[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam ?!

Da
46
88%
Nu
6
12%
 
Total votes: 52

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 13 Noi 2008, 09:06

Cu 3 lucruri am ramas dupa meciul asta:
- cu frigul ala nenorocit pe care-l simt si-acum in oase
- cu gust amar si multa dezamagire
- si cu o impresie schimbata in bine fata de Blondu', care are in sange treaba asta: "BAAAAAAAAAAAAAA, noi suntem galeria UNIVERSITATII CRAIOVA BAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!! Toata lumea mainile in aer si dupa mine - CRAIOVA, FORTA CRAIOVA !!!! Asa ba bravo, vedeti ca se poate !!![...] Toata lumea, de la 15 la 60 de ani mainile sus si dupa mine !!!"
Apoi s-au luat la bataie, Blondu' a disparut de pe garduri si vocea galeriei s-a stins, am devenit apatici ca si echipa.
Pacat de lumea care a fost acolo.Placut impresionat am ramas de faptul ca au fost multe fete in tribuna si cantau cot la cot cu noi.Nu s-a injurat, la final un pic, unu doi pe ici pe colo mai aruncau cate o injuratura.In rest, lumea a plecat dezamagita si tacuta de la stadion, toti cu capetele plecate tristi si fara chef.
Ne-am intalnit si cu baietii de la Sezione (cred), intr-un Peco de la intrarea in Pitesti unde am oprit sa alimentam.Nu-i cunosteam, au venit insa la noi si am discutat un pic.Credeau ca n-avem cu ce merge si ne-au spus ca mai e loc in microbuz :)( (ma mir ca au ajuns, ca la 5 impingeau de zor la el la MCDonald's).Oricum, baieti de treaba.Asta e, a fost frumos dar rezultatul nu e cel pe care il speram la plecarea din Craiova.
La noi bucuria nu poate venii decat insotita de o picatura de venin, ca asa suntem noi. ucv
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de ady_azzuro » 13 Noi 2008, 09:26

de ce s-au luat la bataie?

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 13 Noi 2008, 09:57

ady_azzuro scrie:de ce s-au luat la bataie?
Nu stiu, n-am inteles prea bine.Din ce am auzit eu acolo cica ar fi descoperit un gabor infiltrat dar nu pot spune daca asta a fost motivul sau nu.Nici nu stiu cine cu cine s-a luat, dar din ca am vazut eu pareau baietii lu' Postasu.Repet, nu's sigur.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de sorin107 » 13 Noi 2008, 09:58

meci foarte foarte slab facut de ekipa noastra. in primul rand, antrenorul e de vina, fara nicio indoiala. a conceput prost ekipa si asezarea inca din primul minut. un sistem in care nu jucam bine, a schimbat 4-3-3 in 4-4-2. costea mijlocas!!! de banda, prepelita pe banda cealalta, wobay pe banca de rezerve. nu am vazut agresivitatea aia la mijloc, nu recuperam destul si nu era unul care sa faca diferenta acolo in fatza, mai ales ca florin costea a fost in permanenta flancat de 2-3 jucatori (ghindeanu, popete si alin rus). in fatza am fost inexistenti, atat cu dina si stoianof, cat si cu baird in a 2-a repriza. oricum, de la el nu ma asteptam la mai mult pentru ca e foarte foarte slab. concluzia acestui meci: asa antrenor, asa ekipa.

bornescu - penibil, ca in fiecare meci din acest sezon. orice sut pe poarta mai serios e gol, in plus ia si din alea care nu anuntza nimic

dananae - nu are decat o determinare si o ambitie iesita din comun, dar care nu poate compensa mereu lipsa de talent

gaman - vreo 2 alunecari bune, in rest greseli de plasament plus pasa gresita la golul 3 al lor

mitchell - foarte slab si nesigur in duelurile 1 la 1, nu sta deloc bine in teren, avem nevoie de alt fundas central langa gaman fara indoiala

rose - rudimentar si foarte putin dotat tehnic. sare mingea din el ca si din baird

prepelitza - sters, fara personalitate. nu iasa in evidenta cu absolut nimic in joc. nu mi se pare ca da cel mai bun randament in banda dreapta, mai degraba in sistemul cu 3 mijlocasi centrali.

dorel stoica - singurul care a mai miscat cate ceva in jocul nostru, a pasat precis si a alergat. si-a dorit

spase - foarte foarte slab. nici n-a recuperat, nici n-a pasat, nici nu s-a vazut in joc deloc, trebuia schimbat foarte repede

fl. costea - putine realizari, egoist uneori. alibi: a jucat prea retras si s-a irosit facand si faza defensiva uneori

wobay - nu a reusit mai nimic in afara de centrarea de la gol. totusi, raman la parerea ca altfel ar fi fost jocul daca ar fi fost bagat din prima.

stoianof, dina, baird si m. costea nu merita mentionati

trebuie sa ne revenim cat de repede si macar sa jucam fotbal cu rapid si steaua. daca raman la impresia pe care mi-a facut-o meciul asta, sper la 4 puncte in urmatoarele 2 partide de campionat. sper ca jucatorilor convocati sa nu li se fi urcat la cap si sper ca locul din clasament sa nu ii faca sa se culce pe ureche si mai tare. sper multe. forza craiova!

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de WhiteBlue Heart » 13 Noi 2008, 11:06

ba deziluzie mare ce mai...un singur lucru bun vad in treaba asta:ca le-au mai scos fotbalul din cap "vedetelor" noastre(costea,dina,gaman,etc) si poate mai se apuca si ei de munca...suparare mare sincer n-am prea avut pt ca stiam ca invincibilitatea nu poate continua la nesfarsit si oricum fata de seria aia 007 de sezonul trecut cand o dadusem in alcoolism din cauza lor anul asta am avut un parcurs bun...eu sper sa se puna serios pe munca sa lase figurile si sa batem costorarii sambata...oricum baietii imi datoreaza o victorie pt ca am baut pana la 4 de suparare si ajunsai zombie la munca. Hai baietii!!! ucv ucv
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

FreakBoy

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de FreakBoy » 13 Noi 2008, 11:11

ady_azzuro scrie:de ce s-au luat la bataie?
a strigat unu **** mititelu... ia duceti-va in sud sa-l injurati :)(

leutuvalcean
membru
membru
Mesaje: 266
Membru din: 21 Mai 2006, 01:52

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de leutuvalcean » 13 Noi 2008, 11:13

Toti suntem suparati.Nu avem ce face.Mergem mai departe, cu speranta ca echipa va juca fotbal la urmatoarele meciuri.Nu sunt de aceeasi parere cu cei care spun ca trebuie sa stam acasa la urmatoarele meciuri.Cu toata tristetea provocata de meciul de aseara, vom veni sambata pe stadion.
Baietii nostrii trebuie sa se revanseze macar pentru cele cateva mii de fani care au inghetat aseara la Pitesti si pentru cei care vor umple stadionul sambata o:
Noi trebuie sa intelegem ca suporterii au ``meciul`` lor in tribune.Macar acolo avem obligatia sa demonstram ca ``suntem cei mai buni dintre romani, suntem olteni...`` steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
Forza Craiova
100% oltean

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Bals_Boy » 13 Noi 2008, 11:33

Sunt de parere ca Napoli incepe sa isi arate limitele si ca nu mai are puterea sa isi motiveze jucatorii. Eu il vreau pe Dan Petrescu :)- :)- :)-
bine, acum nici nu are jucatorii necesari pt a putea sa joace ce formula vrea el, dar incepe sa adune bile negre
Forza STIINTA

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de savoss » 13 Noi 2008, 11:46

La meciul asta am descoperit din nou, ca in alti ani, figurile jucatorilor care se cred Barcelona dupa clasament, dar sunt Avantul Prabusirea dupa jocul prestat! Sa le fie rusine! Nu au voie sa intre cu figuri pe teren! Daca as fi in locul lui Mititelu, as taia in carne vie!
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de savoss » 13 Noi 2008, 11:51

Bals_Boy scrie:Sunt de parere ca Napoli incepe sa isi arate limitele si ca nu mai are puterea sa isi motiveze jucatorii. Eu il vreau pe Dan Petrescu :)- :)- :)-
bine, acum nici nu are jucatorii necesari pt a putea sa joace ce formula vrea el, dar incepe sa adune bile negre
Cred ca nu Napoli e de vina. De vina suntem toti, incepand cu Balaci, care ii vede mai sus in clasament, si terminand cu mine, ultimul suporter. Prea i-am umflat pe petardele astea! Nu mi-a venis sa cred ce vad: nici macar nu alergau dupa minge! Macar Iulica a pierdut toate mingiile. Uf, ce cosmar am avut azi-noapte! :bad:
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Nea Marin » 13 Noi 2008, 11:58

1. Ce Dan Petrescu, stelistul ala?! Ar avea soarta lu lacatus. :)(
2. Lasati-l in pace pe Napoli. N-are lot. Ne trebuie fundasi centrali adevarati, nu atacant de careu (adica Njock :o: ), si sa nu-i mai vad pe stoianof si dina in echipamentul asta.
3. Oricum nu aveam lot pt. campionat, cupa si uefa!
4. Bravo adevaratilor suporteri! apld
5. I-am facut un cadou lu Cartu de ziua lui... :)(
6. Chiar eram convins ca ne calificam... Acu am de dat beri la un suporter ceferist de rezultat...
7. Si totusi mai sper ca putem bate mercenarii ciorilor.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Bals_Boy » 13 Noi 2008, 12:18

Nea Marin scrie:1. Ce Dan Petrescu, stelistul ala?! Ar avea soarta lu lacatus. :)(
2. Lasati-l in pace pe Napoli. N-are lot. Ne trebuie fundasi centrali adevarati, nu atacant de careu (adica Njock :o: ), si sa nu-i mai vad pe stoianof si dina in echipamentul asta.
3. Oricum nu aveam lot pt. campionat, cupa si uefa!
4. Bravo adevaratilor suporteri! apld
5. I-am facut un cadou lu Cartu de ziua lui... :)(
6. Chiar eram convins ca ne calificam... Acu am de dat beri la un suporter ceferist de rezultat...
7. Si totusi mai sper ca putem bate mercenarii ciorilor.
cu mentalitati dintr-astea o sa ajungem la pastele cailor in uefa, Stefanescu a venit de la steaua( ca sa iti dau un nume) figo a venit de la barca la real .... si exemplele sunt nenumarate, cu orgolii prostesti nu o sa facem in veci performanta
trebuie sa recunoastem ca dan petrescu este cu adevarat cel mai bun antrenor roman din romania
Forza STIINTA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de alex.p » 13 Noi 2008, 12:23

I-a bagat Mititelu dupa meci in sedinta. A stat cam 20 de minute la vestiare cu ei de "vorba". Cred ca i-a motivat $uficient de mult pentru meciul cu rrapid.

Oricum, meciul a fost penibil, nu imi venea sa cred ce vad. De partida asta mi-e greu sa si vorbesc. Am de facut o stire despre meci la munca, si pur si simplu nu stiu ce as putea scrie. Inca o data, penibili!

Aaaa, si sa nu uit, pentru toti cei care il adulati pe antrenorul Cirtu. Dansa aseara pe masa ca Shakira Borcea si se certa cu suporterii nostri. Mai au dreptate si unii: Cirtu?? O lepra!

apld Coregrafia galeriei
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de manex » 13 Noi 2008, 12:29

mai sint 3 etape si napoli trebuie sa stie ce poate juca cu jucatorii astia, si ce ii trebuie. daca a inceput cu un sistem si in a doua repriza cu altul, e clar ca asa a gindit. sa vada ce pot oamenii. dupa astea 3 etape putem transfera si trebuie sa ne miscam repede. eu nu il blamez pe napoli. oricum, ca si noi si-a dat singur seama ca dina si stoianof sint praf si mai ales ca dina+stoianof=dezastru. a facut ce am fi facut toti. mie gaman mi s-a parut jucatorul in scadere de forma. am vazut pe rezumat faze la care renunta....acum sper ca la meciul cu georgia sa fie cit mai putini de la noi, ca dupa 2 zile jucam cu steaua si sa nu fie si mai obositi.
Am zis!!

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de danflorea » 13 Noi 2008, 13:05

Fara un investitor potent financiar care sa-i placa fotbalul , sponsori seriosi nu vam avea jucatori profesionisti cu adevarat,antrenor ca lumea ,acces in top,cupe,etc,etc.
Uita-te la Mititelul si vezi echipa sau invers. Ne place nu ne place dar acesta-i adevarul.
Suntem o echipa de locul 8-12,si atat.

Închis