Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte le luam vineri steliştilor?

Poll ended at 23 Noi 2008, 14:35

TREI
30
52%
UNUL
13
22%
NICI UNUL
15
26%
 
Total votes: 58

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Cl4udiu » 22 Noi 2008, 14:42

cand scoti un mijlocas de creatie si nu mai ai pe altul in locul lui in teren nu-l bagi pe gaman sa ti-l tina pe radoi .... poate dar daca vrei sa conservi rezultatul (sanse de a marca scazand foarte foarte mult ) si a mai intrat si barbu care e fundas/mijlocas defensiv

gaman trebuia jucat de la inceput , nu jucase pentru nationala asa ca nu era asa obosit ...

baird nu a facut presing niciodata .... si cand era 100% tot la fel de slab juca ... doar ca atunci alerga un pic mai mult si mai treceai cu vederea .... dar m-am saturat , asta e fotbal nu atletism

si era sa uit , mi-a placut mult barboianu apld .... cred ca daca se forteaza putin poate sa joce si fundas central dupa fundas/mijlocaj dreapta si mijlocas central

turul ala era si mai frumos daca bateam :)(
Imagine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de u2blue » 22 Noi 2008, 15:05

Bai tata Nicolo este un meserias.
Dar bineinteles stie mult mai putin fotbal decat noi ... astia de pe forum.

Atat va spun daca incepea cu Gaman o luam iar daca nul-l baga pe Gaman pe sfarsit o luam de asemenea. Gaman este un super fotbalist de viitor, in prezent inca nu tine 90 de minute la concentrare 100 %. Iar cand ai in fata motorase gen Semedo (Szekely), Stancu, Nicolita, Moreno un cuplu central Mitchell (lent) Gaman (putin lent in anumite momente ale meciului - vezi Pandurii + Otopeni) nu prea merge. Cred ca alegerea lui Napoli o fost cea optima.

Stiti ce zic suporterii lui Arsenal despre alegerile lui Arsene Wener: Arsene knows! Putine incredere in Napoli nu cred ca ne-ar face rau. Oricum Napoli merita respect.
Last edited by u2blue on 22 Noi 2008, 15:07, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de SLH » 22 Noi 2008, 15:29

Poze cu coregrafia SU: DE 8 ANI TINEM STEAGUL SUS si cu mesajul UL pe http://coate-goale.blogspot.com/, daca vreti le puteti downloada si pune pe site

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Ruben Navarro » 22 Noi 2008, 15:35

E supersmecher blogu vere...Bravo,felicitari o:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de alex.p » 22 Noi 2008, 16:05

Foarte frumos, apld Sezione.

Este imaginea de aici modificata?

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Bals_Boy » 22 Noi 2008, 16:30

blue_titan scrie:echitabil...trecem pe 3... dar lotul subtire isi spune cuvantul. putine faze, parca un pic mai bine spre final...oricum 60 de minute Steaua a fost la joc si puteam pierde.

frumoasa executia lui costea, dar putine, putine faze de poarta din partea noastra. ne-au anihilat f bine.
bah vere da' m-ai terminat cu atatea laude pt stoaia ( baga-mi-as p*** in stelistii tai) au jucat penibil si daca nu era tudor la ei in echipa ii bateam urat de tot meciul asta in afara de ocazia aia DIN OFFSIDE a lui semedo si sutul lui radoi de la mijloc nu au avut nimic, s-au aparat mai rau ca pandurii lui sorinaccio, le-au tremurat chilotii pe ei la patrunderile lui gangio si wobay, la costea au avut de fiecare data cate 3 insi ( unii dintre ei jucau si cu mainile si cu ce puteau - goian) faulturi in prostie,nesanctionate pt ei, asa ca nu stiu unde [****] ai vazut tu ca a jucat mai bine steaua. :o:
Forza STIINTA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de alex.p » 22 Noi 2008, 16:43

Sa nu uitam cele 10000 de faulturi facute de semedo sau p. marin. Goian putea sa faca orice ca tot nu lua rosu. Orice atingere la ei => fault. La noi, arbitra englezeste.

JustME

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de JustME » 22 Noi 2008, 16:43

foarte frumoasa coregrafia aniversara SU apld frumoasa si atmosfera la stadion in general, frumoase si pozele cu Peluza Sud si la Tribuna a 2-a au fost foarte multe steaguri care mai mici care mai mari .. s-a vazut foarte frumos stadionul aseara apld

p.s. frumoasa si atitudinea lui Mititelu vis a vis de "incidentele" din tribune o: si chiar are mare dreptate presa de la noi cauta prea mult senzationalul

ozzy

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ozzy » 22 Noi 2008, 18:03

Vad ca in stilul deja consacrat, ni se cere, celor care l-am criticat pe Bornescu in ultimul timp, sa ne punem eventual in genunchi si sa-i pupam ghetele. As dori insa sa mi se explice si mie ce-a facut Bornescu atat de neobisnuit in meciul asta. Sau e ceva atat de fantastic sa aperi un sut de la 30 de metri si unul de la jumatea terenului? Ca sa nu mai zic ca daca-l lua pe-ala de la jumatea terenului era de rasul curcilor...

Pe de alta parte, Brasovul tocmai s-a :bad: pe dinamo, ceea ce-au facut multi in sezonul asta, ca si pe rapid si steaua. Dar noi suntem in al noualea cer dupa ce n-am dat nici macar un gol in trei meciuri cu astia.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Cosmin™ » 22 Noi 2008, 18:41

Un meci bunicel .. din pacate stricat de Tudor . A fragmentat prea mult meciul , nu am vazut nici-o faza in care sa lase si el avantaj . Asistentul ala chel ..ne-am mancat .. de nu l-am injurat de..

Sunt totusi si lucruri bune la noi . E al 3 lea meci fara gol primit , e al 8`lea sau al 9`lea meci fara infrangere in campionat si la meciul asta am castigat un jucator care a jucat foarte bine .. Barboianu apld

Dorel Stoica si Dananae au jucat foarte bine si ei . De cand cu Dorel in aparare ..apararea e mult mai sigura din pacate pierdem mult la mijlocul terenului . S-a vazut absenta lui Dilveski si pe final poate si a lui Prepelita care oricum nu a jucat foarte bine .. pentru ca a fost sacrificat pentru faza de aparare . Despre Gaman s-a vazut ca nu e locul lui acolo .. e foarte greoi la constructie , dar pe faza de aparare eu zic ca si-a facut bine treaba . Napoli a mai invatat din greselile din trecut si nu mai schimba apararea in timpul meciului atata timp cat n-am primit gol .
Ultimele 10 minute era greu sa construim cu Barbu si Gaman mijlocasi centrali dar am incercat foarte bine pe benzi acolo unde Gangioveanu a jucat din nou bine .

Chiar daca la prima vedete pare mai ofensiv acest 442 cu 2 varfuri centrale .. acest sistem nu-l avantajeaza pe cel mai bun jucator al nostru ..Costea . Pur si simplu nu stie sa joace cu spatele la poarta . El are alte calitati si cred ca ar trebui sa revenim la 433 chiar de la meciul de la Vaslui , iar in dreapta sa joace Gangioveanu care poate juca acolo . Oricum din retur asta o sa fie sistemul . 4-3-3 veti vedea . Acum nu are 3 mijlocasi centrali de valoare ..

Oricum indiferent de rezultatul de la Vaslui a fost un tur .. bun spre foarte bun . Felicitari echipei , lui Napoli si ..lui Adrian Mititelu . Bun - rau asa cum e .. ne-a luat din B si ne-a dus in lupta spre Europa . Chiar daca nu am castigat in duelul cu rivalele noastra din buCUResti .. sa vedem partea buna a lucrurilor .. nu am pierdut o:
Imagine

iuli

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de iuli » 22 Noi 2008, 21:01

Barboianu a facut primul lui meci bun,e o solutie pe acel post.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de FanStiinta » 22 Noi 2008, 21:50

ozzy scrie:Vad ca in stilul deja consacrat, ni se cere, celor care l-am criticat pe Bornescu in ultimul timp, sa ne punem eventual in genunchi si sa-i pupam ghetele. As dori insa sa mi se explice si mie ce-a facut Bornescu atat de neobisnuit in meciul asta. Sau e ceva atat de fantastic sa aperi un sut de la 30 de metri si unul de la jumatea terenului? Ca sa nu mai zic ca daca-l lua pe-ala de la jumatea terenului era de rasul curcilor...

Pe de alta parte, Brasovul tocmai s-a :bad: pe dinamo, ceea ce-au facut multi in sezonul asta, ca si pe rapid si steaua. Dar noi suntem in al noualea cer dupa ce n-am dat nici macar un gol in trei meciuri cu astia.
apld
noi mereu suntem singurii care nu-i batem pe astia nici cand sunt in cea mai proasta forma posibila...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de ady_azzuro » 22 Noi 2008, 22:37

pai daca evoluam in fiecare meci cu un complex de inferioritate in fata lor si nu ne facem jocul nostru, noi sa-i batem niciodata...

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de 1948 » 23 Noi 2008, 10:18

[youtube][/youtube]
Last edited by Anonymous on 23 Noi 2008, 14:46, edited 1 time in total.
Motiv: Pus video direct aici, poti intra pe modificare mesaj sa vezi cum se face, foloseste tag-urile [youtube]adresa_url_youtube_video[/youtube]

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Steaua Bucureşti

Mesaj de Nea Marin » 23 Noi 2008, 11:03

Totusi nu ne-am mai pus capra, tot e ceva. Si ne mai trebuie om de gol si coordonator.
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis