Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu nou-promovatii lui Lucescu Jr.?

Poll ended at 26 Sep 2008, 21:55

Batem la pas si dam la contestatari peste nas
38
69%
Facem egal si e cam nasoleasca treaba
10
18%
Luam bataie si iese scandal
7
13%
 
Total votes: 55

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Bals_Boy » 28 Sep 2008, 22:23

ady_azzuro scrie:pai vorbesti aiurea, ca nici macar n-aduci argumente la ce am zis. decat arunci cuvinte goale car vor sa para sarcastice, dar nu prea reusesti.
vere eu zic sa o lasi moarta, te cam certi singur pe aici ... cu cat critici mai mult cu atat nu te mai baga nimeni in seama, deja devii penibil.Cat despre argumentele alea care le aduci tu ... esti cam singurul care le vede. Eu te ineleg ca ai ceva cu mititelu si ca echipa nu iti satisface doleantele, dar nici sa critici cand e de apreciat nu e prea corect [r]
Forza STIINTA

iuli

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de iuli » 28 Sep 2008, 22:23

azzuro vb aiurea,cand spui ca-i slab Napoli cand ca a facut echipa sa mearga,hotarasta-te.

JustME

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de JustME » 28 Sep 2008, 22:36

mah da va chitirati pe saracu om :)( pana la urma e parerea lui si a adus niste argumente, eu de ex. nu ii dau dreptate dar totush ii respect parerea .. oricum si voi prea dramatizati deja il vazurati pe Napoli contestat pe stadion si mai stiu eu ce

hua uliilor :lol:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de manex » 28 Sep 2008, 23:14

bine, nici nu i s-a strigat numele lui napoli. :-(
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 28 Sep 2008, 23:53

eu am zis ce-am avut de spus, pentru mine e inchis subiectul asta pana la iarna. Deja o luarati pe campii si exagerati, daca atata ati inteles voi, foarte bine. Daca va place asa de mult Napoli poate ar trebui sa-i strigati mai mult numele pe stadion, nu doar la un meci, sa puneti bannere pe stadion si desene, nu sa va dati mari aici pe forum ca sunteti mari fani napoli. Pe forum toata lumea e viteaza si indrazneata, dar la stadion nu luati nici un fel de atitudine.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de blue_lions » 29 Sep 2008, 03:16

ady_azzuro scrie:eu am zis ce-am avut de spus, pentru mine e inchis subiectul asta pana la iarna. Deja o luarati pe campii si exagerati, daca atata ati inteles voi, foarte bine. Daca va place asa de mult Napoli poate ar trebui sa-i strigati mai mult numele pe stadion, nu doar la un meci, sa puneti bannere pe stadion si desene, nu sa va dati mari aici pe forum ca sunteti mari fani napoli. Pe forum toata lumea e viteaza si indrazneata, dar la stadion nu luati nici un fel de atitudine.
Lumea e multumita de jocul echipei,suntem la 3 pct de locul 4, jucatorii sunt motivati, nu pierdem meciuri pe greseli tactice, a promovat tineri ( fortat dar oricum), le-a dat incredere (Gaman), a transformat complet unii jucatori ( Dananae, Baird, Dilevski), a scapat de acele gunoaie pe care-i numesti jucatori f buni, are bun simt, nu face circ pe banca, nu se vaieta de arbitrii... mai vrei? Acum ca mai greseste o schimbare, gata sa plece in [****] parca ar fi Nostradamus...e si el la inceput ( ca antrenor) si e cam la acelasi nivel cu echipa. Exista un respect reciproc intre el si suporteri si asta e exact ce trebuie, nu mai mult. Sau poate ai vazut bannere si desene cu fata lui Ferguson pe Old Trafford?
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Ovidiu* » 29 Sep 2008, 10:05

Daca pleaca Nicolo s-alege praful.E serios, are (imi place sa cred) un proiect pe termen lung, stie meserie, a gasit un sistem in care jucatorii sunt pusi in valoare, are o relatie foarte buna cu suporterii (sau macar cu marea majoritate :)( ).Era clar ca 4-4-2 folosit de Nea Fane nu le pria jucatorilor nostri.E un sistem ofensiv, cum ne place noua, nu stam cu c u r u l in poarta.Sunt multe de spus la acest subiect, nu m-apuc acum sa le insir.Poate cu un lot mai numeros putin si mai experimentat (si aici nu vorbesc ca cei care sunt acum in echipa n-au experienta, vorbesc de banca de rezerve ca n-ai pe cine sa bagi) ar face mult mai mult.Speram din iarna sa aiba la dispozitie inca cativa jucatori buni (eu inca cred ca se vor aduce, dar daca si asta e gogoasa voi devenii 100% antiMiti, acum sunt la 50% - 50%).Cum spuneam, sunt multe de zis aici dar eu mai am de spus un sigur lucru: MULTUMIM NICOLO !!!
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de LiviuB » 29 Sep 2008, 10:12

pacat! parca nu vrem sa urcam in clasament. Era foarte important sa batem, din pacate sunt puncte care conteaza la sfarsit cand tragi linie. Ma uitam ce noroc au cainii cu danciulescu si cat de mult conteaza un atacant de valoare si experimentat. A avut 2 faze cum atacantii nostri au avut 10 si a dat 2 goluri. Eu zic ca asta ne lipseste. Totusi a gresit si Napoli cu Barbu, sau ca nu-l titularizeaza pe Dina in dauna lui Stoianov, dar se cam intrece masura. Orice antrenor mai face si greseli, dar daca ar fi dupa mine l-as lasa vreo 3 ani pe Napoli. Problema noastra e la lotul de jucatori, ca nu avem rezerve care sa intre sa schimbe un meci. Oricum, sa nu facem o drama, rapidul a patit-o si mai rau. Dar acum suntem obligati sa batem la Pitesti, pt ca eu sunt de parere ca anul asta trebuie neaparat sa tragem la UEFA. Altfel riscam sa ne zbatem in mocirla asta cu scandaluri in care ne scaldam de vreo 13 ani.

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de FreakBoy » 29 Sep 2008, 10:22

ady_azzuro scrie:eu am zis ce-am avut de spus, pentru mine e inchis subiectul asta pana la iarna. Deja o luarati pe campii si exagerati, daca atata ati inteles voi, foarte bine. Daca va place asa de mult Napoli poate ar trebui sa-i strigati mai mult numele pe stadion, nu doar la un meci, sa puneti bannere pe stadion si desene, nu sa va dati mari aici pe forum ca sunteti mari fani napoli. Pe forum toata lumea e viteaza si indrazneata, dar la stadion nu luati nici un fel de atitudine.
exact aia iti zic si eu tie o:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de stuparu_alexandru » 29 Sep 2008, 12:02

cred ca suferiti de sindromul sezoanelor trecute(astia de vorbesc de demiterea lu` napoli),cand jucam cu echipele bune in prima jumatate de sezon,si luam bataie,eram la retrogradare si dadeam afara antrenorul,ca sa vina meciurile cu echipele praf,sa batem tot,sa uitam de dezastrul de la inceput,si incepeam sa ne gandim ca avem valoare de cupe europene.

in sfarsit,avem si noi un sezon programat asa cum trebuie,ca sa vedem adevarata valoare a lotului,si din ce-am vazut pana acum,jucam bine.ne lipseste ce ne-a lipsit de o gramade de vreme incoace,si am crezut ca l-am gasit sezonu` trecut,...un atacant ...sau doi(daca-l judecam si pe Dina dupa forma din sezonu` trecut),si aici ma refer la Costea,care se pare ca s-a imbolnavit de gripa "Dorel Stoica convocat la nationala".

Daca vreti sa ne gandim la toate variantele in legatura cu "de ce l-a jucat pe ala","de ce n-a jucat ala" etc....trebuie sa luati in considerare si terenul de [cenzurat] !!! un teren pe care tehnica,nu prea avea ce sa caute.de aceea s-au bagat jucatori precum stoianof,sau baird,si nu gangioveanu,firtulescu.era nevoie de forta.

Echipa joaca bine,aduce puncte.cred ca uitati faptul ca ,suntem la 2 puncte de locul 4,si inca n-au inceput meciurile foarte accesibile (otopeni,buzau,medias),plus ca ,e un campionat destul de strans,in care daca iti vezi de treaba ta,la cum merg lucrurile,s-ar putea sa ai noroc si la rezultatele celorlalte echipe,si la sfarsitul turului,sa vezi ca stai destul de bine.

eu chiar nu inteleg cum de au aparut discutiile astea despre plecarea lui napoli.... shit shit
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de danutz » 29 Sep 2008, 12:16

Cat de important ar fi sa avem si noi liniste. Ma uitam cum Dorel (care nu a facut un meci prea grozav) se razboia cu spectatorii in timp ce era cu mingea la picior (!), apostrofat ca nu dadea drumul la minge, in conditiile in care aia din atac nu se demarcau neam. Chiar si comentatorii au ramas siderati si au zis ceva de genul: "Aici lumea ii stie pe jucatori si li se adreseaza pe numele mic". Probabil o fi zbierat vreunul "Doreleeee, ne miscam si noi mai cu talent?"

Ca la noi la nimenea...
mereu alaturi de voi

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de blue_titan » 29 Sep 2008, 12:22

danutz scrie:Cat de important ar fi sa avem si noi liniste. Ma uitam cum Dorel (care nu a facut un meci prea grozav) se razboia cu spectatorii in timp ce era cu mingea la picior (!), apostrofat ca nu dadea drumul la minge, in conditiile in care aia din atac nu se demarcau neam. Chiar si comentatorii au ramas siderati si au zis ceva de genul: "Aici lumea ii stie pe jucatori si li se adreseaza pe numele mic". Probabil o fi zbierat vreunul "Doreleeee, ne miscam si noi mai cu talent?"

Ca la noi la nimenea...
meci de meci se cearta cu spectatorii. daca nu stie sa ii ignore...

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de OLD-ULTRAS » 29 Sep 2008, 13:33

multa :-x sclavilor cuplului mititelu+solomon numiti pompos jandarmi care au mai aplicat o corectie suporterilor la acest meci

România – stat miliţienesc
Suporterii Craiovei au fost reţinuţi după meci fără un motiv plauzibil

Suporterii Craiovei au fost reţinuţi după meci fără un motiv plauzibil
Click pe poză, să intre sub lupă!
ULTIMELE TITLURI DIN COTIDIANUL ONLINE
Dezbatere publică la DAJ Craiova
Urmărit general prins pe Aeroportul Băneasa
„Capşa“
Marijean Marinescu s-a întâlnit cu ÎPS Bartolomeu la Bruxelles
Mitrea: O să le dăm pedeliştilor o bătaie soră cu moartea!
Candidaţii PSD Dolj avură parte de o lansare mai cu moţ
Geoană, trimis la Palatul Victoria pe ritmurile piesei „Time to say Goodbye“
Suporterii Craiovei au fost reţinuţi după meci fără un motiv plauzibil
Liga a III-a - seria a 4-a – etapa 7
Cupa Regiunilor: Amatorii olteni sunt în Germania
Cosmin Cojocăreanu
La finalul partidei cu FC Braşov, ultraşii Universităţii de la tribuna a doua au fost încercuiţi de jandarmi şi angajaţi Ardia. Apoi, au fost scoşi pe rând şi pe sus din tribună şi puşi cu faţa la zidul stadionului Extensiv. Apoi au fost aruncaţi drept carne de [cenzurat] în dube.
Noi ne-am dus să-i pozăm. Urmarea? Am fost puşi, la rândul nostru, cu faţa la zid, în ciuda legitimaţiilor pe care le-am fâlfâit prin faţa cămăşilor albastre în timp ce le explicam că ţine de meseria noastră să informăm ce se întâmplă. Dar e doar un amănunt. Într-un târziu, după ce ne-au fost trecute CNP-urile de infractori în catalogul jandarmeriei, ni s-a zis să plecăm. Suna ca şi cum ni s-ar fi făcut un favor. Aşa că am rămas şi putem să vă povestim, pe scurt, ce s-a mai întâmplat.
Suporterii „infractori“ reţinuţi odată cu noi au fost duşi la dubă...cu destinaţia Secţia 2, din ce se zvonea. Între timp s-a aruncat cu pietre spre jandarmi. Aceştia s-au mobilizat exemplar, mai ales că recent Gruparea Mobilă a aniversat 10 ani de existenţă. Şi după un urlet: „Ne-au spart geamu’“ au luat-o la goană şi au prins vreo trei-patru copii de 13-14 ani, care probabil alergaseră mai încet decât restul, şi i-au suit în dubă. Numărul [cenzurat] de la secţie nu-l ştim.
De ce au fost reţinuţi fanii? Singurul motiv care poate fi invocat de jandarmi e că au scandat împotriva patronului Universităţii. Adică au spus: „Mititelu eşti o mizerie“, scandare care, de altfel, s-a auzit mult mai puternic de la peluză. Potrivit articolului 20, litera m din legea lui mitică, spectatorilor le este interzis „să săvârsească fapte, acte sau gesturi obscene, să profereze ori să scandeze injurii, cuvinte sau expresii jignitoare ori vulgare, precum si ameninţări cu acte de violentă împotriva celorlalţi spectatori, oficiali, jucători sau a bunurilor acestora“. Ok, suntem de acord, dar la finalul partidei, aproape tot stadionul a strigat „Tudor, ţărane, să-ţi dăm la ****“, apreciind că echipa lui Mititelu a fost furată de arbitri. Practic, 99% din persoanele prezente la meci trebuiau băgate în dube.
În plus, măreaţa lege numărul 4 nu a fost încălcată doar de suporteri, ci şi de jandarmi, care au stat tot meciul în ceafa suporterilor. Iar ei, potrivit legii lui dragomir pe care o respectă, nu au voie să fie pe stadion.
Ca un amănunt, un suporter al Universităţii se află în acest moment internat la Spitalul 1, după ce a suferit o minoră fractură de piramidă nazală în urma unei intervenţii a unui angajat Ardia.
Cât despre meci, Universitatea a terminat 0-0 cu FC Braşov, după o prestaţie identică cu, scuzaţi cacofonia voită, caracterizarea patronului de către ultraşi.

Marţi seară, numai pe http://www.lupamea.ro, o captură video incendiară cu meciul dintre jandarmi şi cetăţenii României pe care trebuie să-i protejeze, de după meciul de fotbal (să fim mărinimoşi), dintre echipa lui Mititelu şi FC Braşov.
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de manex » 29 Sep 2008, 17:31

modificat de JustMe, motivul: Off Topic
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 30 Sep 2008, 00:08

FreakBoy scrie:
ady_azzuro scrie:eu am zis ce-am avut de spus, pentru mine e inchis subiectul asta pana la iarna. Deja o luarati pe campii si exagerati, daca atata ati inteles voi, foarte bine. Daca va place asa de mult Napoli poate ar trebui sa-i strigati mai mult numele pe stadion, nu doar la un meci, sa puneti bannere pe stadion si desene, nu sa va dati mari aici pe forum ca sunteti mari fani napoli. Pe forum toata lumea e viteaza si indrazneata, dar la stadion nu luati nici un fel de atitudine.
exact aia iti zic si eu tie o:
eu nu mai calc prea curand pe un stadion din romania si nici daca eram in tara nu mai calcam dupa ce s-a intamplat la dinamo. nu mai are rost. pentru mine e greu sa protestez impotriva lui napoli chiar daca eram pe stadion, pentru ca in primul rand nu-i cer demisia si nici n-as vrea sa protestez in acest moment. In schimb, voi sunteti foarte multi care il sustineti si ziceti ca avem un antrenor potrivit, dar nu ii arati asta pe stadion, nu sunteti alaturi de el in nici un fel.

Închis