FC Arges - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte le luam vineri ţuicarilor de la Piteşti?

Poll ended at 03 Oct 2008, 23:39

Trei,că vorba aia : frate frate,da' brânza e pe bani
29
56%
Le impărţim frăţeşte
13
25%
Le lăsăm lor toate că-s mai amărâţi...:)
10
19%
 
Total votes: 52

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 03 Oct 2008, 22:10

Cl4udiu scrie:daca e adevarat sa faca ceva .... asa degeaba da el declaratii pentru ca in 2 zile se uita tot
Or sa-l sanctioneze tot pe el ca calomniaza :o:
Nu e el prostu de serviciu?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 03 Oct 2008, 22:16

cam asa ceva.din pacate :( :mad:

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 03 Oct 2008, 22:19

Nea Marin scrie:
Cl4udiu scrie:daca e adevarat sa faca ceva .... asa degeaba da el declaratii pentru ca in 2 zile se uita tot
Or sa-l sanctioneze tot pe el ca calomniaza :o:
Nu e el prostu de serviciu?
pai sa taca din gura si sa faca memorii pe la uefa si fifa daca este el asa sigur ... ca doar nu-l sanctioneaza nimeni daca se duce pe acolo o:

asa sunt doar niste vorbe in vant .... asa cum nimeni nu mai da 2 lei pe ce zice petrescu si mm ... astia au meci de meci cate 2-3 penalty-uri :(
Imagine

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 03 Oct 2008, 22:23

La faza penaltyului faultul a fost comis pe linia careului- deci e discutabil.
La Bornescu rosu curat, la fel trebuia sa primeasca si Lobont cand Michel a fost eliminat.
La faza respectiva trb sa primeasca rosu si Voiculet.
Arbitru a luat decizii tampite, cred ca o eliminare a lui Bornescu si Voiculet nu incita atata spiritele.
Baird eliminat gratuit - probabil a scuipat.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 03 Oct 2008, 22:31

E bine ca am luat un punct totusi, pentru astea 6 meciuri " usoare" am calculat 4 victorii si doua egaluri. Chestia e ca acum Pandurii o sa fie foarte greu de batut iar Gaz Metan nu au pierdut pe teren propiu inca...

Alt punct positiv este evolutia lui Costea care se pare ca este in revenire de forma si sper ca o inceapa sa dea si goluri ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 03 Oct 2008, 22:52

caesar scrie:La faza penaltyului faultul a fost comis pe linia careului- deci e discutabil.
La Bornescu rosu curat, la fel trebuia sa primeasca si Lobont cand Michel a fost eliminat.
La faza respectiva trb sa primeasca rosu si Voiculet.
Arbitru a luat decizii tampite, cred ca o eliminare a lui Bornescu si Voiculet nu incita atata spiritele.
Baird eliminat gratuit - probabil a scuipat.
Faultul lui Gaman a fost in afara careului, m-am uitat atent la reluare. Poza ta deruteaza, depinde cand a fost facuta.
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Oct 2008, 23:07

si acum nu mai pot de nervi desi au trecut aproape 2 ore de cand s-a terminat. Asta a furat pe fata, nu stia ce sa mai faca, o rusine de arbitraj. Tre sa recunoastem ca nu am avut o prestatie prea buna, nu ne concretizam superioritatea, pt ca am fost clar peste argeseni. Totusi aveam senzatia pana la eliminare ca le mai dadeam un gol.
PS - sa nu trecem cu vederea gestul frumos de a se duce la mormantul lui Dobrin.
PS2 - fratilor, nu va mai grabiti sa mai dati "pronosticuri" inainte de meci, va faceti singuri de rusine.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 03 Oct 2008, 23:13

Se pare ca aveti dreptate, faultul s-a petrecut in afara careului, atacantul Argesului a fost viclean si a cazut cand a vrut el.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 03 Oct 2008, 23:13

inima de leu scrie:Bun rezultatul, slab, foarte slab jocul nostru.

1.Bornescu a dat dovada de lipsa de maturitate azi. Un portar destept se tira cinci minute pe jos si ala de la Arges lua rosu direct.
2.De Baird ce sa spun. Sa-i ia Napoli un sac de box si sa-l puna sa dea 50 de lovituri la incalzire. Poate asa se mai calmeaza.
Si u ai "inima de leu" ?

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 03 Oct 2008, 23:16

La faza atacului lui Voiculet acesta intinde piciorul spre mana lui Bornescu, eu zic ca merita Rosu.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 03 Oct 2008, 23:22

E usor sa zici de pe margine ca ala trebuia sa se abtina,ala trebuia "sa fie destept"...In teren e altfel,iar Mircea are un caracter vulcanic si direct,greu sa fi facut el teatru de genul asta.Pacat ca ia pauza exact in momentul cand era mai in forma.Sper sa nu ia decat o etapa.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 03 Oct 2008, 23:45

Ruben Navarro scrie:E usor sa zici de pe margine ca ala trebuia sa se abtina,ala trebuia "sa fie destept"...In teren e altfel,iar Mircea are un caracter vulcanic si direct,greu sa fi facut el teatru de genul asta.Pacat ca ia pauza exact in momentul cand era mai in forma.Sper sa nu ia decat o etapa.
Isi dadu seama imediat de greseala, da prea tarziu. Nu zic sa fi jucat teatru da macar sa se fi abtinut. Ma rog dificil, el intra cam la sacrificiu ( de apreciat chestia asta, altu mai fara suflet s-ar fi protejat evitand contactul) si nesimtitul ala de la pitesti putea sa-l fereasca.
Vorba ta pacat ca era in forma.
Da sa-l vedem pe "micutul" Lung care sper sa apere cel putin la fel de bine ca sezonul trecut.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 04 Oct 2008, 00:02

Livius scrie:si acum nu mai pot de nervi desi au trecut aproape 2 ore de cand s-a terminat. Asta a furat pe fata, nu stia ce sa mai faca, o rusine de arbitraj. Tre sa recunoastem ca nu am avut o prestatie prea buna, nu ne concretizam superioritatea, pt ca am fost clar peste argeseni. Totusi aveam senzatia pana la eliminare ca le mai dadeam un gol.
PS - sa nu trecem cu vederea gestul frumos de a se duce la mormantul lui Dobrin.
PS2 - fratilor, nu va mai grabiti sa mai dati "pronosticuri" inainte de meci, va faceti singuri de rusine.

apld apld apld
Acum nu mai vine nimeni sa zica despre conducere ca au facut un gest frumos, au trecut 10 etape deci 5 echipe au jucat la Pitesti si nu am mai auzit sa fi facut si altii acest gest o:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Oct 2008, 00:40

ma uit la faze si nu imi vine sa cred cit ne-a furat arbitrul. din peluza aia nu s-a vazut ca nu a fost 11 metri....nu s-au vazut faulturile dure....si cind ma gindesc ca am zis ca arbitrajul a fost ok.....imi retrag cuvinetele.
despre deplasare....o deplasare linistita, fara incidente, jandarmi extrem de politicosi.
cred ca daca nu erau elimi ucv narile alea ii batem azi.
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC Arges - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 04 Oct 2008, 00:45

cati suporteri au fost in trivale?

Închis