[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam ?!

Da
46
88%
Nu
6
12%
 
Total votes: 52

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de LiviuB » 13 Noi 2008, 13:13

mi-e greu sa scriu. Mi-e greu sa accept esecul, pt ca imi doream din toata inima sa mergem cat mai departe (chiar visam la finala).
Din pacate nu asa au gandit si jucatorii. Mi s-au parut foarte relaxati, deconcentrati - vezi iesirea lui Bornescu din debutul meciului, pase de 5 m gresite, preluari gresite, sau sa scape mingea afara (cum s-a intamplat cu Wobay de cateva ori). Cred ca a picat f prost meciul asta, pt ca de 3 etape ne tot gandim la dubla cu rapid si steaua. De fapt, de la meciul de la Medias, numai la aceste meciuri ne gandim. Si s-a vazut asta, cautam sa nu ne accidentam, sa nu luam cartonase, spre diferenta de gorjeni, care si-au dat viata pe teren. A fost o diferenta de abordare a meciului uriasa. Si chiar si asa, pana sa primim gol, incepusem sa presam la poarta lor, golul ala a venit din nimic. Si apoi a fost un asa cum ii place lui Cartu...
Pe de alta parte meciul asta ne-a aratat cateva lucruri care ne arata ca ar fi o mare performanta daca prindem UEFA anul asta. Si s-o luam pe rand - in primul rand cu fundasii centrali - pt ca aici e marea problema - Gaman e bun dar n-are experienta si asta se vede, n-are plasament, ar avea nevoie de un fundas experimentat langa el. Problema e Mitchell - care il lasa de f multe ori singur pe Gaman in centru (aduceti-va aminte si de faza cu 11 m din meciul cu Argesul). E f usor de depasit - inclusiv aerian, e adevarat ca de multe ori e prins in stanga - ca si aseara, ca sa acopere partea lui Rose. Unde e alta problema, se vede ca nu e fundas. Daca are un bun aport ofensiv, in aparare avem probleme. Sa nu-l uit pe Dananae, joaca cu abnegatie, pune suflet, dar e inadmisibil sa nu poti da o pasa buna de 5 m. Se pierde imediat ce e pus sub presiune.
La mijloc - probabil ca Napoli si-a dat seama ca lui Costea i-a pregatit un tratament special Cartu si cred ca nu a mutat rau, retragandu-l pe stanga, insa desi am avut 2 atacanti, ambii au fost incapabili sa castige un duel cu fundasii lor. Ne luam de Costea, dar era imediat ce punea piciorul pe minge flancat de 3-4 adversari. In schimb Stoianof si Dina au avut de multe ori duel-uri de 1 contra 1 cu fundasii pe care le-au pierdut. Sa ne intoarcem la mijloc. Dorel are o buna viziune a jocului, e inteligent insa nu pune osul tare, trebuie sa fie mai hotarat, in schimb Dilevschi, desi are aceasta calitate, sare mingea din el... Construim f greu, de multe ori fundasii aruncau mingile direct in fata. Si mai am impresia ca Prepe e usor iesit din forma, in orice caz, nici el si nici Gangioveanu nu mai sunt in forma de la inceputul turului. De atacanti.... sunt f dezamagit de Dina, mereu da senzatia ca poate mai mult dar aseara, daca eram antrenor cred ca il luam la palme. Macar Stoianof se mai zbatea...
Ar mai fi o chestie care sper sa nu fie adevarata - jucatorii par cam obositi, sigur ca avem un lot restrans, sunt cam aceiasi 11-12 jucatori de la inceput, dar atunci ce ne mai zbatem sa ajungem in cupele europene?
In concluzie - avem nevoie neaparat de cativa jucatori - de un fundas central stanga - eu l-as vrea pe Rada, de un mijlocas central - am inceput sa-i regret pe Ionescu si pe Lutu - se vede ce utili erau in meciuri cu echipe care se bagau cu fundul in poarta si de un atacant central de valoare.

Nu va mai luati de Napoli, mai face si el greseli dar prea ne grabim. Uitam repede de lucrurile bune facute - faptul ca au venit la meci peste 3000 de suporteri craioveni si ca pe banda aia nenorocita vin mesaje de incurajare din toate colturile tarii, inclusiv de la Putna, i se datoreaza in mare masura. Echipa asta e creatia lui.

Nu stiu de ce dar veam senzatia ca din aceste meciuri sigur pierdem unul - si ma temeam f tare ca va fi acesta. Pana la urma poate fi un dus rece bine venit. Jucatorii trebuie neaparat sa isi schimbe atitudinea, sa puna osul, pt ca e pacat sa strice tot acuma cand multi suporteri de-ai nostri si-au intors fata catre echipa.
Nu trebuie sa se faca tragedie, trebuie gestionat bine momentul.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de AdrianR » 13 Noi 2008, 13:14

ov1d3llu scrie:o impresie schimbata in bine fata de Blondu', care are in sange treaba asta: "BAAAAAAAAAAAAAA, noi suntem galeria UNIVERSITATII CRAIOVA BAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!! Toata lumea mainile in aer si dupa mine - CRAIOVA, FORTA CRAIOVA !!!! Asa ba bravo, vedeti ca se poate !!![...] Toata lumea, de la 15 la 60 de ani mainile sus si dupa mine !!!"
Apoi s-au luat la bataie
:laughing: :laughing: :laughing:
p.s. oricum, infrangerea asta pica tocmai bine pt ca altfel deveneau galactici baietzii nostrii si ii luau pe toti la pret de matineu de acum incolo; acum sper ca si-au bagat mintile-n cap si vor aborda altfel meciul cu rapid
mititelu e prost ca face echipa, napoli e fraier ca face ce-i zice mititelu dar el ar trebui sa faca ce a invatat la coverciano :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de ew » 13 Noi 2008, 13:20

ov1d3llu scrie:o impresie schimbata in bine fata de Blondu', care are in sange treaba asta: "BAAAAAAAAAAAAAA, noi suntem galeria UNIVERSITATII CRAIOVA BAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!! Toata lumea mainile in aer si dupa mine - CRAIOVA, FORTA CRAIOVA !!!! Asa ba bravo, vedeti ca se poate !!![...] Toata lumea, de la 15 la 60 de ani mainile sus si dupa mine !!!"
Apoi s-au luat la bataie

cat de credul esti......
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de BluBoy » 13 Noi 2008, 13:25

ew scrie:
ov1d3llu scrie:o impresie schimbata in bine fata de Blondu', care are in sange treaba asta: "BAAAAAAAAAAAAAA, noi suntem galeria UNIVERSITATII CRAIOVA BAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!! Toata lumea mainile in aer si dupa mine - CRAIOVA, FORTA CRAIOVA !!!! Asa ba bravo, vedeti ca se poate !!![...] Toata lumea, de la 15 la 60 de ani mainile sus si dupa mine !!!"
Apoi s-au luat la bataie

cat de credul esti......
Ce nebunie. Si eu care credeam ca protestam pentru ca vrem sa fim respectati?
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de LiviuB » 13 Noi 2008, 13:25

hai frate, de unde asta ca ii face mititelu echipa? ce draq...
am ajuns sa il atacam pe cel care ne-a ridicat de jos. Slavim oameni pt care antijocul e trecut la CV si il criticam pe Napoli, care cauta sa jucam fotbal, atat cat putem acum.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 13 Noi 2008, 14:45

BluBoy scrie:
ew scrie:
ov1d3llu scrie:o impresie schimbata in bine fata de Blondu', care are in sange treaba asta: "BAAAAAAAAAAAAAA, noi suntem galeria UNIVERSITATII CRAIOVA BAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!! Toata lumea mainile in aer si dupa mine - CRAIOVA, FORTA CRAIOVA !!!! Asa ba bravo, vedeti ca se poate !!![...] Toata lumea, de la 15 la 60 de ani mainile sus si dupa mine !!!"
Apoi s-au luat la bataie

cat de credul esti......
Ce nebunie. Si eu care credeam ca protestam pentru ca vrem sa fim respectati?
Nu cred c-am zis undeva ca-s fan Blondu'.Vorbeam pur si simplu de omul pe care l-am vazut aseara cocotat pe garduri si sub comanda caruia Peluza a cantat.Nu-l cunosc personal, nu stiu ce interese are sau ce face el, ce urmareste.Am vazut un om care atunci cand a dat tonul, lumea s-a conformat, l-a ascultat si a cantat.De ce? Nu stiu.Nu stiu de ce nimeni nu l-a ascultat p'ala cu goarna aia imensa, cert e ca am tacut atunci cand el a plecat de acolo.Asta am incercat sa scot in evidenta si asta m-a impresionat, stie sa fie lider si sa "controleze" (daca imi permiteti cuvantul) Peluza.C-o fi rau, c-o avea interese ascunse, c-o fi de aceeasi teapa cu Postasu', c-o fi depravat sau stiu eu cum nu stiu, dar e cert ca stie sa faca treaba asta.

@Alex: Ai cumva poza aia si mai mare? Ca parca ma vad in ea p'acolo :)( si-s curios .
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de U » 13 Noi 2008, 15:58

Daca nu a facut/pus nimeni poze de ieri iata de am gasit prin ziare:
Imagine
Imagine
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de Bals_Boy » 13 Noi 2008, 16:03

ce scria pe bannerul ala lung de pe gard "...decenii nu doare ..."???? super tare coregrafia
Forza STIINTA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de alex.p » 13 Noi 2008, 16:24

De 6 decenii nu doar o echipa, o poveste de dragoste.


Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de 1948 » 13 Noi 2008, 16:37

cred ca e panza care trebuia afisata la meciul din groapa

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de ozzy » 13 Noi 2008, 17:31

Sincer, bannerul ala pe care sunt trecute numele jucatorilor nu mi se pare prea inspirat. Ce sa inteleaga din el Dilevski, Mihai Costea sau Lung jr.? Ca ei nu conteaza?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Noi 2008, 18:24

:)-
Last edited by stuparu_alexandru on 13 Noi 2008, 18:25, edited 1 time in total.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de alex.p » 13 Noi 2008, 18:24

Ca nu sunt acum in primul 11. Este coregrafia din groapa.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Pandurii Tg Jiu

Mesaj de BluBoy » 13 Noi 2008, 18:25

tare coregrafia, dar fara sens sa o mai afisezi acum, dupa ce ti-ai luat-o de 2 ori in freza. era pacat de munca depusa sa nu fie afisata, dar trebuia sa se duca odata cu nesimtirea conducerii. poate mai gasim vreo cateva coregrafii sau mesaje de pe vremea lui netoiu, staicu sau altii care merita afisate, dar care nu au fost lasate atunci. asta tot pentru munca depusa

P.S. - bine ca nu am afisat-o cu steaua ca ne faceam de cacao de tot
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis