Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Rapid?

Ii batem
42
71%
Egal
11
19%
Luam bataie
6
10%
 
Total votes: 59

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de DoRyN » 16 Noi 2008, 21:27

ciombe scrie:doryne aveam pretenti la tine....


--------------------------------------------------------------------------------

Raportează acest mesajRăspuns cu citat de DoRyN pe Sâm Noi 12, 2005 8:19 pm

50 de ani

Repede trece timpul Parca mai ieri Cartu facea figuri pe teren, pentru ca pasele nu veneau acolo unde vroia el sau gasea rezolvari ingenioase ale unor faze care pareau ca nu au nici o finalitate.

Un baiat frumos, am avut o colega care era indragostita de el si a devenit astfel suporter al Universitatii. Chiar si azi are emotii cand vorbim de Sorin Cartu.

La multi ani Cartule

Pentru altii esti deja "nea Sorine"



poi bine ma doryne...te-a zapacit "inter"......auzi cartu 50 de ani?????

Sorin Cârţu (born 12 November 1955 in Cornu, Dolj County) =53 frate......."inter"esthi din craiova sau parvenit?.......si tu cunosthi fenomenul........ [r]

Ti-am marit scrisul sa vezi de cand e mesajul ala.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de alex.p » 16 Noi 2008, 21:31

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de blue_lions » 17 Noi 2008, 01:00

U scrie:@manex de ce esti asa rau omule? @Perspico e suparat ca nu a mai apucat sa-i cumpere aluia mic un fes din ala cu cozoroc! :)(
Lasa-l ca si-a revenit dupa prezenta lui G. Popescu la Recursul Etapei :cool: . Auzi ca situatia financiara actuala nu-i permite sa se implice la club. Dar cu milionu' ala de la javre ce-ai facut Gica? Sau poate vrei ca jucatorii tai sa capete vizibilitate pe seama Craiovei si dupa aia tot tu sa incasezi 50%, nu? Asta da business...

Pana la urma dintre cei 3 invitati, Belo merita cel mai mare respect. Fara scandaluri, omul isi vede de treaba si chiar incep sa se vada rezultatele muncii sale la nationalele de juniori.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de ady_azzuro » 17 Noi 2008, 01:04

u2blue scrie:
U scrie:
ov1d3llu scrie:Cred ca nea Ilie ar trebuii sa vorbeasca serios cu el.Cu o astfel de atitudine se va rata :(
la un pahar de Jack? :)(
Balaci cu o echipa de 5 Jack si 6 Johnny tot stie mai mult fotbal decat 99.99999 % din forumul asta.
normal ca stie, doar e unul dintre cei mai buni fotbalisti romani ai tuturor timpurilor, daca nu cel mai bun. Nu se indoieste nimeni de acest lucru. :-)
Cert e ca se pricepe mai bine si decat Napoli si ar trebui sa umble la moralul jucatorilor mai des. Eu am cea mai mare incredere in el dintre toate persoanele care se afla la club.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de dxtr009 » 17 Noi 2008, 06:00

ideea cu bilete la pachet mi se pare f buna
oricine care se pretinde suporter al craiovei, ar trebui sa nu rateze 2 meciuri acasa cu rapid, steaua in conditiile in care sunt consecutive si ne aflam pe locul 3!!![dupa ani oribili]...asa ca vaietatul /vai, dar vreau doar un meci/ sau /vai,e greu sa dau toti banii o data/ pare ridicol si neconform cu ce se sustine:pai ba,noi cei mai inflacarati,noi astia carora ne place sa criticam de la patron,primar,prefect,foste glorii pana la jucatori si maseori dar nu putem sa umplem un stadion..ce sa mai vb d coreg[apropo..in ultimii 4 ani timisoara ne a bagat sub masa d rusine la coregrafii]
in noile conditii, nu pot decat sa remarc legivnea 13, niste baieti care fac lucruri frumoase, din pasiune..cu bun simt si care mi au intrecut asteptarile prin modul cum se prezinta
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Ovidiu* » 17 Noi 2008, 09:13

dxtr009 scrie:in noile conditii, nu pot decat sa remarc legivnea 13, niste baieti care fac lucruri frumoase, din pasiune..cu bun simt si care mi au intrecut asteptarile prin modul cum se prezinta
apld apld apld
Si eu i-am remarcat de atatea ori si ii apreciez foarte mult pe acesti baieti pentru modul civilizat in care se prezinta la fiecare meci, modul in care canta mereu, neintrerupt si modul in care incearca sa ridice in picioare lumea de la T2 chiar daca de multe ori nu reusesc sa-i urneasca de pe scaune.Este la fel de adevarat ca avem nevoie de toate brigazile, avem nevoie sa le reamintim oamenilor cine sunt.Probabil necazurile si suferintele cotidiene dar si dezamagirile traite alaturi de echipa in ultimii 18 ani i-au indepartat de spiritul alb-albastru.Chiar si asa n-au nicio scuza cand echipa e pe 3 si sperante asa mari n-am mai avut de mult.Este la fel de adevarat ca nici nu mai exista "vocea" aia extraordinara a Peluzei care-ti ridica parul pe sira spinarii.Peluza a fost 3 sferturi goala si cred ca asta spune multe.Vom traii si vom vedea ce va fi vineri.Mai e oleaca.Sper sa fi invatat cu totii ceva sambata seara si vineri sa ne prezentam in alt mod.Poate niste comunicate care sa monteze lumea si sa determine oamenii sa vina sa cante n-ar strica.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de ady_azzuro » 17 Noi 2008, 09:15

in primul rand, trebuia pus pretul mai ieftin la peluza si atunci peluza sud era mai plina...dar mititelu tocmai asta a vrut, sa aiba peluza goala in derby. :bad:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Ovidiu* » 17 Noi 2008, 09:40

Din nou pretul :-) .Eu cred ca e vorba de alegere.Cine vrea sa stea in Peluza se duce in Peluza cine nu, nu.
Nu cred ca asta e motivul pentru care lumea s-a indepartat de Peluza ci mai degraba problemele care se afla acolo.Oare cati din cei de la Pitesti mai doresc sa se duca in Peluza? Brigazile si inca cativa.Cand ii vezi cum isi dau in petec, se ia la omor intre ei, cand toata lumea canta si jmecherasii lu' Postasu' se suie pe gard sa sara sa plece nush unde si talente si figuri parca-ti piere cheful.Gemina de ce n-a vrut sa stea la Peluza?Scrie in interviul din revista :-) .
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de 1948 » 17 Noi 2008, 10:33

ady_azzuro scrie:in primul rand, trebuia pus pretul mai ieftin la peluza si atunci peluza sud era mai plina...dar mititelu tocmai asta a vrut, sa aiba peluza goala in derby. :bad:
ps o sa fie plina cand o sa merite...deocamdata nu merita

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Ovidiu* » 17 Noi 2008, 10:54

Imi spune si mie cineva ce a fost cu banner-ul ala "Multumim Dorele" ? Mor de curiozitate :P
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de blue_titan » 17 Noi 2008, 10:57

ov1d3llu scrie:Imi spune si mie cineva ce a fost cu banner-ul ala "Multumim Dorele" ? Mor de curiozitate :P

probabil cei din severin! ei stau in acea zona de tribuna.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 17 Noi 2008, 11:00

o chestiune absolut personala, unul dintre noi a avut nunta, adik eu si mi-a facut o surpriza k a venit juma de ora, scrie si in interviul din revista....asta a fost tot si am vrut k sa ii facem si noi una, se pare k am reusit!!! o:
FORZA ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Ovidiu* » 17 Noi 2008, 11:07

Felicitari atunci si CASA DE PIATRA.

Am citit revista dar nu m-am gandit ca pentru asta i-ati multumit.E de apreciat oricum gestul lui.Poate-l invit si eu la nunta mea, desi cred ca se retrage pana atunci. :)( Am doar 23 de ani si niciun gand. :))
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 17 Noi 2008, 11:28

whiteLion scrie:o chestiune absolut personala, unul dintre noi a avut nunta, adik eu si mi-a facut o surpriza k a venit juma de ora, scrie si in interviul din revista....asta a fost tot si am vrut k sa ii facem si noi una, se pare k am reusit!!! o:
FORZA ucv
casa de piatra si numai bucurii!

iuli

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de iuli » 17 Noi 2008, 11:41

Sambata Dorel a fost number one,Piturca da dovada ca face jocurile lui I.Becali prin neconvocarea lui si aducerea lui Ropotan.

Închis