[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam ?!

Da
46
88%
Nu
6
12%
 
Total votes: 52

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de mancini » 13 Noi 2008, 19:05

totul a fost bine in peluza,pana la paruiala.dupa aceea s-a dus totul.la pauza jumatate din peluza au migrat catre a tribuna 2.! ceva e putred acolo.pacat
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Dany » 13 Noi 2008, 23:24

nu am mai vazut asa ceva
nu se poate sa n u avem ardoiare in joc, sa nu ne dorim victoria
era un singur meci, trebuia sa murim cu eri de gat pe teren
imi pare rau, dar daca jucam asa in ultimile 3 meciuri din acest tur nu vom lua niciun punct
si e pacat de munca depusa pana acum
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 14 Noi 2008, 09:19

Nu cred ca vor juca tot asa cu Rapid si Steaua.In ultimele 3 meciuri numai aici le-a stat gandul.Cred ca n-au vrut sa se intrebuinteze ca sa fie cat mai "proaspeti" la derby-uri, sunt sigur ca sunt constienti cat de importante sunt meciurile astea pentru fani.Poate si noi prin dorinta asta arzatoare de a-i bate pe "granzi" am pus presiune, insa ei trebuia sa stie ca suntem pretentiosi, ca ne dorim victorie la fiecare meci si daca n-o obtin sa ne oblige atunci cand ies de pe teren sa-i aplaudam in urma jocului prestat si a dorintei lor de a castiga.Din pacate n-a prea fost asa, au tratat fotbalul cu lipsa de respect si atunci cand faci asta te tratezi in primul rand pe tine fara respect si apoi, mai important, lumea care vine sa te vada si isi pune mari sperante in tine, iar fotbalul te pedepseste.Au fost umiliti pe mana lor si noi la fel, mai multa onoare nu strica, mai mult respect fata de ei, fata de noi si fata de fotbal in general.Siguri si-au pus sabia deasupra capului, singuri s-au dus la ghilotina iar acum sunt condamnati sa castige sau sa obtina macar 4 puncte in cele doua derby-uri pentru ca, daca fanii au inteles si nu i-au criticat dur in urma umilintei de miercuri lucrurile vor sta altfel dupa meciul de maine.Ei trebuie sa inteleaga ca joaca pentru Universitatea Craiova si ca numele din dreptul stemei de pe piept e infinit mai important decat numele de pe spatele tricoului.
Asa-i Florine?
Forta ucv
Last edited by Ovidiu* on 14 Noi 2008, 11:34, edited 1 time in total.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de ozzy » 14 Noi 2008, 09:46

ozzy scrie:Sincer, bannerul ala pe care sunt trecute numele jucatorilor nu mi se pare prea inspirat. Ce sa inteleaga din el Dilevski, Mihai Costea sau Lung jr.? Ca ei nu conteaza?
Imi cer scuze, nu am stiut care a fost coregrafia completa, am crezut ca a fost pur si simplu o panza cu numele primului 11. Acum am vazut faza cu perioada 1948-2008. Inca o data scuze celor care au realizat-o.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de danutz » 14 Noi 2008, 11:21

Mda, asa am zis si la meciul cu Buzaul, ca nu s-au intrebuintat in perspectiva meciului din Cupa :(
Crunta dezamagire...crunta
Manex, imi pare rau ca ai inghetat pe acolo pt. niste dobitoci, trebuie sa faca un meci mare maine ca sa se reabiliteze in ochii suporterilor (si sa ma convinga sa vin la meciul cu oile)

P.S. sa ma **** pe el de teren desfundat, de mult nu am mai vazut o asemenea mizerie de gazon
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 14 Noi 2008, 11:31

Nu cred ca trebuie sa dam vina pe gazon.Si aia tot pe el au jucat si n-au avut probleme sa ne dea 4 boabe.Vina este 100% a jucatorilor care n-au respectat culorile, blazonul si suporterii care-au venit si au inghetat pentru ei.O asemenea lipsa de atitudine nu-mi imaginam.Trebuie sa lase capul jos si sa le fie rusine.Sunt sigur ca au fost mustrati dur atat de Napoli cat si de Balaci si lautar.Dar ne incalzeste oare cu ceva asta?Trebuie sa uitam repede si sa-i iertam.Tot ei ne-au adus si multe bucurii anul asta.
Eu n-o sa-i injur.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de danutz » 14 Noi 2008, 11:47

Nu dau vina pe gazon, dar e clar ca ne-a incomodat, suntem mult mai tehnici decat de-alde Piti jr. si alte panarame. Cred ca a fost o problema si cu crampoanele, nu stiu, cadeau ai nostri ca mustele, chiar si Bornescu a alunecat de vreo doua ori
mereu alaturi de voi

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de ozzy » 14 Noi 2008, 11:50

ov1d3llu scrie:Tot ei ne-au adus si multe bucurii anul asta.
.
Daca te intreb care sunt bucuriile alea asa multe, iar o sa-mi sara fanii adevarati in cap. In afara de victoria de la Urziceni si egalul de la CFR, eu nu prea vad altele, ca doar n-o sa ne bucuram acuma ca batem pe Iasi si pe Buzau.
Dar au doua sanse sa ne bucure acum...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de EDMOND_ » 14 Noi 2008, 12:25

Sa inteleg ca nu te bucuri la victorie? Doar cand bati SDR ?
Cand ai batut al Timisoara de doua ori s-au victoria de la Medias de exemplu nu te-au bucurat deloc?
Nici la 4 - 4 ala de pe Dinamo nu ti s-a incalzit putin inima?

Eu asa fac, ma bucur la fiecare victorie sau la fiecare meci frumos.

Te banuiam de mult ca esti rapidist... :cool:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 14 Noi 2008, 12:50

ozzy scrie:
ov1d3llu scrie:Tot ei ne-au adus si multe bucurii anul asta.
.
Daca te intreb care sunt bucuriile alea asa multe, iar o sa-mi sara fanii adevarati in cap. In afara de victoria de la Urziceni si egalul de la CFR, eu nu prea vad altele, ca doar n-o sa ne bucuram acuma ca batem pe Iasi si pe Buzau.
Dar au doua sanse sa ne bucure acum...
Ma bucur la fiecare succes al echipei, la fiecare gol marcat.Ma bucur ca dupa 12 ani suntem din nou pe podium.Ma bucur ca ne-am recastigat respectul, ma bucur ca atunci cand urmeaza un meci cu Stiinta adversarilor le este teama, ma bucur ca echipa este din nou laudata, ma bucur cand vad atata speranta si bucurie in jurului echipei, ma bucur ca am din nou un idol, ma bucur ca jucam un fotbal frumos, ma bucur ca avem 6 jucatori convocati la lotul national mare si inca 4 la lotul U-21, ma bucur ca avem un jucator ravnit de toti si ma bucur enorm cand ii vad cum le curg balele dupa el si cum trebuie sa se linga pe bot cand isi dau seamna ca nu-l pot lua cu toti banii lor, ma bucur ca am fost 3000 intr-o deplasare dupa mult timp.
Tu, tu la ce te bucuri? Te bucuri ca ai dreptate cand spui ca lautarul e o mizerie? Uite iti fac bucuria asta, ai dreptate.Dar ce vina au copiii astia?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de ozzy » 14 Noi 2008, 14:05

EDMOND_ scrie:Sa inteleg ca nu te bucuri la victorie? Doar cand bati SDR ?
Cand ai batut al Timisoara de doua ori s-au victoria de la Medias de exemplu nu te-au bucurat deloc?
Nici la 4 - 4 ala de pe Dinamo nu ti s-a incalzit putin inima?

Eu asa fac, ma bucur la fiecare victorie sau la fiecare meci frumos.

Te banuiam de mult ca esti rapidist... :cool:
Da, m-am bucurat si cand am jucat in semifinalele UEFA in '83 si cand am luat titlul in '91. Pacat ca acum vorbeam de sezonul asta.

In legatura cu banuielile tale, crezi ca ma mai mira ceva?

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de ozzy » 14 Noi 2008, 14:08

ov1d3llu scrie:Tu, tu la ce te bucuri? Te bucuri ca ai dreptate cand spui ca lautarul e o mizerie? Uite iti fac bucuria asta, ai dreptate.Dar ce vina au copiii astia?
Copiii astia n-au nicio vina, dar multi dintre voi s-au obisnuit sa le ridice statui la fotbalisti dupa 2-3 rezultate mai rasarite. Iar ei mai au foarte multe de demonstrat pana sa ajunga la stadiul ala.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de sorialis » 14 Noi 2008, 14:45

Lion scrie:
Copacul scrie:Dupa 2 luni vine si infrangerea. Si sariti de [cenzurat] in sus de parca ar fi sfarsitul lumii. Cand baturam 2-0 la Buzau jubilati pe-aci fara sa vedeti ca n-am jucat nimic. Vad ca in afara de 5-6 mai echilibrati restul va uitati la fotbal fara sa intelegeti nimic. Si ca voi inca 10.000 care aveau de gand sa ia bilet cu rapid si steaua dar n-o vor mai face dupa meciul asta. Eu o sa merg si dupa 0-8. Cum o fac de peste 30 de ani
apld apld apld apld
apld apld apld apld apld Da acesta e suporterul adevarat ! Felicitari pentru mentalitate ! Nu se termina lumea cu meciul asta ! Avem meciuri de jucat ! Cat o sa mai injuram ?! Daca batem si jucatorii si antrenorul sunt cei mai buni, daca luam bataie ii trimitem pe toti la origini !

Uitati-va la locul din clasament, la linia de clasament, si aveti putina incredere !

Bataie pana la urma tot luam o data si odata ! Nu suntem caini sau oi sa cumparam 30 meciuri pe banda , sa avem numai victorii si egaluri !

De fapt, aceste infrangeri trebuie folosite in sens pozitiv, sa invatam din ele, sa vedem unde am gresit! Sa facem o analiza pertinenta a evolutiei sunt de acord, dar inmormantare dintr-o infrangere, nu !

Si daca vor fi unii care nu vor veni la meci sambata pentru ca am pierdut in cupa, atunci sunt ei penibili !

Nimic nu s-a schimbat in campionat ! Suntem tot pe 3 si trebuie sa facem totul sa ramanem acolo ! Inclusiv noi suporterii ! Haideti fratilor sa trecem peste asta, si sa aratam tuturor unde este cea mai patimasa galerie, unde sunt cei mai frumosi suporteri !

Haideti cu totii sambata sa sustinem echipa !

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de LiviuB » 14 Noi 2008, 15:31

si pana la urma hai sa fim realisti, nu putem sa spunem ca era un culoar formidabil in cupa, s-au dus in sferturi cam ce e mai bun la noi in campionat. Ar fi fost 3 meciuri f grele pana la cupa...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 14 Noi 2008, 16:44

ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis