Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luăm de la Buzău?

Poll ended at 07 Noi 2008, 11:23

TREI
33
83%
UNUL
5
13%
NICI UNUL
2
5%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 03 Noi 2008, 11:23

Imagine

LiviuB

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Noi 2008, 11:43

avem nevoie de victorie, trebuie sa intram pe teren cu gandul asta. o: nu trebuie sa le dam nicio sansa.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 03 Noi 2008, 11:48

sper sa nu mai apara useri cu posturi gen 4-0 sau mai stiu eu ce idei de genu asta. este un meci greu cu o echipa ultra defensiva. un meci ce trebuie castigat prin inteligenta in joc si f mare atentie.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 03 Noi 2008, 11:55

Cum spuneam si pe topicul meciului cu Otopeni , cu o victorie sambata , poate ne permiteam un egal la Buzau . Asa , meciul de vineri devine foarte important pt locul pe care il vom ocupa la sfarsitul campionatului zic eu . In cazul unui rezultat negativ (Doamne Fereste ! :ruga ) apar scandaluri , injuraturi din partea suporterilor , un moral foarte scazut al baietilor cu rapid si steaua si nu cred ca am reusi mare branza in aceste doua meciuri . Si daca nu reusim macar 29-30 de puncte pana la sfarsitul turului , adio cupe europene si anul asta .

Daca reusim 7-8 puncte din astea 4 meciuri e perfect .

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 03 Noi 2008, 13:21

2-0 la pauza si dupa...stiti voi... :)-

Serios acum.Sper sa castigam, indiferent cum.1-0, 2-1, 8-7, important e sa castigam.
Sper ca baietii sa fi inteles ceva din semiesecul de sambata, sper sa isi doreasca sa stearga imaginea proasta pe care au lasat-o la nivel de mentalitate si daruire.Sper sa le dea o palma labarilor alora de i-au injurat sambata si care au pretentia sa fie numiti suporteri.Sa joace cu ambitie si sa castige.
Nu in ultimul rand, sper sa se rezolve neintelegerile aparute in interiorul lotului (daca sunt cu adevarat).

In rest HAI ucv
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

andy_tgm

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de andy_tgm » 03 Noi 2008, 15:03

Meciul de sambata cu Otopeniul nu l-am putut vedea asa ca, nu am vazut prestatia echipei, dar dupa egalul cu Otopeniul, avem nevoie neparat de toate punctele in meciul cu Buzaul, pentru ca, daca Doamne pazeste va fi o infrangere sau chiar un egal ar aparea problemele la club si echipa ar fi cu un moral foarte scazut in meciurile urmatoare. Deci victorie neaparata a echipei! Craiova FORZA Craiova! ucv

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de raduku » 03 Noi 2008, 15:35

e foarte important sa castigam (3 puncte) , ati vazut ce inseamna o etapa numai cu egaluri in care puteam sa luam cele 3 puncte si sa urcam pe podium ...
3 puncte neaparat cu Buzau, atat pt clasament cat si pt cele 2 meciuri de acasa care urmeaza

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 03 Noi 2008, 15:45

tot timpul jucam mai relaxati in deplasare, asa k o sa batem steluta
FORZA ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

sorin107

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 03 Noi 2008, 16:01

Oarecum off-topic: am fost plecat weekendul acesta la munte si nu am avut posibilitatea sa vad meciul cu Otopeniul (traiasca GSPtv). Am vazut rezumatul si am citit comentariile facute pe forum. Chiar ma intristeaza cand citesc anumite lucruri, cum ar fi faptul ca s-au creat animozitati la nivelul jucatorilor. Chiar asa e? S-au sesizat in timpul meciului? In ce fel s-au manifestat? Cine cu cine pare certat? Cine cu cine nu se intelege? As vrea sa stiu mai multe amanunte, daca se poate...Dar oricum, lucrurile astea nu duc niciodata la rezultate bune, mai ales daca se intampla cu jucatori cu personalitate si orgoliosi.

On-topic: trebuie sa castigam neaparat cu Buzaul pentru puncte, moral si pentru a ne asigura un aport cat mai mare al fanilor la meciurile de acasa cu steaua si rapid.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 03 Noi 2008, 17:05

3 noiembrie 2008

Ştefan Stoica, fostul antrenor al Universităţii Craiova şi al lui Gloria Buzău, spune că pe Ştiinţa o aşteaptă un meci foarte greu cu Gloria Buzău, vineri în Crâng.

Imagine

Victorie | Fane Stoica vrea ca Universitatea să-l răzbune vineri
„Să-i ia ca pe puii de gostat“ :laughing:

„Băieţii ăia nu mai au ce pierde, se vor băga cu fundul în poartă şi vor încerca să reziste cât mai mult. Presiunea şi este la Universitatea, care trebuie să învingă, nu va fi uşor, dar nu imposibil. Cred că dacă se va înscrie repede, nu se va mai întâmpla ca acum cu Otopeni să fim egalaţi şi va fi o victorie lejeră. Oltenii mei trebuie să-i ia ca pe puii de gostat pe cei de la Buzău, să nu le dea şanse. Am văzut că Buzău şi cu Rapid au fost aproape de surpriză, dar Craiova este Craiova şi eu sunt convins că vor veni cu toate punctele de acolo.“

Actualul tehnician al celor de la Internaţional Piteşti s-a amuzat când a auzit de obiectivul patronului Costel Bucur de la Buzău, cel care vrea zece puncte în ultimele patru partide.

„Păi, domnul Bucur ştie cumva câte puncte se acordă pentru victorie ? Cred că dumnealui vrea 72 de puncte în patru etape şi iese şi campion“,
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 03 Noi 2008, 17:07

Costea si Wobay au avut un comportament ciudat unul fata de celalalt.La faza golului 2 (al nostru) cei doi nu s-au imbratisat/felicitat, desi Costea crease faza.O parte din baieti s-au dus sa-l felicite pe Woby, cealalta parte pe Florin.In plus, mie personal mi s-a parut ca Woby a primit numai pase incomode.S-ar putea sa fi fost ceva de moment, creat acolo la nervi in mijlocul luptei, cum s-a intamplat si la meciul cu Pandurii intre Costea si Prepelita.Eu chiar sper sa fie doar un foc de paie.Costea si Woby se intelegeau perfect.Avem nevoie de amandoi.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de mancini » 03 Noi 2008, 17:11

costea e putin egoist.sau asa ne da de inteles.se supara daca nu este el tot timpul laudat.personalitatea da pe afara.trebuie lucrat cu ei sa nu se creeze disfunctionalitati. pare ca nu este inca matur.
Wobay nu cred ca este prea fericit.Niciodata nu zambeste! de ce ? pare ca are anumite probleme.cineva trebuie sa se implice si sa discute cu ei.fara woby costea a fost mort.acum il cearta?
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de blondu » 03 Noi 2008, 17:23

U scrie:sper sa nu mai apara useri cu posturi gen 4-0 sau mai stiu eu ce idei de genu asta. este un meci greu cu o echipa ultra defensiva. un meci ce trebuie castigat prin inteligenta in joc si f mare atentie.
batem cu 3-0 si facem spectacol :)( steluta nu are fata de liga intai.goluri fratii costea.sarbatorim cu carnati de plescoi si bere din belsug.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 03 Noi 2008, 20:45

meci foarte greu si sper ca baietii au invatat de sambata incoace ca nu trebuie sa tratam de sus niciun adversar
sper sa castigam
poate ca o sa castigam la un gol, la doua sau la trei, dar trebuie sa fie victorie! ucv
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 03 Noi 2008, 20:56

Trebuie sa castigam, altfel o sa aiba un moral tare prost cu crapid . daca o sa castigam cu buzaul cu siguranta va fi stadionul plin si cu un moral crescut evom invinge si rapidul...Dar depinde foarte mult de meciul de vineri.
Nu stiu de ce dar parca nu am nicio emotie, nu avem voie sa nu castigam... ucv steagucv usteag
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis