Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte le luam vineri steliştilor?

Poll ended at 23 Noi 2008, 14:35

TREI
30
52%
UNUL
13
22%
NICI UNUL
15
26%
 
Total votes: 58

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de StefanC » 23 Noi 2008, 16:53

george raul scrie:Noi plecam din Gaesti Dambovita in 30 min crezi ca mai gasim bilete in jurul orei 20,15
Passat argintiu? :D

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Noi 2008, 16:55

[youtube][/youtube]
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de LiviuB » 23 Noi 2008, 18:59

"in stilul consacrat al unora de pe aici" mereu au cate ceva de comentat la adresa echipei. mi se pare de-a dreptul rusinos sa zici ca suntem unde suntem datorita formei proaste a altor echipe. E rusinos pt ca in timp ce altii au beneficiat de goluri din offside, din 11 m inventate samd, noi am muncit pt fiecare punctulet. Poate ca cine a scris lucrul asta ar fi putut sa vada, sa auda ca suntem echipa cu cele mai multe ratari din divizia A, deci echipa care a ajuns cel mai mult la poarta. Si asta spune ceva. Si nu e atat de imporatant ca suntem pe trei deocamdata ci faptul ca facem parte din grupul fruntas. Si pe mine asta ma bucura f mult.
DAr unii sunt vesnic nemultumiti. Acum se dau tare nemultumiti, iar inainte de meci se intreceau in pronosticuri cu victorii ale stelei. Nu o mai dati ca steaua e intr-o forma execrabila pt ca in forma asta au facut egal si la dinamo si la rapid. Si in meciurile alea si-au dominat adversarii.
despre Bornescu - a fost facut albie de porci dupa meciuri in care a avut greseli, mi se pare normal sa-l aplaudam dupa un meci bun. Daca nici in meciul asta nu a aparat bine (Ozzy, mai vezi o data meciul)....

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Zapada » 23 Noi 2008, 19:35

e bun si acest egal deoarece am fost mai aproape de infrangere ca de victorie
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de blue_lions » 23 Noi 2008, 19:50

dinSud scrie:ce joc naspa :D

prefer sa pierdem cu 10000000-0 dar sa jucam bine.. mai bine o f## pe gagica-mea in loc sa stau acasa sa vad "meciul"
Tin sa subliniez la ce nivel de [cenzurat] am ajuns, daca unii "suporteri" au ajuns sa faca declaratii de genul asta...
Eu prefer sa o [cenzurat] altu' decat sa pierd un meci al Craiovei, chiar daca pierdem cu 6-0 si nu jucam nimic ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Noi 2008, 20:27

arata bine prietena ta ???


ps : penibil !
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de blue_lions » 23 Noi 2008, 20:42

stuparu_alexandru scrie:arata bine prietena ta ???


ps : penibil !

vezi ca o cauti :)( :)(
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Noi 2008, 20:50

blue_lions scrie:
stuparu_alexandru scrie:arata bine prietena ta ???


ps : penibil !

vezi ca o cauti :)( :)(

ma tu ai spus-o :-) . nu trebuia sa pun penibil, ca vroiam sa fac o gluma. oricum , no hard feelings :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de blue_lions » 23 Noi 2008, 21:03

stuparu_alexandru scrie:
blue_lions scrie:
stuparu_alexandru scrie:arata bine prietena ta ???


ps : penibil !

vezi ca o cauti :)( :)(

ma tu ai spus-o :-) . nu trebuia sa pun penibil, ca vroiam sa fac o gluma. oricum , no hard feelings :lol:
mi-am dat seama lol o:
si eu am glumit iar tu ai pus botu' :)(
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de EDMOND_ » 23 Noi 2008, 22:36

stuparu_alexandru scrie:
EDMOND_ scrie:
stuparu_alexandru scrie: ma gandeam ca se umple peluza(macar juma`), da` vad ca nici de data asta nu s-au vandut biletele pe bune. o gramada de lume la tribuna a II-a, de au trebuit sa le dea drumu` la nord, ca iar a vandut cacatu` asta bilete in numar mai mare fata de locurile de pe stadion. un terminat mititelu ! mai bine le vindea exact cum erau, statea lumea prin stadion mai rasfirata....da` ce **** mea....oricum, slab !

Hai sa fim seriosi acum, il acuzam pe Mititelu ca nu a stat lumea "rasfirata" !! Ce naiba, de aia mergem la meci, sa stam rasfirati? Ce dracu, pana acum va minunati de atmosfera la meciul ala in care lumea statea si pe stilpii de nocturna si acum venim cu mesaje de genul asta. Pai nu ar fi mai bine sa te intrebi de ce tocmai Peluza Sud arata cel mai rau la inceputul meciului , cu multe sectoare goale. De ce oameni care stateau in Peluza prefera sa se inghesuie la tribuna Ii sau la I !!?
iti spun eu de ce stateau toti pe scari, si s-a umplut toata tribuna a II-a...pentru ca a vandut mititelu mai multe bilete ! la meciul cu rapid a fost tribuna a II-a full corect ??? si atunci, cum dracu` de mai existau bilete la tribuna a II-a in vanzare ??? nu mai zic cate au fost, ca s-a vazut la nord, cand au dat drumu la poarta aia intre sectoare. asa ca sa fim seriosi...

Probabil nu m-am facut inteles foarte bine. Ideea era ca din aia multi care s-au inghesuit la tribuna II multi stateau cu ceva timp in urma la Peluza Sud. si nu Mititelu i-a gonit de acolo, nu din cauza lui prefera sa stea la II.
Era de neconceput asa ceva, ca sa se umple pana la refuz tribunele iar in Peluza Sud sa ramana sectoare intregi goale. Insa uite ca imposibilul devine posibil .

keano

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de keano » 23 Noi 2008, 23:59

SLH scrie:Poze cu coregrafia SU: DE 8 ANI TINEM STEAGUL SUS si cu mesajul UL pe http://coate-goale.blogspot.com/, daca vreti le puteti downloada si pune pe site
Super bolg! Tot respectul! apld

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de StefanC » 24 Noi 2008, 00:07

Asta e marele arbitru Tudor ... valoare certa! :o:
Eu sunt multumit, avand in vedere ca am scos rezultate bune, cu echipe care au investit milioane de euro si care au pretentii...
Respect Napoli pentru tot ce-a facut( si va mai face, sper) la Craiova!
steagucv

Vineri dupa-amiaza cand veneam de la Bucuresti am mers aproape tot drumul dupa Pitesti in spatele unui Passat argintiu cu nr de DB si fular cu Stiinta in geam... frumos!! apld

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ozzy » 24 Noi 2008, 07:37

Livius scrie: despre Bornescu - a fost facut albie de porci dupa meciuri in care a avut greseli, mi se pare normal sa-l aplaudam dupa un meci bun. Daca nici in meciul asta nu a aparat bine (Ozzy, mai vezi o data meciul)....
Eu te-am rugat sa-mi enumeri fazele in care Bornescu a avut de lucru un meciul asta. Daca poti sa faci asta, bine, daca nu, hai sa lasam textele astea cu "mai vezi o data meciul". Si Edmond are pretentia sa ma uit la meciul cu rapid pana cand incepe sa mi se para ca Costea a jucat bine.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ady_azzuro » 24 Noi 2008, 08:14

la lovitura libera a lui radoi cand a scos mingea din vinclu si la acel sut de la 50 de m. Majoritatea portarilor din Romania luau gol la faza aia, pentru ca orice portar era iesit din poarta, in schimb Mircea s-a repliat la timp si a scos o minge foarte grea. Lobont a luat un gol similar, dar mai usor de la Gravesen acum cativa ani..

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de EDMOND_ » 24 Noi 2008, 09:08

ozzy scrie:Si Edmond are pretentia sa ma uit la meciul cu rapid pana cand incepe sa mi se para ca Costea a jucat bine.

Nu am prietene nici cea mai mica pretentie de la tine, cine ti-a spus asta a mintit. Ar fi si foarte greu, esti mult prea important.Pentru Universitatea valorezi cat toti jucatorii la un loc. Daca nu ai fi tu sa ii critici etapa de etapa astia nici in prima liga nu ar fi, s-ar culca pe o ureche si nu ar mai juca nici asa slab cum o fac. Cinste tie, prea maritule, fii cu ochii pe ei tot timpul si da-le in cap etapa de etapa.


@livius Bornescu are trei meciuri fara gol, traverseaza un moment bun. Poate reuseste sa inchida poarta si la Vaslui desi o sa fie foarte greu la absentele pe care le avem. Poate terminam turul pe 3, am avea la ce visa toata iarna!

Închis