Universitatea Craiova - CS Otopeni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Otopeniul ?

Poll ended at 01 Noi 2008, 22:00

Aterizam pe podium
45
83%
Ne anulam zborul
6
11%
Ne prabusim
3
6%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de alex.p » 02 Noi 2008, 15:39

Nu ar fi olteni.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Perspico » 02 Noi 2008, 15:42

Ovid3llu eu cred ca avem cat de cat valoare, dar cand te gandesti la valoare te raportezi la echipe din Europa, nu la amarastenii astia din campionatul nostru. Si daca vrei in UEFA si nu vrei sa te faci de ras in caz ca ajungi acolo, trebuie sa ai jucatori foarte buni, constanti, in umbra carora sa creasca cei tineri. Si acum, sincer, spune-mi tu cati au valoare de Cupa UEFA?
Cat despre injurat, ce sa spun, singura data cand mi-am huiduit echipa a fost la meciul impotriva Nationalului, in era cainetoiului, dar daca esti un jucator constient de propria ta valoare, cu personalitate, te doare-n kur de injuraturile unor mârlani, faci pe dracu-n patru, strângi din dinţi şi le bati obrazul alergând şi jucand fotbal de calitate... Danciulescu ar fi trebuit sa se spanzure daca era dupa injuraturi, dupa ce a venit de la steaua la dinamo :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Noi 2008, 15:53

U scrie:lasa bre @ov1d3llu ca la noi trebuie echipa sa fiu un soi de hibrid intre real madrid si barcelona si tot s-ar gasii unii nemultumiti !
normal ! si eu sunt primu` ! pai ori e real ori e barca....pai ce mama dracu
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Vanilla
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mar 2008, 19:41

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Vanilla » 02 Noi 2008, 16:12

Bagamias [cenzurat] sa imi bag in toti jucatorii craiovei.Ce smecheri erau ei in prima repriza...cu 1-0 jucau lent abia se miscau.Dadura aia gol..se mai trezira si ei. norok cu Wobay...si eram sigur ca egaleaza astia si mi-era teama sa nu ne bata.Lu' Parvu trebuia sa ii dea de mult inca un galben [cgr]!!!.Si in PLUS, al doilea gol al lor a fost OFFSIDE CLAR !!!! Tusiera chioar :o: a!!!!!! :hmm :hmm :hmm

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de un fan » 02 Noi 2008, 16:20

Irinele, du-te frate si lasa-ne.....tu esti din aia care tin cu echipa doar cind bate....pe astia nu va suport la fel cum nu ii suport pe stelisti sau dinamovisti.
Last edited by un fan on 02 Noi 2008, 16:21, edited 1 time in total.
Anti buCUResti

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de U » 02 Noi 2008, 16:21

stuparu_alexandru scrie:
U scrie:lasa bre @ov1d3llu ca la noi trebuie echipa sa fiu un soi de hibrid intre real madrid si barcelona si tot s-ar gasii unii nemultumiti !
normal ! si eu sunt primu` ! pai ori e real ori e barca....pai ce mama dracu
un fel de real barcelona mo! :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Vanilla
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mar 2008, 19:41

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Vanilla » 02 Noi 2008, 16:24

un fan scrie:Irinele, du-te frate si lasa-ne.....tu esti din aia care tin cu echipa doar cind bate....pe astia nu va suport la fel cum nu ii suport pe stelisti sau dinamovisti.
mah vere nu tin cu ea numai cand bate, dar otopeni...penultima din liga cu asta nu trebuia sa faca un egal ..si nu ma deranjeaza asta ma deranjeaza ca ei cand au avantaj de 1 gol 2...nu mai joaca nimik si incep sa joace cand le dau aia gol..atunci se trezesc

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de un fan » 02 Noi 2008, 16:27

cui crrezi tu ca ii convine ca am facut egal cu amarastenii astia? dar de aici si pina la a injura echipa si jucatorii e cale lunga....oricine poate avea o zi proasta
Anti buCUResti

Avatar utilizator
Vanilla
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mar 2008, 19:41

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Vanilla » 02 Noi 2008, 16:28

pai injur frate ca asa fac tot timpu ei..

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Vraciul » 02 Noi 2008, 16:28

Este FRUSTRANT sa pierzi 2 puncte acsa cu penultima clasata.Daca am mai juca de 10 ori cu ei,i-am bate fara probleme.
Dar...trebuie sa luam si partea buna(o gandire tipica de roman,asta e n-am ce sa fac,m-am nascut aici si o sa traiesc cu mentalitatea asta ):acum baietii o sa se mobilizeze altfel pt meciurile urmatoare dupa "dusul rece" de ieri.Eu asta sper,ma gandesc ca nu o sapice in extrema cealalta.Si inca o chestie,poate sia dat seama si patronul nostru ca lotul e destul de "firav".Chiar mi-am adus aminte de declaratiaa lui panduru dupa meciul cu mediasul(Doamne ce l-am mai injurat atunci"auzi tu la el,dupa o victorie cu 5-2 in deplsare se gaseste nesimtitu asta sa spuna ca noi nu avem banca de rezerve,pai e prost sau rau intentionat?!?! " asa mi-am zis la vremea respectiva.Dar....cam are dreptate pandurelu.....si asta s-a vazut cu varf si indesat ieri).Asa ca ,draga miti,baga mana in buzunar,daca e rupt fa pe dracu-n patru si adu jucatori daca vrem sa facem ceva,daca nu ,ramanem o echipa de pluton care "crestem "jucatori pt campionatul urmator,si apoi pt cel care urmeaza,si tot asa,pana cand o sa "explodeze" si "junii" odata si odata :-(
Cele scrise mai sus sunt urmarea unei mari frustari parvenite in urma meciul de ieri,cand nici prin cap nu-mi trecea ca nu o sa contabilizam cele 3 pct puse in joc....
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Vanilla
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mar 2008, 19:41

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Vanilla » 02 Noi 2008, 16:32

dak o sa jucam cu Rapid si cu Steaua la fel ca si cu Otopeni ..e clar

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Perspico » 02 Noi 2008, 16:32

Coada la bilete la club 18.30 - 18.40:
Imagine

Echipa:
Imagine

Peluza Sud:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Peluza Nord:
Imagine

Legiunea XIII:
Imagine

TINERET-SPERANTE:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Dan

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Dan » 02 Noi 2008, 16:58

Acum cateva etape, dupa meciul cu Poli, Balaci spunea ca nu-i poti opri pe copii sa atace chiar si dupa ce dau gol. Mie asta incepuse sa-mi placa la echipa. Am vazut insa o schimbare in aceasta atitudine si nu stiu daca Nicolo a insistat sau este pur si simplu o reactie instinctuala: dupa ce da gol echipa se retrage. A facut-o si cu Pandurii, la 2-0 si am trait destul de periculos.
Chestia nu-mi place. Aseara, cred ca nici alora de la Otopeni nu le venea sa creada ca le dam voie sa joace. Vorba lui Adrian Ilie, daca forta putin Craiova termina rapid meciul. Eu cred ca atunci cand il ai pe adversar in corzi, trebuie sa profiti si sa nu-i mai dai sansa sa se ridici. Iar cand esti in fata unui stadion intreg, suporterii tai, din principiu nu trebuie sa te retragi in aparare. Cineva, ideal din teren - dar deocamdata nu e cine - sau de pe banca, trebuia sa-i impinga pe jucatori inainte.
Ar fi putut sa o faca si publicul, insa inspre finalul primei reprize o tacere mormantala se lasase peste stadion, chiar si in Peluza Sud, pe fondul dominarii Otopeniului. Nu mi-a venit sa cred ce vad si anticipam ca o sa cada golul. (E adevarat, in repriza a doua publicul si-a revenit si a purtat echipa pe sus pentru o perioada).
De mult un rezultat nu m-a amarat mai mult (cred ca de la acel 0-4 cu dinamu) dar asa se intampla cand zbori prea sus si cazi de la inaltime. Poate ar tb si noi sa o luam mai usurel cu asteptarile. Dar când ma gandesc ca eram pe trei acum, iar mi se intuneca in fata ochilor....

mihai_alex
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 02 Noi 2008, 16:55

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de mihai_alex » 02 Noi 2008, 16:59

rhadookoo scrie:In primul rand, salutari toturor. (primul post)
In al doilea rand, in ceea ce priveste biletele pretul mi se pare normal. Nu este cel mai scump din tara. Otelul, Bistrita, chiar si UTA cand era in A aveau biletele mult mai scumpe. Diferenta dintre tribuna 0 si tribuna 1 (sau a 2) se justifica in lipsa unor facilitati, dar la peluza ar trebui sa fie mai ieftine fie cu un leu, macar asa simbolic, pentru ca vederea este proasta.
Biletele la meciurile cu steaua si CFR au fost de 50 de lei,in rest intrarea generala e de 10 lei.

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de raduku » 02 Noi 2008, 19:46

THE LION KING scrie:Daca va fi aceeasi organizare si la meciurile cu ciorile si cu aurolacii se lasa cu raniti si nu glumesc... :o: Bataie de joc la intrarea la T2, m-au controlat si sub sapca... :o: ce [****] credeau ca am sub ea? :o: Un [cenzurat] de jandarm se dadea cu un baston d'ala sa ne curenteze vai mama noastra ...m-am simtit umilit si jignit... :o: SA-I F....T in [cenzurat] de analfabeti si de ghertoi :o: Erau copii mici la intrare care eru sa fie cal;cati in picioare ca venisera sa-si vada idolii( care au dezamgit,nesimtire mare ce au in ei),parca eram la Guantanamo,mai ramaneau sa ne lege si sa ne tortureze.
Repet ,eu ,si nu numai eu,am auzit pe multi ca nu mai vin la meci din cauza organizarii,ma gandesc serios daca sa mai vin sau nu.
Cu asemenea atitudine a echipei si asemenea organizre imi miroase a nesimtire si a o crasa lipsa de respect iar eu nu vreau sa fiu bataia lor de joc. [r]

FORZZA CRAIOVA!!! steagucv
cand am vazut organizarea imi venea sa dau biletu de pomana si sa plec acasa ... asa ceva nu se poate
dau drumuri doar la 2 porti , baga pe cine au chef , din ce parti au chef ...
cat despre meci , joc slab ... nu i'am tratat la inaltime
cat am putut sa injur injur in seara aia pe jandarmi , pe gangioveanu si pe paluga aia neagra de la otopeni din zimbabwe sau de unde dracu stie de unde era numai Dumnezeu stie ... (ca sa nu zic de tusiera ); atmosfera a fost superba , plin la trb2 :(

Închis