FC Arges - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte le luam vineri ţuicarilor de la Piteşti?

Poll ended at 03 Oct 2008, 23:39

Trei,că vorba aia : frate frate,da' brânza e pe bani
29
56%
Le impărţim frăţeşte
13
25%
Le lăsăm lor toate că-s mai amărâţi...:)
10
19%
 
Total votes: 52

iuli

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Oct 2008, 21:19

nu mai pot de nervi,mm bogaciu-sugaciu...
Dorel excelent azi,la fel Costea si Dilevski.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 03 Oct 2008, 21:20

Mircea ia 2 etape, n-a facu ceva foarte grav ca nu l-a accidentat pe voiculet. Trebuie sa apare la meciurile cu rapid si steaua.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 03 Oct 2008, 21:20

Dilevski si Baird au luptat mult azi si io zic ca au contat in jocul echipei. apld
STIINTA SUNTEM NOI !

FreakBoy

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 03 Oct 2008, 21:21

Perspico scrie:
FreakBoy scrie:haide ba, aia cu blatu, bagami-as ****-n previziunile voastre!
De parca tu erai convins ca o sa se joace pe bune... :)-
nu prea ne cunoastem...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 03 Oct 2008, 21:21

e bine urmatoarele 4 meciuri sunt usoare si teoretic ar trebui sa nu-i simtim lipsa lui bornescu

e a 2 a oara cand multi isi iau teapa .... pai nu le-am dat meciul cand erau intr-o situatie foarte grea si trebuiau sa scape de retrogradare , asa ca nu vad de ce trebuia sa dam meciul acum
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 03 Oct 2008, 21:21

Eu eram 100% sigur ca se joaca pe teren, la fel ca si acum 2 ani.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 03 Oct 2008, 21:25

Bai nene dar noi suntem fii ploii ? Ne-a facut ala varza , 11m si toate cele . Astazi Argesul era de batut si o puteam face 11 contra 11 . Au un singur jucator in persoana lui Tames care a fost azi poate cel mai bun jucator , restu sunt 0 fara el . Pacat alte 2p risipite . Cu Pandurii avem o singura varianta .. 3p . Spre sa apara Dina , Baird m-a disperat astazi . Gangioveanu am vazut ca a iesit accidentat spre sa nu fie ceva grav ..

Si-a revenit Costea apld . A fost foarte bun astazi si spuneam asta chiar daca nu marca . Dorel si Uby apld
Imagine

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 03 Oct 2008, 21:38

n-am citit primele pagini, dar ma mir sa aud ca unii v-ati gindit la blat :o a fost 1-1 cind egalul nu ajuta pe nimeni si aranjau acum dupa 8 etape?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 03 Oct 2008, 21:42

sa nu uit...mi-a placut azi cum s-a auzit galeria..de data asta, jos palaria! o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 03 Oct 2008, 21:46

Incredibil... daca ce spune Miti la GSPtv e adevarat, ma pis pe el de fotbal...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 03 Oct 2008, 21:51

ce zisa ma asta la GSPTV?

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 03 Oct 2008, 21:56

ba vere eu nu stiu ce vazurati voi da mie nu-mi placu modul in care jucaram astazi. neatenti in aparare, lenti la mijloc si cand ajungea mingea in sfarsit in atac, astia o intorceau inapoi spre mijloc. nu-mi place faptul ca nu mai avem actiuni cu suturi la poarta. nu mai atacam ca la inceputuri. ori sunt astia obositi ori se intampla ceva. ca prea e mare diferenta de atitudine
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 03 Oct 2008, 22:03

Ruben Navarro scrie:ce zisa ma asta la GSPTV?
Ca un arbitru din Liga 1, i-ar fi transmis inainte de meci ca o sa fie " executat" la Pitesti, la comanda lui Kassai care a fost f enervat de declaratiile sale cu Urziceni, la adresa lui Martis. Si cica are si probe.... Dupa a mai zis alte abureli ca se duce la Mircea Sandu, la FIFA, la ONU etc...oricum si aia doi de la GSP au zis ca trebuia rosu' direct la cel care a intrat la Bornescu.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 685
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 03 Oct 2008, 22:05

Bun rezultatul, slab, foarte slab jocul nostru.
Multe momente de reverie, lipsa de concentrare, lipsa prospetimii fizice. Jucatorii incearca, lupta dar nu pot inca sa interpreteze corect stilul de echipa mare pe care il cere Napoli. El vrea ca echipa sa joace la fel acasa sau in deplasare, sa-si impuna jocul, sa preseze in permanenta. Reusim asta cam 20 -30 de minute pe meci deocamdata. Restul sunt actiuni la intamplare, pase gresite, joc haotic. Ceea ce imi place la Napoli e ca nu renunta deloc. Nu schimba stilul dupa jucatori ci incearca sa-i faca sa progreseze. Gandeste pe termen lung.

1.Bornescu a dat dovada de lipsa de maturitate azi. Un portar destept se tira cinci minute pe jos si ala de la Arges lua rosu direct.
2.De Baird ce sa spun. Sa-i ia Napoli un sac de box si sa-l puna sa dea 50 de lovituri la incalzire. Poate asa se mai calmeaza.
3. Parca n-ar fi rau sa-l avem pe Tames vreo doi ani pe la noi. Ne-ar mai ordona un pic jocul la mijloc si chiar nu avem un coordonator de joc adevarat.
Hai ca poate il convingem pe fratele Penescu... :-)

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 03 Oct 2008, 22:06

daca e adevarat sa faca ceva .... asa degeaba da el declaratii pentru ca in 2 zile se uita tot
Imagine

Închis