Universitatea Craiova - FC Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Timisoara ?

Poll ended at 13 Sep 2008, 17:04

castigam
46
77%
egal
8
13%
pierdem
6
10%
 
Total votes: 60

JustME

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de JustME » 13 Sep 2008, 21:32

poate o sa ziceti ca sunt nebun dar echipa a jucat azi ... au vrut dar din pacate Poli Timisoare ne`a taxat, au fost foarte pragmatici .. eu unul nu fac un capat de tara din infrangerea asta

p.s. pacat ca nu mai avem vro 2 Prepelita :-(

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de rosie_cangurul » 13 Sep 2008, 21:38

intr-adevar echipa a jucat fotbal azi

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de caesar » 13 Sep 2008, 21:45

Greseli f grave in aparare. Pe benzi suntem vulnerabili, Rose si Dananae sunt intr-o vizibila scadere de forma, sunt varza atat in aparare cat si in atac.IN centrul apararii iarasi suntem descoperiti.Pai la ce echipe o sa intalnim, nu putem sa face fata cu juniorii, oricat de talentati ar fi, mai ales pe faza defensiva unde intervine forta jucatorului. Michel e un jucator mediocru care face multe faulturi si nu prea le are cu basica. Gaman pare destul de in forma insa cat credeti ca o sa reziste - eu am impresia ca e un pic fortzat copilu.

Mi se pare o aberatie ce se declara ca aspiram la cupele europene. Bai nene, cum poti sa spui asa ceva cand pe banca de rezerve ai numai juniori care nu au 1 meci intreg jucat in divizia A.
Eu cred ca unii oameni sunt prea visatori.
S-a vazut clar, ca fara jucatori cu experienta NU poti sa faci performanta.
Am si eu o intrebare: La Urziceni in cati ani s-a facut performanta si ce mare investitie in jucatori s-a facut? Fratilor, haideti sa ne stergem la ochi un pic, echipa asta are un lot subtire si eu cred ca obiectivul nostru (cel real) ramane acelasi (de vreo 10 ani incoace) Salvarea de la retrogradare.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Ovidiu* » 13 Sep 2008, 21:46

Si mie mi-au placut.Au ratat totusi nepermis de mult.Inca o data platim tribut ratarilor.Putea inchide meciul de nenumarate ori.Incredibil cum ratam, mi-au tocat nervii azi.L-am pierdut si pe Gaman care e mult peste Barbu.Asta e.Avem doar un prim 11 bun, banca nu avem.Cum pierdem un jucator cum avem probleme.Bravo lor pentru daruire.Eu sunt mandru de ei.

Apropo.BORNESCU TREZESTE-TE MA.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de gsm » 13 Sep 2008, 21:55

gingioveanu de 2 meciuri foarte slab. costea trebuia folosit a 2-a repriza ca se vedea ca este obosit. bonescu sper sa fie trimis la primavara. dilevski nu-mi place deloc. pacat ca l-au dat pe ciprin tanase. era un jucator de careu.

iuli

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de iuli » 13 Sep 2008, 22:11

Dupa parerea mea Dilevski,Prepe si Stoica au fost excelenti azi.Pacat ca s-a accidentat Gaman,pt ca in prima repriza apararea chiar a mers.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de caesar » 13 Sep 2008, 22:13

E greu sa joci cu Firtulescu, Barboianu, Gangioveanu , Gaman - Barbu care nu au jucat decat cateva jocuri in Liga1. Uneori s-a fortat nota din lipsa de efectiv insa eu cred ca se risca foarte mult.INtr-un fel e bine ca ei castiga experienta, dar eu stiu ca in general se baga 1 junior maxim 2 in teren nu joci cu jumate de echipa facuta din juniori ca s-ar putea sa ti-o furi si mai rau decat ne-am luat-o noi azi .
Exista o doza de inconstienta la unii...sper sa le dea de gandit si sa cumpere totusi 2-3 jucatori in iarna.

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de OLD-ULTRAS » 13 Sep 2008, 22:17

la meciul cu dinamo a sacrificat galeria ca stadionul sa fie plin cu timisoara in speranta ca va castiga dar iata ca nu sa intamplat si ma intreb ce se va inampla daca vom pierde la urziceni ?
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

W&Blu3

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de W&Blu3 » 13 Sep 2008, 22:31

ce meci avem acum la urziceni , daca joaca bornescu ca azi e rau

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Bals_Boy » 13 Sep 2008, 22:41

Urziceni a batut pe rapidisti in giulesti, intr-o maniera de mare echipa si se anunta vremuri grele pt noi, etapa viitoare
Forza STIINTA

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de blondu » 13 Sep 2008, 22:43

ce vremuri grele mah.luam bataie fara drept de apel fara mitchell si gaman in aparare.o sa fie iures.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Bals_Boy » 13 Sep 2008, 22:45

lasa ma ca intram noi, tibi si-a revenit si el, il bagam pe profu in poarta ca mircea si asa e aerian si ii facem de la un cap la altul :laughing:
Forza STIINTA

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de blondu » 13 Sep 2008, 22:47

Bals_Boy scrie:lasa ma ca intram noi, tibi si-a revenit si el, il bagam pe profu in poarta ca mircea si asa e aerian si ii facem de la un cap la altul :laughing:
pai cred ca am mai multa experienta eu decat barbu sau firtulescu sau care o mai fi pe acolo.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Nea Marin » 13 Sep 2008, 22:48

Trezirea la realitate, ba fratilor! De ani de zile ne zbatem in anonimat si mediocritate! Nu mai am rabdare! Ne tot facem iluzii cu "pusti minune", ca avem o echipa de copii fara experienta si ca am batut (pana azi) Timisoara sau mai stiu eu ce mare echipa din liga 1, dar unde-s rezultatele demne de numele U Craiova? Cu lotul asta, niciodata! Ne imbatam cu apa rece! PANA CAND???
Urgent trebuie refacuta echipa, ca sa aiba si Napoli cu cine sa lucreze cu adevarat! Noi ar trebui sa fim an de an in Cupa UEFA! Atunci as recunoaste Craiova cu care am crescut. Pericolul mare e sa ne obisnuim cu balaceala asta si sa tot amanam sau chiar sa uitam ca daca nu suntem an de an in cupele europene e un esec pt noi! Pana cand sa tot traim din amintiri?
Va imaginati ca daca ar avea o perioada mai proasta Barcelona, sa zicem (ca sa fac un fel de analogie cu noi - Catalunya no es Espana), aia din club si suporterii s-ar obisnui sa lupte doar in Primera, sau cu texte gen am jucat frumos dar am pierdut? Generatiile lui Oblemenco si Balaci n-au fost o exceptie sau un foc de paie, culmea e ca in conditiile de acum chiar se poate si mai mult, ne trebuie doar cap! [g]
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de FanStiinta » 13 Sep 2008, 23:14

imi spune si mie cineva unde sunt talentele alea nenumarate de care vb mititelul? aia care fac egal cu regia de apa... hal de talente

mircea e jucatorul in plus al adversarilor ca de obicei... tot ce e pe poarta e gol nu apara decat daca da in el...

ati vazut ce inseamna un antrenor bun? baga pe bucur si park si ne dadura gol ambii... e drept are si pe cine sa bage... da mititelul zice ca avem si noi :o:

e total aiurea sa muncesti 80 de minute, sa faci o asa mare risipa de efort sa dai gol si pe urma sa iei 3 in 6 minute... eu cred ca il linsam pe bornescu in locul lor

omul meciului de departe ANDREI PREPELITA!!! am scris cu litere mari pt ca la cum joaca in acest moment e de departe cel mai bun mijlocas central din liga I... numai piturca nu-l vede

ps: ne sparge unirea

Închis