceea ce e putin, majoritatea tineri, accidentari sunt cateva, suspendari la fel, si de aceea nu mai sunt jucatori de nivelul titularilor ...echipei din prima etapa sa zic, atunci cand aveam la dispozitie tot lotul. Pana la urma trebuia sa se intample asta mai devreme sau mai tarziu, cred ca sunteti de acord cu asta.

Suporterii Timisoarei au fost la inaltime azi, ii respect.
Iar tribuna a doua, aia despre care spunea mr. :cool: ca sunt cei mai inimosi suporteri au strigat :-x timisoara la golul 2 al lor. Bravo, oameni buni, asa se sustine echipa favorita, injurand o echipa ai carei suporteri strigau chiar si pentru Craiova, care era in pragul desfiintarii datorita unui om de afaceri, si fluierand pelu... ah lasa, nu mai zic :hmm
aia care au injurat timisoara erau niste tarani beti .... care au aruncat si cu scaune in teren, pur si simplu nu ai ce sa le ceri. In nici un caz nu trebuie sa generalizezi la toata tribuna a doua :(
P.S. pe g bucur l-am injurat si eu, fmm de nesimtit pai vine el sa arate ca nu ne mai aude si semne care mai de care cum [****] sa nu-l injuri? pur si simplu o cerea. Repet timisoara nu a fost injurata
Timisoara a fost injurata, am auzit foarte clar "Timisoara :-x U.E. Timisoara" dupa golul 2. Daca spui ca au fost niste tarani beti, de acord cu tine, poate ai fost langa ei si iti dau dreptate.
Dar... legea nu spune ca in stadion este interzisa intrarea persoanelor in stare de ebrietate? Daca e sa o luam astfel. Sau era doar o metafora aia cu tarani betivi?

In fine, nu cred ca are mare importanta discutia asta, pentru ca si tribuna din timisoara injura echipa cand a jucat acolo, si chiar pe rapid cand a jucat cu ei.
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

THE LION KING

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de THE LION KING » 14 Sep 2008, 09:18

cand s-a strigat m...ie timisoara de catre cativa insi de la tribuna 2 a fost ca o reactie impotriva jucatorilor de la poli Borbely si mai ales karamyan care aratau tot felul de semne la golurile lor catre spectatori nicidecum nu au fost injurii adresate suporerilor banateni.si oricum cei cativa insi au fost potoliti repede... o: deh,orice padure are uscaciunile ei.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de FanStiinta » 14 Sep 2008, 09:47

THE LION KING scrie:cand s-a strigat m...ie timisoara de catre cativa insi de la tribuna 2 a fost ca o reactie impotriva jucatorilor de la poli Borbely si mai ales karamyan care aratau tot felul de semne la golurile lor catre spectatori nicidecum nu au fost injurii adresate suporerilor banateni.si oricum cei cativa insi au fost potoliti repede... o: deh,orice padure are uscaciunile ei.
asa este... de fapt taranii nostri au fost provocati de taranii lu poli din teren karamyan si inca unu care tot ne aratau :-x

THE LION KING

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de THE LION KING » 14 Sep 2008, 09:54

karamiyan are caracter ZERO!!! foarte bine ca adat gol,bravo lui si lui bornescu ca dormea pe el dar sa vii sa provoci un intrg stadion ...de fapt ce sa-i ceri unui mercenar? :bad: oricum prietenia noastra cu cei de la poli ramane si asta s-a vazut inainte de meci,in timpul meciului si mai ales dupa pt ca multi n-au mai plecat cu autocarele si au ramas in Craiova,la o bere,la un pahar de vorba cu noi alegand sa mearga cu trenul o: din cauza unor ambitii prostesti ale unor asa zisi lideri de galerie nu se poate strica o prietenie ce dainuie de zeci de ani intre noi si timisoreni.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Cl4udiu » 14 Sep 2008, 12:02

Pana in min 80 am jucat excelent ... ne-am creat foarte multe ocazii , iar poli nu a miscat , ei au jucat fotbal doar 10 minute ...in rest arata ca o echipa de pluton , nu una de cupa uefa si asta in mare parte si din cauza noastra

pacat de iesirea lui gaman pentru ca a jucat excelent , cum ne-a obisnuit in ultimele etape

barbu nu s-a miscat rau , dar lipsa de experienta si-a spus cuvantul , trebuie jucat pentru ca are valoare .... sa nu uitam ca si gaman a gresit in primele meciuri

bornescu a gresit la 3 goluri ! ..... e inadmisibil sa-ti iei gol de la cel mai scund jucator de pe teren , acesta lovind cu capul din careul tau de 6 m ...... al 2 lea gol , tot de portar pentru ca nu a sutat foarte bine atacantul ala ( nici nu stiu cum il cheama ) si a fost si pe coltul scurt , mingea trecand pe langa el ... la golul 3 un portar de valoare nu-si ia gol din unghiul acela . Ne-a mancat si meciul cu dinamo pentru ca nu a iesit pe centrare si si-a luat gol tot la coltul scurt , iar in momentul sutului nu era marcat , dar nu a schitat nimic

am vazut un scaun zburand de la tribuna a 2 a .... sa vedem ce mai zice acum mititelu

nu mi-a placut ca s-a strigat :-x timisoara de o parte din cei de la tr 2 ..... dar pana la urma era 3-1 si kktul ala de karamyan tot facea semne spre tribuna si nu a fost numai el .... dupa fiecare gol se gasea cate un [cenzurat] sa se dea el mare si sa se ia de suporteri .... jucatorii au meritat-o , dar nu si suporterii timisoarei

"O sa vina vremuri grele" ..... pai o sa vina ca au inceput ploile si a venit frigul .... dar daca bateam azi eram cei mai buni si ne luptam la titlu ... acum trebuie sa ne luptam pentru a ne salva

Stati linistiti ca dupa meciul de la urziceni avem o serie foarte usoara de meciuri si sunt convins ca o sa castigam cel putin 5 meciuri din urmatoarele 6 , incepand cu et 9 , dar cine stie poate ne fac vreo surpriza si o sa faca un rezultat bun si la urziceni
Imagine

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Bals_Boy » 14 Sep 2008, 12:12

sau o sa iti faca tie niste surprize si o sa piarda cateva din meciurile alea "usoare"
Nu mai exista echipa mica in romania si o sa vezi ca pt a castiga un meci trebuie sa te lupti 90 de minute pe teren si poate si impotriva arbitrului, nu sa te consideri dinainte castigator
Forza STIINTA

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de wb_lion » 14 Sep 2008, 12:33

THE LION KING scrie:karamiyan are caracter ZERO!!! foarte bine ca adat gol,bravo lui si lui bornescu ca dormea pe el dar sa vii sa provoci un intrg stadion ...de fapt ce sa-i ceri unui mercenar? :bad: oricum prietenia noastra cu cei de la poli ramane si asta s-a vazut inainte de meci,in timpul meciului si mai ales dupa pt ca multi n-au mai plecat cu autocarele si au ramas in Craiova,la o bere,la un pahar de vorba cu noi alegand sa mearga cu trenul o: din cauza unor ambitii prostesti ale unor asa zisi lideri de galerie nu se poate strica o prietenie ce dainuie de zeci de ani intre noi si timisoreni.
liderii gruparilor din galeria noastra sunt majoritatea prieteni cu baietii din Timisoara . S-a strigat **** timisoara de cativa tarani betivani din galerie care isi amintisera ca si ei ne-au strigat B'u B'u , dar au fost potoliti repede .

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de blue_titan » 14 Sep 2008, 12:41

Napoli: "Suporterii ar trebui să fie alături nu numai de echipă, ci de întregul club şi inclusiv de patron. Să înţeleagă că procedînd ca la meciul cu Timişoara nu fac bine echipei. Niciodată n-o să se facă performanţă la Craiova în asemenea condiţii, aceste lucruri nu ar trebui să se mai întîmple. Repet, suporterii trebuie să fie alături de echipă, de la jucători şi pînă la conducere"

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de ciombe » 14 Sep 2008, 13:49

RUSINE MARE,nu stim sa tinem de rezultat.bornescu trebuie dat afara,ne duce in "b"acest portar.apararea vai de noi.....stoica a jucat bine.costea foarte sters in faza de atac.nu avem mijloc si juc.cu experientza.baird dute frate ca esthi penibil.suntem de ras si jucam foarte slab acasa.daca in iarna nu se aduc 2-3 juc.de valoare ne ducem la matineu sigur si incet.nu avem om de mijloc,nu se vad scheme,lovituri,etc.nimic.....suntem pe un drum foarte prost.pierdem puncte pretioase si vom plange dupa ele.nu avem niciun juc.tehnic care sa faca diferenta.se vede lipsa lui woby.nu tragem la poarta si nu avem jocul de pase rezolvat.trebuie lucrat mai mult la antrenament.avem nevoie de mai multa concentrare in teren,plus pe final.nu jucam nimic pe benzile laterale,nu se centreaza si la orice faza fixa a advers.este gol in poarta noastra.nu avem viteza de jok,nimik....iar pe finalul partidei am cazut fizic.....rusine mare......avem pretentzi la cupa uefa.....

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Cl4udiu » 14 Sep 2008, 13:50

Bals_Boy scrie:sau o sa iti faca tie niste surprize si o sa piarda cateva din meciurile alea "usoare"
Nu mai exista echipa mica in romania si o sa vezi ca pt a castiga un meci trebuie sa te lupti 90 de minute pe teren si poate si impotriva arbitrului, nu sa te consideri dinainte castigator
sa speram ca nu ....

daca pana acum eram mereu condusi si reveneam , uite ca s-a intors si roata ..... din meciul asta sper ca jucatorii au invatat o lectie si sa nu mai faca aceleasi greseli ca si in ultimele 10 minute
Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9784
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de manex » 14 Sep 2008, 14:23

eu zic ca jucatorii nici nu au avut timp sa se aseze defensiv. primul gol a picat cum a picat, dupa aia era normal sa iasa la joc sa inscrie iar. ce a urmat.....
Am zis!!

Avatar utilizator
justice
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 16 Oct 2005, 03:48

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de justice » 14 Sep 2008, 16:50

felicitari pentru toti cei care l-au contestat din primul pana in ultimul minut pe miti...

ps: gabori ca la voi n-am vazut nici la bucuresti, parca era stare de asediu ieri :-s

Închis