Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "Chelsea de Romania" ?

Poll ended at 21 Sep 2008, 23:25

Victorie
8
22%
Egal
9
24%
Infrangere
20
54%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 23 Sep 2008, 22:29

ov1d3llu scrie:Foarte frumos Liviu.O singura obiectie am.Ma, n-ai scris despre galerie ma.Au cantat imnul, au cantat "O iubire alb-albastra"...Vere cum se auzea, mi-au dat lacrimile.Se poate si la noi, chiar se poate.Dupa atata timp in care am fost dezamagit de galerie, aseara m-am simtit tare mandru.Astea sunt palmele care trebuiesc date lautarului, fiti siguri ca astea dor cel mai tare, mai tare decat panzele insirate la meciul cu Poli.
apld apld apld apld Jos palaria in fata lor pentru cum s-au manifestat aseara.Ce lectie le-au dat tuturor.Care galerie in tara asta mai canta imnul in timpul meciului? Bravo.
s-au cantat mereu imnurile, si la cluj, si la granita cu bucurestiu..

leon

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de leon » 23 Sep 2008, 23:01

OLD-ULTRAS scrie:
leon scrie:bravo galerie
nu-i mai frumos sa cante pentru echipa si nu sa insire cearceafuri cu mititelu?
pana si comentatorii au spus "canta O iubire alb-albastra" si au tacut

bravo si tare mi-e ca n-o sa tina mult :o:

este vreo problema ca se canta si se incurajeaza echipa (atunci cand o merita) cu a protesta impotriva patronului :!:

la urziceni din prima repriza si pana cand sa dat al doilea gol galeria a fost apatica si sa datorat lipsei unui sef de galerie care sa dea tonul

din pacate se uita foarte repede de evenimentele de la meciul cu dinamo (in afara de umilirea suporterilor de catre conducere)care pot avea repercusiuni destul de grave asupra prezentei galeriei in deplasari si anume:

- amendarea, gazarea plus obligatia de a nu se opri a soferilor care au fost pe microbuze pot constitui premizele unui refuz general pentru orice firma de transport sau sofer de microbuz/autobuz din craiova la vreo deplasarea organizata de galerie;
- meciurile jucate la ore tarzii si faptul ca nu mai pleaca trenurile nopatea tarziu din bucuresti spre craiova ( pentru deplasari bucuresti; urziceni; buzau;etc.);


si ca dovada la meci au fost foarte putini din craiova.

echipa a meritat tot timpu sa fie cantata
si cand e praf si cand e piatra
uite o dovada
la meciu cu timisoara... renumitele sute de cearceafuri n-au adus decat rahat din gura comentatorilor si nicio reactie din partea patronului
la meciul cu urziceni... cand s-a cantat "o iubire alb-albastra" comentatorii n-au mai vorbit... au lasat sa se auda galeria iar patronul isi schimba parerea in bine apropo de galerie si poate in viitor o relatie mai "calduroasa"

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Sep 2008, 23:20

faza misto a fost ca nu galeria , cea de peluza a fost in numar mare la urziceni, ci "cetatenii".toti au cintat si au scandat pentru craiova. au fost o gramada de doamne si domnisoare. o: e adevarat, tonul il dadea cite unul din "galeria de peluza". oricum, in tsadion s-a auzit frumos, eu vreau sa avem si inregistrarea de la gsp.
Am zis!!

FreakBoy

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 23 Sep 2008, 23:28

cine-i invinuieste pe aia de-au strigat mititelu esti o mizerie inseamna ca e prea detasat de suporterul oltean si ar putea tine oricand cu o echipa ca cfr sau urziceni...
la ue mititelu ma abtin...

leon

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de leon » 23 Sep 2008, 23:57

FreakBoy scrie:cine-i invinuieste pe aia de-au strigat mititelu esti o mizerie inseamna ca e prea detasat de suporterul oltean si ar putea tine oricand cu o echipa ca cfr sau urziceni...
la ue mititelu ma abtin...

iar eu zic sa-ti canti echipa si sa-l lasi pe mititelu sa-si bage banii in echipa
tu te bucuri de victoria de la urziceni datorita lui

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 23 Sep 2008, 23:57

FreakBoy scrie:cine-i invinuieste pe aia de-au strigat mititelu esti o mizerie inseamna ca e prea detasat de suporterul oltean si ar putea tine oricand cu o echipa ca cfr sau urziceni...
la ue mititelu ma abtin...
o: apld
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

leon

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de leon » 24 Sep 2008, 00:13

BluBoy scrie:
FreakBoy scrie:cine-i invinuieste pe aia de-au strigat mititelu esti o mizerie inseamna ca e prea detasat de suporterul oltean si ar putea tine oricand cu o echipa ca cfr sau urziceni...
la ue mititelu ma abtin...
o: apld

apld

bravo

FreakBoy

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 24 Sep 2008, 00:27

uitam toti ca suntem ce suntem datorita suporterilor... nu blondu, nu postasu, noi... toti!
Bine, chiar si voi :)( (ho ba ca glumeam).

Performanta ne-a ridicat acum 20 de ani, ca am ramas e datorita noua... nu ma bucur datorita lui, ma bucur datorita alora de au jucat si de aia ei au fost aplaudati.
El s-a pisat pe noi, noi ne pisam pe el... dupa meci, ca oamenii. :(
P.s. eu nu l-am injurat, dar nici n-am considerat deplasate injuraturile de la final! Sa iasa in fata, sa isi ceara scuze, si sper ca o sa ii fie acceptate...

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Theodorus » 24 Sep 2008, 00:37

FreakBoy scrie:uitam toti ca suntem ce suntem datorita suporterilor... nu blondu, nu postasu, noi... toti!
Bine, chiar si voi :)( (ho ba ca glumeam).

Performanta ne-a ridicat acum 20 de ani, ca am ramas e datorita noua... nu ma bucur datorita lui, ma bucur datorita alora de au jucat si de aia ei au fost aplaudati.
El s-a pisat pe noi, noi ne pisam pe el... dupa meci, ca oamenii. :(
P.s. eu nu l-am injurat, dar nici n-am considerat deplasate injuraturile de la final! Sa iasa in fata, sa isi ceara scuze, si sper ca o sa ii fie acceptate...
NU o sa faca acest gest. daca isi cere iertare pentru tot ce ne-a facut, renunt la facultate si ma inscriu la teologie
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

JustME

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Sep 2008, 02:06

din punctul meu de vedere Mititelu si`a creat singur aceasta problema, cu alte cuvinte si`a facut`o cu mana lui .. pt mine imbucurator este faptul ca echipa joaca, este incurajata de galerie si avem un antrenor bun .. sper ca baietii sa o tina tot asa si poate la finalul campionatului munca lor va fi rasplatita cu o calificare in cupele europene - Doamne ajuta :ruga
FreakBoy scrie: Performanta ne-a ridicat acum 20 de ani, ca am ramas e datorita noua... nu ma bucur datorita lui, ma bucur datorita alora de au jucat si de aia ei au fost aplaudati.
o:

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 24 Sep 2008, 03:26

Se vede de la o posta ca mititelu a intrat in cooperativa si si-a ales sa intre pe la stana! Acum, sa fii cooperator inseamna sa intri in conflict cu suporterii Craiovei. Exista o singura sansa: sa stea capra la berbecali, sa devina cooperator fruntas si atunci toate se rezolva ca prin farmec... :)(

LiviuB

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Sep 2008, 08:19

FreakBoy scrie:cine-i invinuieste pe aia de-au strigat mititelu esti o mizerie inseamna ca e prea detasat de suporterul oltean si ar putea tine oricand cu o echipa ca cfr sau urziceni...
la ue mititelu ma abtin...
da Freak, sa stii ca sunt detasat de suporterul oltean, chiar ma gandeam sa tin de acum in colo cu CFR sau cu Urziceni, nu pot sa ma hotarasc. :o:
Faptul ca nu sunt de acord cu scandarile nu inseamna ca nu tin cu aceasta echipa. Cine ma cunoaste stie foarte bine, nu m-am ferit niciodata sa nu recunosc si sa nu ma mandresc ca tin cu aceasta echipa, nici macar cand ne-a batut Otelul cu 6-0 si am retrogradat in B. Ceea ce imi doresc eu e sa se ignore cele doua parti. Nici mie nu imi place Mititelu, dar pur si simplu nu ma intereseaza ce spune. La fel de bine cum il acuzam (pe buna dreptate) pt ce s-a intamplat in groapa, trebuie sa admitem ca si galeria are multe bube (adevarul e undeva pe la mijloc). De altfel la Urziceni, au scandat impotriva lui doar un grup de maxim 25 de persoane, nu toata lumea, ceea ce inseamna ceva. Apoi, imediat reactia suporterilor Unirii a fost sa-i injure pe acestia! Chiar comentau ca aceia sunt nebuni. Sigur ca ei nu stiu tot ceea ce se intampla, dar si asta e un rezultat ca ei joaca in UEFA si noi ne uitam la televizor.
Ceea ce imi doresc eu e sa fim uniti, numai asa ne vom putea lupta cu celalalte echipe, pt ca vedeti si voi, pe langa cela 3 echipe din Bucuresti, au aparut inca vreo 3 echipe bune, care chiar joaca.

ozzy

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 24 Sep 2008, 09:16

@blue_lions: tu facusi clasamentul ala ca sa pui steaua pe primul loc, cu ditamai avansul... :-D

DoRyN

Napoli: "Am învins Urziceniul, pentru ca erau obosiţi"

Mesaj de DoRyN » 24 Sep 2008, 09:49

Centralul partidei Unirea Urziceni - Universitatea Craiova, Marius Martiş, a ţinut să infirme acuzele patronului Craiovei de dinainte de meci, şi a căzut în extrema cealaltă, defavorizându-i pe ialomiţeni.

„Penalty clar în minutul 77 şi offside inventat de Crângaşu la golul lui Mara din minutul 90. De trei săptămâni ţip că nu vom fi lăsaţi să rămânem pe primul loc”, a tunat Mihai Stoica. Principalul vinovat a fost scos tuşierul Eduard Crângaşu, cel care a semnalizat eronat o poziţie afară din joc în ultimul minut la golgheterul Unirii, fapt confirmat şi de preşedintele CCA, Gheorghe Constantin. „Arbitrii au venit cu lecţia învăţată. Îl felicit pe domnul Mititelu pentru tactica de dinainte de meci. Aşa o să procedăm şi noi înainte de jocul cu Vasluiul. O să ţipăm şi o să punem presiune, pentru că văd că ţine şi oricum zic unii că acolo se întâmplă anumite lucruri”, a erupt şi Dan Petrescu la adresa conducerii Universităţii, pe care a felicitat-o ironic şi în timpul partidei. Unirea Urziceni a pierdut primul meciul acasă din acest campionat, fiind detronată de pe primul loc de victoria Stelei cu Gaz Metan Mediaş.

"Nu ştiu de ce nu este lăsată echipa asta pe primul loc. Ca să ajungă în Europa alte echipe. Suntem printre puţinii care nu s-au făcut de râs în Cupa Uefa şi totuşi suntem trataţi aşa" - Mihai Stoica, manager general Unirea Urziceni.

Imagine

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... oc-3219936

Imagine

Echipa lui Nicolo Napoli a confirmat, prin succesul de luni, pronosticul patronului Adrian Mititelu şi cel al managerului general, Ilie Balaci.

Care a fost secretul victoriei de la Urziceni?
Faptul că am revenit în joc. Începusem slab meciul, am luat gol repede, din păcate tot dintr-o fază fixă, dintr-o neatenţie. Dar băieţii au reacţionat bine după reuşita lui Galamaz, ne-am revenit şi am jucat bine. Cred că am meritat victoria.

A evitat Craiova o criză, prin succesul de luni?
Veneam după două eşecuri consecutive, e adevărat, dar nu se poate vorbi de criză, pentru că şi cu Dinamo, şi cu Timişoara am jucat bine, dar nu am luat niciun punct. Orice meci are istoria lui, dar cred că diferenţa faţă de jocurile cu Dinamo şi cu Timişoara a fost doar de scor, noi având o prestaţie la fel de bună.

V-aţi temut de Unirea? Era pe primul loc…
Eu nu mă tem de nimeni, dar pentru noi era extrem de important să câştigăm, fiindcă am întâlnit o echipă bună, care obţinuse rezultate remarcabile în Giuleşti şi la Hamburg. Cred că jucătorii Urziceniului au fost şi puţin obosiţi, dar sunt bucuros că am profitat de acest lucru şi ne-am impus. Echipa este în creștere, joacă mai bine meci de meci şi mai ales e bine că ne impunem şi în deplasare stilul de joc. S-ar putea spune că suntem pe val.

Ce v-a făcut să mizaţi pe Stoianof, care nu mai marcase niciun gol în Liga I?
Stoianof s-a pregătit bine în ultima perioadă şi era timpul să primească şi el o şansă, sunt mulţumit că i-am oferit-o pentru că evoluat bine şi a marcat golul victoriei.

MM Stoica şi Dan Petrescu au criticat dur arbitrajul...
Arbitrajul a fost unul bun, nu cred că există comploturi, arbitrii sunt şi ei oameni şi pot greşi. Dan Petrescu poate reacţiona cum vrea, nu îmi permit să comentez acest lucru.

2 victorii a obţinut Craiova în cele trei deplasări la Urziceni pe care le-a avut în Liga I, ambele cu 2-1

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ti-3219790

DoRyN

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 24 Sep 2008, 10:41

Echipa site-ului craiova-maxima.ro a fost reprezentata la acest meci. Vedeti mai jos galeria cantand imnul:

[trilulilu-video]bluetitan/3a7f60987e1fdf[/trilulilu-video]

Închis