Universitatea Craiova - CS Otopeni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Otopeniul ?

Poll ended at 01 Noi 2008, 22:00

Aterizam pe podium
45
83%
Ne anulam zborul
6
11%
Ne prabusim
3
6%
 
Total votes: 54

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de blue_lions » 03 Noi 2008, 07:09

Perspico scrie:Ovid3llu eu cred ca avem cat de cat valoare, dar cand te gandesti la valoare te raportezi la echipe din Europa, nu la amarastenii astia din campionatul nostru. Si daca vrei in UEFA si nu vrei sa te faci de ras in caz ca ajungi acolo, trebuie sa ai jucatori foarte buni, constanti, in umbra carora sa creasca cei tineri. Si acum, sincer, spune-mi tu cati au valoare de Cupa UEFA?
Cat despre injurat, ce sa spun, singura data cand mi-am huiduit echipa a fost la meciul impotriva Nationalului, in era cainetoiului, dar daca esti un jucator constient de propria ta valoare, cu personalitate, te doare-n kur de injuraturile unor mârlani, faci pe dracu-n patru, strângi din dinţi şi le bati obrazul alergând şi jucand fotbal de calitate... Danciulescu ar fi trebuit sa se spanzure daca era dupa injuraturi, dupa ce a venit de la steaua la dinamo :cool:
Doamne ce schimbare drastica :-D
bine ca tot apari la esecuri ca melcu' dupa ploaie dar ai inceput sa fii obiectiv :o
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de LiviuB » 03 Noi 2008, 09:56

[quote="DarkComy"]

Hai sa nu ne luam de Dananae. A fost unul din cei mai buni jucatori ai nostrii ieri, atat prin prestatie cat si prin mentalitate si DARUIRE!!!
quote]
si mie mi-a placut f mult Dananae, cred ca a fost singurul care a pus suflet (aduceti-va aminte de reactia lui cand a luat galben). L-as mai trece si pe Bornescu care a tipat de o gramada de ori la ei, a avut 2 interventii f bune, dar nu a mai avut ce sa faca la goluri.
totusi meciul asta ne-a aratat multe gauri 1 - in primul rand nu avem lot - se vede ca nu ne putem baza pe Gangioveanu, pe Firtulescu... si inaintea meciului cu Brasovul si inaintea celui cu Otopeniul, ma gandeam ca lipsa lui Dilevschi poate fi chiar utila, pt ca apare Gangio si avem o forta ofensiva mai mare. Dar se vede ca piedem mijlocul, Prepe e mai mult ofensiv, iar Dorel... nu prea se descurca singur. Intr-un meci ca asta, putea intra cineva de pe margine si sa dea alta fata echipei. Dovada ca Gangioveanu, desi a facut un meci f prost a fost tinut in teren pana la final. 2 - nu ne concentram la fazele fixe, luam f usor gol. Chiar daca a fost ofsaid dar cum draq a ajuns mingea aia trimisa atat de lesinat (cine a fost omul care a stat pe respingere? - ar trebui luat la palme) sa strabata tot careul nostru si culmea, pe coltul lung erau vreo 4 de la ilfoveni si numai unul de al nostru??? Nu mai zic nimic de golul 1 sau de golul primit in meciul cu Timisoara. Liberi aia ca pasarea cerului pe 6 m. 3 - atitudinea lui Dorel ma deranjeaza enorm - el ar fi trebuit sa fie cel care sa stranga echipa in jurul lui, sa ii motiveze, sa-i impinga de la spate, dar el era primul care dadea pase la adversari. Ne lipseste un adevarat capitan - gen Trica. 4 - jucatorii care au evoluat mai putin pana acum au avut sansa sa arate ce pot - dar si-au batut joc, atat Dina cat si Gangioveanu pur si simplu si-au batut joc. Gangioveanu era mereu depasit de minge, statea pe calcaie, ca sa nu mai zic de centrari. 5 - fragilitatea apararii. 6 - ne batem joc de ocazii cu o lejeritate... ce draq nu se inteleg atacantii intre ei??? 7 - Napoli m-a dezamagit la meciul asta, nu a reusit sa-si scoata echipa din letargie. Si sa-i faca sa nu se bage in propria jumatate, pt ca n ue prima oara, dupa cum zicea si Dan, si la meciul cu Pandurii daca luam gol am fi avut probleme mari. Nu stiu de ce nu mai suntem echipa aia preocupata de atac. Probabil ca si perspectiva locului 3 a fost un factor de stres.
Asta e, pacat de cele 2 puncte, dar daca vom invata ceva din meciul asta inseamna ca tot am castigat ceva. o:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de 1948 » 03 Noi 2008, 10:23

una peste alta am facut un egal
tinant cont ca s-au facut f multe egaluri in afara de 2 pucte si un loc 3 care nu ne arata prea multe nu am pierdut nimic
cred ca acum e f importanta deplasarea care urmeaza pt ca trebuie neaparat 3 puncte ca sa ramanem sus in obiectiv

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de blue_titan » 03 Noi 2008, 10:37

totusi criticam jucatorii nostrii... dar nu am vazut pe nimeni sa spuna ca otopeniul s=a aparat bine.in ultima vreme cei de la otopeni sunt in crestere de forma. a fost mai greu debutul in liga 1, dar incet incet se aduna si incep sa faca o echipa inchegata. ghinionul nostru a fost ca i-am prins in crestere de forma. egalul lor cu steaua nu a fost la intamplare...

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de LiviuB » 03 Noi 2008, 10:45

mai... acum sunt de criticat. Pt ca dpdv al meu, am pierdut 2 pct in primul rand datorita noua. Sigur ca a mai crescut si Otopeniul, nu afost un adversar lejer, dar a fost deranjanta atitudinea noastra care la 1-0 ne-am vazut cu sacii in caruta. Vedeti ce dura e lupta aici in fata, noi nu avem atuu-rile pe care le au altii (arbitraje, clementa la comisii, adversari care se dau la o parte), de aceea trebuie sa facem cat mai putini pasi gresiti, cu atat mai mult intr-un meci pe care il ai la indemana.
gata , mi-am facut corectura :)(
Last edited by LiviuB on 03 Noi 2008, 11:04, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de U » 03 Noi 2008, 10:58

baieti nu va mai certati! gata s-a incheiat 2-2 , vineri avem meci cu steluta si ne trebuie 3 puncte! @sergyu_costea unde esti tata sa faci topicu? :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de wb_lion » 03 Noi 2008, 10:59

Livius scrie:mai... acum sunt de criticat. Pt ca dpdv al meu, am pierdut 2 pct in primul rand datorita noua. Sigur ca a mai crescut si Otopeniul, nu afost un adversar lejer, dar a fost deranjanta atitudinea noastra care la 1-0 ne-am vazut cu sacii in caruta. Vedeti ce dura e lupta aici in fata, noi nu avem atuu-rile pe care le au altii (arbitraje, clementa la comisii, adversari care se dau la o parte), de aceea trebuie sa facem cat mai multi pasi gresiti, cu atat mai mult intr-un meci pe care il ai la indemana.
shit :)(

leutuvalcean
membru
membru
Mesaje: 266
Membru din: 21 Mai 2006, 01:52

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de leutuvalcean » 03 Noi 2008, 11:09

Mergem mai departe o:
Forza Craiova
100% oltean

BALLY

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de BALLY » 03 Noi 2008, 12:42

asta e! sa fim mai atenti in viitor! un punct este totusi un punct! ar fi bine sa invingem la buzau! dupa aceea vin meciuri tari... si cu probleme. succes baieti! fruntea sus!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de AdrianR » 03 Noi 2008, 13:04

1. s-a simtit lipsa lui Spase la mijloc
2. Iulica a dat (golul 2), Iulica a luat (a provocat acel fault stupid, la lovitura libera de la golul 2 al otopen.i.surilor)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de whiteLion » 03 Noi 2008, 15:37

Poze L.XIII.G.
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

pacat ca unii vin la meci ca sa manance seminte si ca sa injure jucatorii, atentie jucatorii nu echipa.....
ov1d3llu si U au dreptate, s-a scandat numele lui Costea cand era injurat de un samantar si idiotii aia de jandarmi nu vroiau sa ne lase sa intram cu camerele foto pe stadion, am fost acolo si i-am intrebat unde scrie k nu avem voie si nu stia ce sa ne spuna, dar am intrat pe poarta de la peluza sud, poarta 1 cred, pentru k aveam japonezele alea si pe acolo am reusit ca sa intram cu ajutorul lui Cârstea care a venit si le+a spus la jandarmi k sa ne lase.....
...despre joc....nu credeam k o sa o spun vreodata, dar tare mult ne+a lipsit Spase in meciul asta
FORZA ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de veteranu » 03 Noi 2008, 17:44

bornescu a gresit la primul gol. chiar nu mai stie sa mai iasa la centrari

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de U » 03 Noi 2008, 17:52

veteranu scrie:bornescu a gresit la primul gol. chiar nu mai stie sa mai iasa la centrai
in plus de asta s-a ferit de minge in loc sa incerce sa o scoata. eh asta este!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de dxtr009 » 03 Noi 2008, 18:02

cred k nu i se poate imputa mare lucru lu bornescu la meciul asta
la primul gol am lasat ditamai girafa singura in careu,nici eu nu am inteles tresarirea mirciului knd a zbarnait mingea p langa el, dar nu prea putea sa scoata asa ceva
armani praf, dina haos, baird ciumpalac, dorel plin d talente, costea a jucat slab dar a contribuit ambele goluri-dupa al doilea, parca era suparat p uby asa d incruntat a plecat
prepe ff bun, dananae cu uby un + pt determinare
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea Craiova - CS Otopeni

Mesaj de Perspico » 03 Noi 2008, 18:15

blue_lions scrie:
Perspico scrie:Ovid3llu eu cred ca avem cat de cat valoare, dar cand te gandesti la valoare te raportezi la echipe din Europa, nu la amarastenii astia din campionatul nostru. Si daca vrei in UEFA si nu vrei sa te faci de ras in caz ca ajungi acolo, trebuie sa ai jucatori foarte buni, constanti, in umbra carora sa creasca cei tineri. Si acum, sincer, spune-mi tu cati au valoare de Cupa UEFA?
Cat despre injurat, ce sa spun, singura data cand mi-am huiduit echipa a fost la meciul impotriva Nationalului, in era cainetoiului, dar daca esti un jucator constient de propria ta valoare, cu personalitate, te doare-n kur de injuraturile unor mârlani, faci pe dracu-n patru, strângi din dinţi şi le bati obrazul alergând şi jucand fotbal de calitate... Danciulescu ar fi trebuit sa se spanzure daca era dupa injuraturi, dupa ce a venit de la steaua la dinamo :cool:
Doamne ce schimbare drastica :-D
bine ca tot apari la esecuri ca melcu' dupa ploaie dar ai inceput sa fii obiectiv :o
Nu vad ce altceva am spus eu pana acum, asa ca schimbarea s-ar parea ca s-a produs de fapt in mintea ta, in momentul in care ai inceput sa nu-l mai venerezi pe Mititelu, sa realizezi ca e nevoie de transferuri daca vrei sa nu te lupti mereu undeva pe la mijlocul clasamentului. Mai ai de lucrat, insa, la partea aia a creierului care iti da puseuri de paranoia ce te fac sa crezi ca vreun suporter al Universitatii Craiova doreste ca aceasta sa piarda vreodata vreun meci sau ca se bucura la esecurile ei.. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis