Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Pandurii ?

Poll ended at 18 Oct 2008, 13:04

Ii batem
41
75%
Doar egal
6
11%
Luam bataie
8
15%
 
Total votes: 55

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de mancini » 20 Oct 2008, 12:44

victorie,3 puncte si visam.astept certitudinea la medias cu inca o victorie si saltul catre fruntea clasamentului.Le-a disparut dusmanilor si prapaditilor incurajarea catre noi "b" ul!Devenim o forta .Asa cum am fost si trebuie sa fim.
Am o saptamana linistita si nevasta mea le multumeste jucatorilor craioveni.
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de blue_titan » 20 Oct 2008, 12:49

Trebuie sa batem la Medias, pentru a urca sus. Baietii au invatat din gresela cu Timisoara. Nu are rost sa mai facem calcule, daca aveam 3 puncte de la Timisoara si de la Brasov...

Dar privim inainte si la cat mai multe puncte! Puteam juca sus in acest campionat. Trebuie sa speculam participarile stelei si a clujului in champion league, nelinistea de la dinamo si rapid.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 20 Oct 2008, 13:43

Noi trebuie sa ne facem in primul rand jocul si sa castigam cat mai multe puncte.Abia apoi sa ne bucuram de pasii gresiti si forma slaba arata de sdr-isti.
Pana acum am avut un tur bun, echilibrat.Baietii au invatat din catastrofele din sezoanele trecute si din corectia data de Timisoara.Sa speram ca vom avea anul asta un retur macar la fel de bun ca ultimele doua si-o sa se **** toti pe ei de frica cand vor auzi de Stiinta.Prea multi ani la rand s-a venit in Banie pentru a se lua puncte.E timpul ca cei care joaca impotriva noastra sa aiba gandul ca e enorm si un punct smuls Stiintei.

Hai Craiova...Sunt tare mandru de baieti. ucv ucv

Imagine

Geniala poza asta. apld apld
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Oct 2008, 14:47

a fost o faza tare la pauza,inainte sa inceapa repriza a doua,cand a intrat Cirtu pe teren,si astia de la tribuna I,pe partea stanga,ii strigau lu`Cirtu, sa nu mai fie trist si sa se bucure ca bate Craiova,moment in care Cirtu,"suparat" fiind,se intoarce la noi si rade,ca dupa aia sa bage capul in pamant si sa se face iar "suparat" :laughing: :laughing: geniala

la fel si Irimescu :laughing: :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de blondu » 20 Oct 2008, 19:52

stuparu_alexandru scrie:a fost o faza tare la pauza,inainte sa inceapa repriza a doua,cand a intrat Cirtu pe teren,si astia de la tribuna I,pe partea stanga,ii strigau lu`Cirtu, sa nu mai fie trist si sa se bucure ca bate Craiova,moment in care Cirtu,"suparat" fiind,se intoarce la noi si rade,ca dupa aia sa bage capul in pamant si sa se face iar "suparat" :laughing: :laughing: geniala

la fel si Irimescu :laughing: :laughing:
irimescu se cam clatina.creca luase ceva inainte.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Nea Marin » 21 Oct 2008, 01:16

Blat.
:)( :laughing: :lol: :)) :mincinos :)- apld :-D o: :-) :up:
shit ucv usteag steagucv
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de ady_azzuro » 21 Oct 2008, 03:17

Nea Marin scrie:Blat.
:)( :laughing: :lol: :)) :mincinos :)- apld :-D o: :-) :up:
shit ucv usteag steagucv
chiar ca amuzant. :up:

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de blue_lions » 21 Oct 2008, 05:47

ov1d3llu scrie:Da asa este, ma bucur si eu nespus ca lumea incepe sa ia atitudine.Ori vin sa incurajeze echipa, ori numai vin deloc.Trebuie sa stie ca atunci cand incep cu astfel de comportament exista cineva in tribuna dispus sa le inchida gura intr-un fel sau altul.
Dupa ce Florin s-a intors cu fata spre teren, dialogul a fost cam asa:
" - Nu-l mai injura domne, ce tot injuri?
- Ce baaaa, pierde el mingea, il injur cat vreau !!
- Ce vrei ba, dadu gol, alerga, muncii ce vrei de la el? Lasa-l in pace si nu mai injura !!!
- Imi bag **** in el, ce e vedeta?
- Ia pleaca ba tu acasa daca vi sa injuri si nu sti sa incurajezi echipa si jucatorii, lasa-l in pace pe Florin... (moment in care toti cei de acolo i-am cerut sa plece pe un ton nu tocmai prietenesc)..."

Eu am fost impresionat de modul in care "problema" a fost rezolvata si de atitudinea oamenilor si ,cum spuneam, mai ales de modul in care ne-am ridicat toti si l-am aplaudat si incurajat pe Costea.I-am captat atentia pentru ca se uita la noi cand il aplaudam, sunt sigur ca nu l-a auzit pe derbedeul ala.Se auzea: "Bravo Florine", "hai Flroine, bravoo, asa tata asa se joaca", "multumim Florin" aplauze si iar aplauze.A fost fantastic. apld apld apld

deci Perspico a vazut finalul meciului la tv?? :laughing: :laughing:
glumesc, poate asa il mai provoc si posteaza si el la o victorie :)(
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de wb_lion » 21 Oct 2008, 09:50

dar tu .. ai vazut meciul la tv sau pe net ?

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Perspico » 21 Oct 2008, 21:28

blue_lions scrie: deci Perspico a vazut finalul meciului la tv?? :laughing: :laughing:
glumesc, poate asa il mai provoc si posteaza si el la o victorie :)(
Hai sa-mi fac datoria de bun suporter --ca altfel imi face vreun admirator de-al lui Mititelu reclamatie la boovean si nu mai vad abonament in veci-- si sa postez la victorie: bravo baieti, ati jucat fantastic, ati fost calare pe ei tot meciul, puteati sa-i bateti la scor, ati jucat cu o echipa mare, victorie uriasa, era exclus sa faceti egal chiar si la cele 2 bare ale lor, Mititelu a prestat monumental plecand urechea la spusele lui dragomir (va e clar acum cine il intoxica cu informatii pe fraier si il impinge sa dea tot felul de declaratii tampite, dupa care ii plange de mila cand ia amenda). In concluzie: lasati-ne sa ne pregatim pentru Cupa UEFA!!! :cool:
E bine???????????????????????? Sunt suporter adevarat?????????????????? Imi da si mie cineva certificatul de buna purtare? :)(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.p » 21 Oct 2008, 21:46

Sa te vedem si la urmatorul meci. :)(

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 21 Oct 2008, 22:20

Esti ironic la adresa echipei pe care sustii ca o iubesti.Sa-ti spun eu cum esti? Ma abtin, stii deja.
Penibil
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Perspico » 21 Oct 2008, 22:42

@w!d#llu, de fapt am fost ironic pentru cei care pricep o ironie, tu de ce te bagi? Concursul pentru "suporterul anului" e pe alt topic! :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 21 Oct 2008, 23:29

Perspico scrie:@w!d#llu, de fapt am fost ironic pentru cei care pricep o ironie, tu de ce te bagi? Concursul pentru "suporterul anului" e pe alt topic! :cool:
Ma bag pentru ca am o parere.De cand n-am dreptul sa-mi spun parerea, sau te crezi cumva miez (intrebare retorica, mi-am dat seama cat de "rotund" te crezi din posturile tale).Destinde-te prietene, nu mai fi asa stresat ca poate iti plesneste vreo artera si n-am vrea sa te avem pe continta.Vorbesti ca aia din galerie care o dau inainte cu deplasarile: "Buey, eu am fost in deplasari pana acum, tu n-ai fost deci n-ai dreptul sa vorbesti".
Vorbesc si ma bag in orice discutie atunci cand am ceva de spus mai ales la adresa unora ca tine.Pana acum te-am lasat sa debitezi linistit, astia de sufera de paranoia trebuie lasati in pace de obicei.
Lasa fazele de doi lei cu ironii neintelese si "suporterul anului" ca nu faci pe nimeni sa rada.
Eu am zis, esti penibil.Hai ca te las ca n-am chef sa-mi pierd vremea cu tine, nu de alta dar pe tine nici jignirile nu merita sa mi le stric. :)-
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Perspico » 21 Oct 2008, 23:43

ov1d3llu scrie:
Perspico scrie:@w!d#llu, de fapt am fost ironic pentru cei care pricep o ironie, tu de ce te bagi? Concursul pentru "suporterul anului" e pe alt topic! :cool:
Destinde-te prietene, nu mai fi asa stresat ca poate iti plesneste vreo artera si n-am vrea sa te avem pe continta.
Esti peltic? :)(
Proverb: "Ataci o singura parere a unui prost si te trezesti cu prostu' intreg in discutie."
Orice asemanare cu ovid3llu este pur intamplatoare? :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis