Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte le luam vineri steliştilor?

Poll ended at 23 Noi 2008, 14:35

TREI
30
52%
UNUL
13
22%
NICI UNUL
15
26%
 
Total votes: 58

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de _T@V_ » 24 Noi 2008, 09:45

EDMOND_ scrie: Poate terminam turul pe 3, am avea la ce visa toata iarna!
Cred ca deja dramatizati prea mult Locul 3 asta, ca mie unu imi da deja pe nas. Sunt 10 echipe calare, in 5 puncte, si voi aveti impresia ca hibernarea pe locul 3 ne-ar aduce o fericire nemarginita. Io as prefera sa terminam pe 9 turul asta (daca luam bataie la Vaslui, chiar avem sanse prin jocul rezultatelor!!!), si sa se trezeasca Mititelu si sa aduca 3 fotbalisti. Da' fotbalisti tata, nu jucatori... Asa, poate ramanem pe 3-4-5, si Gogosoiu o sa fie transferul nostru de iarna.
E un loc 3 destul de hotz, e adevarat, obtinut de o echipa de copii, care au muncit pentru fiecare punculet, dar nu uitati ca 2 infrangeri consecutive si esti out din locurile de Europa.
Fara investitii serioase (2 fundasi, 1 pentru Rose, si unul care sa-i faca zile fripte lui Josh sau lui Gaman) si un mijlocas! (fara atacanti, ca d'astia avem, si cu ocazia asta le da o sansa lui Gogosoiu, Craciun si Costea M. sa traga sa prinda prima echipa), si cu un lot pe care sa-l plimbam in 3! stagii de pregatire, sau unul si bun, sa stea 2 luni plecati in Cipru sa se antreneze, io nu cred ca prindem UEFA la anul.
Deci 3 jucatori (2 fundasi si un mijlocas care sa stie sa dea o pasa, pina sa ne intre atacantul in offside) si un stagiu de pregatire de 2 luni (nu 2 saptamani cum am avut vara trecuta... :( )

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de StefanC » 24 Noi 2008, 10:04

ady_azzuro scrie:la lovitura libera a lui radoi cand a scos mingea din vinclu si la acel sut de la 50 de m. Majoritatea portarilor din Romania luau gol la faza aia, pentru ca orice portar era iesit din poarta, in schimb Mircea s-a repliat la timp si a scos o minge foarte grea. Lobont a luat un gol similar, dar mai usor de la Gravesen acum cativa ani..
sunt 60% sigur ca nu era pe poarta :)(

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Ovidiu* » 24 Noi 2008, 10:13

Ba intra mingea aia daca Bornescu n-o respingea.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Zapada » 24 Noi 2008, 10:19

eu zic sa nu ne mai amagim cu locul 3
Daca iese asa cum vrea becali si steluta lui se desfinteaza atunci vom pierde locul 3 chiar inainte de ultimul meci

sper sa scoatem macar un egal la vaslui
ov1d3llu scrie:Ba intra mingea aia daca Bornescu n-o respingea.

ai dreptate, intra sigur


am adaugat quote-ul in primul mesaj(web_star)
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

iuli

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de iuli » 24 Noi 2008, 11:10

Putem termina pe 3,sau putem termina pe 9.Asta conteaza mai putin acum,conteaza la finalul sezonului unde vom fi!
Trebuiesc adusi 2 jucatori buni,un varf adevarat si un mijlocas bun.Si eu daca as fi Dina si n-as juca in fata lui Baird n-as mai avea chef de nimic.Dina ca varf impins intra de 20000 de ori mai bine in combinatii cu Costea decat Baird.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de stuparu_alexandru » 24 Noi 2008, 11:11

EDMOND_ scrie:
stuparu_alexandru scrie:
EDMOND_ scrie:

Hai sa fim seriosi acum, il acuzam pe Mititelu ca nu a stat lumea "rasfirata" !! Ce naiba, de aia mergem la meci, sa stam rasfirati? Ce dracu, pana acum va minunati de atmosfera la meciul ala in care lumea statea si pe stilpii de nocturna si acum venim cu mesaje de genul asta. Pai nu ar fi mai bine sa te intrebi de ce tocmai Peluza Sud arata cel mai rau la inceputul meciului , cu multe sectoare goale. De ce oameni care stateau in Peluza prefera sa se inghesuie la tribuna Ii sau la I !!?
iti spun eu de ce stateau toti pe scari, si s-a umplut toata tribuna a II-a...pentru ca a vandut mititelu mai multe bilete ! la meciul cu rapid a fost tribuna a II-a full corect ??? si atunci, cum dracu` de mai existau bilete la tribuna a II-a in vanzare ??? nu mai zic cate au fost, ca s-a vazut la nord, cand au dat drumu la poarta aia intre sectoare. asa ca sa fim seriosi...

Probabil nu m-am facut inteles foarte bine. Ideea era ca din aia multi care s-au inghesuit la tribuna II multi stateau cu ceva timp in urma la Peluza Sud. si nu Mititelu i-a gonit de acolo, nu din cauza lui prefera sa stea la II.
Era de neconceput asa ceva, ca sa se umple pana la refuz tribunele iar in Peluza Sud sa ramana sectoare intregi goale. Insa uite ca imposibilul devine posibil .

faza cu multi care prefera sa-si ia bilete in alta parte decat la sud o stiu. eu sunt unu` dintre aia, da` acum am facut o exceptie, ca s-au dus toti prietenii mei acolo, si am zis sa merg si eu cu ei decat sa stau singur pe la nord.
oricum, ceea ce am vrut eu sa zic era altceva.....am impresia(desi s-a vazut claR), ca mititelu, a vandut mai multe bilete la tribuna a II-a( bilete vandute > nr de scaune). de aceea le-a si dat drumu` alora la nord. (eu nu vorbesc de lumea care nu mai vine la peluza din diverse motive, e treaba lor, astfel de lume nu sta sa-si ia bilet unde mai gaseste) tocmai de aceea, nu s-au umplut sectoarele pe la peluza. pentru ca dintre tribuna a II-a, si peluza, multa lume se duce la tribuna( si iar, aici nu vorbesc despre persoanele acelea de care ziceai tu, ci in general, pentru ca exista o problema cu peluza...nu mai vine lumea).
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de EDMOND_ » 24 Noi 2008, 11:12

T@V scrie:
EDMOND_ scrie: Poate terminam turul pe 3, am avea la ce visa toata iarna!
Cred ca deja dramatizati prea mult Locul 3 asta, ca mie unu imi da deja pe nas. Sunt 10 echipe calare, in 5 puncte, si voi aveti impresia ca hibernarea pe locul 3 ne-ar aduce o fericire nemarginita.
Exagerezi, nu vorbim de fericire. doar de o stare de bine. Eu nu ma gandesc deocamdata la cupele europene, dar banuiesc cat de mult ar insemna pentru aceasta echipa sa termine pe 3 turul de campionat. Le-ar da jucatorilor incredere, tupeu , ar simti ca se poate. Inainte de a ma gandi al eventualele transferuri imi doresc o pregatire de iarna ireprosabila ,facuta cu cap. Sunt convins ca toti jucatorii tineri ar putea creste ca valoare si joc cu 15 - 20 %. Ceea ce ar insemna mult pentru Universitatea in primavara, indiferent daca se fac sau nu transferuri. Ma gandesc in primul rand la Barboianu, Barbu, Gaman, Gangioveanu, chiar Mihai Costea. Daca am avea cinci jucatori din noul val pe care sa ne putem baza permanent, sa joace mai aproape de valoarea titularilor ar fi o mare realizare.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de omaciu » 24 Noi 2008, 11:15

Mai e si Gogosoiu, sper sa confirme si el.

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ozzy » 24 Noi 2008, 11:34

EDMOND_ scrie:
ozzy scrie:Si Edmond are pretentia sa ma uit la meciul cu rapid pana cand incepe sa mi se para ca Costea a jucat bine.

Nu am prietene nici cea mai mica pretentie de la tine, cine ti-a spus asta a mintit. Ar fi si foarte greu, esti mult prea important.Pentru Universitatea valorezi cat toti jucatorii la un loc. Daca nu ai fi tu sa ii critici etapa de etapa astia nici in prima liga nu ar fi, s-ar culca pe o ureche si nu ar mai juca nici asa slab cum o fac. Cinste tie, prea maritule, fii cu ochii pe ei tot timpul si da-le in cap etapa de etapa.
Nu ca umorul ar fi fost vreodata punctul tau forte, dar totusi, chiar asa... :laughing:

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ozzy » 24 Noi 2008, 11:36

ady_azzuro scrie:la lovitura libera a lui radoi cand a scos mingea din vinclu si la acel sut de la 50 de m. Majoritatea portarilor din Romania luau gol la faza aia, pentru ca orice portar era iesit din poarta, in schimb Mircea s-a repliat la timp si a scos o minge foarte grea. Lobont a luat un gol similar, dar mai usor de la Gravesen acum cativa ani..
Daca tie ti se pare normal ca un portar sa ia gol de la 30 de m sau de la 50 de m, atunci da, Bornescu a aparat exceptional.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de stuparu_alexandru » 24 Noi 2008, 11:46

ozzy scrie:
ady_azzuro scrie:la lovitura libera a lui radoi cand a scos mingea din vinclu si la acel sut de la 50 de m. Majoritatea portarilor din Romania luau gol la faza aia, pentru ca orice portar era iesit din poarta, in schimb Mircea s-a repliat la timp si a scos o minge foarte grea. Lobont a luat un gol similar, dar mai usor de la Gravesen acum cativa ani..
Daca tie ti se pare normal ca un portar sa ia gol de la 30 de m sau de la 50 de m, atunci da, Bornescu a aparat exceptional.
ce cauta iesit din poarta nu inteleg
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ady_azzuro » 24 Noi 2008, 11:50

nici un portar nu sta lipit de linia portii cand mingea se joaca la mijlocul terenului. cate suturi in liga 1 s-au tras pe poarta si cate au intrat? parca au mai fost 2 goluri de la mijlocul terenului sezonul acesta..
Bornescu era la 7-8 m iesit din poarta, iar mingea era la noi atunci cand stelistii au recuperat-o si au sutat rapid pe poarta...deci Bornescu a scos o minge dificila...


[gsptv]9826[/gsptv]
Last edited by Anonymous on 24 Noi 2008, 17:31, edited 3 times in total.
Motiv: Poti folosi tag-urile [gsptv]numar_video[/gsptv], numar video se poate deduce din link, in acest caz 9826

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ozzy » 24 Noi 2008, 11:53

Hai ma ady, las-o moarta, orice gol de la jumatea terenului e gol de portar. Bornescu n-a facut decat sa iasa bine dintr-o situatie in care tot el s-a bagat.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ady_azzuro » 24 Noi 2008, 11:54

fundasii l-au bagat ca au pierdut mingea...de fapt era Woby.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de LiviuB » 24 Noi 2008, 12:04

orice portar sta iesit din poarta la o asemenea faza, pt a bloca contraatcul - Bornescu a iesit de f multe ori bine din poarta dubland jocul la offside facut de fundasii nostri. Eu zic ca trebuie avuta in vedere si asta cand zic ca a aparat bine - iar daca alea 2 au fost mingi usoare.... au fost plasate extraordinar de radoi, la lobul ala mingea a venit exact sub bara. E usor sa stai la tv si sa razi de ala - uite ba, a luat gol de la 60 de m dar cand esti in poarta si vezi ca mingea aia chiar se indreapta spre gol e altceva. Dar in sfarsit, fiecare cu parerea lui. Ce nu am vazut sa zica nimeni - fratilor am facut egal cu o echipa care participa in CL intr-un meci in care au jucat 5 jucatori care nu au facut 20 de ani, asta mi se pare extraordinar.
Tav - repet - nu e atat de important locul asta 3 cat faptul ca suntem in primele 9 echipe - cu sanse importante la prinderea unui loc de cupa europeana. Ne aflam in grupul fruntas.

Închis