Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu nou-promovatii lui Lucescu Jr.?

Poll ended at 26 Sep 2008, 21:55

Batem la pas si dam la contestatari peste nas
38
69%
Facem egal si e cam nasoleasca treaba
10
18%
Luam bataie si iese scandal
7
13%
 
Total votes: 55

iuli

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de iuli » 28 Sep 2008, 14:35

daca nu avea Stelea reflexul ala,acum citeam 30 pagini de laude,mi-e lehamite..
Daca si Napoli e antrenor slab....

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Copacul » 28 Sep 2008, 15:09

Prefer sa mai pierdem puncte (pe bune sau nedrept) dar echipa sa joace. Asta inseamna ca avem viitor. Un meci precum cel de ieri se poate decide dintr-un siret mai bine sau mai rau legat. Daca dadea Baird sau bulgaru la faza aia era bucurie mare, daca o nimerea Zaharia la una din cele 3-4 ocazii clare pe care le-a avut era doliu. In esenta insa jocul ar fi fost la fel. Asta e fotbalul, ma duc ca la un spectacol si, cu toate ca am zeci de ani de experienta pe stadioane, pot emite pareri dar nu pot judeca oamenii la modul alb sau negru doar dupa niste aparente. Aici ma refer si la jucatori si la cei care ii conduc. Daca sunt acolo probabil ca sunt mai buni ca noi in ceea ce fac.
C O P A C U LImagine

leon

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de leon » 28 Sep 2008, 15:37

stuparu_alexandru scrie:ba sa-mi bag ****-n ei de copiii ! eu nu mai suport peluza aia ! dupa meciul cu otelul cand era sa bat vreo 2-3 ca tipau la mine "canta ba canta !",desi eu cu cei 2 prieteni ai mei acopeream toata brigada lor,ieri la meci,inca o patanie ,datorita inca unui copil,care nu stiu daca e membru south guard sau nu.
vine ala beat la stadion,il injura pe prietenu` asta al meu,care-l lasa in prima faza,iar dupa inca 5 minute,se intoarce si-l inujuar iar,moment in care amicul meu,se duce la el.dupa ce ca scapa nebatut panarama aia alcoolizata,tot el face pe smecherul,incercand sa ajunga la amicul meu,care era calmat de niste baieti din south guard,care-l recunoscusera.acum ajung la partea cea mai interesanta....in grupu` astora,era unu de umbla prin acelasi bar prin care mai umblam si noi,si aseara,auzim ca au venit in baru` asta al nostru,in cautarea prietenului asta al meu. ia spuneti voi daca asta nu e cea mai tare faza pe care ati auzit-o ! deci....un copil terminat,ajunge sa faca figuri de genul asta in urma unui meci,in care tot el a scapat nebatut,desi trebuia.FENOMENAL !!!

acum...de ce am boldit mai sus....nu stiu daca mai sunt oameni pe aici de parere cu mine,dar am impresia ca...s-au cam schimbat generatiile prin peluza pe acolo,si multi dintre copiii astia(ca sa mor eu daca n-au 14-15-16 ani ! nu sunt eu marele om in varsta,da` las-o-n **** mea ! ) nu mai au repspect pentru suporterii cu state mai vechi.si acum nu ma refer la mine,desi sunt convins ca am fost la mai multe meciuri ca ei,dar baiatu` asta al meu,a facut parte dintr-o brigada,si lumea mai veche il cunoaste(asa cum am si zis),spre deosebire de cacatii astia de copiii,care au in cap numai scandal si figuri !!! impreisa mea generala era ca ,te duci la stadion la 12 ani,stai pe randurile de sus...pe masura ce cresti si participi la mai multe meciuri,incepi sa cobori inspre gard,ca pana la urma,sa te faci membru de brigada,sa meriti sa locu` ala cat mai aproape de gard.da` vad ca terminatii astia de copiii cu impresii de ultrasi,nu mai au respect pentru nimic sa mor eu !!
ba nu mai suport !!! si daca le dai vreo doua in gura la stadion,tot tu pierzi,ca iei interdictie si amenda.deci ce ramane de facut ??? ori alegi sa te duci in alta parte,la tribune,ori alegi sa te duci tot la peluza,dar,acolo s-ar putea sa te recunoasca copiii,si sa vina la tine sa te bata shit ,asta dupa ce si-au pus niste pietre in buzunare sa nu-i sufle vantul.

ps : ca sa nu fie vreo confuzie,tot mesajul se adreseaza numai panaramei aleia.n-are legatura cu brigada south guard sau alt om

tensiunea pubertatii

eu am renuntat de mult sa mai calc pe la peluze
incredibil ce se intampla
suporterii care mai au habar de cum se sustine o echipa de fotbal o fac cu sufletu' si nu piatra
gradinita din peluza tre sa invete ca ultras nu inseamna piatra si cearceafuri cu injuraturi... ci sa canti echipa indiferent vremuri

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de manex » 28 Sep 2008, 19:17

voi ati vazut conferinta de presa? a spus o chestie desteapta napoli: trebuie sa vada toti jucatorii la lucru, sa stie ce face din iarna. si are dreptate. nu trebuie sa stie pe ce jucatori se poate baza, ce post trebuie acoperit? daca barbu, jucator pentru care a fost criticat, s-ar fi dovedit un super jucator pe postul respectiv? daca ar fi avut norocul pe care l-a avut gaman? se poate sa fie bun pe postul respectiv, se poate sa fie un esec. insa la iarna trebuie sa stie ce jucatori sa ceara. de fapt....nici macar nu mai are rost. daca era o infringere....mama, mama ce era pe aici.
ps> ca orice antrenor aflat la inceput poate face greseli. daca nu ar face greseala s-ar fi numit, probabil, fergusson, sau mourinho.
Am zis!!

iuli

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de iuli » 28 Sep 2008, 19:39

mie mi-a placut Barbu.cred ca are valoare de prima liga

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de LUTU » 28 Sep 2008, 19:46

daca pana acum un an sau doi suporterii erau ca prestatie peste prestatia echipei, acum e cam invers
tre sa ne dea de gandit
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Vraciul » 28 Sep 2008, 19:55

Copacul scrie:Ba azzuro credeam ca ai mai multa minte dar vad ca insisti sa ma convingi de contrariu. Ba sa plece Mititelu, ba sa plece Napoli , ba sa plece samantarii din tribuna. Nu te bagi tu ma sa iei echipa, oi fi pus si tu de o parte vreo sonda pe unde ai umblat deci bani o sa fie, la antrenorat vad ca esti al mai tare (poate doar Lucescu al batran sa-ti puna probleme), cu galeria o rezolvi tu cumva. Esti alesul, eu zic sa te grabesti

Sunt de aceiasi parere cu tine...azzuro esti penibil baiatule......si cei care-l criticati pe Napoli....ce pana mea aveti mah????Iar vreit sa tremuram prin ultimel etape sa face calcule ca sa nu retrgradam.....?!?!?!?!

De la Alesanco incoace noi nu am mai jucat un fotbal asa de bun si spectaculos.....Normal ca am vrea sa castigam toate meciurile...dar nu se poate.....asta e...omu isi face meseria cu ce are...

Sa-mi bag pl..suntem de [cenzurat] ...cei mai de [cenzurat] oameni daca am ajuns sa cerem demisia antrenorului care ne-a facut sa SPERAM.....daca cumva se striga demisia pe stadion imi bag [cenzurat] il el fotbal si in toti aia care striga.....
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de nr.zece » 28 Sep 2008, 21:14

bine ma
avem cei mai tari jucatori
cel mai tare patron
cel mai tare stadion
si suntem rasul ligii
si inca ceva patronul vostru e ala de va bate si va da amenzi ca la prosti
bine va face
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 28 Sep 2008, 21:26

Copacul scrie:Ba azzuro credeam ca ai mai multa minte dar vad ca insisti sa ma convingi de contrariu. Ba sa plece Mititelu, ba sa plece Napoli , ba sa plece samantarii din tribuna. Nu te bagi tu ma sa iei echipa, oi fi pus si tu de o parte vreo sonda pe unde ai umblat deci bani o sa fie, la antrenorat vad ca esti al mai tare (poate doar Lucescu al batran sa-ti puna probleme), cu galeria o rezolvi tu cumva. Esti alesul, eu zic sa te grabesti
cred ca nu sti sa citesti. N-am zis sa plece napoli acum. am zis sa plece atunci cand nu vom avea nici o sansa la uefa. Daca la iarna vom fi tot in aceiasi mocirla din ultimii 15 ani, adica peste echipele de la retrogradare, atunci trebuie sa lase altul. Daca la vara, tot nu ne calificam in uefa, desi echipele romanesti au 'n' locuri pentru cupele europene, atunci ceva nu e normal cu acest antrenor. Am spus ca are lacunele lui, dar are si merite pentru ca a facut echipa sa mearga, dar asta nu ma face sa-mi schimb parerea despre el, pentru mine este un antrenor moale, care n-are mana de fier, iar la Craiova trebuie sa ai caracter ca sa faci performanta. Cand nu va convine o parere sariti repede, mai bine faceti-va forum separat cu mititelu si napoli si pupati-i cat vreti daca nu va convin parerile contra.
john100 scrie: Sunt de aceiasi parere cu tine...azzuro esti penibil baiatule......si cei care-l criticati pe Napoli....ce pana mea aveti mah????Iar vreit sa tremuram prin ultimel etape sa face calcule ca sa nu retrgradam.....?!?!?!?!

De la Alesanco incoace noi nu am mai jucat un fotbal asa de bun si spectaculos.....Normal ca am vrea sa castigam toate meciurile...dar nu se poate.....asta e...omu isi face meseria cu ce are...

Sa-mi bag pl..suntem de [cenzurat] ...cei mai de [cenzurat] oameni daca am ajuns sa cerem demisia antrenorului care ne-a facut sa SPERAM.....daca cumva se striga demisia pe stadion imi bag [cenzurat] il el fotbal si in toti aia care striga.....
l-am criticat pentru ca am avut motive intemeiate. E o greseala sa-l bagi pe stoianof, e o greseala sa faci 3 schimbari la pauza, e o greseala sa ai lotul asa subtire, neavand niciun cuvant de spus la indepartarea unor jucatori importanti, e o greseala ce a facut la meciul cu dinamo 4-4, a mai gresit si cu poli acum cand trebuia sa ne retragem la 1-0. Cum poti sa spui ca napoli e perfect? Nu i-am criticat niciodata meritele ca ne-a adus pana aici, ba din contra l-am laudat si i-am strigat numele pe stadion. Dar toate au o limita si cred ca pana acum ne-a ajutat, dar din pacate nu pare sa ne ajute sa ne luptam cu granzii campionatului. Sper sa ma faca sa-mi schimb parerea din iarna si sa fim acolo sus, sa batem macar steaua sau rapid si atunci are tot respectul meu.
Nu i-a cerut ba 'penibilule' ca sa te citez, nimeni demisia lui napoli, vezi cum te agiti degeaba, daca citeai mai bine mesajele mele intelegeai, dar nivelul tau de intelegere se pare ca e foarte redus. Eu am criticat cateva decizii care le-a luat antrenorul. Au spus-o mai multi ca a gresit in anumite momente, iar eu le-am pus cap la cap si le-am pus intr-un mesaj si de aia a aparut mai dur. Nu o sa strige nimeni demisia pe stadion pentru ca echipa joaca fotbal si toata lumea e multimita, dar napoli trebuie sa se schimbe pentru a ajunge un antrenor mare. O mare parte din vina o are mititelu, dar asta e alta poveste.
Last edited by ady_azzuro on 28 Sep 2008, 21:30, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de alex.p » 28 Sep 2008, 21:28

ady_azzuro scrie: Daca la iarna vom fi tot in aceiasi mocirla din ultimii 15 ani, adica peste echipele de la retrogradare, atunci trebuie sa lase altul.
Suntem la 2 puncte de locul 4. Nu stam asa rau.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 28 Sep 2008, 21:32

alex.p scrie:
ady_azzuro scrie: Daca la iarna vom fi tot in aceiasi mocirla din ultimii 15 ani, adica peste echipele de la retrogradare, atunci trebuie sa lase altul.
Suntem la 2 puncte de locul 4. Nu stam asa rau.
la sfarsitul turului zic. acum nu e relevant. Urmeaza 5 etape cu echipe foarte slabe (arges, pandurii, gazu, otopeni, buzau) in care ar trebui sa avem maximum de puncte. Dupa aia vin meciurile cu steaua si rapid in care trebuie sa aratam ca ne-am maturizat.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de alex.p » 28 Sep 2008, 21:42

Si Vaslui in ultima etapa, o echipa grea.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Copacul » 28 Sep 2008, 21:43

ady_azzuro scrie:Cand nu va convine o parere sariti repede, mai bine faceti-va forum separat cu mititelu si napoli si pupati-i cat vreti daca nu va convin parerile contra.

Nu cred ca m-ai vazut sa-mi dau cu parerea etapa de etapa, una calda una rece cum e trendul pe-aici. Un pic de echilibru nu strica. Nu am criticat niciodata parerile argumentate (pro sau contra nu stiu cui) ci doar placerea unora de a vorbi aiurea, fara logica, din 3 in 3 ore.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 28 Sep 2008, 21:47

pai vorbesti aiurea, ca nici macar n-aduci argumente la ce am zis. decat arunci cuvinte goale car vor sa para sarcastice, dar nu prea reusesti.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Cl4udiu » 28 Sep 2008, 22:15

ady sa fim seriosi , nici daca vine mourinho nu face nimic daca nu are jucatori ....

un antrenor sa faca performanta trebuie sa stea 2-3 ani .... dar noi am fost invatati ca antrenorii sa plece imediat si probabil de asta ne intrebam ce cauta pe aici

Junade Ramos a facut 2 pct in 6 meciuri si nu l-a dat nimeni afara ...

deocamdata avem echipa de 7-10 , dar avem jucatori care pot creste in continuare si cine stie poate la finalul campionatului o sa fim pe o pozitie de uefa

la vaslui s-a investit foarte mult si au 2 pct mai mult , rapid a bagat multe milioane de euro in transferuri si are acelasi nr de pct , acum sunt condusi cu 2-1 acasa de arges ....

asa ca hai sa ne vedem lungul nasului , nu avem noi cea mai buna echipa din tara si napoli e cel mai slab antrenor .... daca nu era el NU MAI SPERAI TU ACUM LA UEFA !!! ... hai sa ne aducem aminte cum jucam inainte sa vina el

acum suntem o echipa de temut .... am dominat cfr , dinamo , am batut liderul urziceni care invinsese in 6 meciuri consecutive (meciuri in deplasare) .... datorita lui TOATE echipele din romania se tem de noi
Imagine

Închis